Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To default ήταν στο ίδιο. Τώρα πότε θα δούλευε και πότε όχι, δεν κατάλαβα...

Εγώ που έχω στο ποντίκι το melee, και στο F τη χειροβομβίδα, μου το έβαλε στο F... Τι θα έκανε, δεν ξέρω...  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως φαίνεται λοιπόν η DICE, και το έκανε και στο 4, δίνει έμφαση στα παράπονα των άπειρων, γιατί αυτοί είναι μάζα που φέρνει τα φράγκα. Αν ενδιαφερόταν για το community που παίζει χρόνια και σοβαρά, θα είχαν κάνει πολλά πράγματα διαφορετικά, με πρώτο και σημαντικότερο τους servers(...)

Ναι και είναι λογικό σαν εμπορικό όνομα που είναι. Δεν το κατηγορώ με την έννοια οτι τουλάχιστον γεμίζει τους server για να μην παίζουμε σε άδειους.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλησπέρα θα ήθελα να αγοράσω το Battlefield 1 Revolution Edition από κλειδάδικο με paypal.Ποιό κλειδάδικο έχει την καλύτερη τιμή για το παιχνίδι?

Μην πάρεις το φθηνότερο, δες και λίγο την αξιοπιστία των καταστημάτων.

http://www.allkeyshop.com/catalogue/search.php?q=battlefield

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ ποιό μου προτείνεις απο πλευράς αξιοπιστίας?

Έχω πάρει κατά καιρούς από Kinguin, G2A, Instant Gaming, cdkeys.com.

To φθηνότερο Revolution το έχει το Instant, που είναι αξιόπιστο.

Απλά αν είναι η πρώτη σου αγορά, μπορεί να ζητήσει κάποιο φωτογραφικό ID να τους στείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ ποιό μου προτείνεις απο πλευράς αξιοπιστίας?

Κοιτάς τώρα πια μόνο την "Revolution Edition" (περιλαμβάνει όλα τα DLCs κλπ). Εγώ θα σου έλεγα το cdkeys.com (έχω ψωνίσει προσωπικά αρκετές φορές από κει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει κατά καιρούς από Kinguin, G2A, Instant Gaming, cdkeys.com.

To φθηνότερο Revolution το έχει το Instant, που είναι αξιόπιστο.

Απλά αν είναι η πρώτη σου αγορά, μπορεί να ζητήσει κάποιο φωτογραφικό ID να τους στείλεις.

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=8743LZ5MoIM

 

κι αυτό επειδή κάποιοι ενδιαφέρονται για Attack Plane gameplay, νομίζω ο tetes3e ενδιαφέρεται να χαζεύει τέτοιο content. 

Είναι post-patch κι αυτό. Δεν είναι παίζω και μαθαίνω λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά μπορεί κάποιος να δει πως παίζω, πως κυνηγάω τα bomber που δεν έχουν καλό gunner, πως προσεγγίζω αυτά που έχουν καλό gunner, την προτεραιότητα των στόχων κτλ κτλ. Αν βρω χρόνο μπορεί να βάλω περιγραφή από πάνω.

 

Ας γράψω μέχρι τότε ένα mini-guide εδώ για όποιον ενδιαφέρεται.

 

1) Όπως έγραψα και πριν (αν και στο συσκεκριμένο server και το συγκεκριμένο map δεν είναι τόσο «εξαφανισμένες» οι σημαίες), πλέον στις βυθίσεις για στόχους μπαίνω σε 1st person και κάνω και ζουμ, δεν παίζω με την 3rd person όπως παλιότερα.

 

2) Όσοι είστε παρατηρητικοί θα έχετε δει πως στα repairs πατάω πολύ TAB. Δεν το κάνω για να καμαρώσω τα kills μου. Το κάνω γιατί το repair είναι νεκρός χρόνος. Οπότε τον εκμεταλλεύομαι για να «χαζολογήσω» την αντίπαλη ομάδα. Πόσους support έχει (που πλέον μπορούν να σου κάνουν χοντρή ζημιά), ποιοί είναι οι πιλότοι και τι σκορ-k/d έχουν (και άρα πόσο καλοί πιλότοι είναι). Και το κυριότερο: αν υπάρχει άλλος πιλότος εκείνη τη στιγμή στον αέρα. Ψάχνω δηλαδή στα γρήγορα την αντίπαλη ομάδα για το συμβολάκι του πιλότου.

Επίσης, αφού σκοτώσω κάποιον πιλότο μετά από περίπου 1-1.5 λεπτό αρχίζω και πατάω TAB ώστε να ξέρω πότε θα spawnάρει για να μη με αιφνιδιάσει.

 

3) Οι κακοί πιλότοι ξεχωρίζουν από χιλιόμετρα. Είναι αυτοί που εμφανίζονται στο minimap και ακολουθούν ευθεία πορεία κατευθείαν πάνω σου. Ο καλός πιλότος θα σου έχει φάει τη μισή ενέργεια πριν καταλάβεις που είναι και πως βρέθηκε εκεί. Το ίδιο και ο καλός/κακός gunner σε bomber. O καλός θα σε πάρει πρέφα πριν φτάσεις καν κοντά και θα αρχίσει να σου ρίχνει (ο ακόμα καλύτερος βέβαια θα σε πάρει πρέφα αλλά δε θα σου ρίξει πριν πλησιάσεις ώστε να μπεις στο kill zone). 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτού που αναφέρω παραπάνω είναι ο τραϊχαρντάκος στο 7.02 τον οποίο τον έχω πάρει πρέφα όταν αυτός είναι στο F κι εγώ κοντά στο Α. Και όχι μόνο αυτό, αλλά ενώ έχω κάνει switch και του ρίχνω, δεν κάνει καν ελιγμό διαφυγής. Βέβαια ο συγκεκριμένος είχε θολώσει γιατί του είχα κάνει ακριβώς το ίδιο στο 5.31 και ενδιάμεσα τον είχα φάει 2-3 φορές on the ground οπότε το έριξε στο ramming. Συμπέρασμα: Ειδικά όταν πετάς, το ένα μάτι πρέπει να είναι στο minimap, οπότε strabismus warning.

