Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, μου δάνεισαν λογαριασμό (καλά να' ναι το παιδί), και έχοντας παίξει περίπου 9 ώρες, θέλω να γράψω την εμπειρία μου!

 

Το παιχνίδι αρχικά δεν είναι αυτό ου περίμενα, έπεσε λίγο κάτω από τις προσδοκίες που είχα. Ναι, ξέρω πρόκειται για ένα πολύ μικρό μέρος του παιχνιδιού, αλλά τουλάχιστον αυτό το κομμάτι δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις. Ας ξεκινήσω, με τον οπτικό τομέα, που όντως είναι σχεδόν εξαιρετικός, αυτό δεν χρειάζεται κάτι άλλο σ' αυτό. Τα περιβάλλοντα είναι καλά δομημένα, με ποικιλία σε μία πίστα (συνδυάζει χωριό, πεδιάδα). Θα μπορούσαν βέβαια τα σπίτια να είναι πιο γεμάτα. Τα animation είναι αρκετά καλά, με ευπρόσδεκτες προσθήκες, όπως αυτή του γεμίσματος στο κανόνι κλπ. Υπάρχουν βέβαια αρκετά bugs στα animation, π.χ όταν πυροβολείς με το αντιαεροπορικό το χέρι που φαίνεται, δεν είναι πάνω στον μοχλό, όπως θα έπρεπε ή κάποιες φορές δεν δείχνει το animation στο γέμισμα του όπλου (μια φορά μου έτυχε) ή στο κανόνι (αρκετές φορές). Ας περάσω στο infantry: Εκεί μου φάνηκε το κλασσικό Battlefield, όπως το ξέρουμε, με ίσως πιο αργή κίνηση. Το infinite sprint, όπως το λέω, επιστρέφει το ίδιο. Το damage που κάνουν τα όπλα το θεωρώ ορθό, αν και σε περιπτώσεις το βρίζω :D .Το γέμισμα είναι αρκετά γρήγορο στα περισσότερα όπλα με αποτέλεσμα να μου χαλάει το feeling της εποχής. Γενικότερα, το γέμισμα είναι γρήγορο.  Κάτι που με εκνευρίζει είνια το ότι κρατάει το πιστόλι με το ένα χέρι! Γ**μω την επιρροή του Star Wars.Tα tanks είναι αρκετά ευκολοκίνητα, δεν μ' άρεσε αυτό, και το damage που δέχονται δεν νομίζω ότι πρέπει να είναι τόσο λίγο. Εκεί πάλι, αρκετές φορές buggάρει ο κώδικας, και δεν μπορώ να επιδιορθώσω το tank ή δεν μπορώ να το κινήσω, με αποτέλεσμα να με σκοτώνουν :( ! Ας μην μιλήσω για τα αεροπλάνα, τα οποία παίζει να είναι copy-paste από το BF4. Κάνουν ελιγμούς λες και είναι σύγχρονα! Επίσης, το Ζέπελιν, κινείται πολύ γρήγορα και αρκετά εύκολα το στρίβεις, κάτι που δεν μ' άρεσε. Τέλος, έχει και πολλά glitches, μου έχουν τύχει 1-2 μέχρι τώρα.

 

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σ' εμένα, αλλά CPU usage στο 100%, και με μια φορά να τρώω crash. Δεν παίζει να έχει optimization.

 

Προς το παρόν από μένα ένα 6 με 6.5 στα 10.

 

Υ.Γ Το γράφω (λίγο) περασμένη ώρα, οπότε την ανοχή σας α' αυτά που γράφω! :rolleyes:

Αν θυμηθώ κάτι θα το γράψω!

 

 

 

bf1.jpg

 

 

 

Το infinite sprint νομίζω πως το έχουν κόψει, τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα.

 

Δεν ακούγεται το χαζοεφέ που "σκας", αλλά κόβει ταχύτητα στην κίνηση ο soldat. Φυσικά έτσι μπορεί να το αντιλαμβάνομαι εγώ.

 

Για το γέμισμα συμφωνώ, πολύ γρήγορο (ειδικά στο default του support...ακαριαίο και είναι έτσι κι αλλιώς το όπλο ΟΡ).

 

Η κίνηση των οχημάτων δεν είναι τόσο γρήγορη, πιστεύω. Ναι, δεν είναι και ο ορισμός της αληθοφάνειας, αλλά ταιριάζει στο στυλ του παιγνιδιού...πιο αργά απλά δεν θα συμμετείχαν καθόλου.

