Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγάλο θέμα το 10σφαίρεςγιαναψοφήσειοκερατάς. Δεν πυροβολώ τόσο άσχημα, αν και εμφανώς στο γάμο του καραγκιόζη. Είναι και θέμα εκμάθησης.

αν πάρεις medic και scout που έχουν δυνατά όπλα με 2 έχουν ψοφήσει.

Τα οπλα του assault είναι απλά για να κρατάει κάτι απλά 4 σφαίρες του έχω ρίξει,με κατεβάζει κάτω και βλέπω έχει 68% health ασταδιαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έπαιξα δύο τρία παιχνίδια ως Ι5.

Πλάκα είχε. Έτρεχα δεξιά κι αριστερά και πετούσα med packs.

Την επόμενη φορά που ξαναμπώ, λογικά θα με βγάλει στα μαγειρεία.

Κατι άκουσα για αγγαρεία στις τουαλέτες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααααα...medic μπήκα και με το default, τουλάχιστον, προκοπή δεν είδα.

 

Πλάτη ο οχτρός, αδειάζω το όπλο βολή κατά βολή, οι 8 βρίσκουν στόχο, γυρίζει, με τρώει, και τον πήρε ο "σύμμαχος" (και νύχια να είχα χτυπήσει μόνο, πάλι θα είχε ψοφήσει κανονικά).

 

Σε σπίτι μέσα, εξ επαφής όπως πετάχτηκε γονατιστός, μία κατακέφαλα...έζησε ο μάγκας! Με 2% με έφαγε.

 

Σε κάτι βράχια από αλεξίπτωτο, πάω να φερμάρω έναν, ανεβαίνει τυχαία σε ύψωμα...ρίχνω 1-2-3-4-5, γυρίζει, με τρώει με 68% ακόμα.

 

Είχε και στην Α full χοροπηδητά, είχε πέσει και τότε κράξιμο...δεν φάνηκε να θποχωρεί η ΕΑ από τις "αρχές" της, τα ίδια παντού και πάντα.

 

Από την άλλη, είμαι με αλεξίπτωτο και με σκοτώνει ο θεούλης με το αντιαρματικό sniper...προσκύνησα.

 

Όχι απλά ασταδιάλα...ασταδιάλακιακόμαπαραπέρα.

 

Όσο για το pacifist mode (aka no weapons), στα 3 πρώτα παιγνίδια έτσι ήμουν...ανέκδοτο. Ευτυχώς, πήρα χαμπάρι τη συμβουλή που quotάρω πιο πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μοναδικο προβλημα που εχω αντιμετωπισει ειναι να μην μπορω να χρησιμοποιησω ποντικι ή πληκτρολογιο για λιγα δευτερολεπτα. windows key, alt+f4, alt+tab λειτουργουν, αλλα δεν μπορω να περπατησω, να γυρισω με το ποντικι κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το rigetti στον medic 4 hit θελει για να παρεις το kill, πολυ αργο reload ομως και η διοπτρα στην artillery version σπαει μπαλες ( με default zoom sens settings, απο 42cm/360 μου το ριχνει στο 1/4   LOL ) 

 

αμα αρχισεις το sprint ενω εχεις ξεμεινει απο σφαιρες και γεμιζεις  ΔΕΝ ακυρωνεται  το reload, προτιμω το αλλο με τις 21 σφαιρες, τα παει  καλυτερα σε κοντινες αποστασεις οταν πρεπει να σπαμαρεις  το LMB, το rigetti μου δινει την εντυπωση πως αμα αρχισω να το σπαμαρω θα ανεβει το ADS spread στον Αλαχ.

 

μια φορα πηγα smg απο κατω  και οντως μου εδωσε την εντυπωση οτι θελει υπερβολικα πολλα hit για να ριξεις τον αλλο ακομα και σε κλειστο χωρο.

 

με το αντιαρματικο δεν εχω παρει  kill ακομα,  πολυ σπασιμο αυτο με το αναγκαστικο deploy ουτε RO2 να επαιζα   -_-

 

τα αλογα και οι βο μβες αεριων ειναι αυτα που μου εχουν κανει πιο πολλη εντυπωση ως τωρα, αμα κανουν και ενα rebalance με τα αρματα - μαθουν οι πεζοι να συνεργαζονται μεταξυ τους για να τα ριχνουν πιο ευκολα  θα ειναι καλυτερη η κατασταση. προς το παρων οποτε  φορτωνω shotgun shell στο κανονι αισθανομαι σαν να κλεβω εκκλησια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας ενοχλεί που έχει Οθωμανούς ; Εγώ πάντα με Άγγλους πάω που κι' αυτοί καθίκια είναι αλλά τουλάχιστον δεν μας είχαν 400 χρόνια σκλαβωμένους.