 

Αυτά προς το παρόν. Αν σκεφτώ κι άλλα, θα το ξαναβγάλω το βίντεο με voice-over να τα περιγράφω γιατί αν γράψω κι άλλα θα μου την πει ο tony. :P :p :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κι αυτό επειδή κάποιοι ενδιαφέρονται για Attack Plane gameplay, νομίζω ο tetes3e ενδιαφέρεται να χαζεύει τέτοιο content. 

Είναι post-patch κι αυτό. Δεν είναι παίζω και μαθαίνω λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά μπορεί κάποιος να δει πως παίζω, πως κυνηγάω τα bomber που δεν έχουν καλό gunner, πως προσεγγίζω αυτά που έχουν καλό gunner, την προτεραιότητα των στόχων κτλ κτλ. Αν βρω χρόνο μπορεί να βάλω περιγραφή από πάνω.

 

Ας γράψω μέχρι τότε ένα mini-guide εδώ για όποιον ενδιαφέρεται.

 

1) Όπως έγραψα και πριν (αν και στο συσκεκριμένο server και το συγκεκριμένο map δεν είναι τόσο «εξαφανισμένες» οι σημαίες), πλέον στις βυθίσεις για στόχους μπαίνω σε 1st person και κάνω και ζουμ, δεν παίζω με την 3rd person όπως παλιότερα.

 

2) Όσοι είστε παρατηρητικοί θα έχετε δει πως στα repairs πατάω πολύ TAB. Δεν το κάνω για να καμαρώσω τα kills μου. Το κάνω γιατί το repair είναι νεκρός χρόνος. Οπότε τον εκμεταλλεύομαι για να «χαζολογήσω» την αντίπαλη ομάδα. Πόσους support έχει (που πλέον μπορούν να σου κάνουν χοντρή ζημιά), ποιοί είναι οι πιλότοι και τι σκορ-k/d έχουν (και άρα πόσο καλοί πιλότοι είναι). Και το κυριότερο: αν υπάρχει άλλος πιλότος εκείνη τη στιγμή στον αέρα. Ψάχνω δηλαδή στα γρήγορα την αντίπαλη ομάδα για το συμβολάκι του πιλότου.

Επίσης, αφού σκοτώσω κάποιον πιλότο μετά από περίπου 1-1.5 λεπτό αρχίζω και πατάω TAB ώστε να ξέρω πότε θα spawnάρει για να μη με αιφνιδιάσει.

 

3) Οι κακοί πιλότοι ξεχωρίζουν από χιλιόμετρα. Είναι αυτοί που εμφανίζονται στο minimap και ακολουθούν ευθεία πορεία κατευθείαν πάνω σου. Ο καλός πιλότος θα σου έχει φάει τη μισή ενέργεια πριν καταλάβεις που είναι και πως βρέθηκε εκεί. Το ίδιο και ο καλός/κακός gunner σε bomber. O καλός θα σε πάρει πρέφα πριν φτάσεις καν κοντά και θα αρχίσει να σου ρίχνει (ο ακόμα καλύτερος βέβαια θα σε πάρει πρέφα αλλά δε θα σου ρίξει πριν πλησιάσεις ώστε να μπεις στο kill zone). 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτού που αναφέρω παραπάνω είναι ο τραϊχαρντάκος στο 7.02 τον οποίο τον έχω πάρει πρέφα όταν αυτός είναι στο F κι εγώ κοντά στο Α. Και όχι μόνο αυτό, αλλά ενώ έχω κάνει switch και του ρίχνω, δεν κάνει καν ελιγμό διαφυγής. Βέβαια ο συγκεκριμένος είχε θολώσει γιατί του είχα κάνει ακριβώς το ίδιο στο 5.31 και ενδιάμεσα τον είχα φάει 2-3 φορές on the ground οπότε το έριξε στο ramming. Συμπέρασμα: Ειδικά όταν πετάς, το ένα μάτι πρέπει να είναι στο minimap, οπότε strabismus warning.

 

Αυτά προς το παρόν. Αν σκεφτώ κι άλλα, θα το ξαναβγάλω το βίντεο με voice-over να τα περιγράφω γιατί αν γράψω κι άλλα θα μου την πει ο tony. :P :P :P

post-246547-0-62774600-1508081719_thumb.jpg :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saxos τι πιθανότητες έχεις εσύ αν βρεθεις με εναν καλο παίκτη με fighter ενω εσυ έχεις attack plane;

Γιατι εγω δεν εχω καμια τύχη με οποιονδηποτε με fighter. Προφανώς και ειμαι αχρηστος τελειως αλλα εσυ που εισαι παικτουρα ξεφεύγεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος ότι κλέβει, αλλά αν το κάνει, είναι προσεκτικός...

Με έφαγε 3 φορές πολύ περίεργα, με καραμπίνα, με μία βολή, αλλά από αρκετά μακρυά κι ενώ είχα 100%.

Όταν βγήκα, ήταν 37:3

Μπαίνω, τον κάνω spectate και τρώει ξύλο...

Τέλειωσε ο γύρος 41:16

Όχι κακό, αλλά μέσα σε 5 λεπτά πέθανε 13 φορές, ενώ πριν μόλις 3 σε όλο το γύρο.

https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Dr0wningF1sh

 

Όταν σε κάνουν spectate το καταλαβαίνεις;

Λέω μήπως το έκλεισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...