Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα 150m και κάνει damage η shotgun? Ωραία πράγματα.

Παλι καλα λεω εγω που κανει damage σε τετοια αποσταση, παρα ηταν ρεαλιστικο για παιχνιδι, ευτυχως που αυξησαν λιγο το damage στα οπλα, στο κατω κατω παιχνιδι ειναι, αγνη διασκεδαση, δεν υπαρχει λογος να υπαρχει τοσο ρεαλισμος χωρις να σημαινει φυσικα οτι θελω να γινει και σαν το cod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα το ρεαλιστικο ειναι να κανει damage και σε μεγαλυτερες αποστασεις απο τα 20 μετρα. Στα παιχνιδια ειναι λες και εξαφανιζονται τα σκαγια μετα απο αυτο το σημειο .Φυσικα δεν γινεται  να ακολουθησουν τα πραγματικα οπλα καθως θα ειναι τελειως op τα shotgun 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλι καλα λεω εγω που κανει damage σε τετοια αποσταση, παρα ηταν ρεαλιστικο για παιχνιδι, ευτυχως που αυξησαν λιγο το damage στα οπλα, στο κατω κατω παιχνιδι ειναι, αγνη διασκεδαση, δεν υπαρχει λογος να υπαρχει τοσο ρεαλισμος χωρις να σημαινει φυσικα οτι θελω να γινει και σαν το cod.

 

Συγγνώμη, καλά έκαναν? Αν είναι να ισοπεδώσουμε τα πάντα για την "αγνή διασκέδαση", μάλλον κάτι πάει στραβά. Γνώμη μου πάντα. Φτάνει που έχουν χαλάσει άλλα και άλλα σε σχέση με παλαιότερα παιχνίδια της σειράς.

 

Παρεμπιπτόντως το update με το refinement του damage των όπλων, αν δε κάνω λάθος δεν έχει βγει ακόμη από το CTE. Εκεί είναι που θα κλάψουν πολλοί...

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ισοπέδωσαν όταν τα buckshot κάνουν ζημία μέχρι και στα 180 μέτρα στην πραγματικότητα και το slug έχει effective range 360 μέτρα ενώ η ζημιά στο παιχνίδι αρχίζει να πέφτει απ τα 8 μέτρα και σε όσα έχουν buck σταματάει να έχει πολύ σημασία μετά τα 20 ? 
Προφανώς δεν θα βάλεις τα 360 μέτρα range γιατί θα ήταν σπασμένα τα shotgun αλλά και το σκηνικό με τα 20 μέτρα είναι αστείο.

ΥΓ Σε μικρές αποστάσεις (δεν εννοώ τα 20 μέτρα αλλά παραπάνω) το slug κάνει μεγαλύτερη ζημιά από 7.62 γιατί φεύγει με πάνω από 1200J ενέργειας παραπάνω απ την 7.62 απλά χάνει ενέργεια πιο γρήγορα λόγο της αντίστασης του αέρα   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια.

 

Παίζει κανένα θέμα με το battlefieldtracker.com;

Μπήκα χθες το μεσημέρι να κοιτάξω κάτι και πρόσεξα ότι, για χθες, 31 του Οκτώβρη, έδειχνε ότι έπαιξα. Συγκεκριμένα, στο πλαίσιο "Score by day" εμφανίζει να έχω λάβει score.

Επιπλέον, στα recent sessions δείχνει να έχω παίξει πριν 14 ώρες (όταν είχα μπει το μεσημέρι έδειχνε 2 ώρες πριν), κάτι το οποίο δεν ισχύει. Καθυστέρησε να κάνει update; Αλλά από πότε;

 

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, διότι δείχνει να έχω παίξει 8μιση ώρες.

 

post-137124-0-05605700-1509502323_thumb.png

 

 

Βέβαια, στο "Game Reports" δείχνει κανονικά το τελευταίο μου παιχνίδι.

 

Τι μπορεί να παίχθηκε; Αν δεν έλεγε για 31 Οκτώβρη δε θα έδινα σημασία, αλλά αυτό κάπως με παραξενεύει.

