Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

,για ένα παιχνίδι που θα το παίζω για τα επόμενα 3-4 τουλάχιστον χρόνια.(Όπως ακριβώς έκανα και στα προηγούμενα.BF2,BC2,BF3,BF4)

σιγά που θα υπάρχει κόσμος να παίζει το συγκεκριμένο "πράμα",γιατί BF δεν το λεω,σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα που έχουν βγει.

 

Οι μισές σφαίρες δεν βρισκουν καν στόχο,τα οπλα κλωτσάνε του θανατά, απέναντι σε οχήματα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα με τα οχηματα οσο παει και το κανει χειροτερο στη σειρα.Ο καθε αμπαλος καμπερωνει στο tank για να φαρμαρει kill.Σε ολη τη σειρα επαιζα οχηματα αλλα το εχουν ξεφτυλισει και θελει λιγο balance το πραγμα.Ειδικα σε τοσο μεγαλους χαρτες οσοι παιζουν infantry ειναι easy kill για τα οχηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε:

 

Control panel -> Clock, Language and Region -> Region -> Administrative tab

Άλλαξε το Language for non-Unicode programs σε English(US).

Apply, reboot, προσευχούλα, go.

σιγά μην κάνω προσευχή. Επίδει αυτοί είναι ανάπηροι από κούνια και πρεπει να κάνουμε τεμεναδες να παίξουμε μια beta...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά που θα υπάρχει κόσμος να παίζει το συγκεκριμένο "πράμα",γιατί BF δεν το λεω,σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα που έχουν βγει.

 

Οι μισές σφαίρες δεν βρισκουν καν στόχο,τα οπλα κλωτσάνε του θανατά, απέναντι σε οχήματα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

 

 

Ε όχι και "πράμα" επειδή έχει ρεαλισμό. Το Battlefield 4 δεν ήταν μούφα; Επειδή  κάθε άμπαλος πήγαινε κρυφά πίσω από το Τάνκ και έβαζε C4 ή το έπαιζε καμικάζι με τα οχήματα. Αν ένα πράγμα πρέπει να χαρακτηριστεί μούφα αυτό είναι το BF 4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και "πράμα" επειδή έχει ρεαλισμό. Το Battlefield 4 δεν ήταν μούφα; Επειδή  κάθε άμπαλος πήγαινε κρυφά πίσω από το Τάνκ και έβαζε C4 ή το έπαιζε καμικάζι με τα οχήματα. Αν ένα πράγμα πρέπει να χαρακτηριστεί μούφα αυτό είναι το BF 4.

Αν δεν βλέπεις τον αλλο που είναι πίσω δεν φταίει κανείς :-( ακόμα και στην περίπτωση του ΑΑ δεν είναι για να κάθεται σε ένα σημειο.

Επίσης υπάρχουν και βοηθήματα που μπορείς να βάλεις ακόμα και αν δεν βλέπεις.

 

στο bf1 σαμποτάζ σε όχημα δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις,ούτε κάν να στήσεις παγίδα,τουλάχιστον στον χάρτη αυτό.

Για καμικάζι με όχημα και στο 1 μπορείς να το κάνεις ανετότατα.

 

Εαν ενα παιχνίδι θες να έχει 100% ρεαλισμό,τότε πρέπει να είναι 1 shot kill στις περισσότερες περιπτώσεις οχι 90% damage και ο αλλος να κινείται κανονικά :-)

 

ευτυχώς δεν θα δώσω χρήματα στην ΕΑ φέτος :ph34r: ,πολύ άρμεγμα έχει πέσει.

 

 

ίσως να είναι ο συγκεκριμένος χάρτης που μου βγάζει αυτό το συναίσθημα,αν και γενικότερα όταν είδα/διάβασα για το τι θα περίμένουμε απ το 1 έχασα το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά που θα υπάρχει κόσμος να παίζει το συγκεκριμένο "πράμα",γιατί BF δεν το λεω,σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα που έχουν βγει.

 

Οι μισές σφαίρες δεν βρισκουν καν στόχο,τα οπλα κλωτσάνε του θανατά, απέναντι σε οχήματα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Εμένα πάλι που έχω ξεκινήσει από BF2 και μετά στο BC2 που δεν υπήρχαν thermals,zoom,ούτε καν διόπτρες,αυτό μου άρεσε!!!!!!! Πως να το κάνουμε χρειάζεται να υπάρχουν και λίγο skills.Πολλοί δεν κράζατε το BF4 γιατί cod ιζε;;;;;;Τώρα κράζετε αυτό γιατί δεν cod..ίζει;;;;   

edit : Το πρώτο μου kill στο παιχνίδι χθες το έκανα με ΤΝΤ σε βαρύ άρμα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

α) Υπάρχει άμυνα ενάντια στα οχήματα, στήνεις ενέδρες με δυναμίτη(το που θα τις κάνεις, είναι εμπειρία που θα την αναπτύξεις παίζοντας).

