Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορώ γιατί γκρινιάζετε πάλι. Τόσα προηγούμενα Battlefield έτσι ήταν, και στο call of duty πάνω κάτω τα ίδια κάνουν. Δυστυχώς έτσι ειναι τα πράγματα σήμερα. Το βλέπετε στα περισσότερα παιχνίδια, season pass, dlc, extra περιεχόμενο, skins κλπ. Τo Battlefield ή θα το αγαπήσεις ή θα το μισήσεις γιατί έχει κι αυτό τις ιδιαιτερότητες του ( εξάλλου ΕΑ κρύβεται από πίσω ). Προσωπικά το 3 μαζί με το premium μου είχε βγει 85 ευρώ. Το βασικό παιχνίδι pre order στα 35 και day one premium στα 50

 

Γιατι πολυ απλα οσο συνεχιζει ο κοσμος να τα αγοραζει τοσο θα συνεχισουν να μας ζαλιζουν το κεφαλι με τα Dlc και season pass. Δεν ειναι γκρινια αλλα αγανακτιση αυτο το πραγμα γιατι δυστηχως μονοι μας τα γραφουμε γενικα στα forum,μονοι μας τα διαβαζουμε.

 

Επισης το ''δυστηχως'' που κολλαει απο την στιγμη που στηριζεις αυτα που κραζουμε.Το οτι σου εβγαλε το Battlefield πολλες ωρες απο που και ως που δικαιολογει το οτι σου χρεωνουν Dlc 1.5φορα την αξια του βασικου παιχνιδιου?Δηλαδη χωρις το season pass θα ειχες 50ωρες στο Battlefield ενω ξαφνικα με το που μπαινουν τα Dlc φτανεις τις 500?

 

Ειναι δυνατον να κανει αυτη η εταιρια αυτα που κανει και να μας λες οτι γκρινιαζουμε επειδη τονιζουμε τα χαλια της και δεν θελουμε(ορισμενοι τουλαχιστον)να στηριζουμε τετοιες πολιτικες?

Ψηφιστε με το πορτοφολι σας λεμε αλλα απο οτι φενεται απο το ενα αυτι μπαινει και απο το αλλο βγαινει δυστηχως.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι πολυ απλα οσο συνεχιζει ο κοσμος να τα αγοραζει τοσο θα συνεχισουν να μας ζαλιζουν το κεφαλι με τα Dlc και season pass. Δεν ειναι γκρινια αλλα αγανακτιση αυτο το πραγμα γιατι δυστηχως μονοι μας τα γραφουμε γενικα στα forum,μονοι μας τα διαβαζουμε.

 

Επισης το ''δυστηχως'' που κολλαει απο την στιγμη που στηριζεις αυτα που κραζουμε.Το οτι σου εβγαλε το Battlefield πολλες ωρες απο που και ως που δικαιολογει το οτι σου χρεωνουν Dlc 1.5φορα την αξια του βασικου παιχνιδιου?Δηλαδη χωρις το season pass θα ειχες 50ωρες στο Battlefield ενω ξαφνικα με το που μπαινουν τα Dlc φτανεις τις 500?

 

Ειναι δυνατον να κανει αυτη η εταιρια αυτα που κανει και να μας λες οτι γκρινιαζουμε επειδη τονιζουμε τα χαλια της και δεν θελουμε(ορισμενοι τουλαχιστον)να στηριζουμε τετοιες πολιτικες?

Ψηφιστε με το πορτοφολι σας λεμε αλλα απο οτι φενεται απο το ενα αυτι μπαινει και απο το αλλο βγαινει δυστηχως.

Δεν είναι η μοναδική εταιρεία που κάνει τέτοιες τεχνικές. Απλά βλέπω αγανάκτηση από άτομα που αμφιβάλω αν έχουν "ρίξει" πάνω από 50 ώρες στο παιχνίδι κι άτομα που γενικώς περιμένουν να αγοράσουν ένα παιχνίδι 5 ευρώ με κάρτες ακριβές ή να τα βρουν από το θείο.