 

Αφορά την έκδοση του PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ισοπέδωσαν όταν τα buckshot κάνουν ζημία μέχρι και στα 180 μέτρα στην πραγματικότητα και το slug έχει effective range 360 μέτρα ενώ η ζημιά στο παιχνίδι αρχίζει να πέφτει απ τα 8 μέτρα και σε όσα έχουν buck σταματάει να έχει πολύ σημασία μετά τα 20 ? 

Προφανώς δεν θα βάλεις τα 360 μέτρα range γιατί θα ήταν σπασμένα τα shotgun αλλά και το σκηνικό με τα 20 μέτρα είναι αστείο.

 

ΥΓ Σε μικρές αποστάσεις (δεν εννοώ τα 20 μέτρα αλλά παραπάνω) το slug κάνει μεγαλύτερη ζημιά από 7.62 γιατί φεύγει με πάνω από 1200J ενέργειας παραπάνω απ την 7.62 απλά χάνει ενέργεια πιο γρήγορα λόγο της αντίστασης του αέρα   

 

Μιλάς για καραμπίνες της εποχής εκείνης ή για σημερινές? Γιατί σαφώς υπάρχουν (μεγάλες) διαφορές.

 

[...]

 

Απ' ότι έχω καταλάβει, καθυστερεί να ενημερωθεί.

 

Σε άλλα νέα,

 

Nivelle Nights Map Coming to All Players

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κανένα θέμα με το battlefieldtracker.com;

To έχω αναφέρει αρκετές φορές. Ότι να'ναι είναι, δεν το εμπιστεύομαι καθόλου.

Εμένα τα στατιστικά, αν τα συγκρίνω με το http://bf1stats.com/pc/ είναι κοντά. Τα game reports όμως, είναι άλλα αντί άλλων. Με δείχνει να έχω παίξει μέρες και ώρες που δεν ήμουν καν σπίτι, δε δείχνει άλλες φορές που έπαιξα, διαφορετικούς servers, λάθος scores...

Μη δίνεις πολύ σημασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην υπάρχει και η παραμικρή αμφιβολία που απευθύνεται η ΕΑ/DICE, που δίνει βάρος και τι θεωρεί community.

 

post-175401-0-38939300-1509523869_thumb.jpg

 

Μέρες τώρα έχουν γ@μηθεί οι servers. Πλέον έχουν εμφανιστεί και frame drops. Ούτε μισή ανακοίνωση σε fb, twitter, κτλ, πόσο μάλλον in-game στο κεντρικό μενού.

Εξαφανίζονται όμως τα scraps και τα battlepacks (και σε μένα συνέβει) και κατευθείαν ανακοίνωση. Μην τυχόν πάθουν rage τα 15χρονα.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το παίζω υπεράνω. Κι εμένα μου αρέσουν τα skins και τα battlepacks και είχα και 5500 scraps στο inventory. Που και που όταν βαριέμαι θα κάτσω να κάνω customize κάνα καινούριο όπλο με skin. Αλλά τα θεωρώ δευτερεύοντα, να μην πω τριτεύοντα. Με κόστος 1.99 το απλό battlepack και με δεδομένο ότι τα πιτσιρίκια πιο πολύ παίζουν για τέτοιες παπαρίτσες η EA/DICE όμως μάλλον διαφωνεί ως προς την σημασία τους μέσα στο παιχνίδι και τις προτεραιότητές τους στον τομέα bug fixing.

 

Έτσι για τρολάρισμα σκέφτομαι αν δεν το φτιάξουν να ζητήσω refund για τις ώρες που «έχασα» να τα ξεκλειδώσω. Να δω τι θα απαντήσουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην υπάρχει και η παραμικρή αμφιβολία που απευθύνεται η ΕΑ/DICE, που δίνει βάρος και τι θεωρεί community.

Εχθές έβλεπα ένα βίντεο στο ΥΤ και αναφέρθηκε στο παρακάτω, ότι έχει > 1.000.000 παίκτες online, όταν το BF προσπαθεί να φτάσει τις 30.000 (PC)

https://playbattlegrounds.com/main.pu

 

Με βλέπω να το γυρίζω κι ας είναι καθαρά παιχνίδι που θέλει ομάδα για να το χαρείς.

Και είναι σε Alpha ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...