Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν νομιζω, εχτες επαιζα με τον φιλο μου, και οι δυο βλεπαμε ομιχλη. μαλλον καποιο bug/glitch θα ηταν.

 

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Ίσως είναι bug και αν κάνεις join το server αφού σκάσει η αμμοθύελλα, δεν τη βλέπεις.

Πάντως νομίζω πως πρέπει να μειώσουν λίγο τη διάρκειά της.

 

 

Cheats απο τώρα;; :ο

Πώς γίνεται όταν δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το παιχνίδι, δεν χρειάζεται να 'χουν τον κώδικα;

 

Προσωπικά θεωρώ πως ευθύνεται ο αχταρμάς που γίνεται με το region των servers και γεμίζουν οι ευρωπαϊκοί με βραζιλιάνους και ιάπωνες που έρχονται απο τα πέρατα της γης, πλακώνουν με ping στον Θεό κι όποιον πάρει ο Χάρος :P (<--για τις κονσόλες τουλάχιστον που παίζω εγώ)

 

Στο youtube αν βάλεις "BF1 hacks" υπάρχουν ήδη 2-3 site που διαφημίζουν την πραμάτεια τους στη beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τις καιρικές συνθήκες θα συμφωνήσω κι εγώ οτι θά 'ναι κάποιο bug. Το μόνο που παρατήρησα είναι οτι η εναλλαγή τους γίνεται σε τυχαίο χρονικό σημείο σε αντίθεση με το hardline που γίνεται πάντα στο τέλος του γύρου.

Σκεφτείτε πως με τον αδελφό μου παίζουμε δίπλα-δίπλα σε δυο συστήματα, στον ίδιο server, στην ίδια ομάδα, μερικές φορές κι αντίπαλοι και πάντα έχουμε τον ίδιο καιρό...

 

@saxos55

Τί 'πες τώρα!! :ο

 

Edit: Καλά 'ντάξει, αναγούλα!! Τέτοια ανταπόκριση;;; :X

Πάντως γενικά διαβάζω οτι στα pc γίνεται πανηγύρι με τους cheaters, τουλάχιστον στις κονσόλες δεν έχει τέτοια έκταση...

 

(αλλά τί να λέμε, εδώ ο άλλος πέταξε ερώτηση τις προάλλες εδώ στο forum για cheat στο... στο... στο pokemon!!!! Αν έχουν τον Θεό τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα και εγώ στην beta...ανάμεικτα συναισθήματα...κύριός λόγο των bugs που έχουν τα όπλα ακόμα σ αυτό το στάδιο...το παιχνίδι έχει σίγουρα μεγάλη δυναμική και νομίζω θα φτιάξει αρκετά στο μέλλον.Παρόλα αυτά δεν είναι πλέον day one αγορά για εμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιξα και εγω χθες για πρωτη φορα...

Καταρχην δοκιμασα assault μιας κ ειπα να βοηθησω την ομαδα να ριξουμε τα τανκ τα οποια παρεπιπτοντως ειναι OP γενικα για μενα υπαρχει θεματακι εκει μιας για να πεσουν πρεπει 10 παιχτες χωρις οχημα να του επιτεθουν και οι μισοι απο αυτοι θα πεθανουν στην προσπαθεια..

Μετα το αλλο που επαθα μου buggarane τα οπλα και δεν ειχα οπλο στα χερια επρεπε να αγορασω αλλο για να εχω οπλο...η να σηκωσω αντιπαλου-συμπαιχτη.

medic καλο class αλλα για να κανεις revive κτλ θελει διορθωσεις γιατι πολλοι πατανε για respawn και δεν τους προλαβαινεις ειδικα σε τοσο μεγαλα map..Το μονο θετικο ειναι οτι εχεις ενεργεια αν φας αδεσποτες.

Το scout καλο class αλλα και εκει εχει θεματα το bullet register η ισως να ηταν ping ειδομεν δεν μπορω να βγαλω συμπερασματα με 6 ωρες παιχνιδιου..

οχηματα δεν ασχοληθηκα αλλα λιγο που επαιξα τανκ ειναι ΟΡ που δεν θεωρω τον εαυτο μου τοσο καλο με αυτα...παρολα αυτα εκανα καλα σκορ.Τουλαχιστον στο μεγαλο τανκ παιζει ρολο να υπαρχει ομαδικοτητα και αυτο ειναι καλο σαν προσθηκη..

Γενικα η στοχευση μου δινει την εντυπωση οτι δεν υπαρχει σκιλλ οτι βαρας και οι σφαιρες πανε οπου θελουν και αμα εισαι τυχερος εκατσε...

Και τελος κατι που αντιμετωπιζω εγω εμενα το παιχνιδι μου crusharei γιατι μετα απο μερικα map εχει φτασει το memory usage 90% και εχω 12gb καπου εχει leak δεν υπαρχει αλλη εξηγηση.

