Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να σε ψήσει ακριβώς ; Το να 'σαι 20 λεπτά πίσω από ένα βράχο και να περιμένεις πότε θα εμφανιστεί target ; Meh

Τί σε χαλάει εσένα; Αφού έτσι κι αλλιώς δεν παίζεις!

Άκου καμπέρομα... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το error το έφαγα πριν βάλω τους τελευταίους ΑΤΙ drivers,με μόλις 5 λεπτά ingame.

 

RoDgdUI.png

 

ωραία τα λέει :P

 

i5 2500k

16gb 1600MHZ kingston

r9 280x 3gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σε ψήσει ακριβώς ; Το να 'σαι 20 λεπτά πίσω από ένα βράχο και να περιμένεις πότε θα εμφανιστεί target ; Meh

Τί σε χαλάει εσένα; Αφού έτσι κι αλλιώς δεν παίζεις!

Άκου καμπέρομα... :/

Επειδή είμαι αυτός ο τύπος, που περιμένει καρτερικά στον βράχο/κορυφή, μέσα στις φυλλωσιές, στο BF1 συγκεκριμένα, δεν χρειάζεται να περιμένεις. Όλο και κάποιος πετάγεται ανα τακτά χρονικά διαστήματα όχι μόνο σ' αυτό τον χάρτη, αλλά και στον χάρτη της Alpha, απεναντίας με το BF3 και 4. 

Εμένα με ψήνει η καμπέρα, αν με βάλεις να τρέχω γύρω-γύρω την πίστα, απλώς δεν μπορώ. Στο BF1 πάλι, για κάποιο λόγο το κάνω :P .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Memory leak ίσως?

Νοpe.

 

Απο performance εγω προσωπικα το βρισκω κομπλε.Ουτε framedrops ουτε τιποτα.

 

Btw τσεκαρα και απο msiafterburner to ram usage και ειχε φτασει max : 6549mb

 

Aπο settings δεν εχω αλλαξει τιποτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμένα με ψήνει η καμπέρα, αν με βάλεις να τρέχω γύρω-γύρω την πίστα, απλώς δεν μπορώ. Στο BF1 πάλι, για κάποιο λόγο το κάνω :P .

 

πως τα καταφέρνεις να μην βαριέσαι η να μην χάνεις την υπομονή σου με το να κάνεις τον καμπέρι, πάντα το είχα απορία αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα δικά μου γούστα πάντως ώρες ώρες είναι τέρμα κουραστικό και εκνευριστικό αυτό το πράγμα με τα τανκ και τους snipers.Γι' αυτο και έχω κόψει τα online fps κιόλας σε γενικές γραμμές.

Μου κάνει το εξής περίεργο όμως όταν είμαι σε crouch/prone: ανά τακτά διαστήματα από μόνος του ο χαρακτήρας κάνει μερικά βήματα εμπρός ενώ τον αφήνω ακίνητο.Έχω φύγει αρκετές φορές από άκρες έτσι...

 

Πάντως τα γραφικά του μου αρέσουν πάρα πολύ.Ώρες ώρες νομίζω πως είμαι μέσα στη μάχη πραγματικά.Μου αρέσουν και οι εναλλαγές στις καιρικές συνθήκες πολύ.Μάλλον είναι που παίζω συνέχεια παιχνίδια 5-10 ετών. ^_^

Από απόδοση δεν έχω το παραμικρό παράπονο.Να ανησυχώ;  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόγραμμα για OSD παρακολούθηση διαφόρων στοιχείων εκτός του MSI Afterburner? Για να παρακολουθήσω λίγο CPU usage.

 

τσεκαρε αυτο εδω

 

ειδικα με perfoverlay.drawcpugraph βλεπεις cpu usage

 

https://diaryofdennis.com/2016/08/31/here-are-all-battlefield-1-console-commands/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως τα καταφέρνεις να μην βαριέσαι η να μην χάνεις την υπομονή σου με το να κάνεις τον καμπέρι, πάντα το είχα απορία αυτό

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνω, απλώς περιμένω. Δεν υπάρχει κάποια συνταγή γι' αυτό! ;)

τσεκαρε αυτο εδω

 

ειδικα με perfoverlay.drawcpugraph βλεπεις cpu usage

 

https://diaryofdennis.com/2016/08/31/here-are-all-battlefield-1-console-commands/

Ναι, δεν θέλω μόνο CPU usage, απλώς το ανέφερα διότι στην Alpha "πετούσε" κάτι άκυρα 100%.

 

Παρεμπιπτόντως, εναλλακτικό του MSI, βρήκα τo ΝΖΧΤ Cam. Τώρα δεν ξέρω τι πόρους παίρνει, και αν θέλει παραπάνω από το MSI.

 

ΕDIT: Με το CAM, CPU Usage φυσιολογικό, όχι σαν την Alpha. Με 2GB VRAM, σηκώνει οριακά μέχρι και high. Η RAM μέχρι εκεί που μπόρεσα να φτάσω τις ρυθμίσεις για 1080/60, έπαιξε μέχρι 5GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ο φίλος πείραξε το Resolution Scale? ( παρεπιπτόντως 42% είναι το default => native resolution )

Το έβαλα 100%.

Μετά το κατέβασα 50% γιατί έπεφτε κάτω απο 30 fps. Λέτε να φταίει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα specs του pc μου παιζει αψογα χωρις να πειραξω τπτ στα settings

Κανενα frame drop ή lag (ισως να κανει δουλεια και ο ssd σαυτο)

Ειμουν χωρις swap file κ μετα απο 2-3 maps μου πεταξε memory too low

Εβαλα το swap file στα 3 gb σταθερο και μεχρι στιγμης δεν το ξαναεβγαλε

Πιστευω εχει θεματα memory leaks γιατι δεν μπορει να παιζεις 2 χαρτες και στον τριτο να μην το φτανει η ram

Ειναι beta ακομα οποτε στην τελικη θα εχουν λυθει πιστευω αυτα 

Στην τιμη που θα βγει βεβαια δεν νομιζω να εχω $$ για την αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 100% memory leak όταν παίζεις conquest μετά από κάποιο χρόνο gameplay. Θα παίξω σήμερα με τους φίλους που αποφάσισαν να μαζευτούν και μετά uninstall. Απίστευτα χλομή η αγορά του.

 

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/17768/severe-memory-leak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα 100%.

Μετά το κατέβασα 50% γιατί έπεφτε κάτω απο 30 fps. Λέτε να φταίει αυτό;

Αφού σου είπε και το παιδί οτι το 42% ειναι το default .. Στο 100% ήταν σα να το έτρεχες σε 4κ. Ακόμα και στο 50% είναι περίπου 30% περισσότερα pixels από την οθόνη σου οπότε κι εκεί οι επιδόσεις είναι μειωμένες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...