 

Season pass, dlc, extra υλικό δυστυχώς ή ευτυχώς θα έχουν τα παιχνίδια, λίγο περισσότερο τα multiplayer καθώς έτσι είναι το marketing. Από τη στιγμή που στο εξωτερικό πουλάει αυτό το πράγμα σιγά μην αλλάξει τακτική η κάθε εταιρεία. Το "season pass" σαν τακτική marketing υπάρχει - στο χώρο του gaming - πάντου. Ακόμα και σε εφαρμογές ή σε παιχνίδια για κινητά το βλέπεις ή σε indie games με τη μορφή micro transactions.

 

Το Battlefield 3 το κατευχαριστήκα σαν παιχνίδι. Και ναι πιστεύω ότι άξιζε τα 50 ευρώ που έδωσα τότε για το season pass. Μετά από λίγο καιρό φυσικά το έβρισκες και κοντά στα 30 ευρώ μεν αλλά άλλη ηλικία τότε άλλα μυαλά.

 

Στο 4 δεν πήρα το season pass γιατί γενικά δεν μου άρεσε ο πυρήνας του παιχνιδιού. 

 

Το 1 θα το πάρω στην απλή έκδοση κι αν μου αρέσει αργότερα το season pass με μειωμένη τιμή. 

 

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να βγαίνουμε off topic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντροπή είναι, κανονικά με το τζαμπέ beta testing που τους κάνουμε κάθε φορα και πάλι μας πετάνε releases full with bugs και net problems όλα τα DLC θα έπρεπε να είναι δωρεάν. Απλό παράδειγμα εγώ και φαντάζομαι και άλλοι δεν θα το αγοράσω όπως δεν αγόρασα το 4 για αυτόν τον λόγο, αλλα ο κόσμος αδιαφορεί για τέτοια πράγματα και για αυτό συνεχίζουν και γίνονται πιο άπληστοι με κάθε release.

 

p.s. πάρε και το κερασάκι στην τούρτα!

 

Servers:

  • Player caps for certain modes

  • Ticket/Time caps for certain modes

  • No RCON tools

  • No RCON restrictions like restricting explosives etc on certain maps

-No plugin for map vote or kicking

  • Basically for Console nothing has changed

  • For PC we are now basically consoles in terms of server management.

2h2gho7.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η μοναδική εταιρεία που κάνει τέτοιες τεχνικές. Απλά βλέπω αγανάκτηση από άτομα που αμφιβάλω αν έχουν "ρίξει" πάνω από 50 ώρες στο παιχνίδι κι άτομα που γενικώς περιμένουν να αγοράσουν ένα παιχνίδι 5 ευρώ με κάρτες ακριβές ή να τα βρουν από το θείο.

 

Season pass, dlc, extra υλικό δυστυχώς ή ευτυχώς θα έχουν τα παιχνίδια, λίγο περισσότερο τα multiplayer καθώς έτσι είναι το marketing. Από τη στιγμή που στο εξωτερικό πουλάει αυτό το πράγμα σιγά μην αλλάξει τακτική η κάθε εταιρεία. Το "season pass" σαν τακτική marketing υπάρχει - στο χώρο του gaming - πάντου. Ακόμα και σε εφαρμογές ή σε παιχνίδια για κινητά το βλέπεις ή σε indie games με τη μορφή micro transactions.

 

Το Battlefield 3 το κατευχαριστήκα σαν παιχνίδι. Και ναι πιστεύω ότι άξιζε τα 50 ευρώ που έδωσα τότε για το season pass. Μετά από λίγο καιρό φυσικά το έβρισκες και κοντά στα 30 ευρώ μεν αλλά άλλη ηλικία τότε άλλα μυαλά.

 

Στο 4 δεν πήρα το season pass γιατί γενικά δεν μου άρεσε ο πυρήνας του παιχνιδιού. 

 

Το 1 θα το πάρω στην απλή έκδοση κι αν μου αρέσει αργότερα το season pass με μειωμένη τιμή. 

 

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να βγαίνουμε off topic. 

