Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβασα τη beta στο pc. Καμια ωρα επαιξα και το pc κοντεψε να αρπαξει. Εψηνες κρεας μεσα ανετα. Αλλαζει απο καπου στις ρυθμισεις τα γραφικα? Γιατι δε βρηκα κατι. Eχω amd fx 6300 και gtx 750 Ti με 12 gb ram. Περιπου μεσα στα specs ειμαι αλλα φοβαμαι να το ξανανοιξω μην ανατιναχτει :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατεβασα τη beta στο pc. Καμια ωρα επαιξα και το pc κοντεψε να αρπαξει. Εψηνες κρεας μεσα ανετα. Αλλαζει απο καπου στις ρυθμισεις τα γραφικα? Γιατι δε βρηκα κατι. Eχω amd fx 6300 και gtx 750 Ti με 12 gb ram. Περιπου μεσα στα specs ειμαι αλλα φοβαμαι να το ξανανοιξω μην ανατιναχτει :P.

Από ψύχτρα ποια έχουμε; Από airflow πώς πάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα τη beta στο pc. Καμια ωρα επαιξα και το pc κοντεψε να αρπαξει. Εψηνες κρεας μεσα ανετα. Αλλαζει απο καπου στις ρυθμισεις τα γραφικα? Γιατι δε βρηκα κατι. Eχω amd fx 6300 και gtx 750 Ti με 12 gb ram. Περιπου μεσα στα specs ειμαι αλλα φοβαμαι να το ξανανοιξω μην ανατιναχτει :P.

Δε ξέρω τι θερμοκρασίες είχες κλπ. αλλά προφανώς δεν είναι θέμα παιχνιδιού αλλά γενικό πρόβλημα του pc σου αν υπερθερμαίνεται και καλό θα είναι να το κοιτάξεις. Οι ρυθμίσεις είναι στο More->Options .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω  ασχοληθηκα αρκετα  για μονο 1 map και 2 modes 

 

https://www.battlefield.com/career/241783926/bf1/stats/details

 

 

 

απαριθμω για αλλη μια φορα  τα θετικα και τα αρνητικα απο την ολη εμπειρια 

 

pros : 

 

 

1) αρκετα balanced το normal mode 

2) γραφικαρες ! ( :P

3)  5 χρονια battlelog -  5 χρονια καρκινος,  rest in pepperonies 

4) το WW1 setting ειναι ισως η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσανε να κανουνε, αν "σερβιρανε" παλι modern warfare απλα δεν θα το δοκιμαζα καν. 

5) 60hz οι server απο default, το conquest πιο πολυ domination μοιαζει ετσι οπως το  κανανε αλλα εχει πλακα. 

6) αλογα - melee charge -  gas grenades - flamethrower class pickup - pilot class ( στο BF4 ητανε απλα ενα skin ) η μια προσθηκη καλυτερη απο την αλλη ! αν και επιδεχονται βελτιωση στο balancing. 

 

cons : 

 

1) paid maps 

2) paid maps ( :D

3) τουλαχιστον να σε πεταει ο server οταν παει να φορτωσει το map που δεν εχεις πληρωσει, οχι να τρως ακυρο μονο και μονο επειδη υπαρχει στο rotation και θα παιχτει σε 2  ωρες απο τωρα. 

4) απογοητευση το DX12 support ελπιζω να βελτιωθει συντομα, φιλος με παρομοιο καρτονι  ( r9 390 vs  r9 290 tri-X )  αντι να βγαζει 80-125 frames οπως εγω ειναι κολλημενος στα 40 ανεξαρτητως  settings λογω  cpu (  4690k @ 4.4  vs X4 880k  ) το mantle εδεινε πραγματικα μεγαλο boost  ειναι κριμα να χασουν αυτη την ευκαιρια, περισσοτερα μηχανηματα που το τρεχουν με μπολικα frames = περισσοτεροι πιθανοι αγοραστες 

5) ναι δεν εχει commander, το interface θυμιζει battlefront αλλα θα το καταπιουμε και αυτο   - τουλαχιστον δεν κοψανε το commo rose 

6) προφανως δεν εχει κανενα μελλον για ESL και τα ρεστα ( boo fucking hoo :P

7) αυτο που ανεφερα με τους ηχους που καποιοι "ακυρωνονται" με αποτελεσμα να εχεις αρμα διπλα σου και να μην το ακουσεις ποτε, λιγο σπαστικο ακομα και οταν προκειται για casual fest σε public server, αισθανεσαι σαν να εισαι κουφος ή ακομα χειροτερα. πλεμπουρας που παιζει fps με ηχεια  ( :P )  

8) τα keybinds δεν δουλευουνε σωστα, ενω το εχω  ρυθμισει για να εχω third person cam με το "B"  οταν ειμαι σε τζιπακι ή αλογο  επιμενει να κραταει το default ( C ) - το ιδιο ισχυει με το κουμπι για full  map  -  εχω ρυθμισει την ροδελλα για να κανει adjust το zoom στο minimap και αντι αυτου παει και μου στριβει το (ψηφιακο) κεφαλι αριστερα - δεξια   -_-

9) FT light tank cancer - best cancer ( ο demizee ειπε στο twitter οτι θα πεσει nerf στην τελικη εκδοση ) 

 

 

