Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζω καιρο αλλα ποτε δεν ειχα το χρόνο να ασχοληθώ με τη φιλοσοφία του λιγο παραπανω για να το μαθω, ειχα συνηθίσει απο τα cod, "τρεχα και οποιον παρει ο χαρος" αλλα παιδια δε το συζητάω χιλια τα 100 πιο βαθυ και ποιοτικό multiplayer απο οτι fps εχω παιξει ποτε.

Α να, αυτοί που κάνουν 30-8, 45-10 κλπ είναι αυτοί που εκμεταλλεύονται τους "run n' spray". Οχι τίποτ' άλλο, έτσι ίσως πιάσεις το νόημα :-)

 

Δεν τίθεται θέμα χρόνου δηλαδή που διαθέτει κάποιος για να παίξει γιατί είτε παίξεις έναν γύρο, είτε παίξεις τρείς, 25λεπτο κρατάει ο καθένας...

τι ειναι το premium?

Είναι η άδεια με προπληρωμένη(μετά έκπτωσης) κατοχή όλων των DLCs και πρώιμη κατά δυο εβδομάδες είσοδο σε αυτά σε σχέση με αυτούς που τα αγοράζουν ξεχωριστά το καθένα με πλεονεκτήματα όπως προτεραιότητα στο queue(σημαντικό για εργαζόμενους και οικογενειάρχες παίκτες), αποκλειστικά όπλα κλπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας έλειψα, το ξέρω

:P

 

https://youtu.be/Has9j700uuI

 

@zaytsev:

Σελέμπριτι σε έκανα.

Eρωτηση: τι μικροφωνο και καρτα ηχουν (που το συνδεεις) χρησιμοποιεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση: τι μικροφωνο και καρτα ηχουν (που το συνδεεις) χρησιμοποιεις;

 

Μικρόφωνο χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο των HyperX Cloud και κάρτα την onboard αυτής της motherboard (δηλ. με το Realtek ALC892 codec).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρόφωνο χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο των HyperX Cloud και κάρτα την onboard αυτής της motherboard (δηλ. με το Realtek ALC892 codec).

Thanks, πολυ καθαρο ηχο εχει η εισοδος μικροφωνου της μητρικης, οι περισσοτερες εχουν αρκετα παρασιτα απο τις ηλεκτρομαγνητικες παρεμβολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και πολυ διαφορετικο  απο του cod για να ειμαστε αντικειμενικοι...

Συμφωνώ στα περισσότερα που αναφέρεις, εκτός από το suppression. Είναι κάτι που δίνει πλεονέκτημα στον άστοχο παίκτη κι αυτό είναι λάθος. Θα έπρεπε να σου κάνει suppression όταν σε πετυχαίνει, όχι το αντίθετο. Και ρεαλιστικά να το δεις, αν σε πάρει σφαίρα στο χέρι πχ, θα είναι δύσκολο να καταφέρεις να σημαδέψεις σωστά. Όταν σκάνε οι σφαίρες γύρω σου, είναι καθαρά θέμα ψυχραιμίας αν θα το κάνεις. Εδώ, είναι τυχαίο και σε ένα παιχνίδι που θα έπρεπε να παίζει ρόλο το skill, η αστοχία και η τύχη δε θα έπρεπε να είναι βασικά στοιχεία.

 

Κατά τα άλλα, τα έχουν κάνει πιό εμπορικό, γιατί την κάθε εταιρία την ενδιαφέρει το χρήμα. Απλά με το 1, το πήγαν στο πολύ εμπορικό και για αυτό έπεσε τόσο πολύ η συμμετοχή της PC κοινότητας. Δεν ξέρω αν XBOX/PS είναι πιό πάνω σε σχέση με τα παλαιότερα, δεν έχω ασχοληθεί.

 

Εκεί που τους κατηγορώ είναι, πως αν είχαν κρατήσει τους custom/private servers όπως στα προηγούμενα, θα μπορούσε η κάθε ομάδα/clan/παρέα να στήσει έναν όπως θέλει, πχ με αυτά που ανέφερες που έβγαλαν, και να παίζουν όσοι θέλουν κάτι διαφορετικό. Αντίθετα τώρα, μπαίνεις στον οποιονδήποτε τυχαίο server και τρως το ίδιο φαγητό.

 

ps, thanks για το info για την R9, αλλά βρήκα σε προσφορά μια 1080ti και την τσίμπησα :)

 

Δεν ξερω για εσας, εγω παντως χτυπησα ενα premium με 22,99.

