Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήδη σταματάνε pre-orders διότι υπάρχουν από τώρα cheaters. Επίσης, δεν με πείθουν με τίποτα ότι η τελική έκδοση του παιχνιδιού δεν θα 'χει τις γελοιότητες του παραπάνω βίντεο.

 

^This. Πολλοί cheaters για beta (κυριολεκτικά παιχνίδι παρά παιχνίδι θα δω ban από fairfight) και επίσης τα προβλήματα που έχει, δε στρώνουν μέχρι τις 21 Οκτώβρη με τίποτα.

Σε εξάμηνο και αν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει αυτό που λέτε μερικοί ότι κάνεις πολύ εύκολα μεγάλο σκορ.Αυτό συμβαίνει μόνο με τα τανκ και ήδη έχουν πει πως στο κανονικό παιχνίδι δε θα είναι έτσι overpowered.

Άμα παίξεις κανονικά με οποιαδήποτε κλάση είναι δύσκολο να βγάλεις υψηλό θετικό kill/death ratio.Εγώ είδα ότι στο 39ο level έχω 550/400 και παίζω medic ή sniper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει αυτό που λέτε μερικοί ότι κάνεις πολύ εύκολα μεγάλο σκορ.Αυτό συμβαίνει μόνο με τα τανκ και ήδη έχουν πει πως στο κανονικό παιχνίδι δε θα είναι έτσι overpowered.

Άμα παίξεις κανονικά με οποιαδήποτε κλάση είναι δύσκολο να βγάλεις υψηλό θετικό kill/death ratio.Εγώ είδα ότι στο 39ο level έχω 550/400 και παίζω medic ή sniper.

Τοτε στην beta γιατι ειναι Overpowered?Δεν το γνωριζουν ολοκληρη εταιρια-γιγαντας οτι τετοια πραγματα ειναι που κοστιζουν σε λιγοτερες πωλησεις day one?

Επισης αν ισχυε αυτο που λες δεν υπηρχε τετοιο θεμα με τους sniper,κατι που και απο την beta του battlefield 4 θυμαμαι αναλογα περιστατικα με τους sniper(πανω στο κτιριο καλη ωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πιστεύω ότι τα τανκ είναι γενικά ΟΚ, έκτος από το μικρό light tank με αυτό οποίος το πάρει πραγματικά βιάζει, εξαιρετικά ευκίνητο, ο πύργος γύρνα 360, εναλλαγή απο πυροβόλο σε κανόνι χωρίς καθυστερείς από το άλλαγμα θέσης, συν το γεγονός ότι αφήνει και νάρκες, βασικά είναι τόσο op που πρέπει να το βγάλουν τέλειος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε στην beta γιατι ειναι Overpowered?Δεν το γνωριζουν ολοκληρη εταιρια-γιγαντας οτι τετοια πραγματα ειναι που κοστιζουν σε λιγοτερες πωλησεις day one?

Επισης αν ισχυε αυτο που λες δεν υπηρχε τετοιο θεμα με τους sniper,κατι που και απο την beta του battlefield 4 θυμαμαι αναλογα περιστατικα με τους sniper(πανω στο κτιριο καλη ωρα).

 

Τί να σου πω,δεν ξέρω πώς το σκέφτηκαν.Μπορεί να έχουν φτιάξει τα τανκ στο κανονικό παιχνίδι από το feedback που είχαν από την alpha και απλά εδώ να τα άφησαν έτσι.

Για το sniper παίζουν όλοι για 2 λόγους.

1ον Η πίστα εκτός από μεγάλη είναι και πολύ ανοιχτή (έρημος,ίσια,χωρίς βλάστηση και ξέρεις ότι άλλοι πιθανοί σκοπευτές θα είναι στις σκεπές,στα βράχια στο A,F & E) με εξαίρεση τη μικρή πόλη γύρω από το C.

