Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ ισα ισα το dmg output είναι μικρό, 5 σφαίρες το ελάχιστο από το HMG και η κανόνια έχει εμβέλεια το πολύ 2-3 μετρα, απλά το auto repair είναι που τα γαμάει όλα ειδικά στα αεροπλάνα που με ένα κουμπί φτιάχνεις τα φτερά...tragic!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και εγώ τις πρώτες εντυπώσεις

 

Το παιχνίδι είναι πολύ ελαφρύ, στο σύστημα της υπογραφής τρέχει σταθερά στα 60fps στα 1440p ultra settings, γενικά μου φαίνεται πιο ελαφρύ από το 4.

Τα γραφικά είναι πολύ ωραία και τα χρώματα στην πίστα της beta είναι καταπληκτικα.

Η ατμόσφαιρα γενικότερα του παιχνιδιού, έχει κάτι που μου αρέσει πολύ.

Tα όπλα έχουν πολύ recoil, χωρίς αυτό να είναι κακό, ίσα ίσα φαίνεται πιο πραγματικό και απαιτεί περισσότερο skill για να παίξεις.

Οι σνιπερ είναι op, έπαιξα πολύ ως σνιπερ σήμερα και είδα ότι τα όπλα βαράνε στην ευθεία, σαν να παίζω cod ένα πράμα, όπου σημάδευες εκεί πήγαινε.

Τα τανκ φαίνονται και αυτά op, ισως επειδή στα μικρά lvl δεν έχουμε τρόπους να τα φάμε ακόμα. Με το tank grenade πάντως δεν πέφτουν με τίποτα, πρέπει να μαζευτούν 5 assault για να ρίξουν ένα.

 

Ωστόσο επειδή έχουμε φάει πολλές φόλες με preorders και επειδή το 40Ε δεν φεύγει εύκολα, δεν θα το πάρω day 1, αλλά θα περιμένω λίγο καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ τις πρώτες εντυπώσεις

 

Το παιχνίδι είναι πολύ ελαφρύ, στο σύστημα της υπογραφής τρέχει σταθερά στα 60fps στα 1440p ultra settings, γενικά μου φαίνεται πιο ελαφρύ από το 4.

Τα γραφικά είναι πολύ ωραία και τα χρώματα στην πίστα της beta είναι καταπληκτικα.

Η ατμόσφαιρα γενικότερα του παιχνιδιού, έχει κάτι που μου αρέσει πολύ.

Tα όπλα έχουν πολύ recoil, χωρίς αυτό να είναι κακό, ίσα ίσα φαίνεται πιο πραγματικό και απαιτεί περισσότερο skill για να παίξεις.

Οι σνιπερ είναι op, έπαιξα πολύ ως σνιπερ σήμερα και είδα ότι τα όπλα βαράνε στην ευθεία, σαν να παίζω cod ένα πράμα, όπου σημάδευες εκεί πήγαινε.

Τα τανκ φαίνονται και αυτά op, ισως επειδή στα μικρά lvl δεν έχουμε τρόπους να τα φάμε ακόμα. Με το tank grenade πάντως δεν πέφτουν με τίποτα, πρέπει να μαζευτούν 5 assault για να ρίξουν ένα.

 

Ωστόσο επειδή έχουμε φάει πολλές φόλες με preorders και επειδή το 40Ε δεν φεύγει εύκολα, δεν θα το πάρω day 1, αλλά θα περιμένω λίγο καιρό.

 

Μετά απο 2-3 πίστες δεν σου ξεσκίζει την ram και κολλάει το σύμπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σνιπερ είναι op, έπαιξα πολύ ως σνιπερ σήμερα και είδα ότι τα όπλα βαράνε στην ευθεία, σαν να παίζω cod ένα πράμα, όπου σημάδευες εκεί πήγαινε.

