Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη ρε...

Αυτό κατάλαβες...;

Κάνε έναν κόπο και δες πόσα CRC errors έχεις και τι packet loss και μετά θα καταλάβεις γιατί θέλεις καλό router.

Τo ping μπορεί να στο βελτιώσει 5-10ms, αλλά αν εσύ από τα 80 πας στα 70, εγώ από τα 25 πάω στα 15 κι εκεί έχει διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εχω φιλε μου με το απλο τομσον της φορθνετ γιατι ειμαι 500 μετρα απο τα ΑΚ.Εχω μια παρα πολυ καλη και  καθαρη γραμμη  με φαστ παθ και ανοιγμένες πορτες και κατα καιρους πεζω και με 45 πινγκ.Το θεμα ειναι οτι και 5000 ευρω να δώσω για να παρω ρουτερ απο την  ΝΑΣΑ οθονες 500 HZ ποντικια 12000 DPI πληκρολογια ακουστικα  κτλ ,παλι θα με τρωνε πισω απο τούς τοιχους και θα μου σπανε τα νευρα και ολη η αισθηση θα παει περίπατο.Αρα μουφα η ιστορια...................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το ping εχει την σημασια του σιγουρα κ ισως να ειναι κ το μοναδικο πραγμα στο οποιο αξιζει να χωσεις(μεχρι ενα σημειο φυσικα) για να παρεις καλυτερο αποτελεσμα.Βεβαια αν σε εναν σερβερ εχουν ολοι 100 ping και μπεις εσυ με 10 δεν ξερω κατα ποσο αυτο σου δινει πλεονεκτημα.Τωρα αλλο αυτο κ αλλο το πηρα ποντικι με 15000 dpi κ rgb light κ πληκτρολογιο με οθονη κ 4κ monitor με 280 hz κ αυτο μου δινει σοβαρο πλεονεκτημα εναντι καποιου που παιζει σε οθονη fullhd 60hz με ποντικι 5000dpi.Το nickname μου ειναι CarlitoGR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κανείς με το fall creator's update των windows 10 αν μπορεί να κάνει alt+tab κανονικά από το bf και να βγει προσωρινά στην επιφάνεια εργασίας; Γιατί 2-3 φορές που προσπάθησα δεν...Και διαβάζω και σε ξένα forums πως υπάρχει αυτό το bug ενίοτε.

Εγω βγαινω κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Βεβαια αν σε εναν σερβερ εχουν ολοι 100 ping και μπεις εσυ με 10 δεν ξερω κατα ποσο αυτο σου δινει πλεονεκτημα.

[...]

Ναι του δίνει πλεονέκτημα. Πέρα από το παράδειγμα του saxos, δυο μέρες τώρα, υπάρχουν φορές που με σκοτώνουν και λέω μα πως, και μετά βλέπω 86 εγώ, 10-30 αυτός.. γι' αυτό πρόλαβε.

 

@gildo

 

Θα βαρεθείς στο 3λεπτο. Συγγνώμη αν φαίνομαι ότι δεν ξέρω να παίζω αλλά το Lee Enfield δεν το έχω δουλέψει πολύ, ας είχανε το Springfield...  :-(

https://youtu.be/1JcKtoaVc1w

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι του δίνει πλεονέκτημα. Πέρα από το παράδειγμα του saxos, δυο μέρες τώρα, υπάρχουν φορές που με σκοτώνουν και λέω μα πως, και μετά βλέπω 86 εγώ, 10-30 αυτός.. γι' αυτό πρόλαβε.

 

@gildo

 

Θα βαρεθείς στο 3λεπτο. Παιδιά, συγγνώμη αλλά το Lee Enfield δεν το έχω δουλέψει πολύ, ας είχανε το Springfield...

https://youtu.be/1JcKtoaVc1w

 

Ξέχασες να σβήσεις το όνομα σου ingame :P 

Το λέω μιας και όλα σου τα βίντεο έχουν την κλασική θολούρα στο name. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες να σβήσεις το όνομα σου ingame :P

Το λέω μιας και όλα σου τα βίντεο έχουν την κλασική θολούρα στο name. 

 

Ι' m aware of it. Είπα να μη το βάλω, μιας και πρώτον "ο κόσμος τα 'χει τούμπανο, κι εμείς κρυφό καμάρι", όλοι ξέρετε ποιος είμαι, με 'χουν καρφώσει άλλοι :ph34r: , οπότε θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος πια. Δεύτερον, αν το έβαζα, θα μου έπαιρνε παραπάνω ώρα το edit (και δεν την έχω) είναι και ~30', για να κρύψω όλα τα σημεία που φαίνεται. Αν πάλι θέλετε, στο επόμενο θα έχει θολούρα. Για καθαρά προσωπικούς λόγους το έβαζα, είπα να τους προσπεράσω και όπου βγάλει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι του δίνει πλεονέκτημα. Πέρα από το παράδειγμα του saxos, δυο μέρες τώρα, υπάρχουν φορές που με σκοτώνουν και λέω μα πως, και μετά βλέπω 86 εγώ, 10-30 αυτός.. γι' αυτό πρόλαβε.

