Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gameplay/guide από όλες τις κλάσεις και οχήματα, με ελληνική περιγραφή για τα βασικά του παιχνιδιού - όχι ότι βετεράνοι Battlefield όπως εσείς χρειάζεστε guide :)

 

 

Από αυτούς που παίζουν την closed alpha, σας άρεσε το γενικό movement και aiming; Εμένα μου φάνηκε πολύ arcade, πιο πολύ σαν το Star Wars Battlefront παρά τα προηγούμενα BF  :unsure:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ακριβώς έγραψα παραπίσω.

 

Έχει θέμα σε κίνηση και στόχευση (στους στρατιώτες, στα οχήματα και ειδικά στα αεροπλάνα νομίζω έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά).

 

Από την άλλη, αγοράζοντας (με τα war bonds) όπλα, αντιλαμβάνεσαι όντως διαφορά.

 

Άλλο όπλο, τελείως διαφορετική συμπεριφορά, τελείως διαφορετικός "χειρισμός". Όχι το αίσχος του 4, με τα ίδια attachments παντού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σε πείραξε; Σε επίπεδο που δεν θα το αγοράσεις; 

 

Κοίτα...δεν μπορώ να απαντήσω, πραγματικά.

 

Ένας χάρτης, μικρός σχετικά...

 

Τελείως καινούρια αίσθηση σε σχέση με 3-4, κάποια καλά στοιχεία, κάποια αρνητικά τα οποία δεν ξέρω αν οφείλονται στο σχεδιασμό, στην προΑ ή σε κάτι άλλο.

 

Η κίνηση δεν μου αρέσει αυτή τη στγμή, αλλά αν ήταν το μόνο αρνητικό θα σου έλεγα πως θα το είχα προπαραγγείλει.

 

Πρέπει να το δω παραπάνω, πρέπει να δω στην open beta τι θα κυκλοφορήσει και πως θα πάει το παραμύθι.

 

Θέλω να δω σε hardcore τις διαφορές.

 

Είναι πολλά.

 

Α, μου αρέσει ο in0game browser.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν θα αλλάξει στο μέλλον, αλλά το παιγνίδι φορτώνει μέσω Origin αυτή τη στιγμή.

 

Σε "πετά" στην εισαγωγική οθόνη, η οποία έχει τα πάντα (soldier, options, single, multi), αλλά και tabs για BF3-4-Hardline και κάποια ακόμα.

 

Εκεί υπάρχουν όλα.

 

Είναι η "χρηστικότητα" του game browser via internet browser σε κάτι σαν την οθόνη του BF2.

 

Τώρα που έσπασε το NDA, νομίζω μπορώ να σηκώσω ένα βιντεάκι με όλα αυτά, αν αξιωθώ.

 

Κανείς στο internet δεν το έχει αναφέρει?

 

Όλοι παίζουν μόνο ξανά και ξανά?

 

Α...hatchet kill...evil!

 

edit:

 

Έκανα ένα γρήγορο φόρτωμα και μια περιήγηση στα βασικά, κάπου 550ΜΒ βγήκε.

 

Από όσο βλέπω, στο βίντεο παραπάνω που έχει βάλει ο _Cgd_, τα δείχνει τα περισσότερα.

 

Ξέρει κάποιος αν γενικά μπορώ να σηκώσω στο youtube ή θα φάω κανένα ban για το τίποτα?

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ξέρει κάποιος αν γενικά μπορώ να σηκώσω στο youtube ή θα φάω κανένα ban για το τίποτα?

 

Εφόσον το NDA έχει σηκωθεί, δεν υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία τότε....μόλις ανέβηκε.



Είναι απλά ενδεικτικό, για ρυθμίσεις που τρέχω και σχεδιασμό του menu.

Δεν έβαλα παιγνίδι, συνειδητά.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μου δάνεισαν λογαριασμό (καλά να' ναι το παιδί), και έχοντας παίξει περίπου 9 ώρες, θέλω να γράψω την εμπειρία μου!

 