 

β) Τα όπλα είναι άστοχα και με μεγάλους χρόνους ακριβώς επειδή η τεχνολογία τους σε σχέση με σήμερα ήταν σε πρώιμο στάδιο

 

γ) Για one or two shots kill situations παίζε hardcore mode, γι αυτό υπάρχει.

 

Τώρα όσον αφορά τα διάφορα optics, εδώ θα ξεχωρίσουν οι σοβαροί παίκτες απο τους noobάδες που έχουν τσίμπλες στα μάτια και δεν βλέπουν και μου βάζουν νυχτερινή διόπτρα την ημέρα(!!) :P :p

 

Α και κάτι ακόμα, είναι η μόνη σειρά "arcade war" αν μου επιτρέπεται ο όρος, που λειτουργούν τα χρώματα και παραλλαγές των ρούχων στο περιβάλλον και αυτός είναι ο κύριος λόγος που δεν ξέρει ένας νέος παίκτης απο που του 'ρθε μέχρι να προσαρμοστεί.

Επεξ/σία από sargio01
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι που έχω ξεκινήσει από BF2 και μετά στο BC2 που δεν υπήρχαν thermals,zoom,ούτε καν διόπτρες,αυτό μου άρεσε!!!!!!! Πως να το κάνουμε χρειάζεται να υπάρχουν και λίγο skills.Πολλοί δεν κράζατε το BF4 γιατί cod ιζε;;;;;;Τώρα κράζετε αυτό γιατί δεν cod..ίζει;;;;   

cod δεν έχω παίξει ποτέ οπότε δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι.

σαν κόνσεπτ και σαν σκηνικό ωραίο είναι.

 

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι πάντως 3 πράγματα μπορούσα να κάνω

1)να ψοφάω χωρίς καν να βλέπω απο που

2)να καθισω κάπου με sniper

3)να μπω σε οχημα και να μαμήσουμε τα πάντα.

 

Αν βγεις πεζός,μέλλον δεν έχεις(τουλάχιστον εγώ).

αν βγεις medic πάλι μέλλον δεν έχεις,πάνω απο τους μισούς πατούσαν skip revive και δεν περίμεναν κάν.

 

επίσης,στο όχημα εγώ οδηγώ και εγώ ρίχνω,οπότε και εγώ ξέρω που θα χώσω το όχημα ώστε να μην την φάει,όχι ο άλλος.Θα μου πεις τέτοια μπορούσαν να κάνουν στην τότε εποχή τέτοια έκαναν.

 

ίσως φταίει οτι ξεκίνησα σοβαρά τα online απ το 3,μιας και πιο πρίν ειχα παίξει μόνο το BC2 campaign δανεικό απο φίλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πείτε ότι θα σας λείψει το ΑΕΚ και τα LMG και το σπαμάρισμα με τα grenades και GL, και αφήστε το σάπιο BF1 για μας τους noobs :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σιγά που θα υπάρχει κόσμος να παίζει το συγκεκριμένο "πράμα",γιατί BF δεν το λεω,σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα που έχουν βγει.

 

Οι μισές σφαίρες δεν βρισκουν καν στόχο,τα οπλα κλωτσάνε του θανατά, απέναντι σε οχήματα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Και στο BF2 είχαμε το γνωστό cone of fire που έφευγαν αλλού γι' αλλού οι σφαίρες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πείτε ότι θα σας λείψει το ΑΕΚ και τα LMG και το σπαμάρισμα με τα grenades και GL, και αφήστε το σάπιο BF1 για μας τους noobs :P

MG4,AWS ναι μιας και στο 90% του support με αυτά παίζω.

Γενικότερα δεν προτιμώ τον assault/medic γιατι θεωρώ noobα αυτόν που βγαίνει με την κλάση αυτή.

αν θες health τρέξε κρύψου.

 

 

BTW όποιος θέλει σαν δινω το bf profile να δείτε πως παίζω,ούτε κλαίω πισω απ το πληκτρολόγιο ούτε τίποτα όταν με κατεβάζει ο άλλος.

Το μόνο που χρησιμποιώ ειναι το thermal σε ΟΛΑ τα οχήματα.

Και στο BF2 είχαμε το γνωστό cone of fire που έφευγαν αλλού γι' αλλού οι σφαίρες. ;)

Ωραία μιας και δεν ξέρω τότε, για πείτε πως μπορώ να σκοτώσω κάποιον με τα όπλα που μου δίνει το παιχνίδι γιατί διαφορετικά ΔΕΝ μπορώ. :shock:

εγώ ξέρω να παίζω με tap/burst fire,στο bf1 είτε 1-1 τις ρίχνω ειτε tap δεν αλλάζει κάτι,μια ευθεια μια δεξια μια αριστερά θα πάνε.

Απο τις 7 σφαίρες τρώει τις 3-4 ο αντιπαλος και με κατεβάζει με 2.