 

@gildo

 

Θα βαρεθείς στο 3λεπτο. Συγγνώμη αν φαίνομαι ότι δεν ξέρω να παίζω αλλά το Lee Enfield δεν το έχω δουλέψει πολύ, ας είχανε το Springfield...  :-(

https://youtu.be/1JcKtoaVc1w

Mην ανησυχεις :-DΘα κατσω να το δω το βραδακι με την ησυχια μου.Μου αρεσουν τα βιντεακια που ανεβαζεται γιατι δεν ειναι στημενα.Σου εστειλα friend request.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...kills ο πρώτος μας..

pMHRfYT.jpg

 

Το ΤΙ΄ κράξιμο έφαγε ο τύπος δεν παίζεται, cheatαρε ή δεν..αυτός το ξέρει, είχε τρομερό σημάδι, ΣΧΕΔΟΝ κάθε βολή του kill..

επίσης, οι 120άρηδες μας είχαν ξεσκίσει..και frontlines βρίσκω ~115+ ping..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει άμα παίρνει χάπια ο άλλος μπορεί και να κάνει όντως kill με κάθε βολή, ο συγκεκριμένος έχει και αρκετά deaths οπότε δε νομίζω να cheat-αρε. Argonne Forest πάντως με Automatico βγαίνεις εύκολα πρώτος-δεύτερος στα kills αν είσαι καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξυπνηστε με οταν το ελαφρυνουν και λιγο γιατι ειδικα με relive το frame pacing ειναι ολιγον τι αθλιο, δοκιμασα και τους 17.10.2 αλλα δεν ειδα ουσιαστικη βελτιωση, που να ειχα "αναβαθμισει" και  σε windows 10 λολ

Παιδια το ping εχει την σημασια του σιγουρα κ ισως να ειναι κ το μοναδικο πραγμα στο οποιο αξιζει να χωσεις(μεχρι ενα σημειο φυσικα) για να παρεις καλυτερο αποτελεσμα.Βεβαια αν σε εναν σερβερ εχουν ολοι 100 ping και μπεις εσυ με 10 δεν ξερω κατα ποσο αυτο σου δινει πλεονεκτημα.Τωρα αλλο αυτο κ αλλο το πηρα ποντικι με 15000 dpi κ rgb light κ πληκτρολογιο με οθονη κ 4κ monitor με 280 hz κ αυτο μου δινει σοβαρο πλεονεκτημα εναντι καποιου που παιζει σε οθονη fullhd 60hz με ποντικι 5000dpi.Το nickname μου ειναι CarlitoGR.

 

 

 

τα εχεις κανει σουπα και αχταρμα :P

 

[offtopic]

 

κανεις δεν εγραψε τιποτα  εδω μεσα για dpi, και αν εγραψε θα ητανε επειδη επεσε θεμα του marketing, οι περισσοτεροι top aimers παιζουν με 400-800 το πολυ και θα μπορουσα να κατσω να στο εξηγησω γιατι συμβαινει  αυτο αλλα θα  μπαινανε μετα αλλες 3 και 4 παραγραφοι σε αυτη την δημοσιευση για πλακα.

 

η 4κ αναλυση απο την αλλη ισως να εδινε  ενα πλεονεκτημα, αμα παιζαμε αντι για BF1 κανα  red ochestra απο το 2006 οπου δεν εχει zoom στο ADS και υπαρχουν περιπτωσεις οπου  κανεις pixel hunting για να πετυχεις τον αλλο στα 200 μετρα με το mosin και το kar98

 

το refresh rate στην οθονη τωρα δεν μπορω να στο εξηγησω αμα δεν εχεις παιξει ποτε σου σε CRT με 100hz+, σκεψου οτι προσωπικα μεχρι και το 2009 ειχα CRT στο γραφειο μου ( ενα μπαουλο LG F900p στα 25kg + ) γιατι πολυ απλα αρνιομουνα να παιξω εστω και public για τον χαβαλε μου, με λιγοτερα απο 100hz.

 

ισχυει η αναλογια : στα 60hz αυνανιζεσαι - στα 120 μαμας 

 

ακολουθει log απο πολυ δυνατο CS player ( supreme και global τα εχει ψωμοτυρι καιρο τωρα )  που εφυγε απο τα 60hz προπερσι μετα απο απειρο πρηξιμο (δεν του περισσευε το 300αρι κιολας) , το ιδιο ατομο οταν πηρε μαζι μου  BF4 στα 12 ευρω και μπηκαμε για πλακα,  τον κραζανε  ενα σωρο κουραδοκουβαδες ( lvl 130+ με εκατονταδες ωρες ) οποτε τους σκοτωνε επειδη ητανε  level 20 ....

 

https://pastebin.com/HLkrRzSx

 

https://pastebin.com/taEudc8R

 

[/οff topic]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...