Από που; Το έβγαλαν πάλι προσφορά;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα σε Frontline εχθες και πετυχαινω το μ@@@κα αυτον με ξενερωσε και τελος το παιγνιδι . ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΟΝ....Ενοειται οτι εφυγε report. Θα γινω saxos σε λιγο και εγω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαιξα μισο γυρο amiens  με relive κλειστο και βαρουσε 70αρια, τουλαχιστον δεν ειχα stutter και drops στα 50s .....
χθες δοκιμασα εναν 2ο γυρο sinai desert με relive ανοιχτο και σερνοτανε το συμπαν, δεν μπορω να καταλαβω αν παιζει memory leak ή κατι αλλο, στο βιντεο που τραβηξα χθες το πρωι στην fao fortress φαινοτανε να  τρεχει μια χαρα, εχανα λιγα frames λογω relive αλλα μεχρι εκει  ( το game ειναι σε SSD και η εγγραφη γινεται στα 30mbps με 192kbs audio σε εναν WD blue που ειναι σχεδον αδειος ) 
 
https://www.youtube.com/watch?v=-hRPOFhjsE0
 
στο 5:20 δειχνω τα settings, θα ξανατραβηξω βιντεο απο το ιδιο map  αν και οποτε κανω το λαθος να γυρισω στα windows 10 , μηπως βελτιωθει η κατασταση με το relive και τις επιδοσεις γενικα. στα site λενε οτι τρεχει το game πανω κατω το ιδιο σε win7 - 8.1 - 10 αλλα θυμαμαι χαρακτηριστικα τι ειχε γινει τοτε με την bf4 beta ( οχι την επι πληρωμη, την δωρεαν που βγηκε τον σεπτεμβριο   :P )  οπου το cpu usage ειχε αρκετη διαφορα ( win 7 vs 8.1 )  επισης θυμαμαι οτι με την 390, η BF1 beta περσι το καλοκαιρι που δεν ειχα κανει ακομα την "αναβαθμιση" απο  win 10 1511 σε 7αρια  ετρεχε αρκετα καλυτερα, μονο κατι 50αρια κοντα στα σπιτια εβλεπα,  βεβαια τοτε δεν ειχαμε relive στους crimson...
 
οι μνημες εχουν ακριβυνει αρκετα και δεν βλεπω να φευγω απο τα "φτωχικα" 4cores/4threads  συντομα, εκτος αμα βρω κανα καλο παιδι να σκοτωνει τον 4770k του στα 180 ευρω ~ αλλα και παλι ποιος βγαζει και ξαναβαζει ψυκτρα ?  εδω ειδα και επαθα για να χωρεσω την fury :P https://imgur.com/a/Nrdy1

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Origin το βλέπω 25 ευρώ.

Το είδα, αλλά η @@ δε με αφήνει να το κάνω δώρο.

Και καλά εγώ, είμαι σε άλλη χώρα από τον φίλο μου και το γράφει ότι δε γίνεται.

Δοκίμασε κι άλλος από Ελλάδα και ούτε εκείνον τον άφησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Ποιός ryzen (και μητρική)είναι ο πιο οικονομικός για να παίξεις αξιοπρεπώς το παιχνίδι στα 1080p; (Τα υπόλοιπα θα είναι internet browsing ,facebook και λοιπά ψιλολόγια). Το ρωτάω γιατί φίλος θέλει να φτιάξει σύστημα από την αρχή αλλά το budget του είναι πολύ περιορισμένο και θέλει οπωσδήποτε ryzen, και εγώ δεν γνωρίζω. Όσον αφορά τα υπόλοιπα εξαρτήματα τα έχει αποφασίσει και του μένει ο επεξεργαστής και η μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Ποιός ryzen (και μητρική)είναι ο πιο οικονομικός για να παίξεις αξιοπρεπώς το παιχνίδι στα 1080p; (Τα υπόλοιπα θα είναι internet browsing ,facebook και λοιπά ψιλολόγια). Το ρωτάω γιατί φίλος θέλει να φτιάξει σύστημα από την αρχή αλλά το budget του είναι πολύ περιορισμένο και θέλει οπωσδήποτε ryzen, και εγώ δεν γνωρίζω. Όσον αφορά τα υπόλοιπα εξαρτήματα τα έχει αποφασίσει και του μένει ο επεξεργαστής και η μητρική.

 

Λογικά, πάει σε Ryzen 1200/1300X με Β350Μ. Ρώτησε και εδώ, αναφέροντας και τι έχει αποφασίσει.

κουτσουρεμένο DLC?

2 χάρτες Δεκέμβρη και 2 Γενάρη?

Εδώ το έβγαλαν χωρίς υφές στο CTE, αυτό σε πείραξε? :P

 

Μάλλον δεν ήταν έτοιμο για Νοέμβρη/Δεκέμβρη, αλλά η ΕΑ ήθελε τότε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν ήταν έτοιμο για Νοέμβρη/Δεκέμβρη, αλλά η ΕΑ ήθελε τότε.

^^^^^^^^^^

Αυτό.

Θέλουν να προλάβουν Χριστούγεννα.

Μην ξεχνάμε, ότι το 70% των Χριστουγεννιάτικων αγορών σε πολλές δυτικές χώρες, γίνεται τέλος Νοέμβρη, στο Black Friday.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...