Το παιχνίδι αρχικά δεν είναι αυτό ου περίμενα, έπεσε λίγο κάτω από τις προσδοκίες που είχα. Ναι, ξέρω πρόκειται για ένα πολύ μικρό μέρος του παιχνιδιού, αλλά τουλάχιστον αυτό το κομμάτι δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις. Ας ξεκινήσω, με τον οπτικό τομέα, που όντως είναι σχεδόν εξαιρετικός, αυτό δεν χρειάζεται κάτι άλλο σ' αυτό. Τα περιβάλλοντα είναι καλά δομημένα, με ποικιλία σε μία πίστα (συνδυάζει χωριό, πεδιάδα). Θα μπορούσαν βέβαια τα σπίτια να είναι πιο γεμάτα. Τα animation είναι αρκετά καλά, με ευπρόσδεκτες προσθήκες, όπως αυτή του γεμίσματος στο κανόνι κλπ. Υπάρχουν βέβαια αρκετά bugs στα animation, π.χ όταν πυροβολείς με το αντιαεροπορικό το χέρι που φαίνεται, δεν είναι πάνω στον μοχλό, όπως θα έπρεπε ή κάποιες φορές δεν δείχνει το animation στο γέμισμα του όπλου (μια φορά μου έτυχε) ή στο κανόνι (αρκετές φορές). Ας περάσω στο infantry: Εκεί μου φάνηκε το κλασσικό Battlefield, όπως το ξέρουμε, με ίσως πιο αργή κίνηση. Το infinite sprint, όπως το λέω, επιστρέφει το ίδιο. Το damage που κάνουν τα όπλα το θεωρώ ορθό, αν και σε περιπτώσεις το βρίζω :D .Το γέμισμα είναι αρκετά γρήγορο στα περισσότερα όπλα με αποτέλεσμα να μου χαλάει το feeling της εποχής. Γενικότερα, το γέμισμα είναι γρήγορο.  Κάτι που με εκνευρίζει είνια το ότι κρατάει το πιστόλι με το ένα χέρι! Γ**μω την επιρροή του Star Wars.Tα tanks είναι αρκετά ευκολοκίνητα, δεν μ' άρεσε αυτό, και το damage που δέχονται δεν νομίζω ότι πρέπει να είναι τόσο λίγο. Εκεί πάλι, αρκετές φορές buggάρει ο κώδικας, και δεν μπορώ να επιδιορθώσω το tank ή δεν μπορώ να το κινήσω, με αποτέλεσμα να με σκοτώνουν :( ! Ας μην μιλήσω για τα αεροπλάνα, τα οποία παίζει να είναι copy-paste από το BF4. Κάνουν ελιγμούς λες και είναι σύγχρονα! Επίσης, το Ζέπελιν, κινείται πολύ γρήγορα και αρκετά εύκολα το στρίβεις, κάτι που δεν μ' άρεσε. Τέλος, έχει και πολλά glitches, μου έχουν τύχει 1-2 μέχρι τώρα.

 

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σ' εμένα, αλλά CPU usage στο 100%, και με μια φορά να τρώω crash. Δεν παίζει να έχει optimization.

 

Προς το παρόν από μένα ένα 6 με 6.5 στα 10.

 

Υ.Γ Το γράφω (λίγο) περασμένη ώρα, οπότε την ανοχή σας α' αυτά που γράφω! :rolleyes:

Αν θυμηθώ κάτι θα το γράψω!

 

 

 

bf1.jpg

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια εχει αν ειναι διασκεδαστικο σαν παιχνιδι οχι αν ειναι η καλυτερη εξομοιωση του Α παγκοσμιου πολεμου.Μην μπερδευετε ρε παιδια την π...τσα με την βουρτσα.Video game ειναι που φτιαχτηκε για διασκεδαση...Btw μερικα αστεια glitch που υπαρχουν ακομη και σημερα στο 4 τα θεωρω παραδοξως καλη προσθηκη στο παιχνιδι γιατι γελας με αυτα καμια φορα...

Βρε δωστε μου εμενα κλειδι να παιξω και εχει οτι θελει απο bugs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια εχει αν ειναι διασκεδαστικο σαν παιχνιδι οχι αν ειναι η καλυτερη εξομοιωση του Α παγκοσμιου πολεμου.Μην μπερδευετε ρε παιδια την π...τσα με την βουρτσα.Video game ειναι που φτιαχτηκε για διασκεδαση...Btw μερικα αστεια glitch που υπαρχουν ακομη και σημερα στο 4 τα θεωρω παραδοξως καλη προσθηκη στο παιχνιδι γιατι γελας με αυτα καμια φορα...

Βρε δωστε μου εμενα κλειδι να παιξω και εχει οτι θελει απο bugs.

Το παιχνίδι είναι διασκεδαστικό, δεν λέω, ειδικά αν ακούς τους Γερμανούς να σε βρίζουν :lol: , νιώθω μια παραπάνω ευχαρίστηση! Εντάξει, δεν είπα να καταλήξει σαν το Verdun ή ARMA ως προς την προσομοίωση της μάχης, αλλά είναι λίγο παραπάνω arcade απ' ότι έπρεπε, και ως setting και ως παιχνίδι (επιρροή από Star Wars ?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το παιχνίδι είναι διασκεδαστικό, δεν λέω, ειδικά αν ακούς τους Γερμανούς να σε βρίζουν :lol:

 

"Französische schülerinnen schussen besser!" ("french schoolgirls shoot better!") - german taunt από το Medal of Honor: Allied Assault. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα απαιτήσεων πώς πάει το παιχνίδι όσοι παίξατε τη beta.

 

cpttony, 100% cpu usage με τι επεξεργαστή;

Με i5 4590 (δεν τον λες ούτε παλιό, ούτε κακό). Γενικά, είναι playable με GTX760 στα 1440p στα medium. Δεν μου δουλεύει το NVidia Experience για να σου πω fps.

 

 

"Französische schülerinnen schussen besser!" ("french schoolgirls shoot better!") - german taunt από το Medal of Honor: Allied Assault. :P

Mην ξύνεις πληγές! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...