Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα η λυση ειναι να βρεις ενα μικρο τραπεζακι-σκαμπο κτλ να βαλεις εκει το ποντικι και την καρεκλιτσα σου διπλα με το πληκτρολογιο στα ποδια σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το aim assist είναι αυτό που όταν πατάω τη στόχευση μου βγάζει το στόχο πανό στον εχθρό? Αν βέβαια είναι κοντά του ο στόχος μου. Αν είναι αυτό κ πάλι δε βοηθά

 

Ναι αυτό ακριβώς είναι. Όταν ήδη στοχεύεις κοντά στον εχθρό, όταν κάνεις ADS (aim down sights), σου τοποθετεί το στόχο πάνω στον αντίπαλο. Μέχρι όμως να φτάσεις να στοχεύεις κοντά του με το pad, αυτός σε έχει ήδη φάει και πάει για τον επόμενο.

 

Δε μπορείς να κάνεις κάτι. Ο καλύτερος στο pad να γίνεις, πάλι το 60% των αντιπάλων θα κάνει πάρτι πάνω στο κορμί σου. Την ακρίβεια και την ταχύτυτα του mouse δεν την φτάνεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το aim assist είναι αυτό που όταν πατάω τη στόχευση μου βγάζει το στόχο πανό στον εχθρό? Αν βέβαια είναι κοντά του ο στόχος μου. Αν είναι αυτό κ πάλι δε βοηθά

https://www.razerzone.com/gaming-controllers/razer-turret

 

Ή ανάλογο άλλης εταιρίας. Πάλι δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά σίγουρα κλάσεις ανώτερο από το gamepad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιο ειχα δει gamescom 

 

 

2:11 

 

λυση αναγκης, προσωπικα με λιγοτερα απο 40 εκατοστα mousepad απλα αρνουμαι να παιξω - το μεγεθος μετραει :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι εποχες για να αγοραζεις πραγματα που ηδη εχεις κ ποσο μαλλον να περνεις δευτερο πληκτρολογιο και ποντικι.Πατεντες ftw +1 απο μενα για την πατεντα.Για μενα παρε μονιτορ καποια στιγμη και ενα γραφειο κ εισαι κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που χαλάσανε το Recent servers, πως είπαμε ότι κάνεις spectate ?

ESC, server info, σημειώνεις σε ένα χαρτί τον αριθμό του server και κάνεις search αυτό τον αριθμό στο server browser

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος θέλει add μπορεί να με βρει με το όνομα giannhstsip

K τα λέμε στο πλαίσιο της μάχης για κανένα παιχνιδακι.

Έχω γραφείο κ 2 μόνιτορ μάλιστα. Το άσχημο είναι ότι είναι στο παιδικό δωμάτιο οπότε αυτόματος βγήκαν off με τους πιτσιρικάδες να παίζουν κ να κοιμούνται στο δωμάτιο τους. Αναγκαστικά tv. Αλλά με την πατέντα το φχαριστηθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για το ping παραπονιόταν όλος ο κόσμος χθες. Σε όλους τους server από όποια χώρα και αν προέρχονταν οι παίκτες,ο μικρότερος είχε 47-48.Εγώ κάτω από 85 δεν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τελευταία, μετά το patch δηλαδή, ανεβοκατεβαίνουν. Άλλωτε βρίσκω με 12-15, άλλωτε με 30-35 και μερικές φορές ανεβαίνει μέσα στο παιχνίδι, όπου είδα μέχρι και 80.

 

Επίσης είχε δίκιο ο SofGR, έβαλα τα Fall Creators και μου κάνει frame drops, από εκεί που έχω σταθερά 144, με πάει κάτι 90-100.

 

 

Για το παιχνίδι, κατάφερα κι έκανα αρκετά από τα assignments, παίζοντας λίγο με τις άλλες κλάσεις. Δεν είχα προσέξει ότι σε αυτά που ξεκλειδώνεις έχουν 1/2 και 2/2...

Τα 2/2 είναι εξωφρενικά... Καλά κάνουν και τους κράζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το παιχνίδι, κατάφερα κι έκανα αρκετά από τα assignments, παίζοντας λίγο με τις άλλες κλάσεις. Δεν είχα προσέξει ότι σε αυτά που ξεκλειδώνεις έχουν 1/2 και 2/2...

Τα 2/2 είναι εξωφρενικά... Καλά κάνουν και τους κράζουν.

 

Δεν είναι μόνο θέμα δυσκολίας (που όντως μερικά έχουν κάποια εξωφρενικά requirements).

Πες ότι είναι end game φάση και άντε καλώς τα έχουν κάνει δύσκολα.

Το θέμα είναι πως μερικά είναι broken.

 

Εγώ πχ έκατσα να ξεκλειδώσω το παρακάτω:

post-175401-0-53778200-1509014407_thumb.jpg

 

Θεωρητικά είναι must για medic. Στην αρχή το είχαν κάνει κάθε φορά που κάνεις revive teammate να βγαίνει ένα σύννεφο καπνού ώστε να καλύπτει τη διαφυγή σας. Μετά το άλλαξαν σε «όταν πατάς q σε downed teammate» να βγαίνει σύννεφο καπνού ώστε να καλύπτει και το revive και τη διαφυγή. Με 40 s cooldown για να μη γίνεται κατάχρηση και γεμίζει καπνό ο χάρτης. Όλα καλά μέχρι εδώ. Χρήσιμο perk, βοηθάει στο objective κτλ.

 

Έλα που στην πράξη είναι *** και είναι και broken.

Παραπάνω από μισές φορές δε δουλεύει. Έχω πολλά clips που ενώ πατάω q σε downed teammate, δε βγαίνει καπνός κι ας έχει περάσει το cooldown. Υποψιάζομαι πως έχουν κάνει την εξής πατάτα: Ο καπνός βγαίνει μόνο αν είσαι ο πρώτος που θα πατήσει Q πάνω του. Δηλαδή αν κάποιος medic έχει πατήσει Q ότι θα πάει να τον σηκώσει (χωρίς να έχει το perk), αν πατήσεις εσύ μετά καπνός... δεν.

 

Τέλος πάντων, να ήταν μόνο αυτό να πω εντάξει. Από τις λίγες φορές λοιπόν που και θα έχει περάσει το cooldown και θα είσαι ο πρώτος που θα πατήσει Q να σηκώσει κάποιον, τις μισές φορές ο καπνός που βγαίνει δεν καλύπτει καν το πτώμα (είναι δηλαδή ελάχιστος). Τις άλλες μισές λειτουργεί κανονικά.

 

Με λίγα λόγια, στα πχ πενήντα Q που θα πατήσεις σε teammates να τους σηκώσεις σε ένα γύρο, να βγαίνει καπνός τις 4; 5; Άντε 6. Ουάου που θα 'λεγε κι ο Γιάνης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...