Προς το περιεχόμενο

Laser εκτυπωτής έγχρωμος για λίγες εκτυπώσεις


iguana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους ,

Έχω αγανακτήσει κυριολεκτικά από τους inkjet τα μελάνια τελειώνουν αμέσως η χαλάνε λογω μη συχνής χρήσης , 2 HP εκτυπωτές έχουν χαλάσει πάνω στον χρόνο και γενικά μεγάλη ταλαιπωρία....Χρειάζομαι για γραφείο στο οποίο υπάρχει ήδη φωτοαντιγραφικό στο οποίο εκτυπώνεται ο κύριος όγκος , έναν έγχρωμο εκτυπωτή για λίγες έγχρωμες εκτυπώσεις που θα χρειάζονται πχ 10-15 σελίδες την εβδομάδα.Δεν χρειάζεται να ειναι πολυμηχάνημα αφού ήδη υπάρχουν σκάνερ , ούτε είναι απαραίτητο να έχει wifi αφού μπορώ να το βάλω και πάνω σε ρουτερ .Με ενδιαφέρει να ειναι πολύ οικονομικός και στην αγορά του και κυρίως στα αναλώσιμα. Θα ήθελα να αποφύγω HP λογω κακής εμπειρίας εκτός αν υπάρχει κάποιος πολύ εγγυημενος , οικονομικός κτλ

Ευχαριστώ πολυ 

Επεξ/σία από iguana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι φθηνοί εγχρωμοι laser, συνήθως έχουν επιπλέον αναλώσιμα (εκτός από τα τόνερ) που ανεβάζουν το κόστος. πχ Waste toner και imaging unit. Βέβαια, τα παραπάνω αναλώσιμα αλλάζονται σε αρκετές σελίδες πχ 30000 και εσύ δεν θα εκτυπώνεις πολύ, απλά λάβε υποψη και αυτή την παράμετερο. Βρες ένα μοντέλο στο budget που θές με τα χαρακτηριστικα που χρειάζεσαι και δες εδώ για τόνερ

Επεξ/σία από georgesp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φθηνοί εγχρωμοι laser, συνήθως έχουν επιπλέον αναλώσιμα (εκτός από τα τόνερ) που ανεβάζουν το κόστος. πχ Waste toner και imaging unit. Βέβαια, τα παραπάνω αναλώσιμα αλλάζονται σε αρκετές σελίδες πχ 30000 και εσύ δεν θα εκτυπώνεις πολύ, απλά λάβε υποψη και αυτή την παράμετερο. Βρες ένα μοντέλο στο budget που θές με τα χαρακτηριστικα που χρειάζεσαι και δες εδώ για τόνερ

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Βλέπω αυτόν http://www.skroutz.gr/s/6394906/Xerox-Phaser-6020V-BI.html

με καλύπτει μάλλον και τρέχει και αυτην την εποχή πρόγραμμα με 5ετη εγγύηση! Τα τονερ του δεν τα βρίσκω στο κατάστημα που μου έδωσες αλλά βλέπω στον τσιγκούνη ότι εχουν από 45 ευρω τα αυθεντικα και απο 10 τα συμβατό , καλά δεν είναι;

Έχει κανένα φάουλ ο συγκεκριμένος που πρέπει να προσέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Βλέπω αυτόν http://www.skroutz.gr/s/6394906/Xerox-Phaser-6020V-BI.html

με καλύπτει μάλλον και τρέχει και αυτην την εποχή πρόγραμμα με 5ετη εγγύηση! Τα τονερ του δεν τα βρίσκω στο κατάστημα που μου έδωσες αλλά βλέπω στον τσιγκούνη ότι εχουν από 45 ευρω τα αυθεντικα και απο 10 τα συμβατό , καλά δεν είναι;

Έχει κανένα φάουλ ο συγκεκριμένος που πρέπει να προσέξω;

 

Τον έχω, είναι πολύ καλός στην ποιότητα εκτύπωσης.

Όσον αφορά όμως την 5ετή εγγύηση πρέπει να ξέρεις ότι έχει εγγύηση 1 έτος η οποία επεκτείνεται για άλλο ένα έτος με την αγορά ενός πλήρους σετ αυθεντικών μελανιών. Αν το κάνεις αυτό 4 φορές θα έχεις την 5ετή εγγύηση. Επειδή όμως δεν συμφέρει δεν θα το κάνεις, οπότε η εγγύηση είναι 1 έτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μάλλον έχεις δίκαιο . Επίσης κάποιος από κατάστημα με refil  μου είπε ότι έχει πολύ ακριβό τύμπανο και αν χρειαστεί αλλαγή είναι ασύμφορο και να προτιμήσω κάποιον με τύμπανο που αλλάζει μαζί με το τόνερ..Έχεις υπόψη σου κάτι τέτοιο ;ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μάλλον έχεις δίκαιο . Επίσης κάποιος από κατάστημα με refil  μου είπε ότι έχει πολύ ακριβό τύμπανο και αν χρειαστεί αλλαγή είναι ασύμφορο και να προτιμήσω κάποιον με τύμπανο που αλλάζει μαζί με το τόνερ..Έχεις υπόψη σου κάτι τέτοιο ;ισχύει;

 

 

Όχι, δεν το έχω ψάξει καθόλου αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μάλλον έχεις δίκαιο . Επίσης κάποιος από κατάστημα με refil  μου είπε ότι έχει πολύ ακριβό τύμπανο και αν χρειαστεί αλλαγή είναι ασύμφορο και να προτιμήσω κάποιον με τύμπανο που αλλάζει μαζί με το τόνερ..Έχεις υπόψη σου κάτι τέτοιο ;ισχύει;

Στην επίσημη ιστοσελίδα δεν αναφέρει κάτι για drum: http://www.office.xerox.com/printers/color-printers/phaser-6020/supl-elgr.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιταζα σε Samsung μερια, ειμουν ετοιμος να παρω τον clp-360 και καταργηθηκε. Δεν θυμαμαι ομως ποσο ειχα βρει τοτε τονερ, τυμπανο και waste τονερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω καλή εμπειρία από samsung μιας και εχω εναν απλο ασπρομαυρο , σε εγχρωμο υπάρχει ο 430 που ειναι ο ποιο φτηνός της αγοράς με ακριβούτσικα τόνερ και χωρίς τίποτα έξτρα (δίκτυο,εκτυπωση διπλης οψης κτλ) . Έλεγα μήπως πάω σε κάτι λίγο καλύτερο .Σε samsung βέβαια μετά απότι βλέπω ξεφέυγουν οι τιμές σε ποιο πάνω σειρά...Ο xerox μου φαίνεται ποιο τίμια λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιταζα σε Samsung μερια, ειμουν ετοιμος να παρω τον clp-360 και καταργηθηκε. Δεν θυμαμαι ομως ποσο ειχα βρει τοτε τονερ, τυμπανο και waste τονερ

 

Τυχερός ήσουν! Είχα αγοράσει εγώ τον CLP-365W και μου έβγαλε την πίστη για περίπου 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...