Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, συμβαίνει σε άλλον?

Το έχω low @1080p, για να έχω ±60fps και απότομα χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο κλειδώνει στα 27-33fps. Παίζει η κάρτα μου να ρίχνει χρονισμούς απότομα και να πέφτουν τα fps ή είναι του παιχνιδιού?

 

Low γιατί?! Δεν υποτίθεται ότι τρέχει πολύ καλά το engine?! Μήπως ξέχασες v-sync ανοιχτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα να έρθει εδώ το key, είχαν στείλει όμως για την alpha..

Εχει κανείς 2ο key για PC που να μην το θέλει?

Περίεγο να μην έχουν στείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκορπιες σκεψεις απο εναν γυρο conquest που επαιξα στα κλεφτα  ... 

 

 

1)  resolution scale 42% απο default αντι για  50% επισης δεν εχει MSAA  ( dejavu ) 

 

2) δεν εχει toggle zoom ( RIP muscle memory ) 

 

3) battlefront-ιζει αρκετα ναι, η ολη φαση με την ερημο μου φερνει στο μυαλο την el alamein  απο το demo του 1942 ( τι θυμηθηκα τωρα :P ), ειναι streamlined το gameplay αλλα χωρις να ειναι τραγικα casual/ρηχο  ταυτοχρονα ( θα μπορουσανε πχ να βγαλουνε  το prone και να βαλουν infinitive mags οπως στο BF1943 ) το περιμενα μαλιστα  περισσοτερο απαλευτο στο "normal" !!

 

ακομα και ο μηχανισμος του auto-repair στα tank πιο balanced μου φαινεται απο αυτο που γινοτανε στο BF3/BF4  με τα "μαγικα" blow torches των engineers απο πισω  και τα αντιμετρα

 

4) το ιδιο το αρμα μου φαινεται μια χαρα απο πλευρας handling / τελικης ταχυτητας / αληθοφανειας, πραγματικα δεν ηξερα τι να περιμενω πριν το δω  λογω  WW1 setting. το ιδιο ισχυει και για τα αεροπλανα ασχετα εστω και απο την μερια του παρατηρητη :P ( ντεν ξερω να πεταω καρντια μου) 

 

5) εχει dx12 και φαινεται να δουλευει κανονικα μετα απο restart, μονο ενα glitch ειχα με το μεγαλο αρμα (behemoth ? )  οταν μπηκα 2 θεση και εχασα  στοχαστρο/ hit indicator ( δεν ξερω αν αυτο συμβαινει και με διαφορετικο API )  

 

το framerate overlay του fraps δεν δουλευει σε dx12 αλλα μπορουμε να χρησιμοποιουμε το κλασσικο απο το user.cfg/developer 

τωρα με τα screenshot δεν ξερω τι παιζει ? θα πρεπει να παταμε ~ και εκεινη την εντολη καθε φορα ?   :P

 

6) 5 τονοι ρυθμισεις για sensitivity / crosshair scaling / HUD οπως ακριβως και στο "ωριμασμενο" BF4, me likes !!

 

 ασφαλες συμπερασμα δεν μπορω να βγαλω ακομα, θα χρειαστει να παιξω καμποσους γυρους το βραδυ - κατα προτιμηση με γνωστους για περισσοτερο χαβαλε :D

 

νομιζω εκει στοχευει και το ιδιο το game, ενω BF4  παιζω με αγνωστους σε 48p  conquest large classic mode ανετα - εδω ειναι τοσο casual η ολη φαση που χρειαζεσαι και λιγο μπλα μπλα / trash talking   :P

 

 

δεν πιστευω οτι θα "φαει" πολυ κοσμο απο το BF4, ουτε πιστευω ομως οτι θα καταντησει graveyard-front σε χρονο DT, ειδωμεν :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU bottleneck me 3570k στα 4.4ghz, ενδιαφέρον. Πιο πολύ με Battlefront μου μοιάζει παρα με Battlefield όσο έπαιξα (3 conquest).

 

Σε DX11 ή σε DX12 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What are minimum requirements?

 

 

PC COMPONENT
MINIMUM
OS
Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10 (64-bit operating system required)
CPU
Intel Core i5 6600K or AMD FX-6350
RAM
8 GB
Hard drive space required
10 GB
Minimum supported video cards
NVIDIA GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX
11.0 Compatible video card or equivalent
Input
Keyboard, mouse, dual analog gamepad
Internet connection
512 KBPS or faster

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πέφτει μπουκάλι από τον [email protected](DX12). Κατά τα άλλα παίζει smooth ήδη η 970(60+ τις περισσότερες φορές) σε Ultra/1440P. Reskin BF βλέπω όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Low γιατί?! Δεν υποτίθεται ότι τρέχει πολύ καλά το engine?! Μήπως ξέχασες v-sync ανοιχτό?

Ξέρω 'γω? Στην ΒΕΤΑ του Battlefront, έτρεχε νερό. Όχι, V-Sync όχι.

 

 Βottlenecks σε DX12 (κάτι που δεν έπρεπε να συμβαίνει με το νέο API, απ' όσο ξέρω)? Ίσως φταίει που έχω ενεργοποιημένο το DX12 και δημιουργεί το όλο θέμα με τα frames?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι bottleneck ή κατά πόσο το DX12 είναι για τον πέο ακόμα. Ο prospector8 με την 1070 και [email protected] λέει ότι δεν έχει, αφού η κάρτα του είναι στο 99% συνέχεια. Σημασία έχει ότι το παιχνίδι πάει αέρας, η απουσία του MSAA όμως δεν μ' αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bottleneck? minimum i5 6600k; Να ανησυχώ με i7 2600K @ 4.2?

 

Δυστυχώς δε μπορώ να το τρέξω γιατί δεν έχει έρθει ακόμα η κάρτα :P

Eλα τωρα καποο λαθος εχει γινει ειναι δυνατον να θελει GTX 660 καρτα γραφικων minimum  αλλα να θελει core i5 6600k επεξεργαστη minimum? Δεν γινεται αυτο. Κανενα παιχνιδι μεχρι τωρα δεν θελει τετοιο επεξεργαστη minimum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...