Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους το είχαμε αναφέρει-κράξει στην Α, πάντως, χτες πάτησα έναν που σουρνόταν στο διάβα μου με το Light tank και μας άφησε χρόνους.

 

Δεν έχει τύχει να παρασύρω κάποιον να δω αν τον σκοτώνει ή τον αφήνει να κόβει τζάμπα βόλτες.

 

Πάντως το παιχνίδι έχει epic στιγμές ακόμα και στα fail.

Βρέθηκα σε κάποια φάση ξεκρέμαστος στο D ενώ ερχόταν το τραίνο.

Είπα λοιπόν να πέσω στα tracks να αυτοκτονήσω με fun τρόπο.

Και...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πάντως το παιχνίδι έχει epic στιγμές ακόμα και στα fail.

Βρέθηκα σε κάποια φάση ξεκρέμαστος στο D ενώ ερχόταν το τραίνο.

Είπα λοιπόν να πέσω στα tracks να αυτοκτονήσω με fun τρόπο.

Και...

 

 

https://youtu.be/1WzUqVP3EtY?t=32

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω BF1  αμα δεν δινει 120hz σημα το μηχανημα, δεν βγαζει 80fps τουλαχιστον ( το ιδανικο 125 fixed ή 250 αμα ειναι κανα παναλαφρο game ) απλα προτιμω να μην παιξω καθολου γιατι θα αισθανομαι  ευνουχος.  το ειχα κανει και στο BF3 μαλιστα οταν ειδα οτι ο C2Q εστω και κλοκαρισμενος δεν τραβαγε σε γεματους server (ουτε στο BC2 τραβαγε :/ ), πουλησα οτι περισσευε εκατσα 2 μηνες χωρις gaming pc και μετα πηγα σε 2500k  ( 4.5 ghz OC αμεσως μετα το πρωτο boot )  να βγαλω το αχτι μου. 

 

καλως  ή κακως δεν ειναι plug n play το ποντικι  υπαρχουν ενα σωρο παραγοντες ( framerate polling rate raw input  acceleration settings pitch yaw ) και τωρα με ανταπτορες και underpowered μπρικια  μονο κατι μαζοχες στα XIM4 forums ασχολουνται :P

 

ας μην το παμε στο θεμα των γραφικων που χωρις PC εισαι απλα με τα χερια δεμενα και παιζεις με τα settings που διαλεξαν οι developers για εσενα  χωρις να σε ρωτησουν αν χρειαζεσαι  depth of field / vsync / ambient occlusion και τα ρεστα. 

 

θα μιλαγα  για τα mods  αλλα δυστυχως εχουμε 2016 και το τελευταιο BF που εχει βγει ΔΕΝ ειναι το 2142 :/ 

παντός τα 120fps  σταθερά στο bf1 είναι λίγο δύσκολο από πλευράς CPU, γιατί από πλευράς GPU εντάξει ρίχνεις την αναλύσεις και παίρνεις όσα fps θέλεις η μάλλον όσα μπορεί να δώσει το cpu.

 

εγώ έκανα ένα test σήμερα για να δω αν με αγορά καινούργιας GPU θα ήταν εφικτό να παίξω με 120fps(σταθερά)

έπαιξα conquest(με 64 άτομα) για μισή ώρα περίπου, άλα με το  resolution scale στο 5% (DX11, ultra, 1440p) για να βγάλω την GPU που έχω τώρα από την εξίσωση ώστε να το κάνω CPU limited.

 

αποτελέσματα:

max fps 200 (fps limit)

avg fps 145

min fps 101

 

σε όλη την διάρκεια ήμουν cpu bottleneck γιατί με 5% resolution scale το GPU σχεδόν καθότανε.

 

CPU usage ήταν 60-68%(6700K 4.7GHz), άρα μπορούμε να υποθέσουμε ότι το thread scaling δεν είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει θέμα dude το έχουμε πει, ρίξε τα settings

 

Tι δεν καταλαβαινεις, σου λεω τρεχει τελεια και μετα απο 2-3 games αρχιζει να τρωει RAM, μπερδευεις το προβλημα μου με καποιους που εχουν low end rigs και τρωνε crash μετα απο λιγο.

 

Εγω ουτε low end rig εχω ουτε crash τρωω απλα το game μετα απο 2-3 παιχνιδια αρχιζει και κανει memory leak απλα τα πραγματα.