Γενικα πολλα θεματακια το παιχνιδι ειδομεν εξελιξεις αλλα δεν παιζει αγορα απο την πρωτη μερα μετα απο αυτα που ειδα θα μεινω στο 4 μεχρι να φτιαχτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ρε guys no offence αλλα άμα είστε n00bs δεν σας φταίει κανεις...όλα τα tanks είναι 2 tank nades από assault class...2 και disabled, άμα παίζεται όλοι recon λογικό να σας φαίνονται OP τα tanks. Άμα κάτι έπρεπε να σας ενοχλεί είναι ότι χρειάζεται εκατό σφαίρες για να ρίξει infantry το tank και η κανονιά πρέπει να σκάσει στο μισό μέτρο για να πεθάνεις. Προσωπικά είναι το πιο εύκολα tanks να αποφύγεις σε όλα τα BF games.  Φιλικά ;)

 

Επίσης θέλω να δω ποτε θα αποφασίσουν να ανακοινώσουν HC mode, no HC no buy, και άμα είναι σαν τον προηγούμενον lazy as fuck well...

 

https://www.youtube.com/watch?v=f30mH6XXtog

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα εμενα μια χαρα balanced μου φαινεται το normal, (απο τα λιγα θετικα του game) καμια σχεση με το 3d spot στο BF4 που ειδικα σε night map ητανε σκετος καρκινος, κατσε εσυ στο HC και παρακαλα να σου δωσει medpack μια squad με sniper και assault  :D

 

θα ειμαστε που θα ειμαστε σκορπιοι οταν αρχισουν να βγαινουν τα DLC, αν μπουνε και hardcore servers  we sat the boat :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ρε guys no offence αλλα άμα είστε n00bs δεν σας φταίει κανεις...όλα τα tanks είναι 2 tank nades από assault class...2 και disabled, άμα παίζεται όλοι recon λογικό να σας φαίνονται OP τα tanks. Άμα κάτι έπρεπε να σας ενοχλεί είναι ότι χρειάζεται εκατό σφαίρες για να ρίξει infantry το tank και η κανονιά πρέπει να σκάσει στο μισό μέτρο για να πεθάνεις. Προσωπικά είναι το πιο εύκολα tanks να αποφύγεις σε όλα τα BF games.  Φιλικά ;)

 

Rush επαιξες καθολου και να προσπαθεις να φτασεις τα 2 objective? Γιατι αν μιλας μονο για CQ τοτε ναι οκ τα αποφευγεις..Βαλε τωρα να παιζεις με ομαδα που εχει διαλυσει ολα τα οχηματα γιατι ειναι νουμπαδες αντε να πας κοντα στο τανκ να του ριξεις τις χειροβομβιδες και αντε πες ξεκλειδωσες το αντιτανκ-οπλο εκει κατι γινεται btw και το scout εχει αντιτανκ σφαιρες που κανουν 5-7 damage αναλογως που θα το πετυχεις που σημαινει και οι sniper μπορουν να ριξουν οχημα απο μακρια..Εριξα ενα τανκ ετσι που το ειχαν τραυματισει συμπαιχτες οποτε δεν το λες το class τελειως αχρηστο εναντιον οχηματων.Αν θυμαμαι καλα εχεις 4-5 σφαιρες οποτε δεν ειναι κ λιγη η ζημια αν βαρανε 3-4 ατομα.Απλα πολλοι δεν το ξερουν ακομη.

Επισης οι οβιδες μια χαρα ζημια κανουν απο μακρια το λιγο που το επαιξα μια χαρα σκοτωνα σε αποσταση τωρα να ετυχε να ηταν ηδη τραυματισμενοι δεν ξερω αλλα εκανα πολλα sniper kills με οβιδα απο τανκ.Τωρα τα πυροβολα ειναι νεροπιστολα ακομη και στα τανκ μεχρι να πεσει το infantry καλυτερα θα ηταν να εβγαινες απο το οχημα.

Τεσπα μπορει να κανω και λαθος γιατι χθες το ελιωσα για πρωτη φορα γυρω στις 7 ωρες παιχνιδιου εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα εμενα μια χαρα balanced μου φαινεται το normal, (απο τα λιγα θετικα του game) καμια σχεση με το 3d spot στο BF4 που ειδικα σε night map ητανε σκετος καρκινος

 

Like για το παραπάνω.

Άργησαν 2-3 Battlefield αλλά το πέτυχαν.

Το σημάδι του spot είναι διακριτικό και κρατάει λίγο. Όπως πρέπει δηλαδή.

 

Βέβαια για να δουλέψει 100%, ίσως χρειαστούμε άλλα δύο τρία franchise.

Στα τριάντα μέτρα ο άλλος, καθαρό line of sight, σπαμάρισμα του Q ακριβώς όταν τον έχω στο crosshair, τίποτα.

Στα διακόσια μέτρα κάποιος, φυλλωσιές ανάμεσα, πατάω Q για να ζητήσω σφαίρες πχ, enemy spotted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα tank είναι εύκολα και είναι δύσκολο να σε πετύχουν. Με 2 grenades έφαγα ένα χθες. Έίναι πολύ σπαστικό όμως αυτό το memory leak. Μόλις παίξω 2 παιχνίδια πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω γιατί μετά κολλάει. Δεν μπορούσαν να το φτιάξουν πριν το beta, έπρεπε να μας σπάσουν τα νεύρα πάλι.

