Προς το περιεχόμενο

Ενοικίαση φωτοτυπικού.Συμφέρει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε εδώ στην εταιρεία ένα φωτοτυπικό της develop το οποίο ειχε φτιαχτει πριν λιγο καιρό αλλά ζητάει πάλι τα ίδια ανταλλακτικά. Αυτό έχει ένα μέσο κύκλο εργασιών γύρω στις 1500 σελίδες το μήνα (λήψη φαξ και προσφορές). Είναι ασπρόμαυρο

 

Το θέμα είναι ότι οι περισσότερες εταιρείες είναι στην Αθήνα και δεν ξέρω τι λύση να βρω για εδώ στην επαρχία μιας και οι κοντινότερες πόλεις στις οποίες θα μπορούσαμε να βρούμε κάποιον να μας υποστηρίξει απέχουν αρκετές δεκάδες χιλιόμετρα ( Πάτρα , Καλαμάτα )

 

Συμφέρει για τοσες εκτυπώσεις η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ τον αριθμό των εκτυπώσεων μικρό για ενοικίαση αλλά αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι το εξής: Στην ενοικίαση επιβαρύνεσαι μόνο με το χαρτί της εκτύπωσης. Ανταλλακτικά και αναλώσιμα (toner, photoconductor, waste unit) καλύπτονται από το συμβόλαιο της ενοικίασης (τουλάχιστον εκεί που δουλεύω αυτό έχουμε επιτύχει). Υπολόγισε τη τελευταία 3ετία το συνολικό ποσό που έχεις δώσει σε ανταλλακτικά, αναλώσιμα και την αγορά του μηχανήματος και πάρε προσφορές από εταιρίες που νοικιάζουν πολυμηχανήματα και σύγκρινε το κόστος με την ενοικίαση του μηχανήματος ανά μήνα να δεις τη σε συμφέρει συνολικά. Επιπλέον έχω την εντύπωση ότι με την ενοικίαση του μηχανήματος λογιστικά μπορείς να τη χρεώσεις ως πάγιο αλλά αυτό θα σε ενημερώσει καλύτερα ο λογιστής σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι συμφέρει την εταιρεία αν περνάει το κόστος στα πάγια. Το θέμα είναι ότι είμαστε στον Πύργο και βλέπω ότι όλες οι εταιρείες ενοικίασης ειναι μακριά. Δηλαδή αν τύχει κάτι θα πρέπει ο τεχνικός να κάνει 100 χιλιόμετρα για να έρθει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αγορασε ενα μεταχειρισμενο να δεις το φως σου

 

Kyocera b/w με κατω απο 100.000 κοπιες το πηρα 600 εχω βγαλει αλλες 150.000 και μονο τονερ αλλαζω

 

1 τονερ 50 ευρω 22000 κοπιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσο κύκλο εργασιών γύρω στις 1500 σελίδες το μήνα

 

HP 8610 (inkjet) με εγγύηση 3ετών και 150ευρώ η σε προσφορά 130ευρώ με 1 χρόνο εγγυηση

-50% κόστος εκτύπωσης από τα φθηνιάρικα laser και όταν χαλάσει εκτός εγγυησης το πετάς στα σκουπίδια και παίρνεις άλλο

 

στα "κυβικά σου" με κλειστά τα μάτια μακράν ποιο συμφέρουσα λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...