Εδώ θα διαφωνήσω. Φαίνεται δεν έπαιξες αρκετά με το sniper. Δοκίμασε να ρίξεις βολή από το C στο Α, περίπου 400 μέτρα είναι. Σε ευθεία "βρίσκεις" άμμο, πρέπει να το σηκώσεις, εννοείτε με ρύθμιση στα 300, για να χτυπήσεις στόχο. Επίσης, από τα βουνά του F,G στο D πάλι πρέπει να το "σηκώσεις".

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 2-3 πίστες δεν σου ξεσκίζει την ram και κολλάει το σύμπαν;

 

Δεν πρέπει να έχω παίξει ποτέ συνεχόμενα πάνω απο 2 πίστες.

Πάντως καταλαμβάνει 6.5gb ram όλο το pagefile

Εδώ θα διαφωνήσω. Φαίνεται δεν έπαιξες αρκετά με το sniper. Δοκίμασε να ρίξεις βολή από το C στο Α, περίπου 400 μέτρα είναι. Σε ευθεία "βρίσκεις" άμμο, πρέπει να το σηκώσεις, εννοείτε με ρύθμιση στα 300, για να χτυπήσεις στόχο. Επίσης, από τα βουνά του F,G στο D πάλι πρέπει να το "σηκώσεις".

;)

 

Tι να σου πω, στα 200 μέτρα περίπου, όλα ευθεία πήγαιναν. Καμία σχέση με το bf4 που πρέπει να στοχεύεις πιο πάνω ακόμα και σε αυτήν την απόσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να σου πω, στα 200 μέτρα περίπου, όλα ευθεία πήγαιναν. Καμία σχέση με το bf4 που πρέπει να στοχεύεις πιο πάνω ακόμα και σε αυτήν την απόσταση.

Κοίτα, ναι τα 150 που έχει ρύθμιση με τα 200 δεν έχουν μεγάλη διαφορά, λίγο "σήκωμα" θέλει το όπλο. Στο BF4, μην ξεχνάς ότι είχε ρύθμιση και για 1km. Εδώ οι αποστάσεις θεωρητικά είναι μικρότερες, μιας και τα όπλα της εποχής δεν υποστήριζαν μακρινές βολές. Σου ξαναλέω, και στο BF1 πρέπει να στοχεύσεις πιο πάνω, απλώς είναι διαφορετικά απο το 4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντανάκλαση της διόπτρας είτε έχει φως ή όχι, φαίνεται. Ή τουλάχιστον δυο φορές που μου το είπε ο φίλος μου (ήμουν σε εντελώς σκοτεινό χώρο) ήταν κάποιο bug.

Επίσης, υπάρχουν φορές, που με σκοτώνουν και ακούγεται ο θόρυβος φλογοβόλου και το πτώμα μου το δείχνει καμένο, ενώ με σκότωσε με όπλο (π.χ το Gewehr).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε pc φίλου με specs : Windows 10 Pro 64-bit

CPU
AMD Phenom II X6 1100T
Thuban 45nm Technology
RAM
8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)
Motherboard
Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-880GA-UD3H (Socket M2) 41 °C
Graphics
VA1912w-4 (1440x900@60Hz)
2048MB ATI AMD Radeon HD 6900 Series (Sapphire/PCPartner) 51 °C
 
Μόλις πάω να τρέξω το παιχνίδι μού βγάζει: detected driver version 15.301.1901 please update your version to 16.20.1025 or later.
Έκανα το update και uninstall με DDU τους παλιούς, αλλά συνεχίζει να βγάζει το ίδιο μήνυμα .
 
edit :Στο radeon settings μου δείχνει τους καινούριους 16.20.1025 αλλά όταν ανοίγω το speccy εκεί γράφει : Driver version    15.301.1901.0
 
edit 2: Δούλεψε με αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=4oNIrgTGh6w
Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gameplay βίντεο για το Battlefield 1! Εγώ ενθουσιάστηκα από το παιχνίδι! Εξαιρετικό!

 

https://www.youtube.com/watch?v=asAkTmgqkgY&feature=youtu.be

λογικό..!

φαίνεται ότι δεν έχεις ξαναπαίξει bf..

no offense

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...