Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάλι με το σύστημα της υπογραφής μου δεν μου έχει κάνει ποτέ memory leak και παίζω καθημερινά από τότε που βγήκε η beta 4-5 ώρες συνεχόμενες.Τα settings ήταν από την αρχή στο auto (high όλα).

Ο φίλος που ήθελε PC για το BF, ευχαριστημένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους το είχαμε αναφέρει-κράξει στην Α, πάντως, χτες πάτησα έναν που σουρνόταν στο διάβα μου με το Light tank και μας άφησε χρόνους.

 

Δεν έχει τύχει να παρασύρω κάποιον να δω αν τον σκοτώνει ή τον αφήνει να κόβει τζάμπα βόλτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος που ήθελε PC για το BF, ευχαριστημένος?

Αυτός είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί και το 4 αλλά και το 1 όλα σε low settings τα πάει μια χαρά.Τα παιχνίδια κυλάνε ομαλά,χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα και stuttering.Βέβαια εγώ που έχω συνηθίσει στον δικό μου που τα παίζω όλα full και στα  144 Hz μου φαίνεται "κάπως".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί και το 4 αλλά και το 1 όλα σε low settings τα πάει μια χαρά.Τα παιχνίδια κυλάνε ομαλά,χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα και stuttering.Βέβαια εγώ που έχω συνηθίσει στον δικό μου που τα παίζω όλα full και στα  144 Hz μου φαίνεται "κάπως".

Low? Πιο πάνω δεν μπορεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας υποχρέωσες...μας υποχρέωσες...μόνο δεν είπες...πόσο μας χρέωσες...

 

Να χ.σω το memory leak του.

 

Ξεκίνησε κάτω από τα 8γίγα η χρήση μνήμης, ανέβηκε μετά από 4-5 γύρους γύρω στα 12-13 (συνολικά, όπως τη μετρά το MSI AB) και κάπου εκεί μου πέταξε το 1ο μήνυμα out of memory...έκλεισα το μήνυμα, συνέχισα για 10-15' και τελικά με ίδια χρήση ουσιαστικά, ψόφησαν όλα.

 

Origin-BF-Firefox και ότι είχα ανοικτό από πίσω...

 

Sign-out/in και τώρα κράζω.

 

Πραγματικά, αν βγει έτσι day-1, χωρίς κάποια συγκλονιστική αναβάθμιση τόσο στο game όσο και στους οδηγούς και από τις δύο εταιρίες, θα γίνει μεγαλύτερο φιάσκο από ότι στο 4.

 

Η Α, δούλευε εμφανώς καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Low? Πιο πάνω δεν μπορεί?

 

Έπαιξα τις πρώτες 10 ώρες σε high και τις υπόλοιπες low, ακόμα διαφορα δεν έχω καταλάβει και έχω διπλάσια fps.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Εμένα πάνω από 5.5GB δεν έχει πάει ποτε (medium preset, 1080p). Και όταν παίζω, παίζω κανένα 2ωρο μαζεμένο. Έχω ανοικτό BF, IE, NZXT CAM.

 

Έπαιξα τις πρώτες 10 ώρες σε high και τις υπόλοιπες low, ακόμα διαφορα δεν έχω καταλάβει και έχω διπλάσια fps.

Ναι δεν είπα αυτό, απλώς επειδή είχε πεί "αξιοπρεπώς χωρίς κολλήματα", και το τελικό σύστημα που του προτείναμε μπορεί να ανταπεξέλθει παραπάνω από τα low, γι΄ αυτό μου φάνηκε περίεργο. Τώρα ότι δεν έχουν διαφορά μεγάλη τα low με τα high, αυτό είναι άλλη υπόθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάνω από 5.5GB δεν έχει πάει ποτε (medium preset, 1080p). Και όταν παίζω, παίζω κανένα 2ωρο μαζεμένο. Έχω ανοικτό BF, IE, NZXT CAM.

 

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίνε οι τελευταίοι Crimson (16.8.3).

 

Δεν μπορώ να ξέρω στα σίγουρα, όμως, γιατί με τους προηγούμενους πάνω από 2 γύρους δεν είχα προλάβει να πάιξω στη Β.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει memory leak το λένε πολλοί. Δεν είναι δυνατον απο τα 1,80GB που τραβάει στην αρχή σε 2 γύρους να πάει 6,5GB.

και 15γκίγκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε DX12 η διαχείρηση μνήμης είναι εμφανώς καλύτερη, αλλά εξίσου εμφανή είναι και τα κολλήματα, τα frame dips, τα κουλά σκαμπανεβάσματα κλπ.

 

Πρέπει να το έχουν για γούρι να βγάζουν παιγνίδια επιεικώς ημιτελή και αδούλευτα στο τεχνικό κομμάτι, δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...