 

You are kidding right?! Πάει πoλυς καιρός για να κρατάς a grudge, let it go bud ;) επίσης όταν βρείς χρόνο διάβασε μερικές συγγραφές που λένε ακριβώς πως ήταν τα πράγματα, γιατί αυτά που γραφουν τα μαθητικά βιβλία απέχουν απίστευτα από την αλήθεια περί "σκλαβιάς" κτλ. ;)

 

Τα οχήματα γιατί εξαφανίζονται?! Έχει speed limit η πιστα?! :P

Επίσης τα special classes γίνονται melee για την πλακα...ήταν έτσι και πριν?! Μέσα στον πανικό μου έδωσα ξίφολόχι την πρώτη φορα και μου φάνηκε περίεργο που πέθανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι και 'συ από αυτούς που πιστεύουν ότι είχαμε ευημερία στα 400 χρόνια σκλαβιάς ; Ότι απέχουν απέχουν, διότι τα μαθητικά βιβλία δεν λένε ότι έπαιρναν αγοράκια για να τα !@#$%. Τέλος πάντων, άστο γιατί θα ξεφύγουμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 tgi friday(έτσι σε λέω :P) περί τουρκοκρατίας..μη ξεφύγουμε όντως,απλα συμφωνώ..Έτυχε να πέσω σε πανεπιστημιακό που μου άνοιξε τα μάτια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σ' αφήνουν να κάτσεις με ησυχία στην Καμπέρα. :mad: Δεν είναι επειδή παίζουν sniper, κάθε άλλο, από χθες βλέπω όλο και περισσότερους να παίζουν με τις υπόλοιπες κλάσεις. Εγώ προσωπικά, αν το πάρω εν τέλει, γιατί έχω παρατηρήσει αρκετές αστοχίες, bugs, glitches κλπ, θα προτιμήσω όπως κάθε φορά το HC.

 

Επίσης, αν παρατηρήσετε, το animation που κάνει όταν σέρνεσαι, δεν ταυτίζεται με αυτό που κάνει η σκιά, όχι στο main weapon, στο secondary, μια χαρά δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε light tank αλλα το howitzer.Με ενα shot του εχεις διαλύσει το mobility και με το δεύτερο τον εχεις καταστρέψει.Εχει ενα κακό οτι σε μακρινές αποστάσεις πρπει να δώσεις πολυ μεγαλη καμπύλη.Εχει και καλο secondary πολυβόλο για μακρινές αποστάσεις και smoke screen για να μπορεις να καλυφθεις.Το μονο όπλο που μου αρεσει και σκοτώνεις σιγουρα σε όλες τις αποστάσεις ειναι το ρωσικό sniper.Μπορεις να παίξεις και aggresive sniper άνετα.Τα αυτόματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν μου αρέσουν καθόλου και καθόλου να μην τα είχε πιστεύω θα ηταν καλύτερα.Ο τρόπος που ξεκλειδωνεις τα όπλα και οι mvp στο τέλος του παιχνιδιου ειναι αντίγραφο απο το battlefront.Ειχε φάση σε 2rush που έκανα τα τελευταία kill no scope την ωρα που έκαναν defuse.Εχει και ωραίο ήχο αυτο το καταραμένο sniper.Παντως ο παίκτης έπρεπε να κινείται πιο αργά στο παιχνίδι και ειναι ενα πράγμα που δεν μου αρεσει.Εχει ενα βιντεακι ο anderzel και ειναι σαν βλέπεις να παιζει call of duty οπως κινείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οff Topic: Αυτοί που λένε αυτά τα νεωτερίστικα περί Τουρκοκρατίας είναι οι ίδιοι που καθημερινά αλλοιώνουν την ελληνική ιστορία, χάριν του νεοφιλελευθερισμού και της συμφιλίωσης των λαών. Για να μην τους χαρακτηρίσω και ξεφύγω θα πώ ότι είναι απλά επικίνδυνοι. Με το ζόρι να μας κάνουν φίλους με τους Τούρκους... :-(

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι θελουν πλεον  να εχουν πληροφοριες απο την καρτα τους και σε dx 12 σε πραγματικο χρονο η νεα  εκδοση  msi afterburner 4.3.0 βετα 14 πλεον το υποστηριζει !!

 

post-238528-0-13521100-1472834969_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουν δίκιο όσοι λέγανε ότι το παιχνίδι είναι copy-paste του Battlefront. Την Γη γιατί την έχουν βάλει να φαίνεται εκεί; Α ΠΠ παίζεις όχι Star Wars.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...