 

Για τα τανκ που δεν οδηγούνται, το έχω πάθει 1-2 φορές, αλλά δεν είμαι σίγουρος πως είναι bug ή ήταν ακινητοποιημένο-μη επισκευασμένο (μήπως δλδ ήταν έτσι "παρατημένο" στο χάρτη, να μη κινείται αλλά να ρίχνει).

 

Η επισκευή όντως κολλάει κάποιες φορές.

 

Για τα αεροπλάνα και την κίνησή τους, υπερβάλεις νομίζω. Ούτε τόσο γρήγορα είναι, ούτε τόσο "άνετα". Κάτι μεταξύ 1942 και Vietnam θυμίζουν. Επίσης, αφού δεν έχει lock συστήματα, είναι τελείως άλλη ιστορία να κάνεις το attack run.

 

Το Zep, ιπτάμενο φέρετρο...όπως ακριβώς το AC-130 κι ακόμα χειρότερα (με το που μπει στο βεληνεκές flac ή οτιδήποτε άλλο...έχει κατέβει).

 

Όσο για το πως τρέχει:

 

Σε εμένα, τουλάχιστον γενικά πήγε αρκετά καλα.

 

Μία φορά μου έβγαλε μαυρίλα στο ξεκίνημα της μάχης ενώ το παιγνίδι συνέχιζε κανονικά (alt+f4) και προχτές, κάπου στο 2ωρο σε ένα συγκεκριμένο σημείο εμφανιζόταν στηνν οθόνη ένα φίλτρο που άλλαζε από πράσινο σε μπλε (παίζει να ήταν και κάποιος με "πειραγμένο" κώδικα, αφού εμφανιζόταν μόνο σε συγκεκριμένο σημείο και προς συγκεκριμένη κατεύθυνση...αν κοιτούσα από την άλλη μεριά, όλα καλά) για μερικά λεπτά.

 

Επίσης, κάποια στιγμή κολλάει λιγάκι, βουτάνε τα fps<30 για μερικά δευτερόλεπτα (κάπου 15-20) αλλά επανέρχεται (αυτό ανεξάρτητα από το σημείο ή την "ένταση" της στιγμής...ίσως να είναι το 100% CPU που λες κι εσύ).

 

Αυτά, με αφορμή τις δικές σου διαπιστώσεις (και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης, προφανώς).

 

Περισσότερα στη συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, Πέτρο ίσως, απλώς για τα γούστα μου θα το ήθελα πιο αργό! Δεν ξέρω, ίσως επειδή πρόσφατα έπαιξα όλα του BΠΠ :D .

 

 

Eντάξει, έλεγα για τα tanks χθες, αλλά σήμερα τα παίρνω πίσω :P

bf1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aimbot/wallhack κιόλας;

Πρώτα κυκλοφορεί το hack και μετά το game :P.Πολλά cheet-o-sites έχουν αρχίσει ήδη να διαφημίζουν την "πραμάτεια" τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα πειραγμένος κώδικας.Το ίδιο τετραγωνάκι με αυτή τη φωτό.

Όχι ρε, απλώς δεν ήθελα να εκθέσω το παιδί που μου έδωσε τον λογαριασμό!

 

Την συγκεκριμένη φωτογραφία με τον hacker την έχω ανεβάσει μέρες πριν από σένα ;)

 

Πάντως, ο κώδικας έχει αρκετά κολλήματα, ειδικά στα άρματα. Και αρκετά glitches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε, απλώς δεν ήθελα να εκθέσω το παιδί που μου έδωσε τον λογαριασμό!

 

Την συγκεκριμένη φωτογραφία με τον hacker την έχω ανεβάσει μέρες πριν από σένα ;)

 

Πάντως, ο κώδικας έχει αρκετά κολλήματα, ειδικά στα άρματα. Και αρκετά glitches.

Το ξέρω.Από σένα την αναδημοσίευσα τη φωτό με τον hacker  :-D .Το θέμα είναι όμως ότι τα "καλόπαιδα" (το α με ω) είναι πάντα εκεί και μάλιστα βρίσκονται και ένα βήμα μπροστά από τα διάφορα antihacks (punkbuster,fairfight κλπ).

Αλήθεια στην τώρα στην alpha και αργότερα στην beta δουλεύει ο punkbuster;

 

 

edit: Από κάποιο cheet-o-site  :eek: : 

 

Why Should I get the Battlefield 1 Hack from ..................(όνομα site)?