η κάτι δεν γίνεται καλά η δεν ξέρω να παίζω η τα αρχικά όπλα είναι άχρηστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So...έπαιξα καμια 5-6 match solo. Tbh δεν είναι κακό, το περίμενα πιο γρήγορο και πιο arcade, αντίθετος είναι ok το movement και τα όπλα feel unique και θέλουν mastery, καμια σχέση με COD imo, τα οχήματα είναι λίγο OP (makes sense) αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου όταν με μια well placed nade πάει άκλαυτο. Το UI/HUD δεν μου είπε πολλά και μισώ το Origin. Από performance τερματίζει όλους τους πόρους και τρέχει μια χαρά, δεν ασχολήθηκα πολύ με όλα high κάτω από 60 δεν πέφτει. Βαριέμαι το ίδιο game πάνω από 6 μήνες οποτε άμα ψηθούν και οι φίλοι θα πάρω για μέχρι να βγει το πρώτο paid DLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MG4,AWS ναι μιας και στο 90% του support με αυτά παίζω.

Γενικότερα δεν προτιμώ τον assault/medic γιατι θεωρώ noobα αυτόν που βγαίνει με την κλάση αυτή.

αν θες health τρέξε κρύψου.

 

 

BTW όποιος θέλει σαν δινω το bf profile να δείτε πως παίζω,ούτε κλαίω πισω απ το πληκτρολόγιο ούτε τίποτα όταν με κατεβάζει ο άλλος.

Το μόνο που χρησιμποιώ ειναι το thermal σε ΟΛΑ τα οχήματα.

Ωραία μιας και δεν ξέρω τότε, για πείτε πως μπορώ να σκοτώσω κάποιον με τα όπλα που μου δίνει το παιχνίδι γιατί διαφορετικά ΔΕΝ μπορώ. :shock:

εγώ ξέρω να παίζω με tap/burst fire,στο bf1 είτε 1-1 τις ρίχνω ειτε tap δεν αλλάζει κάτι,μια ευθεια μια δεξια μια αριστερά θα πάνε.

Απο τις 7 σφαίρες τρώει τις 3-4 ο αντιπαλος και με κατεβάζει με 2.

η κάτι δεν γίνεται καλά η δεν ξέρω να παίζω η τα αρχικά όπλα είναι άχρηστα.

Μα ακριβώς αυτό είναι που διαφοροποιεί το Gewehr του 1900 απο το m1 του 1940, το πόσο χρόνο θα δώσεις μεταξύ των βολών για να είναι εύστοχες όλες.

 

Στην πραγματικότητα έχω κάνει βολές και με m1 και με m4, ε το m1 είναι μακράν πιο ευθύβολο αλλά για να πετύχει η ακολουθία βολών θα πρέπει ν' αφήσω μεγαλύτερο χρόνο για να "ηρεμίσει" το όπλο πρίν την επόμενη βολή ώστε να συνεχιστεί η ευθυβολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα 2 παιχνίδια. Αυτά που παρατήρησα είναι:

 

α) Το παιχνίδι όντως σου δίνει WW 1 αίσθηση.

 

β) Δεν παρατήρησα κανένα "κλώτσημα" των όπλων.

 

γ) Είναι δύσκολο να χειριστείς τα αεροπλάνα διότι είναι σαν τα παίρνει ο αέρας,

 

δ) Δεν μου φάνηκε ότι τα Tank είναι αήττητα. Μπορείς πολύ εύκολα να τα αποφύγεις και να κρυφτείς. Ακριβώς όπως συνέβαινε στον Α ΠΠ.

 

ε) Είναι πιο αργό από τα προηγούμενα BF.

 

δ) Τα γραφικά χωρίς να εντυπωσιάζουν είναι αξιοπρεπή και optimized. Στο επίπεδο High είχα σχεδόν άριστη απόδοση.

 

 

Σε γενικές γραμμές περνάς ευχάριστα πιστεύω, αλλά δεν ξέρω αν θα έδινα τα 40 € για το αποκτήσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα όποιος παίζει με θερμικά στα όπλα και στα οχήματα, είναι noob. :P

 

Εγώ σε όλα τα BF με θυμάμαι να κάθομαι με το sniper σε μια γωνιά της πίστας, συνήθως κοντά σε κάποιο flag, και να καθαρίζω έναν έναν που έρχεται στην σημαία. HC Coquest.

 

Το ίδιο κάνω και στο 1. Βέβαια στο 1, γλυκάθηκε με τα kills που μπορείς να κάνεις με τα άρματα.

 

Όσον αφορά τα όπλα, λογικό να κλωτσάνε, και τα μισά να είναι καραμπίνες. Πρώτη φορά μετά το BF3 είδα άτομα να παίζουν support. Όσες φορές ήθελα στο 4 σφαίρες, έπρεπε να αυτοκτονήσω για να έχω.

 

Γενικά, και σε μια συζήτηση στο BF4 με 10χρονα κυρίως, έβγαλα το συμπέρασμα ότι δεν θ' αρέσει γιατί δεν έχει τις ευκολίες που είχαν τα "σύγχρονα", θερμικά, σκοπευτικά κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...