Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα Moto G4 και Moto G4 Plus από τη Lenovo


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κάμερα του plus μαλλον είναι καλύτερη απο του moto x play. Για παράδειγμα είναι 16 mp με μεγεθος pixel 1.3µm pixels ενω το play έχει μεν 21mp κάμερα αλλά με μέγεθος pixel 1.1 μm. Μην ξεχνάμε ότι από τα κορυφαία κινητά που κυκλοφορούν όπως samsung s7 και htc 10 έχουν κάμερες 12 mp,οπότε σίγουρα δεν παιζουν μόνο τα mp ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει Motorola έχει μεγάλη ιστορία από πίσω ως εταιρεία. Απλά κρίμα που την αγόρασε η Lenovo. Πάντως όσο ξέρω από φίλους μου που αγόρασαν Motorola μείνανε όλοι χαρούμενοι.

 

Παιδιά άσχετο και συγνώμη και για το οφ τοπικ αλλά ξέρει κανένας καμιά εφαρμογή για να δέχομαι τις κλήσεις και τα μηνύματα του κινητού στον υπολογιστή όπως γίνεται στο ios? Έχω Sony xperia Z αλλά επειδή δεν έχω vaio δεν μπορώ να καμω χρήση του xperia link. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει Motorola έχει μεγάλη ιστορία από πίσω ως εταιρεία. Απλά κρίμα που την αγόρασε η Lenovo. Πάντως όσο ξέρω από φίλους μου που αγόρασαν Motorola μείνανε όλοι χαρούμενοι.

Παιδιά άσχετο και συγνώμη και για το οφ τοπικ αλλά ξέρει κανένας καμιά εφαρμογή για να δέχομαι τις κλήσεις και τα μηνύματα του κινητού στον υπολογιστή όπως γίνεται στο ios? Έχω Sony xperia Z αλλά επειδή δεν έχω vaio δεν μπορώ να καμω χρήση του xperia link. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υπάρχει μια που ξέρω γι αυτή τη δουλειά,λέγεται mighty text, δωρεάν είναι. Αν θέλεις τσέκαρε την στο play store.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πριν 3 χρονια την αγόρασε η Lenovo, μετά την 1η γενιά οι αλλες 3 εχουν κυκλοφορήσει μετά την εξαγορα. Μια χαρα ήταν οι προηγουμενες εκδόσεις, δεν βλέπω το λόγο να μη συνεχίσει και η 4η. Περιμένω τις τιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"In moto we trust"...VFM χωρίς ανταγωνισμό, τα μόνα budget κινητά με υποστήριξη και συνεχείς αναβαθμίσεις. Φίλος μου έχει 2 χρόνια το Moto g 1st gen με 5.1.1 το κινητό πετάει σε αντίθεση με κινεζιές με τα δεκαπλάσια spec που σε 2 χρόνια πετάς...στα σκουπίδια. Εκτός από την περίοδο που είχε το 5.0.1 και το κινητό ήταν πιο αργό και από την καθυστέρηση. Μέσα σε αυτά τα χρόνια μόνο μια φορά έκανε εργ.επαναφορά. Γι'αυτόν το λόγο πήρα και εγώ το Moto g 3rd gen 150 ευρώ και δεν το αλλάζω με τίποτα. Κινητό με αξιοπρεπή κάμερα(αδιάβροχο) και τρέχει το 6.0.1 σούπερ...σε αντίθεση με την πλειοψηφία samsung, sony,lg που πρέπει να σκάσεις πολλά λεφτά για να δεις το κινητό σου να τρέχει το τελευταίο android και να μην κολλάει. Από Ελλάδα μόνο motorola μέχρι 200 ευρώ, και το Moto G4 θα το έπαιρνα ευχαρίστως. Όσον αφορά το design δεν καινοτομεί αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα του plus μαλλον είναι καλύτερη απο του moto x play. Για παράδειγμα είναι 16 mp με μεγεθος pixel 1.3µm pixels ενω το play έχει μεν 21mp κάμερα αλλά με μέγεθος pixel 1.1 μm. Μην ξεχνάμε ότι από τα κορυφαία κινητά που κυκλοφορούν όπως samsung s7 και htc 10 έχουν κάμερες 12 mp,οπότε σίγουρα δεν παιζουν μόνο τα mp ρόλο.

