Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μία, μιάμιση ωρίτσα παιγνίδι...

 

Was not impressed.

 

Θέλει πάρα πολλή δουλειά σε κάποια θέματα.

 

Το βασικότερο, έχει άθλια κίνηση ο στρατιώτης, ειδικά με το όπλο να σημαδεύει. Σα να κόπιαραν την κίνηση του 1942...αγγούρι πραγματικά.

 

Οι χάρτες έχουν δουλευτεί. Η καταστροφή σχετικά ικανοποιητική.

 

Κάποια "εφέ" (πχ το μάτι θέλει λιγάκι να συνηθίσει από φωτεινό σε σκοτεινό και το ανάποδο) προσθέτουν κάποιες καλές πινελιές.

 

Το έμπα-βγες από τα οχήματα μάλλον κακοδουλεμένο, αλλά τα ίδια τα οχήματα (κάθε είδους) μάλλον καλοδουλεμένα.

 

Οk, την τύφλα μου για πρώτους γύρους, αλλά κάποια θέματα κάνουν μπαμ.

 

1440p, ultra/high και είχα αρκετά καλά fps (40-80/90) με smooth αίσθηση στην 290 μου (1000/1300).

 

Δεν κατάλαβα πως λειτουργεί το lvl up/war bonds (εκτός κι αν απλά στην Α δεν έχει αντίκρυσμα).

 

Ενώ ήμουν με DX12 on, το MSI AB έδειχνε κανονικά FPS κλπ (στην οθόνη του πληκτρολογίου, δεν το μπορώ το overlay) οπότε μάλλον DX11 μόνο είναι ακόμα (στο 4 στο Mantle πχ, δεν δείχνει frames).

 

Θέλει δουλειά!

 

Α, κάτι για το οποίο γκρίνιαζα καιρό τώρα...έριξαν την ταχύτητα! Πολλά + από εμένα για αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία, μιάμιση ωρίτσα παιγνίδι...

 

Was not impressed.

 

Θέλει πάρα πολλή δουλειά σε κάποια θέματα.

 

Το βασικότερο, έχει άθλια κίνηση ο στρατιώτης, ειδικά με το όπλο να σημαδεύει. Σα να κόπιαραν την κίνηση του 1942...αγγούρι πραγματικά.

 

Οι χάρτες έχουν δουλευτεί. Η καταστροφή σχετικά ικανοποιητική.

 

Κάποια "εφέ" (πχ το μάτι θέλει λιγάκι να συνηθίσει από φωτεινό σε σκοτεινό και το ανάποδο) προσθέτουν κάποιες καλές πινελιές.

 

Το έμπα-βγες από τα οχήματα μάλλον κακοδουλεμένο, αλλά τα ίδια τα οχήματα (κάθε είδους) μάλλον καλοδουλεμένα.

 

Α, κάτι για το οποίο γκρίνιαζα καιρό τώρα...έριξαν την ταχύτητα! Πολλά + από εμένα για αυτό.

 

Εγώ εντυπωσιάστηκα θετικά απ' αυτά που παρέθεσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία, μιάμιση ωρίτσα παιγνίδι...

 

Was not impressed.

 

Θέλει πάρα πολλή δουλειά σε κάποια θέματα.

 

Το βασικότερο, έχει άθλια κίνηση ο στρατιώτης, ειδικά με το όπλο να σημαδεύει. Σα να κόπιαραν την κίνηση του 1942...αγγούρι πραγματικά.

 

Οι χάρτες έχουν δουλευτεί. Η καταστροφή σχετικά ικανοποιητική.

 

Κάποια "εφέ" (πχ το μάτι θέλει λιγάκι να συνηθίσει από φωτεινό σε σκοτεινό και το ανάποδο) προσθέτουν κάποιες καλές πινελιές.

 

Το έμπα-βγες από τα οχήματα μάλλον κακοδουλεμένο, αλλά τα ίδια τα οχήματα (κάθε είδους) μάλλον καλοδουλεμένα.

 

Οk, την τύφλα μου για πρώτους γύρους, αλλά κάποια θέματα κάνουν μπαμ.

