Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξυπνηστε με οταν το ελαφρυνουν και λιγο γιατι ειδικα με relive το frame pacing ειναι ολιγον τι αθλιο, δοκιμασα και τους 17.10.2 αλλα δεν ειδα ουσιαστικη βελτιωση, που να ειχα "αναβαθμισει" και  σε windows 10 λολ

 

 

 

Βάλε τα 10ρια FCU, και δες εκεί το ReLive.

 

Καλώς ή κακώς, η ΑΜD δεν μπορεί να αναπτύσσει πολλά branches των οδηγών της ταυτόγχρονα, είτε σε επίπεδο λειτουργικού, είτε σε επίπεδο αρχιτεκτονικών.

 

Εστιάζει, πλεόν, περισσότερο στα τελευταία: Win10 + VEGA.

 

Με τα 10ρια, προσωπικά και τους τελευταίους beta από WinUpdate, έχω εντυπωσιαστεί από το πόσο smooth είναι η εμπειρία μου σε gaming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχετε κανένα discord server για να μαζεύεστε? Κάντε add και μένα, το όνομα είναι "k4ts0u".

Μπα δεν εχουμε -ακομα- καποιο server για να μιλαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλε τα 10ρια FCU, και δες εκεί το ReLive.

 

Καλώς ή κακώς, η ΑΜD δεν μπορεί να αναπτύσσει πολλά branches των οδηγών της ταυτόγχρονα, είτε σε επίπεδο λειτουργικού, είτε σε επίπεδο αρχιτεκτονικών.

 

Εστιάζει, πλεόν, περισσότερο στα τελευταία: Win10 + VEGA.

 

Με τα 10ρια, προσωπικά και τους τελευταίους beta από WinUpdate, έχω εντυπωσιαστεί από το πόσο smooth είναι η εμπειρία μου σε gaming.

επιμενω πως ειναι θεμα cores, ειχα δοκιμασει σε win10 1511 τον φεβρουαριο μετα το μεγαλο patch, οταν ειχα καποιες ωρες trial και το minimum fps 100 ή εστω 80 ητανε απιαστο ονειρο. 

 

λιγο που τσεκαρα  resource monitor χθες ειδα παλι 100% usage και στα 4 thread, αυτο που με ξεπερναει ειναι οτι μπορει να παιξω το ιδιο map 2 φορες και την δευτερη φορα να εχω  καλυτερα minimum  frames απο την πρωτη (  55 vs 67 ) 

 

τωρα που το ξανασκεφτομαι στο ενα run, ειχα max fps 119 απο το user.cfg ενω στο 2ο 125, καπου ειχα διαβασει οτι μειωνεται λιγο το cpu usage αν εχεις maxfps μικροτερο του refresh rate, οπως και να'χει το παιχνιδι ειναι οριακα playable για τα δικα μου κριτηρια 

 

 

( settings για οσους δεν θυμουνται, τα δειχνω στο τελος του round )

 

το gameplay γενικα, χωρις παρεα δεν εχει τοσο ενδιαφερον οσο το 4 πχ se classic mode (αναρωτιεμαι αν εχει μεινει κανας server απο τον μαιο που το σουταρα για χαρη του rising storm 2 ) , η μιζερια θελει συντροφια  :P

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αλλαξει κατι με το να βαλω το παιχνιδι στον ssd? Βασικα αυτο που βλεπω ειναι οτι σχεδον δεν προλαβαινω να μπω απο τους πρωτους στο game και δεν προλαβαινω καποιο οχημα.

 

Θα βελτιωθει το loading time (αναμεσα στα παιχνιδια)?

 

*Αυτην την εβδομαδα θα μπει και το vdsl, οποτε win win :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tony 

 

Ειχες πει θα εβαζες και ενα βιντεο απο empires edge με τα best-of :P

 

https://youtu.be/pm1BB1EcmVY

 

Και επειδή νιώθω ότι δεν σας αρέσει/ δεν ευχαριστιέστε να βλέπετε κάποιον να σκοτώνει από τα 300+ m, είπα να αλλάξω εγώ ρότα και να παίζω πιο aggressive (με το Springfield) μήπως κι αποκτήσει λίγο ενδιαφέρον το πράγμα. :P

 

"2 tripwire bombs"

 

[...]

Για τους μη-γνώστες. Και στις 3 (κατηγορίες) Tripwire bombs όταν κυκλοφόρησε το παιχνίδι είχες μαζί σου δύο και όχι μία, σε κάποιο patch τις μείωσαν (εκτός την Gas).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει. Παίζω στην tv 42 ιντσον κ είναι 1080p k 59.9hz. βάζω το vsink (κάπως έτσι λέγεται) και μου κλειδώνει στα 60fps σταθερά. Μήπως θα ήταν καλύτερα να το βάλω off και να παίζω σε περισσότερα fps η στην tv τη συγκεκριμένη δεν έχει διαφορά που το έχω on??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για τους μη-γνώστες. Και στις 3 (κατηγορίες) Tripwire bombs όταν κυκλοφόρησε το παιχνίδι είχες μαζί σου δύο και όχι μία, σε κάποιο patch τις μείωσαν (εκτός την Gas).

 

Το θεμα ειναι οτι τωρα μπορεις να κανεις 2 tripwire deploy, και οχι μια. Στην χειροτερη εβρισκες support αλλα αν πηγαινες να αφησεις μια κατω εξαφανιζοταν η αλλη. Ετσι νομιζω ηταν απο την αρχη (σχετικα με το 1 active)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται πως με ssd φορτωνεις πιο γρηγορα απο τους περισσοτερους, χεζει η αρκουδα στα βουνα ?

 

 

Παιδιά αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει. Παίζω στην tv 42 ιντσον κ είναι 1080p k 59.9hz. βάζω το vsink (κάπως έτσι λέγεται) και μου κλειδώνει στα 60fps σταθερά. Μήπως θα ήταν καλύτερα να το βάλω off και να παίζω σε περισσότερα fps η στην tv τη συγκεκριμένη δεν έχει διαφορά που το έχω on??

εχει διαφορα 60fps + vsync on  με vsync off και πολλα frames  (80+) γιατι θα νιωθεις το mouse πιο ελαφρυ ( εκτος αν εισαι μαζοχα σαν τον αλλο που ρωταγε για joystick sensitivty :P )  και πιο αμεσο στην αποκριση.

 

αλλα με 60hz ρυθμο ανανεωσης ειναι πολυ πιθανο να σε ενοχλησει το σπασιμο στην εικονα, επισης αμα εχεις  "ξεμεινει" με τετραπυρηνο ειναι πολυ χλωμο να βγαζεις  80 και 100fps συνεχεια οπως βλεπεις στο βιντεο που ανεβασα πιο πριν ^ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον i7 6700k έχω κ οδηγεί μια gtx 1060x

Αν βάλω off το vsync πάω χωρίς oc γύρο στα 90+ fps. Οπότε το βάζω off για καλύτερο ποντίκι. Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω αποτελέσματα γιατί μεχρι τώρα με ψυλοθεριζουν. Όχι ότι φταίει ο ποντικας... Παντός με το btf4 που έπαιζα δε τα λες κ παρόμοια game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...