Γι'αυτό και εγώ θα αφήσω να περάσει λίγος καιρός πρίν το πάρω γιατί έχει πολλά προβλήματα που σίγουρα δεν θα έχουν διορθωθεί μέχρι το launch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλο τανκ ουτως η αλλως θελει να ειναι μεσα συνολο 3 ατομα αλλιως κλαφτα χαραλαμπε...Για το μικρο λεμε που σπερνει πανικο και οντως σε τρωει ευκολα γιατι μεχρι να το φτασεις να πεταξεις την χειροβομβιδα αστα πρεπει να του επιτεθουν 10 ατομα και παλι αμα ξερει ο αλλος να το χειριζεται κ να παιζει τακτικα θα τους φαει και τους 10 ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@icenex: Well...το recon class με AP bullets κάνει max 5 dmg στο tank οποτε τελείως άχρηστο καλύτερα βάρα infantry, το rocket gun κάνει max 25 dmg από πίσω μονο, αλλιώς το πολύ 15 dmg οποτε και αυτό ψιλό άχρηστο άμα δεν είσαι σε proper squad, τα nades είναι tank killers απλά ποτε δεν rush tank σε open field, πάντα σε χαρακώματα/υψώματα/σπίτια κτλ, χτες είχα το mini tank να με κυνηγάει γύρο γύρο από ένα σπιτάκι, μετά από 10+ βολές πέθανα γιατί πέτυχε το πάτωμα και έπεσα πεθαίνοντας από το destruction και όχι από το shot που έσκασε 1 μέτρο...τι άλλο να πω?! Το rush βασικά είναι λίγο διαφορετικό γιατί πάνω κάτω ξες την κατευθυνση του εχθρού οποτε κάθεσαι μπροστά από ένα ύψωμα με το tank και πας μπρός πίσω ανά βολή οποτε ναι εκεί είναι δύσκολο άμα ο άλλος είναι καλός. Προφανώς όλοι εσείς που δυσκολεύεστε δεν παίζεται με full squad, εκεί αλλάζουν πολλά.

@Silver: Το stuttering λύνεται άμα βάλεις κάποια low, δεν ξέρω πιο setting κάνει την διαφορα βαριέμαι να ψάξω και τα έχω όλα low, εμφανές διαφορες δεν διακρίνω αλλα δεν έχω πια stutter μετά από πολλά rounds.

@NT1G: Εννοείτε μια είσαι από το tank απλά πρέπει να σκάσει το πολύ ένα μέτρο απόσταση για 100% dmg.

 

@SoFGR: Το damage με ενοχλεί απίστευτα και θέλω HC, τα αλλα που λες είναι μια χαρά και για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατεβασα και εγω χθες,επαιξα κανενα 20λεπτο...για πλακα σε τρωνε...ισως επειδη εχω να παιξω bf απο το bf3  online xD

ωραια γραφικα και ατμοσφαιρα το μονο που με πειραξε ηταν οτι φαινονται μεγαλοι οι χαρτες και εισαι σαν μυρμιγκι στο γαλα..

το 2ον ειναι οτι παρολο που τα χω ολα ultra εκτος απο 1 σε high οι μακρινες αποστασεις φαινονται λες και ειναι σε ps3 :"p

αυτο το ρυθμισα βεβαια με καποια ρυθμιση resolution scale αν θυμαμαι καλα αλλα για να ικανοποιηθεις πρεπει να το βαλεις απο απο το 90 πραγμα το οποιο πεφτουν και τα fps xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα με το να βαρας τα τανκ δεν ειναι ο σκοπος να το φας μονος σου αλλα ομαδικα ειτε εισαι assault ειτε scout η αλλο class...Και με αντιτανκ σφαιρες το max που εχω δει εγω ειναι 7 βεβαια δεν παρατηρησα που κανει τοση ζημια νομιζω στις ροδες και απο πισω για αυτο εγραψα 5-7.

Φαντασου να το βαρανε το τανκ 5-6 ατομα με sniper που ουτε να τους φαει ευκολα σε αποσταση μπορει ουτε τον αφηνουν να κανει repair και ταυτοχρονα τον αναγκαζεις ειτε να καλυφθει και ταυτοχρονα να δωσεις στους υπολοιπους παιχτες να pusharoun ωστε να ερθουν πιο κοντα ειτε στο τανκ ειτε στο objective.

Οσο για χαρακωματα κτλ που λες υπαρχουν πολλα σημεια που τρεχεις εκτεθιμενος για αρκετη αποσταση και ειδικα με τα ποδια εισαι ψωμι για τον εχθρο.Οποτε θες η οχημα η κανενα αλογο.

Το + σε ολη την υποθεση ειναι οτι το παιχνιδι βασιζεται πολυ στην ομαδικη δουλεια και κλασσικα θα βλεπουμε αγωνες που μια ομαδα θα παιζει ομαδικα και η αλλη να ειναι καθαρα εγωιστικη..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...