 

1440p, ultra/high και είχα αρκετά καλά fps (40-80/90) με smooth αίσθηση στην 290 μου (1000/1300).

 

Δεν κατάλαβα πως λειτουργεί το lvl up/war bonds (εκτός κι αν απλά στην Α δεν έχει αντίκρυσμα).

 

Ενώ ήμουν με DX12 on, το MSI AB έδειχνε κανονικά FPS κλπ (στην οθόνη του πληκτρολογίου, δεν το μπορώ το overlay) οπότε μάλλον DX11 μόνο είναι ακόμα (στο 4 στο Mantle πχ, δεν δείχνει frames).

 

Θέλει δουλειά!

 

Α, κάτι για το οποίο γκρίνιαζα καιρό τώρα...έριξαν την ταχύτητα! Πολλά + από εμένα για αυτό.

 

 

 

Πιστεύεις έχω ελπίδες για 1080p, High, 60 fps;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χάσει επεισόδια?! Γιατί τόσο sugar rush από την στιγμή που θα υπάρχει open beta?!

 

Πάντως μέχρις στιγμής από όσα έχω δει δεν με έχει πείσει καθόλου δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί κάποιοι δεν μάθαμε πειθαρχία μικροί και είμαστε ανυπόμονοι!! :D

 

Κάποιοι γεννηθήκαμε στους 6,5 μήνες, οπότε...από γεννησιμιού ανυπόμονοι. :P

 

Edit: Άντε επιτέλους, με Shooter είδαμε και λίγο τριπλάνο. :D (το δέντρο όμως καραδοκούσε στο τέλος :P)

 

Εdit 2: Και kills με attack plane. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις έχω ελπίδες για 1080p, High, 60 fps;;

 

 

Με την 280Χ?

 

Αν σκεφτείς πως την "είχα" (7950@1150/1450, οπότε πάνω και από 7970GE ήμουν) και στο 4 στα 1080 ήμουν ultra >55 με 1-2 off μόνο και είχα βουτιές <40 μόνο όταν το active protection "έτρωγε" πολλά μικρά βλήματα και έκανε εκείνο το fiery cloud effect, νομίζω πως μια χαρά θα είσαι.

 

Δεν πιστεύω πως θα βγει πολύ βαρύτερο από το 4. Θα φάει και αρκετή βελτίωση σε σχέση με την τωρινή "Α" σίγουρα οπότε 1-2 υποχωρήσεις θα κάνεις μόνο.

 

 

Κάποιοι γεννηθήκαμε στους 6,5 μήνες, οπότε...από γεννησιμιού ανυπόμονοι. :P

 

Edit: Άντε επιτέλους, με Shooter είδαμε και λίγο τριπλάνο. :D (το δέντρο όμως καραδοκούσε στο τέλος :P)

 

Εdit 2: Και kills με attack plane. :D

 

Όχι πολύ εύκολο, όχι πολύ δύσκολο από το λίγο που έπαιξα χτες.

 

Είναι πιο "ευλύγιστα" από ότι περίμενα γενικά, αλλά έχουν διαφορές τα ιπτάμενα μεταξύ τους και τα "μαχητικά" σε λιανίζουν χαλαρά αν δεν έχεις 2ο απάνω.

 

Πετάνε γενικά "αργά" και έχουν τρελό bullet drop. Βαράς πεζικό και οχήματα πάντως, ίσως και λίγο πιο εύκολα από ότι στο 4.

 

Τα stationary σε κατεβάζουν σε dt έτσι και ξεχαστείς...δεν έχει διαφυγή.

 

Δεν έχει ελικόπτερα, να ξεφτιλίζουν τα πάντα...οπότε μια χαρά από εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι πιο "ευλύγιστα" από ότι περίμενα γενικά

 

Aν ήταν WWI accurate, θα είχαμε πρόβλημα με stalls συνέχεια νομίζω. Είδα και το τρελό climb rate. :P

 

Edit: Τώρα διάβασα ότι το NDA είναι lifted. Δώσε και σ' εμάς ρε ΕΑ. :P

 

Edit 2:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...