Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει και ενα antitank όπλο κατω απο τους μεγάλους βράχους στην περιοχή του F.Αυτο κανει και one shoot kill σε infantry σε μεγαλη απόσταση.Το καλύτερο τανκ ειναι το light tank howitzer που ειχα γράψει και σε προηγούμενο ποστ.Σε πιο κλειστά maps πιστεύω θα ειναι πιο δυσκολο άμα συνενοειται και η ομάδα πάνω απο ολα.Σιγουρα εχουν προβάδισμα τα οχήματα σε σχεση με το πεζικό σε ολη τη σειρά.Στο release πιστεύω οτι θα αλλάξει γιατι τωρα ο καθένας δοκιμάζει διαφορά πράγματα.Αυτο που μου αρεσει περισσότερο απο οχήματα στο παιχνίδι ειναι τα αεροπλάνα.Μου μοιάζει πολυ στο war thunder ο χειρισμός αλλα εδω μου αρεσει ο ηχος πιο πολυ.Άσε που κυνηγάς sniper,artillery και οτι όχημα και άτομο βρεις μπροστά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω να παίξω battlefield απο το 3, με χάλασε που κάναν έτσι το πεζικό. Λες και παίζω Heroes and Generals είναι.

Θα γούσταρα να βάλουν Metro πάλι, όχι αναγκαία Παρίσι, Λονδίνο ή Μόσχα ίσως.

 

Από τίς 20 ώρες που έχω πάνω απο τις μισές είναι στα Fighter, διακρίνω μια τάση να με στουκάρουν με τα jet πάντως και δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Έφτιαξα ένα μικρό βίντεο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και στην beta καλύτερα να το ονομάσουν CheaterField. 2 φορές μπήκα να παίξω στην μία ο άλλος είχε 148-11 και στην άλλη 175-7. και κάθοντε και λένε για το fairfight. καλά λένε μερικοί το καλύτερο anticheat το έχει η blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και στην beta καλύτερα να το ονομάσουν CheaterField. 2 φορές μπήκα να παίξω στην μία ο άλλος είχε 148-11 και στην άλλη 175-7. και κάθοντε και λένε για το fairfight. καλά λένε μερικοί το καλύτερο anticheat το έχει η blizzard.

 

Έχουν cheat γιατί το έχουν free τώρα, πιο μετά ούτε το 1/4 δεν θα μείνει, ασε που θα βγούνε servers με live admins και vote kick/ban, άστους να χτυπιούνται.

 

Εδώ στο R6S είχαν βγάλει το game για 2-3 μήνες χωρίς anticheat και παραπονιέστε για μια Beta :P

Τώρα έχει 2 anticheat και ακόμα βρίσκεις cheaters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 διακρίνω μια τάση να με στουκάρουν με τα jet πάντως και δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Κάνει κουλά η DICE αλλά ευτυχώς jets δεν έχει μέσα. :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν cheat γιατί το έχουν free τώρα, πιο μετά ούτε το 1/4 δεν θα μείνει, ασε που θα βγούνε servers με live admins και vote kick/ban, άστους να χτυπιούνται.

 

Εδώ στο R6S είχαν βγάλει το game για 2-3 μήνες χωρίς anticheat και παραπονιέστε για μια Beta :P

Τώρα έχει 2 anticheat και ακόμα βρίσκεις cheaters.

 

Άσε την Ubisoft απλά δεν υπάρχει. Τα κραυγαλέα score ok φαίνονται αλλα το game είναι έτσι που δύσκολα κανεις spot smart cheater. Χρειάζεται harsh punishment και πολύ καλο anticheat όπως είπε ο φίλος για Blizzard, αλλιώς cheat fest. Το βρίσκω επικά τραγικό σε "beta" πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει κουλά η DICE αλλά ευτυχώς jets δεν έχει μέσα. :lol:

 

Είχα το BF3 στο μυαλό μου :P οπου γινόταν χαμός όταν δεν σε τρώγανε με σφαίρες.