Εμένα σταθερά παίζει από 4.5GB στα 5.5GB. Ούτε λιγότερο, ούτε περισσότερο.

 

Φιλος το καταλαβαινεις οτι τα bug δεν εμφανιζονται παντα σε ολα τα συστηματα? Επειδη ΕΣΕΝΑ προσωπικα δε σου εμφανιζεται δε σημαινει οτι δεν υπαρχει.

 

Για αυτο και οι QA teams εχουν διαφορα pc με διαφορους συνδυασμους cpu/gpu/mobo/ram/κτλ οταν τεσταρουν παιχνιδια ακριβως για αυτον το λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι έχει epic στιγμές ακόμα και στα fail.

Βρέθηκα σε κάποια φάση ξεκρέμαστος στο D ενώ ερχόταν το τραίνο.

Είπα λοιπόν να πέσω στα tracks να αυτοκτονήσω με fun τρόπο.

Και...

 

 

Εγώ σαν οδηγός έκανα multikill αεροπλάνο που έπεσε πάνω στο τρένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος το καταλαβαινεις οτι τα bug δεν εμφανιζονται παντα σε ολα τα συστηματα? Επειδη ΕΣΕΝΑ προσωπικα δε σου εμφανιζεται δε σημαινει οτι δεν υπαρχει.

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Εγώ είχα memory leak σε αρκετά παιχνίδια, ενώ οι άλλοι όχι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντός τα 120fps  σταθερά στο bf1 είναι λίγο δύσκολο από πλευράς CPU, γιατί από πλευράς GPU εντάξει ρίχνεις την αναλύσεις και παίρνεις όσα fps θέλεις η μάλλον όσα μπορεί να δώσει το cpu.

 

εγώ έκανα ένα test σήμερα για να δω αν με αγορά καινούργιας GPU θα ήταν εφικτό να παίξω με 120fps(σταθερά)

έπαιξα conquest(με 64 άτομα) για μισή ώρα περίπου, άλα με το  resolution scale στο 5% (DX11, ultra, 1440p) για να βγάλω την GPU που έχω τώρα από την εξίσωση ώστε να το κάνω CPU limited.

 

αποτελέσματα:

max fps 200 (fps limit)

avg fps 145

min fps 101

 

σε όλη την διάρκεια ήμουν cpu bottleneck γιατί με 5% resolution scale το GPU σχεδόν καθότανε.

 

CPU usage ήταν 60-68%(6700K 4.7GHz), άρα μπορούμε να υποθέσουμε ότι το thread scaling δεν είναι τέλειο.

Δοκίμασε και με dx12 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι δεν καταλαβαινεις, σου λεω τρεχει τελεια και μετα απο 2-3 games αρχιζει να τρωει RAM, μπερδευεις το προβλημα μου με καποιους που εχουν low end rigs και τρωνε crash μετα απο λιγο.

 

Εγω ουτε low end rig εχω ουτε crash τρωω απλα το game μετα απο 2-3 παιχνιδια αρχιζει και κανει memory leak απλα τα πραγματα.

 

Έχει 100% memory leak όταν παίζεις conquest μετά από κάποιο χρόνο gameplay.

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/17768/severe-memory-leak

 

@Silver: Το stuttering λύνεται άμα βάλεις κάποια low, δεν ξέρω πιο setting κάνει την διαφορα βαριέμαι να ψάξω και τα έχω όλα low, εμφανές διαφορες δεν διακρίνω αλλα δεν έχω πια stutter μετά από πολλά rounds.

 

Διαβάζουμε και καμια προηγουμενη σελίδα πριν απαντήσουμε σε άτομα που προσπαθούν να βοηθήσουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπαν ότι θα άλλαζαν map ;

 

E καλά κι εσύ. Μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς.

 

 

 

Στα σοβαρά τώρα, είχαν πει ότι δέχονται suggestions for a new map

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια στο Pc Μου σουρνεται ανελεητα :(

 

ουτε Low δε μπορω να παιξω

 

http://valid.x86.fr/72zx7x

 

 

 

Αν έχεις έστω την HD7850 μου φαίνεται περίεργο. Η συγκεκριμένη λογικά δεν θα έπρεπε να έχει κανένα πρόβλημα στα medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...