Το marketing(που απλα βλεπω ο κοσμος να αναμεταδιδει την λεξη χωρις να ξερει τι πραγματικα σημαινει)λοιπον που αναφερεις οριζει οτι απο την στιγμη που ο κοσμος/πελατες(δηλαδη ολοι εμεις)τα αγοραζει τα season pass,ειδικα σε τετοια παιχνιδια αρα προφανως και η εταιρια θα συνεχιζει να τα παρεχει(προσφορα και ζητηση που λεμε). Αν ομως το 90% των αγοραστων του BF4 σε σχεση με το BF3 δεν ειχε αγορασει το season pass,να δουμε μετα αν θα εβγαινει 50ευρω season pass τωρα στο BF1, ή αν θα βλεπαμε νεο μετρο στην κοροιδια να παιζεις νωριτερα το παιχνιδι απο τον αλλο επειδη αγορασες την ακριβοτερη εκδοση.

 

Και δεν ειμαστε καθολου Off topic αφου για το battlefield μιλαμε.

 

Το τι θα κανει ο καθενας οσον αφορα το BF1 αυτο ειναι δικο του θεμα.Αλλα να μην διαβαζουμε κιολας οτι καλως ή κακως ετσι εχουν τα πραγματα και δεν μπορουμε να τα αλλαξουμε.Που πηγε η αγοραστικη δυναμη μας?Προβατα ειμαστε να αγοραζουμε οτιδηποτε μας δινουν οι εταιριες?

Απλά βλέπω αγανάκτηση από άτομα που αμφιβάλω αν έχουν "ρίξει" πάνω από 50 ώρες στο παιχνίδι 

Επισης το παραπανω που εγραψες δεν τι επιασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το marketing(που απλα βλεπω ο κοσμος να αναμεταδιδει την λεξη χωρις να ξερει τι πραγματικα σημαινει)λοιπον που αναφερεις οριζει οτι απο την στιγμη που ο κοσμος/πελατες(δηλαδη ολοι εμεις)τα αγοραζει τα season pass,ειδικα σε τετοια παιχνιδια αρα προφανως και η εταιρια θα συνεχιζει να τα παρεχει(προσφορα και ζητηση που λεμε). Αν ομως το 90% των αγοραστων του BF4 σε σχεση με το BF3 δεν ειχε αγορασει το season pass,να δουμε μετα αν θα εβγαινει 50ευρω season pass τωρα στο BF1, ή αν θα βλεπαμε νεο μετρο στην κοροιδια να παιζεις νωριτερα το παιχνιδι απο τον αλλο επειδη αγορασες την ακριβοτερη εκδοση.

 

Και δεν ειμαστε καθολου Off topic αφου για το battlefield μιλαμε.

 

Το τι θα κανει ο καθενας οσον αφορα το BF1 αυτο ειναι δικο του θεμα.Αλλα να μην διαβαζουμε κιολας οτι καλως ή κακως ετσι εχουν τα πραγματα και δεν μπορουμε να τα αλλαξουμε.Που πηγε η αγοραστικη δυναμη μας?Προβατα ειμαστε να αγοραζουμε οτιδηποτε μας δινουν οι εταιριες?

Επισης το παραπανω που εγραψες δεν τι επιασα.

Fulgore σαφώς και συμφωνώ μαζί σου. Ισως δε το έγραψα σωστά ( βλέπω ταινιούλα παράλληλα και το ποστ  το έγραψα λιγο ταχέως ) αλλά αναφέρομαι περισσότερο στο 3 παρά στα επόμενα BF. Για μένα εκείνη την περίοδο όπως την είχα δει, λόγω παρέας, και μιας και μου άρεσε τρελά το παιχνίδι το είχα πάρει. Στο 4 δεν μ'αρεσαν που πήραν "αέρα" τα μυαλά της ΕΑ και ανέβασε τόσο τις τιμές στο basic game αλλά και τις "αλλαγές" στο παιχνίδι. Επίσης το hardline δεν μου άρεσε καθόλου ακόμη κι από τη beta. 

 

Αυτό με τις ώρες το λέω γιατί άλλο να παίξεις 10 ώρες ένα παιχνίδι, άλλο 50 και άλλο 200. Μερικοί παίζουν κουτσά στραβά 2-3 ώρες βγάζοντας μια βεβιασμένη και πρόχειρη άποψη για το παιχνίδι. Οπως και οι περισσότεροι έβγαλαν "συμπέρασμα" από μια μέτρια beta με πολύ μέτριο χάρτη και με προβλήματα. Αν δεις στην alpha όσοι έπαιξαν, και άτομα που γνωρίζω άλλη γνώμη έχουν για την alpha, άλλη για την beta.

