Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι φαση με αυτο το game, στο cod μπορω να σκοτώσω και κανέναν, εδω δε προλαβαινω να κανω spawn και στα καπακια με τρωνε, μπας και εχει cheaters? Ή το έχουν "κάψει" τοσο πολυ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φαση με αυτο το game, στο cod μπορω να σκοτώσω και κανέναν, εδω δε προλαβαινω να κανω spawn και στα καπακια με τρωνε, μπας και εχει cheaters? Ή το έχουν "κάψει" τοσο πολυ?

Αυτο που λες το εχουν παθει ολοι νομιζω στην αρχη. Εγω τουλαχιστον που ειχα καιρο να ασχοληθω με FPS games καθως μου φαινοντουσαν ολα πολυ παιδικα.... μολις ειδα βιντεο του BF1 το πηρα αμεσως, Περιτω να σου πω σαν αρχαριος για δυο μηνες με ειχαν σαπισει... τωρα τρεχω να μαζεψω τα σπασμενα.Το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει καμμια σχεση με κανενα COD θα σε ενθουσιασει και θα κολησεις αρκει μην απογοητευτεις στην αρχη . Αυτα καλημερα στην παρεα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φαση με αυτο το game, στο cod μπορω να σκοτώσω και κανέναν, εδω δε προλαβαινω να κανω spawn και στα καπακια με τρωνε, μπας και εχει cheaters? Ή το έχουν "κάψει" τοσο πολυ?

 

Το battlefield δεν είναι infantry να τρέχεις αμέριμνος στα λιβάδια χωρίς να σε σκοτώσουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φαση με αυτο το game, στο cod μπορω να σκοτώσω και κανέναν, εδω δε προλαβαινω να κανω spawn και στα καπακια με τρωνε, μπας και εχει cheaters? Ή το έχουν "κάψει" τοσο πολυ?

Δες και απο εδω   https://www.youtube.com/user/kambotzis/videos τα βιντεο με την ονομασια " παιζω και μαθαινω " του παιχταρα μας εδω του forum saxos η Kambotzis θα σε βοηθησουν αρκετα στην φιλοσοφια του παιγνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φαση με αυτο το game, στο cod μπορω να σκοτώσω και κανέναν, εδω δε προλαβαινω να κανω spawn και στα καπακια με τρωνε, μπας και εχει cheaters? Ή το έχουν "κάψει" τοσο πολυ?

Δώσε χρόνο στο παιχνίδι, ειναι πολύ καλό

Ειδικά αν καταλάβεις τη φιλοσοφία του θα σου γίνει 2nd nature να τριγυρνάς στο χάρτη

Μετα από λιγο θα αρχίσεις και τα multi kill

Εγω σχεδόν κάθε μέρα παίζω από 1-2 conquest πλέον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω καιρο αλλα ποτε δεν ειχα το χρόνο να ασχοληθώ με τη φιλοσοφία του λιγο παραπανω για να το μαθω, ειχα συνηθίσει απο τα cod, "τρεχα και οποιον παρει ο χαρος" αλλα παιδια δε το συζητάω χιλια τα 100 πιο βαθυ και ποιοτικό multiplayer απο οτι fps εχω παιξει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες εχω αρκετα θεματα. Δεν εμφανιζει servers και σημερα στην 1η προσπαθεια να μπω σε παιχνιδι απλα κολλησε στο spawn screen χωρις να μπορω να πατησω τιποτα, και μερικες φορες εχω και ενα θεμα οπου στην ιδια οθονη παλι, δεν εμφανιζει κανεναν συμμαχο και αργει να με βαλει στο σημειο που επελεξα. Στο kill log επισης εμφανιζει σαν να εκαναν suicide πολλα ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και πολυ διαφορετικο  απο του cod για να ειμαστε αντικειμενικοι,  απλα στο  cod μπορει ο καθε πικραμενος να μπει να παιξει λιγο  TDM και  να νιωσει οτι "κανει κατι " ενω στο conquest του BF1 χρειαζεται να εισαι 2 κλικ πιο πανω οσον αφορα το γενικο skill, αν εισαι "βετερανος" της  σειρας θα σε ξενισει το gameplay μαλιστα αφου το εχουν κανει πλεον αρκετα πιο ρηχο ή  αλλιως "μοντερνο" (εδω γελαμε) 

 