Σύμφωνα με το dxomark mobile η κάμερα του g plus είναι μαζί με τις ναυαρχίδες...

http://www.dxomark.com/Mobiles/Motorola-Moto-G-Plus-Mobile-review-a-very-capable-camera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η motorola βγάζει πολλά updates στα κινητά της, η lenovo όμως είναι στο άλλο άκρο, βγάζει μετρημένα. Α

Αν μπει κανείς στο φορουμ της, ένα θετικό δεν γράφει κανείς στο θέμα αυτό...

 

Θα ήταν καλό να βλέπαμε ένα moto g με μεγάλη μπαταρία λενοβο.

 

Πάντως πολύ άκυρη η ονομασία G4... για προφανείς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκτώβριο του 2014 έγινε η εξαγορά

Παιδια πριν 3 χρονια την αγόρασε η Lenovo, μετά την 1η γενιά οι αλλες 3 εχουν κυκλοφορήσει μετά την εξαγορα. Μια χαρα ήταν οι προηγουμενες εκδόσεις, δεν βλέπω το λόγο να μη συνεχίσει και η 4η. Περιμένω τις τιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν και κάτι leaks του One Plus 3. Απλά ενημερωτικά το αναφέρω.

http://www.techgear.gr/oneplus-3-leaked-render-107928/

 

Αν ισχυουν τα παραπανω για αλλη μια φορα απογοητευση απο την OnePlus(εκτως αν συνεχισει σε τιμες τυπου OnePlus2 στα 400ευρω). Μικροτερη μπαταρια και απο OnePlus 2 και απο OnePlus 1,design απο πισω ιδιο με Htc και τιποτα το ιδιαιτερο απο πλευρας οθονης και αναλυσης εκτως της Amoled αν ισχυει(ιδιες ιντσες και αναλυση σε σχεση με τα προηγουμενα δυο μοντελα).

Εχει το καλο η εταιρια αυτη οτι κραταει σχετικα χαμηλα τις τιμες αλλα και παλι δεν ξερω τι δουλεια εχει με το Moto G του θεματος αφου προφανως και μιλαμε για τελειως διαφορετικες συσκευες τιμολογιακα.

Στα χρηματα αυτα του Moto G4 πλεον παιζουν μπαλα τα Nexus 5x,Huawei P8,Flex 2 και στα 300 το G4(ισως πεσει και πιο κατω η τιμη)αλλα με το γνωστο Bootloop θεμα δυστηχως.

 

Προβλεπω τιμες Ελληνικων αλυσιδων(μακαρι να πεσω εξω)στα 289-299ευρω δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nexus 5x δεν εχει micro sd.

P8 εχει σχετικα αδυναμο cpu/gpu.

Το flex2 ειναι ξεχασμενο/κλειδωμενο στην lollipop.

 

Δεν λεω οτι τα παραπανω δεν ειναι vfm, αλλα ολα εχουν τις αδυναμιες τους.

Προσωπικα στα ιδια χρηματα μαλλων θα προτιμουσα το moto g4 με τα 3gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν πάει καλά εδώ. Υποτίθεται ότι το μότο χ θα βγει στις 5,5'. Τα δυο μότο g ( πρώτη φορά βγαίνουν τόσο ολόιδια τηλέφωνα) είναι στις 5,5'. Το μικρό μότο g ειναι τραγικό τηλέφωνο και τελείως low budget. Ουσιαστικά είναι το μότο e. οπότε τι;ολόκληρη η μοτορολα δεν θα έχει τηλέφωνο κάτω από 5,5 ίντσες; Ελπίζω ότι σκοπεύει να πάει τα moto x στις 5,2. Δεν έχει λογική αλλιώς. Την έθαψε την μοτορολα. Πραγματικά εντυπωσιάστηκαν αρνητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...