 

Είμαι παλιό battlefield fanboy και World War fps fan οπότε δε βάζω μυαλό :P Θα το τσιμπήσω εστω τη βασική εκδοση .

 

 

Τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MINIMUM
OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
Processor (AMD): AMD FX-6350
Processor (Intel): Core i5 6600K
Memory: 8GB RAM
Graphics card (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
Graphics card (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2GB
DirectX: 11.0 Compatible video card or equivalent
Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection
Hard-drive space: 50GB

RECOMMENDED
OS: 64-bit Windows 10 or later
Processor (AMD): AMD FX 8350 Wraith
Processor (Intel): Intel Core i7 4790 or equivalent
Memory: 16GB RAM
Graphics card (AMD): AMD Radeon RX 480 4GB
Graphics card (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
DirectX: 11.1 Compatible video card or equivalent
Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection
Available Disk Space: 50GB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MINIMUM

OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10

Processor (AMD): AMD FX-6350

Processor (Intel): Core i5 6600K

Memory: 8GB RAM

Graphics card (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB

Graphics card (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2GB

DirectX: 11.0 Compatible video card or equivalent

Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection

Hard-drive space: 50GB

RECOMMENDED

OS: 64-bit Windows 10 or later

Processor (AMD): AMD FX 8350 Wraith

Processor (Intel): Intel Core i7 4790 or equivalent

Memory: 16GB RAM

Graphics card (AMD): AMD Radeon RX 480 4GB

Graphics card (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB

DirectX: 11.1 Compatible video card or equivalent

Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection

Available Disk Space: 50GB

Ξερουμε σε τι settings/fps αναφερονται τα recommended?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε σε τι settings/fps αναφερονται τα recommended?

Nope. Στο Origin αυτά αναφέρει.

 

Εγώ βλέπω και σε λίγο δεν θα μπορούμε να το τρέξουμε λόγω επεξεργαστή! :) Και ναι, ξέρω.. μην δίνω βάση στα specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope. Στο Origin αυτά αναφέρει.

 

Εγώ βλέπω και σε λίγο δεν θα μπορούμε να το τρέξουμε λόγω επεξεργαστή! :)

Νομιζω οτι ο 6600k για minimum ειναι υπερβολη... Δε πιστευω οτι θα εχω και τοσο θεμα με τον 2600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ο 6600k για minimum ειναι υπερβολη... Δε πιστευω οτι θα εχω και τοσο θεμα με τον 2600.

Και την Αlpha και την beta μια χαρά τις έτρεξα με τον επεξεργαστή της υπογραφής. Στην Alpha, έτρωγε κάτι 100%, αλλά στην Beta πάνω από 75% δεν πήγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την Αlpha και την beta μια χαρά τις έτρεξα με τον επεξεργαστή της υπογραφής. Στην Alpha, έτρωγε κάτι 100%, αλλά στην Beta πάνω από 75% δεν πήγε.

Να ανησυχησω που δε βλεπω υπογραφη; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά θα παίζει και σε i5 2ης γενιάς, 3ης κοκ. Απλώς με i7 είσαι πιο άνετος. Οπως επίσης και με τον i7 2600 δεν θα έχεις πρόβλημα. Με την κάρτα γραφικών δεν ξέρω, ίσως παίζει ικανοποιητικά στα low. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά θα παίζει και σε i5 2ης γενιάς, 3ης κοκ. Απλώς με i7 είσαι πιο άνετος. Οπως επίσης και με τον i7 2600 δεν θα έχεις πρόβλημα. Με την κάρτα γραφικών δεν ξέρω, ίσως παίζει ικανοποιητικά στα low. 

Δε τη μετραω καν για gpu την R7 250, απο σποντα την εχω επειδη καηκε η 6950 που ειχα. Θα παρω συντομα RX 480 :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...