Προς το περιεχόμενο

Software Center vs Update Manager, Ubuntu Gnome 16.04


orestis000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, 

Έχω Ubuntu Gnome 16.04(αναβάθμιση από 15.10) και έχω παρατηρήσει ότι μερικές ενημερώσεις μου τις εμφανίζει ο Update Manager και μερικές το Software Center. Τι ακριβώς συμβαίνει; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το software center δειχνει μονο τις ενημερωσεις για εφαρμογες με gui ενω ο update manager ολες τις ενημερωσεις, δηλαδη και βιβλιοθηκες και εφαρμογες του τερματικου κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα βάλε ένα synaptic να ξεμπερδεύεις και να κάνεις από εκεί όλες σου τις ενημερώσεις η κάντες απλά από κονσόλα με ένα 

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το software center δειχνει μονο τις ενημερωσεις για εφαρμογες με gui ενω ο update manager ολες τις ενημερωσεις, δηλαδη και βιβλιοθηκες και εφαρμογες του τερματικου κλπ?

https://askubuntu.com/questions/766026/why-are-both-gnome-software-and-the-update-manager-installed-on-16-04 και εδώ αυτό λένε, όταν μου έρθουν ενημερώσεις ξανά θα το προσέξω και θα σας πω.

 

για μένα βάλε ένα synaptic να ξεμπερδεύεις και να κάνεις από εκεί όλες σου τις ενημερώσεις η κάντες απλά από κονσόλα με ένα 

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

Το θέμα είναι να ψάχνει το σύστημα από μόνο του και να μην χρειάζεται να θυμάμαι εγώ πότε να ψάξω για ενημερώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...