We’ve been making game cheats for over 28 years! No other website offers a Battlefield 1 Hack as good as ours. You can play and hack in confidence knowing we treat users right and help everyone as much as we can.

 

Will I get Banned Using the Battlefield 1 Cheats?

Our Battlefield 1 Cheats will never get you banned; we haven’t had one ban on BF4 and our hacks have added protection to keep you safe from the anti-cheat software running in the game. In other words, we give you the added advantage without you having to worry about losing out on $59.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξέρω.Από σένα την αναδημοσίευσα τη φωτό με τον hacker  :-D .Το θέμα είναι όμως ότι τα "καλόπαιδα" (το α με ω) είναι πάντα εκεί και μάλιστα βρίσκονται και ένα βήμα μπροστά από τα διάφορα antihacks (punkbuster κλπ).

Δεν μου έχει τύχει κάτι, μέχρι τώρα. Προς το παρόν, εγώ θεωρούμε hacker από κάποιους Γερμανούς, επειδή τους σκοτώνω με το tank.

 

Επίσης, αν πας να πατήσεις κάποιον με το tank, απλώς τον μετακινείς δεν τον σκοτώνεις, και σε σκοτώνει αυτός! :mad:

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αν πας να πατήσεις κάποιον με το tank, απλώς τον μετακινείς δεν τον σκοτώνεις, και σε σκοτώνει αυτός! :mad:

 

???

 

Εγώ πέθανα από παράσυρση από τη δική μου ομάδα...και δεν μπορείς να πατήσεις τον οχτρό?

 

Πρέπει να βρω λίγο χρόνο να τα δοκιμάσω όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???

 

Εγώ πέθανα από παράσυρση από τη δική μου ομάδα...και δεν μπορείς να πατήσεις τον οχτρό?

 

Πρέπει να βρω λίγο χρόνο να τα δοκιμάσω όλα αυτά.

Εγώ έναν τον πέρασα από πάνω, ενώ ήταν ξαπλωμένος, και έναν άλλο πήγα με φόρα πάνω του και απλώς τον παρέσυρα. ίσως ήταν bug, ίσως όχι.. Ίδωμεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έναν τον πέρασα από πάνω, ενώ ήταν ξαπλωμένος, και έναν άλλο πήγα με φόρα πάνω του και απλώς τον παρέσυρα. ίσως ήταν bug, ίσως όχι.. Ίδωμεν!

 

Επιβεβαιώνω...

 

Όντως έναν οχτρό τον πήγαινα βόλτα και δεν άνοιγε ρουθούνι.

 

Το μπλε-πράσινο σήμερα είχε την τιμητική του, κι από ένα σημείο έγινε unplayable (να ήταν ο sniper που καταπάνω του εμφανιζόταν? μπααα...σύμπτωση. κακώς δεν τράβηξα βίντεο).

 

Πάντως όσες φορές βρέθηκα απέναντι σε πιστόλι, με κλαίγανε...με το αυτόματο εγώ, ο άλλος να χοροπηδά σα κατσίκι με το πιστόλι και πάντα να χάνω.

 

Λυπηρό που ακόμα και τώρα συμβαίνει.

 

A! Με ψόφησαν με ενεσούλα! Δηλητήριο! Αφού τον είχα φάει τον αλμπάνη!

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό συνήθως βγαίνει από unstable OC στην GPU.

Όχι, είχα OC στην κάρτα, αλλά το επανάφερα σε default clocks 2 μήνες πριν.

 

 

Επιβεβαιώνω...

 

 

Πάντως όσες φορές βρέθηκα απέναντι σε πιστόλι, με κλαίγανε...με το αυτόματο εγώ, ο άλλος να χοροπηδά σα κατσίκι με το πιστόλι και πάντα να χάνω.

Ωραίος.. Να μας πάρουν στην DICE για quality testing B)

 

EDIT: Με armored car αντί να με παρασύρει, με σκότωσε. Οπότε κάτι παίζει με τα tanks ή όχι?

 

Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω και εγώ, αν και έχω φάει πολλούς έτσι. Και επαναλαμβάνω, γιατί πιστόλι με το ένα χέρι!!!

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσες φορές βρέθηκα απέναντι σε πιστόλι, με κλαίγανε...με το αυτόματο εγώ, ο άλλος να χοροπηδά σα κατσίκι με το πιστόλι και πάντα να χάνω.

 

Αυτό είναι αρκετό ώστε να μην πάρω το game. Απορώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...