Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://youtu.be/pm1BB1EcmVY

 

Και επειδή νιώθω ότι δεν σας αρέσει/ δεν ευχαριστιέστε να βλέπετε κάποιον να σκοτώνει από τα 300+ m, είπα να αλλάξω εγώ ρότα και να παίζω πιο aggressive (με το Springfield) μήπως κι αποκτήσει λίγο ενδιαφέρον το πράγμα. :P

 

Για τους μη-γνώστες. Και στις 3 (κατηγορίες) Tripwire bombs όταν κυκλοφόρησε το παιχνίδι είχες μαζί σου δύο και όχι μία, σε κάποιο patch τις μείωσαν (εκτός την Gas).

Το ιncursions gameplay ηταν πολυ καλο.Πως μετρανε οι ποντοι σε καθε ομαδα?Αναλογως τις σημαιες που παιρνεις?

Ειδα και την συνομιλια που ειχε ανεβασει ο sof με τον φιλο του για το θεμα των hz.Μιλαμε για πολυ προστυχο διαλογο :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επιμενω πως ειναι θεμα cores, ειχα δοκιμασει σε win10 1511 τον φεβρουαριο μετα το μεγαλο patch, οταν ειχα καποιες ωρες trial και το minimum fps 100 ή εστω 80 ητανε απιαστο ονειρο. 

 

λιγο που τσεκαρα  resource monitor χθες ειδα παλι 100% usage και στα 4 thread, αυτο που με ξεπερναει ειναι οτι μπορει να παιξω το ιδιο map 2 φορες και την δευτερη φορα να εχω  καλυτερα minimum  frames απο την πρωτη (  55 vs 67 ) 

 

τωρα που το ξανασκεφτομαι στο ενα run, ειχα max fps 119 απο το user.cfg ενω στο 2ο 125, καπου ειχα διαβασει οτι μειωνεται λιγο το cpu usage αν εχεις maxfps μικροτερο του refresh rate, οπως και να'χει το παιχνιδι ειναι οριακα playable για τα δικα μου κριτηρια 

 

 

Δεν διαφωνώ πως είναι θέμα και hardware.

 

Απλά, τόσο το ReLive όσο και τα 10ρια με το FCU έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

 

Το Update του Φλεβάρη που λες, είναι μέρα με νύχτα σε σχέση με το τωρινό.

 

Με τον FX που έχω και τη 290, αυτές τις διαφορές τις "νιώθω", γιατί ότι έκοβε/δεν τράβαγε, μου ρήμαζε το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ πως είναι θέμα και hardware.

 

Απλά, τόσο το ReLive όσο και τα 10ρια με το FCU έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

 

Το Update του Φλεβάρη που λες, είναι μέρα με νύχτα σε σχέση με το τωρινό.

 

Με τον FX που έχω και τη 290, αυτές τις διαφορές τις "νιώθω", γιατί ότι έκοβε/δεν τράβαγε, μου ρήμαζε το gameplay.

εν έτη 2017, ακόμα FX έχεις? ρε Πέτρο πότε θα συμμορφωθείς, πότε θα βάλεις μυαλό? :P

και FX και 290? που πας βρε ξεβράκωτος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξαν οι servers (νομίζω).

 

@@ μάντολες. Το matchmaking παίρνει για πάντα και με βάζει με γιάνκηδες.

Αν κάνω browse βρίσκει ελάχιστους ευρωπαϊκούς και ελαχιστότερους με 55 ping.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι με vodafone vdsl και fast path. Απο 65 ping ξεκινάνε οι καλύτεροι. Το 55 είναι προνόμιο ΟΤΕ.

 

6:00 με 10:00 το πρωί σε Ευρώπη βρίσκει συνήθως 5 με 7 όλους και όλους. Όλη την άλλη μέρα βρίσκει πολλούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν έτη 2017, ακόμα FX έχεις? ρε Πέτρο πότε θα συμμορφωθείς, πότε θα βάλεις μυαλό? :P

και FX και 290? που πας βρε ξεβράκωτος :P

 

Δίκιο έχεις...

 

Ξέρεις τί είναι να τον βλέπεις να αγκομαχά στο 35-45%max, έχοντας τερματίσει την κάρτα?

 

Άστα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις...

 

Ξέρεις τί είναι να τον βλέπεις να αγκομαχά στο 35-45%max, έχοντας τερματίσει την κάρτα?

 

Άστα!

εννοείται χαβαλέ κάνω, δεν θέλω να σε μειώσω ούτε να σε ειρωνευτώ :)

εγώ σκέφτομαι για 8700k και 1070ti γενικά ένα φρεσκάρισμα το θέλω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται χαβαλέ κάνω, δεν θέλω να σε μειώσω ούτε να σε ειρωνευτώ :)

εγώ σκέφτομαι για 8700k και 1070ti γενικά ένα φρεσκάρισμα το θέλω :P

Ούτε για αστείο δεν το πήρα στραβά.

 

Κοιτάζω προς Vega56, custom...αν ποτέ εμφανιστούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανενας αλλος frame drops? Θελω να το σιγουρεψω πριν ξεκινησω να το ψαχνω στο pc μου.

Fall Creators Update ?

Εγώ, από τότε που το έβαλα, ναι. Και είναι disabled το Core park.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν θέματα με το παιχνίδι και από το anniversary update και μετά ( περισσότερο ).

Πρόβλημα των windows καθαρά.

 

https://forums.geforce.com/default/topic/1004600/geforce-drivers/all-games-stuttering-with-fps-drops-since-windows-10-creators-update/

 

Ριξτε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες για νεώτερα.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ.... Ποιός έγραψε τις προάλλες για κόλλημα αν πατήσει alt+tab ?

Μου το έκανε κι εμένα δύο φορές. Μαύρη οθόνη και δεν αντιδρά σε τίποτα παρά μόνο hard reset.

Το περίεργο είναι ότι μόλις είχα βάλει το FCU, δούλευε, άρα κάτι άλλαξαν στο μεταξύ, είτε η DICE είτε η MS και κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ.... Ποιός έγραψε τις προάλλες για κόλλημα αν πατήσει alt+tab ?

Μου το έκανε κι εμένα δύο φορές. Μαύρη οθόνη και δεν αντιδρά σε τίποτα παρά μόνο hard reset.

Το περίεργο είναι ότι μόλις είχα βάλει το FCU, δούλευε, άρα κάτι άλλαξαν στο μεταξύ, είτε η DICE είτε η MS και κολλάει.

Μου το κάνει και εμένα με την μαύρη οθόνη αλλά αν πατήσεις μερικές φορές γρήγορα το alt+tab ξεκολλάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...