ξεκιναω απο τα θετικα της εξελιξης, ειναι προφανες οτι εχουνε δανειστει πολλα στοιχεια απο το red orchestra , πριν το BF3 δεν υπηρχε  supression, πριν το BF4 δεν υπηρχε η δυνατοτητα να αλλαζεις μεταξυ διοπτρας και  angled sights,μπηκε  ενα υποτυπωδες cover system/lean και η δυνατοτητα να δοκιμαζεις επερχομενες αλλαγες στο balance και στον κωδικα επι πληρωμη με το CTE (ημαρτον)  . τελος στο BF1 οταν ειδανε οτι δεν αποδιδει πλεον τοσο καλα  το αρμεργμα με το season pass και τις μικρο-συναλλαγες, μας δωσανε για πρωτη φορα δωρεαν προσβαση στο paid content  με πλαγιους τροπους οπως ειχε κανει και η tripwire οταν βγηκε το rising storm. 

 

ενω εχει εξελιχτει το gameplay και εχει γινει πιο αληθοφανες ταυτοχρονα το κανανε πιο προσβασιμο ετσι ωστε αυτος που κανει "μεταγραφη" απο το cod αλλα δεν εχει παιξει ποτε του ενα σοβαρο BF ( κατηγορια bf2 και 2142 ) να μην ξενερωσει τοσο ευκολα στην αρχη.

 

απο που να ξεκινησω ? οτι βγαλανε τον commander ? οτι στο  default  setting ( εκει που παιζει το 90% του playerbase δηλαδη ) υπαρχει 3d  spot, health regen και spawn σε οποιοδηποτε μελος της squad ? οτι μπορεις να τρεχεις σαν το σκυλι χωρις να εχεις μετα αυξημενο sway ?  οτι δεν υπαρχει καν μπαρα για το stamina ? 

 

ή μηπως το αλλο που με ενοχλει περισσοτερο απο ολα  ?  οτι γραφετε οι μισοι εδω μεσα για το ταδε assignment και το ταδε unlock αντι να σας νοιαζει μονο το να μπειτε μεσα και να παιξετε  το objective ?  OK το καταλαβαινω οτι  αυτα καποια στιγμη σταματας να τα κανεις, αλλα μετα δημιουργειται το εξης προσωπικο  ερωτημα : εκατσα και αφιερωσα  τοσες ωρες για να ευχαριστηθω το game ή για να  εχω στο προφιλ μου  unlocks και ολοκληρωμενα  assignments ?? ζηταω λοιπον απο το Θεο να στειλει καρκινο στον ψυχαναγκασμο των σημερινων multiplayer FPS !! (και σε ολα τους τα σογια  :D ) 

 

οπως και να'χει  εγω το παιχνιδι το εχω τοποθετησει στο ιδιο τσουβαλι με titan fall 2, battlefront, hardline και το premium του BF4, ανηκει δηλαδη στην κατηγορια " ευτυχως που μου το βαλανε στο origin access  και δεν εδωσα  20-40 ευρω ξεχωριστα  για να εχω προσβαση σε αυτο το  πραμα "

 

προς το παρων θα μεινει στον ssd  αν και  πιανει τα κερατα του (70gb ελεος)  αλλα χωρις παρεα χλωμο να κατσω να ασχοληθω, βλεπω γυρω στο lvl50 να το παραταω, θα βαλω και βιντεακι να ανεβαινει το βραδυ για να δει ο  zaytsev  ποσο καλα τρεχει το game στην R9 fury με τους 17.6.2 ( οι πιο καινουργιοι σπανε μπαλες ) αλλα και ο overpower να δει ποσο βοηθανε τα  "try hard" settings στα γραφικα  https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/687603/#Comment_687603 ενω δεν ξερεις καθολου το map  - fao fortress 32v32 μπουλουκι  :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 16 λεπτο λεω θα βγει απο το σερβερ και θα κανει spectate :P

 

Μπα, το συγκεκριμένο απλά με ξένισε γιατί αν δεις ο τύπος την ώρα που του ρίχνω και είναι εν κινήσει, μου κάνει headshot με το scope (και όχι no-scope στο οποίο δε θα έδινα σημασία καν). Αλλά εντάξει, του 'κατσε. Τα fishy kills ξεχωρίζουν από χιλιόμετρα και τότε θα είχα βγει

:)

 

 

Με ποσο bitrate γραφεις? 

 

To Shadowplay είναι ρυθμισμένο στο 50Mbps, 60fps (βγαίνει 1.4 gb το τετράλεπτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...