Προς το περιεχόμενο

ηλεκτρονικη κορνιζα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε όλους !!! θέλω να πάρω μια ηλεκτρονική κορνίζα μέχρι 200 ευρω μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι καλη? Σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με 200€ φίλε μου, εγώ θα έπαιρνα μια καλή οθόνη η οποία θα μου μείνει, θα κούμπωνα ένα usb και τέλος. Τα θεωρώ πάρα πολλά για 'κορνίζα'

Anyway γράψε άν θέλεις ποια θα είναι η χρήση πχ άν είναι επαγγελματική, πόσες ίντσες σκέφτεσαι για να σε βοηθήσει με προτάσεις κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε το θες για επαγγελματικη δουλεια, πχ σε μαγαζι να δειχνεις κατι

 

ειναι κατι αχρηστο που ειτε θα το χεις να σου καιει ρευμα οσο λειπεις, ειτε που θα βλεπεις 5 φωτο το χρονο να χαιρεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τις παρα πολλες φωτογραφιες που ο καθενας μπορει να εχει τραβηξει;

Τι να τις κανει; Να τις εκτυπωσει ολες;(ειναι αδυνατο αλλα και που να τις εβαζε αν τις εκτυπωνε; )

Ή να τις αφησει στον υπολογιστη του και να τις βλεπει μονος του; 

 

(φιλικα ρωταω για να καταλαβω το σκεπτικο σου)

Επεξ/σία από anrim27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τυπωνω ελαχιστες, σε φαση 1-2 το χρονο, τις πολυ καλες.

 

ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη αυτο, βεβαια οι ανυπαρκτες πωλησεις ψηφιακων κορνιζων με δικαιωνουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο καθένας έχει τις ανάγκες του και την λογική να επιλέξει τι θα κάνει και με ποιο τρόπο. Οι πολλές φωτογραφίες που έχει τραβήξει κάποιος ούτε σε στικάκι χωράνε ούτε σε ψηφιακή κορνίζα. Ο ts απο την στιγμή που δεν ασχολήθηκε καν να απαντήσει  νομίζω ή οτι καλύφθηκε ή οτι στράφηκε αλλού για απαντήσεις.

Το 80% των photos πάντως για να απαντήσω στο ερώτημά σου, βρίσκεται στα μέσα κοιν. δικτύωσης.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 80% των photos πάντως για να απαντήσω στο ερώτημά σου, βρίσκεται στα μέσα κοιν. δικτύωσης.

Ναι, ισως αυτος να ειναι και ο λογος των ανυπαρκτων πωλησεων που ανεφερε ο Ntinaras απο πανω.

 

Υπαρχουν και τυποι ομως που δεν ασχολουνται ιδιαιτερα με μεσα κοιν.δικτυωσης 

αλλα παραλληλα εχουν ως χομπυ την φωτογραφεια. Για αυτους δεν νομιζω να ειναι και τοσο πεταμενα λεφτα μαλλον. 

 

 

 

  -Δεν καταναλωνει και τρελο ρευμα αλλα δεν και δυσκολο να πατησεις ενα κουμπι για να σβησει οταν φυγεις απο το σπιτι

  -Ανετα χωρανε ΠΑΡΑ πολλες φωτογραφιες σε ενα στικακι. Μπορει οχι ολες ακομα αλλα σε λιγο καιρο... 

  -Φυσικα και εξαρταται απο το ποσο 'παταει' ο αλλος στο σπιτι του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν έχεις χόμπυ την φωτογραφία φίλε μου κάνεις album κάνεις καμβάδες κλπ. Η ψηφιακή κορνίζα των 200 ευρώ αμφιβάλλω άν βρίσκεται ακόμα και σε επαγγελματικούς χώρους. Στο σπίτι σου έχεις μία των 50-60 άν θες αλλιώς όπως είπα και προηγουμένως παίρνεις ένα monitor και περνάς στικάκι. Το Monitor θα το χρησιμοποιήσεις για ότι θες, η κορνίζα σε δεσμεύει. Αυτή είναι η άποψή μου δεν σημαίνει οτι σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο. Περί ορέξεως ουδείς λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω δε μιλαω για κορνιζα των 200€. Καλυτερα νομιζω monitor.

Η απορια μου ηταν "ψηφιακη κορνιζα-monitor"  ή  "λιγες εκτυπωσεις" ;

 

Αλλα περί ορέξεως ουδείς λόγος, οπως το πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μου καναν δώρο μια ψηφιακή κορνίζα sony φθηνιάρικη ,δεν θα μιλήσω για την ποιότητα, αλλά στην αρχή χαίρεσαι και λες α έχω όλες τις φωτογραφίες σε ένα στικάκι και τις βλέπω, και θα το έχεις και σε εμφανη σημείο να τις κοιτάς όταν κάθεσαι στο pc λόγου χάρη και θα χαίρεσαι να τις βλέπεις, μετά απο μια βδομάδα απλά θα την ανοιγοκλείνεις καθε φορα που μπαινοβγαίνεις σπίτι,και μετά απο ένα μήνα θα την ξεχάσεις απλά κλειστή.Όσους ξέρω αυτό κάναν.Από όσο είδα σε σκρουτς με 200 ευρώ ειναι 15ιντσα ( πολύ μεγάλα δεν νομίζεις για κορνίζες?) επίσης κατά τη γνώμη μου η ποιότητα της κορνίζας τα σκοτώνει όλα , βγαίνουν κινητά 5ιντσα με ανάλυση 1920 και σε κορνίζα όυτε σε 15 ιντσες εν την βρίσκεις τόσο.ανάλογα και τι χρησιμοποιείς , αν χρησιμοποιείς τουλάχιστον καλή compact θα απογοητευτείς.

Επίσης στην κορνίζα πιθανό να έχεις φώτο που δεν χρείαζεσαι πραγματικά,όταν τραβάς 100 φορές ένα τοπίο απο διαφορετική γωνία λήψης μια θα χρειαστείς.Ή αν τραβάς την παρέα σου θα έχεις κ αυτές μέσα που δεν είσαι εσύ.οπότε λίγο άχρηστο κατά τη γνώμη μου, άν έχεις φωτογραφία υψηλής ανάλυσης μπορέίς να την κάνεις καμβά.έχει την χάρη του.και θα σου μείνει για πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...