Πάντως και εδώ, ο άλλος στουκάρει με το fighter στον βράχο και φεύγει σαν καινούργιος, δεν βλέπω να τους φτάνει 1,5 μήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μόνο σε μένα βγάζει πρόβλημα και κρασάρει το πσ?

 

Την μία μου βγάζει αυτό:

crash_zpsp43jwrz1.jpg

 

και την άλλη ότι η μνήμη μου είναι γεμάτη!! Σε κανένα άλλο παιχνίδι δεν έχω θέμα. Το pc είναι αυτό της υπογραφής με win7 και drivers τους τελευταίους της amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το loading ξέρει κανείς τι παίζει; 

Σε game που είμαι απο το προηγούμενο round μέσα μου φορτώνει όταν οι συμπαίκτες είναι στα μισά για A ή G, ανάλογα την πλευρά. 

Φυσικά αεροπλάνο η tank ούτε για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειδικά αυτό με το mini tank και το shotgun που έχει ισχύει 100%. Τουλάχιστον με έχουν σκοτώσει άπειρες φορές έτσι από μακριά.

Το μόνο εύκολο να το κάμουν nerf.

 

Το SA-18 των 37μμ ήταν ένα low vel όπλο(μεγάλο arc - μεγάλος χρόνος πτήσης), με υψηλό ROF και σχετικά μικρό-αναιμικό εκρηκτικό γέμισμα για το ΗΕ λόγω μεγέθους βλήματος.

Απλά βάζουν τα IRL χαρακτηριστικά και έχεις ένα ωραίο balanced όχημα που χρειάζεσαι να είσαι πολύ κοντά για να χτυπήσεις κινούμενους ή/και μικρούς στόχους.Φυσικά πρέπει και να αυξήσουν τον κώνο του canister για μικρότερη αποτελεσματική εμβέλεια.

 

Τώρα η τροχιά του βλήματος είναι πολύ μικρή και το βλήμα έχει πολύ μεγάλο splash dmg, σχεδόν όσο τα nordefelt 57mm των Mk.I-A7.

 

Επίσης μπορούν να βάλουν ειδικό loadout για το πεζικό με όπλα κινητού ουριαίου με high power-reversed σφαίρες για close-quarter αντι-αρματικό ρόλο, όπως έγινε IRL.Π.χ. στα <10μ έχεις 100+% πιθανότητα διάτρησης/να κάνεις dmg και στα 10+μ πέφτει στο 70% κ.ο.κ.

Έτσι θα έχεις ένα γενικό, αλλά όχι ιδιαίτερα αποτελεσματικό τρόπο, να περιορίσεις το πόσο OP είναι τα άρματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EA: No longer the most evil company in games

 

Αν δεν δω, τζάμπα DLC στο BF.. δεν το πιστεύω.. Ζητάω πολλά? :-D

"Xbox and Sony both talk about being ‘for the players’ and yet we couldn’t help but feel cynical about it all. They may say it’s all about making gamers happy, but surely the No.1 priority is the shareholders?"

 

Ρε παιδιά, τι περιμένετε; Κανείς σε αυτόν τον κόσμο δεν παράγει για την ψυχή της μάνας του. Προφανώς είναι και "for the players", αλλά παράλληλα είναι και "for the shareholders".

 

Σκοπός είναι να μείνουν και οι δύο ικανοποιημένοι. Αυτή η δαιμονοποίηση της επιχειρηματικότητας είναι τελείως βλαμμένη.

 

Αυτοί παράγουν κάτι που μας αρέσει, εμείς το πληρώνουμε, οι shareholders παίρνουν τα λεφτά τους. Όλοι χαρούμενοι είμαστε στο τέλος. Δεν μας βάζει κανείς το πιστόλι στο κεφάλι για να πληρώσουμε κάτι (εκτός από το κράτος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...