εκτος απροοπτου με το που παει <= 30 ευρω στα κλειδαδικα (τωρα ειναι 39) θα το τσιμπησω - παραπανω δεν δινω, εδω για την limited του BF3 ειχα δωσει 26 δηλαδη  ημαρτον. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχτρα εχω την deepcool grammaxx 200 t. Γενικα δεν μου θερμαινεται ιδιαιτερα το pc. Στο κουτι εχω αλλο ενα εξτρα ανεμιστηρα. Μονο τωρα που εβαλα το battlefield αναψε. Δεν εχω 2 μηνες που εχω κανει αναβαθμιση με τα specs που ανεφερα πιο πανω. Βεβαια δεν αλλαξα το κουτι. Δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχτρα εχω την deepcool grammaxx 200 t. Γενικα δεν μου θερμαινεται ιδιαιτερα το pc. Στο κουτι εχω αλλο ενα εξτρα ανεμιστηρα. Μονο τωρα που εβαλα το battlefield αναψε. Δεν εχω 2 μηνες που εχω κανει αναβαθμιση με τα specs που ανεφερα πιο πανω. Βεβαια δεν αλλαξα το κουτι. Δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

Το "άναψε" που λες είναι πολύ γενικό , είδες θερμοκρασίες από τα επιμέρους στοιχεία ή απλά το ακούμπησες και ήταν ζεστό; Το battlefield 1 είναι πάρα πολύ βαρύ και για τη cpu και για τη gpu , λογικά δεν θα είχες τρέξει ποτέ κάτι αντίστοιχο για να ζοριστεί τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "άναψε" που λες είναι πολύ γενικό , είδες θερμοκρασίες από τα επιμέρους στοιχεία ή απλά το ακούμπησες και ήταν ζεστό; Το battlefield 1 είναι πάρα πολύ βαρύ και για τη cpu και για τη gpu , λογικά δεν θα είχες τρέξει ποτέ κάτι αντίστοιχο για να ζοριστεί τόσο.

Θερμοκρασιες δε τσεκαρα αλλα το κουτι εκαιγε. Το ξερω οτι ειναι βαρυ κ προφανως και τα specs που εχω στα minimum θεωρουνται γιαυτο ρωτησα αν εχει επιλογη να μειωσω κατι στα γραφικα για να μη το ζορισω τοσο. Αλλιως παιζει να γινει καμια ζημια με την υπερθερμανση; Στη τελικη θα το παρω για ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και ένιωσα λιγάκι με τα όπλα, άντε και έστρωσε κάπως το χέρι μου, άντε και κατέβασα κι 1-2 αερόπλανα, άντε και έκανα και κάτι 10+ runs με το light tank (όντως, ΟΡ)...άντε και 2ος γύρος καλός...

 

Πάρε στον 3ο το μακρύτερο, επειδή ξέμεινε από μνήμη!

 

Με 16γίγα!

 

Έλα μωρέ...έλα μωρέ που θα το φτιάξουν σε 6 εβδομάδες...

 

Τις λεπτομέρειες με τους αόρατους τοίχους, τα σκαλοπάτια που δεν ανεβαίνεις ούτε με βύσμα, τα shootthroughwall, τα 1shotkill την ώρα που του έχω ρίξει 4 και τον πετυχαίνει και η 5η κλπ, τις ξεπερνάω.

 

BF χωρίς αυτά, doesn't feel right!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορα μπήκα σε tank με οδηγό που ένιωθε και με το που το λέω στο com τους άλλους να κάνουν spawn το tank εξαφανίζεται....σκάω με άλογο ακριβώς πίσω από 5 άτομα καθώς κάναν advance και χατζάρι γίνετε όπλο και απλά βαράω αέρα μέχρι που κάποιος ένιωσε και με καθάρισε...είμαι μέσα στο ΑΑ του τρένου και ένας sniper ξεχασμένος με πλάτη τρώει 4 σφαίρες σηκώνεται και την κάνει πίσω από ένα λόφο....νομίζω i had enough :D

 

Με λίγα λόγια ότι είχε πει εδώ ο Yahtzee εδώ:

 

https://youtu.be/pPk7gllRZm4?t=4m8s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το παιχνίδι απ' ότι φαίνεται θα 'ναι τίγκα στα μαλακισμένα προβλήματα και υπολογίζω το λιγότερο ένα 6μηνο για να φτιαχτούν τα περισσότερα από αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BF σε κονσόλα; Sweet Jesus...

 

 

image.png

 

παίδες και όμως,στην κονσόλα τρέχει ΠΟΛΥ καλύτερα από το pc!!

το hit registration γράφεται αμέσως,καμία απώλεια.

Το spot πιάνει κατευθείαν.

Σου δίνει την αίσθηση ότι τρέχει πιο smooth,παρόλο που στο pc έχω 50-80 fps και παρόλο που έχει fps drops στην κονσόλα.

Κάνεις πολύ πιο εύκολα kills απότι σε bf4,αυτό είναι το σίγουρο!Μέχρι και γω βγάζω θετικό KD.Στο bf4 άντε να έκανα 5 kills με το ζόρι,εδώ κάνω τα 10 τα χω για πλάκα πάνω-κάτω.

Κάποια bugs είναι ίδια,και πάλι ομως!

 

 

Και γω δεν το πίστευα,μέχρι που το έβαλα να το δοκιμάσω,έτσι έχω εικόνα και από τα δυο(pc-ps4)

Αν δεν είχα θέμα να στοχεύσω με το gamepad και γω στο ps4 θα το έπαιρνα,ντρέπομαι που το λέω,αλλά έτσι είναι!Η όλη εμπειρία είναι πολύ ανώτερη εκεί απότι στο pc..

Δε ξέρω τί έχουν κάνει,αλλά αυτή την αίσθηση μου άφησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το παιχνίδι απ' ότι φαίνεται θα 'ναι τίγκα στα μαλακισμένα προβλήματα και υπολογίζω το λιγότερο ένα 6μηνο για να φτιαχτούν τα περισσότερα από αυτά.

 

 

Ε, θα το αγοράσουμε τότε, θα έχει πέσει και η τιμή του. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...