2ον Βαριούνται να τρέχουν και να ρίχνουν από κοντά με τα πολυβόλα που έχει αυτό το παιχνίδι και είναι άστοχα και αδύναμα.Και εδώ είναι που δεν μπορώ να καταλάβω την πλειοψηφία όσων δοκίμασαν τη beta και λένε ότι αυτό τους αρέσει γιατί είναι ρεαλιστικό.Μιλάμε για παιχνίδι που σε αντίθεση με τα όσα γίνονταν στον ΠΠΠ είναι γρήγορο,όλοι τρέχουν γύρω γύρω,έχει ένα κάρο οχήματα κλπ.Αλλά θέλουν ρεαλισμό στο πόσο δύσκολα σκοτώνει το πολυβόλο.Εγώ θέλω να αφήσουν τα sniper rifles όπως είναι και να κάνουν πιο δυνατά με το ίδιο spray που έχουν τώρα,τα πολυβόλα.Μπορεί στο κανονικό παιχνίδι με τα attachments ή με όπλα που ξεκλειδώνονται στην πορεία αυτό να βελτιώνεται αλλά δε βλέπω πολύ κόσμο να ασχολείται αν μείνουν έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφία αυτών που παίζουν ως "sniper" (η κλάση αλλιώς λέγεται) το κάνουν για το Κ/D ratio. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις παικτών που βοηθούν την ομάδα αλλά οι περισσότεροι κινούνται από εγωιστικά κριτήρια.

Επίσης δεν είναι κακό τα όπλα να είναι λίγο δύσκολα, αλλά με λίγη γκρίνια μπορεί να πάρουμε και laser στο σκοπευτικό. Ας ανοίξουμε ένα petition μπας και προλάβουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησαν γιατί δεν βγήκε BETA στο PC, λόγω των πολλών διαφορετικών configurations στα PC.

 

 

Αυτο ειναι σοβαρη εξηγηση εταιριας εν ετη 2016?Ουτε indie στουνιο δεν γραφουν τετοιες πατατες και να περιμενουν ο κοσμος να τους παρει στα σοβαρα κιολας. Ασε που και αυτους τους βλεπω οτι τους τρωει ο πισινος τους να ανακοινωσουν κανενα season pass των 40ευρω αλλα σου λενε ''θα το ανακοινωσουμε αφου εχουν αγορασει ολοι το παιχνιδι,μην πεσουν απο τωρα τα pre orders και οι ντοματες''.

 

Σε 1.5 μηνα κυκλοφορει το παιχνιδι και ακομα δεν πληροφορουν τον κοσμο για το τι σοι season pass θα εχει(κλασσικα επιπλεον maps)και το σημαντικοτερο ποσο θα κοστιζει.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό για το K/D ειδικά τώρα που ''ήρθαν'' πολλοί από Cod για να δουν τί λέει.

Αλλά πρέπει να δοθούν κίνητρα για να παίξεις και με κανένα άλλο όπλο.Προσωπικά χρησιμοποιώ πολύ το 1918 του assault και το Cel-Rigotti του medic.Και παίζει να είμαι ο μόνος που κάνει revive αλλά πρέπει να φτιάξουν τον τρόπο που σε ειδοποιεί.Δε γίνεται να είναι το σήμα σα μια τελίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^This. Πολλοί cheaters για beta (κυριολεκτικά παιχνίδι παρά παιχνίδι θα δω ban από fairfight) και επίσης τα προβλήματα που έχει, δε στρώνουν μέχρι τις 21 Οκτώβρη με τίποτα.

Σε εξάμηνο και αν.

Cheats απο τώρα;; :ο

Πώς γίνεται όταν δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το παιχνίδι, δεν χρειάζεται να 'χουν τον κώδικα;

 

Προσωπικά θεωρώ πως ευθύνεται ο αχταρμάς που γίνεται με το region των servers και γεμίζουν οι ευρωπαϊκοί με βραζιλιάνους και ιάπωνες που έρχονται απο τα πέρατα της γης, πλακώνουν με ping στον Θεό κι όποιον πάρει ο Χάρος :P (<--για τις κονσόλες τουλάχιστον που παίζω εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...