Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το ότι δεν έχει λίστα πάνω δεξιά για το ποιος σκότωσε ποιον δεν το λέει κανείς? Εγώ που δουλεύω με ονόματα.. τι να κάνω? :D

 

Να πας στα Options να ανοίξεις το Kill Feed. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί συγκρίνεις μαρούλια με ντομάτες;Άλλο το ένα παιχνίδι και εντελώς μα εντελώς διαφορετικό το δεύτερο. Εμένα π.χ. όχι τσάμπα να μου το έδιναν, αλλά και να με πληρώνουν δεν μπορώ να παίξω future rime fps με πίου πίου laser guns,φωτόσπαθα,invisible shields,airwalk,moonwalk, και λοιπές παπαράτζες. Ύστερα δεν θεωρώ υπερβολικό το ποσό των 80-90 ευρώ (τόσο βγαίνει στα κλειδάδικα) που κοστίζει το παιχνίδι με τα dlc μαζί,για ένα παιχνίδι που θα το παίζω για τα επόμενα 3-4 τουλάχιστον χρόνια.(Όπως ακριβώς έκανα και στα προηγούμενα.BF2,BC2,BF3,BF4)

 

Αυτά είναι στην άποψη του καθενός, εγώ με αυτό που βλέπω στην BETA τουλάχιστον, όχι 80-90Ε δεν δίνω, αλλά ούτε και 40. Αυτό το οποίο βλέπω εγώ, δεν μου δείχνει ότι οι devs κουράστηκαν να φτιάξουν κάτι καινούργιο με WW1 theme, παρά αντέγραψαν τα πάντα από το Battlefront και το είπαν BF1. Και 'γω το περίμενα πως και πως το BF, αλλά δυστυχώς δείχνει μεγάλη μπούρδα. Μακάρι να ευθύνεται το άθλιο map που έχει η BETA για όλα αυτά και να αναθεωρήσω στο τελικό παιχνίδι, θα δείξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DX12 πάντως είναι για τα μπάζα ακόμα. Το έβαλα και είχα χειρότερες επιδόσεις.

Δεν είναι έτοιμο το γράφει κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα θα πλήρωνα full price άμα έκανε release με 26 maps, όσο καλο και να είναι το game η πολιτική της EA είναι απλά

 

angry%2Bjoe%2Bfuck%2Byou%2Bgive%2Bme%2Bm

 

και η απόφαση να τους δώσω χρήματα την περνω πολύ σοβαρά.

 

Περιμένω και τους υπολοιπους φίλους να παίξουν ώστε να κάνω τελική κρίση. Το game πάντως μου αρέσει και δεν το περίμενα.

 

Btw death animation και ragdolls are fucked. Έχω δει πτώματα να πετάνε χιλιόμετρα Skyrim φάση. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ύστερα δεν θεωρώ υπερβολικό το ποσό των 80-90 ευρώ (τόσο βγαίνει στα κλειδάδικα) που κοστίζει το παιχνίδι με τα dlc μαζί,για ένα παιχνίδι που θα το παίζω για τα επόμενα 3-4 τουλάχιστον χρόνια.(Όπως ακριβώς έκανα και στα προηγούμενα.BF2,BC2,BF3,BF4)

Αν τα μονα παιχνιδια που παιζεις ειναι fps και απο αυτα ειναι λιγα(battlefield,counter strike πχ)τοτε ναι αξιζει να το παρεις σε αυτα τα λεφτα.

Ιδια κατηγορια δηλαδη με αυτους που παιζουν Fifa,pro,nba καθε χρονο(ιδια λεφτα βγαινουν σε βαθος χρονου).

 

Για ολους τους αλλους ομως που και αλλα fps παιχνιδια(και οχι μονο)βγαινουν και θελουν να τα δοκιμασουν,και δεν ειναι τοσο σιγουροι για το ''θα το παιζω για τα επομενα 3-4χρονια τουλαχιστον κιολας(ασχετως αν το BF4 βγηκε πριν 2.5χρονια αλλα τελος παντων :P)''τουλαχιστον το season pass ειναι πεταμενα λεφτα.

Βαριέμαι το ίδιο game πάνω από 6 μήνες 

Γιατι εμενα κατι μου λεει οτι οι περισσοτεροι γενικα που παιζουν BF/CoD μαλλον αυτης της νοοτροπιας ειναι,γιαυτο αλλωστε και το CoD συγκεκριμενα(το οποιο κακως τρωει κραξιμο,αν και αναμενομενα πραγματα σε δημοφιλη καλοπουλημενα παιχνιδια)βγαινει καθε χρονο και καθε χρονο πουλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι η χαζομάρα με τα οχήματα.Τα παίρνουν δεν παιζουν το objective και προσπαθούν μονο να κανουν kill.Σημερα πήρα 2 rush μόνος μου με το light tank παίζοντας το objective και χωρις death.Μπορεις να κανεις killstreak παίζοντας το objective και παράλληλα βοηθάς και την ομάδα.Το Rush μου αρεσε καλύτερα σε σχεση με το conquest στο συγκεκριμένο χάρτη.Εχουν μια δικαιολογία με το camping όσοι παιζουν infantry σε τόσο μεγαλο χάρτη.Μεχρι να παει απο την μια άκρη στην άλλη η θα εχει ψοφήσει απο καμμια αδέσποτη η θα εχει βαρεθεί να τρέχει.Για να δούμε και τις επόμενες μέρες τι θα γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα θα πλήρωνα full price άμα έκανε release με 26 maps, όσο καλο και να είναι το game η πολιτική της EA είναι απλά

 

angry%2Bjoe%2Bfuck%2Byou%2Bgive%2Bme%2Bm

 

και η απόφαση να τους δώσω χρήματα την περνω πολύ σοβαρά.

Επισης προσωπικα ειμαι και της νοοτροπιας ''vote with your wallets'' κυριως σε εταιριες οπως EA,Ubisoft που πρωτα σχεδιαζουν τα season pass και μετα το βασικο παιχνιδι.

 

Αλλωστε μετα το ολο φιασκο του BF4 με τα τεχνικα θεματα και τα θεματα των server,θα μου εκανε την καλυτερη θετικη εντυπωση αν η EA ειχε την τιμη του παιχνιδιου χαμηλοτερα(ή του season pass).Παρολα αυτα βλεπω ιδια μυαλα και τακτικες αρα απο μενα τουλαχιστον το season pass τρωει ενα μεγαλο ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το βρήκα!Ήταν το dxtory!Εάν κάποιος έχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή ας την κλείσει.Το fraps πάντως μου δουλεύει κανονικά.

Απλά δεν έχω κόφτη πλέον.

Να ρωτήσω κάτι ίσως βλακώδες.Στα 7ρια λογικά δεν υπάρχει καθόλου επιλογή για api, έτσι;Επειδή είδα που λέτε και για dx 12.Δεν υποστηρίζουν 12 τα 7, το ξέρω, απλά έλεγα μήπως υπήρχε γκριζαρισμένη η επιλογή ή γινόταν εκτός παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSA

 

Απο το site battlefield.com ξεκλειδωνετε ολα τα οπλα , ασχετα αν εχετε το αναλογο rank η οχι . Αρκει να εχετε warbonds φυσικα

Επισης , το progression ειναι bugged και πρεπει να φευγετε μετα απο καθε game για να το δειξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...