Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν.

Αεροπλάνο δεν πετάς με τίποτα πια. Οι σημαίες (που είναι και το μόνο τοπόσημο και ο μόνος τρόπος να προσανατολιστείς) είναι εξαφανισμένες. Αν πλησιάσεις αχνοφαίνονται. Το ίδιο και τα σύμβολα πάνω από την ομάδα σου. Από το αεροπλάνο δε φαίνονται, πολλές φορές ρίχνεις σε teammate. Μέτρησα τουλάχιστο 4 φορές που teammate με αεροπλάνο κυνήγαγε το δικό μου μέχρι που έφτανε στα δέκα μέτρα και έφευγε (τόσο κοντά πρέπει να πας να δεις το σύμβολο από πάνω).

 

Στο έδαφος τα ίδια. Μπαίνω να παίξω πρώτη φορά μετά το patch στο Tsaritsyn. Είμαι στην είσοδο του B και μου ρίχνουν σφαίρες. Γυρνάω πίσω και βλέπω δικό μας support στο Α να μου ρίχνει. Τον μαλάκα λέω, είτε είναι noobας είτε τρολάρει. Αμ δε. Το φαινόμενο επαναλήφθηκε αρκετές φορές κι από διαφορετικούς teammates. Μέχρι κι εγώ το έκανα κανα δύο φορές αργότερα σε μακρινούς teammates που δεν περίμενα να είναι εκεί που ήταν.

Τα 'χουμε πει: Σε πραγματικό πόλεμο, οι μισοί θα πάνε απο φιλικά πυρά και οι υπόλοιποι απο ελεύθερους σκοπευτές :mrgreen:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν.

Αεροπλάνο δεν πετάς με τίποτα πια. Οι σημαίες (που είναι και το μόνο τοπόσημο και ο μόνος τρόπος να προσανατολιστείς) είναι εξαφανισμένες. Αν πλησιάσεις αχνοφαίνονται. Το ίδιο και τα σύμβολα πάνω από την ομάδα σου. Από το αεροπλάνο δε φαίνονται, πολλές φορές ρίχνεις σε teammate. Μέτρησα τουλάχιστο 4 φορές που teammate με αεροπλάνο κυνήγαγε το δικό μου μέχρι που έφτανε στα δέκα μέτρα και έφευγε (τόσο κοντά πρέπει να πας να δεις το σύμβολο από πάνω).

 

Στο έδαφος τα ίδια. Μπαίνω να παίξω πρώτη φορά μετά το patch στο Tsaritsyn. Είμαι στην είσοδο του B και μου ρίχνουν σφαίρες. Γυρνάω πίσω και βλέπω δικό μας support στο Α να μου ρίχνει. Τον μαλάκα λέω, είτε είναι noobας είτε τρολάρει. Αμ δε. Το φαινόμενο επαναλήφθηκε αρκετές φορές κι από διαφορετικούς teammates. Μέχρι κι εγώ το έκανα κανα δύο φορές αργότερα σε μακρινούς teammates που δεν περίμενα να είναι εκεί που ήταν.

 

True story bro...

 

Edit:

Αυτό το patch διεκδικεί τα πρωτεία από το BF4...

1. Ξάπλα ο άλλος με το πολυβόλο. Αδειάζω 5 στο κεφάλι (~150μ) κι ούτε hit reg. Ακούνητος και χωρίς suppression. Το ίδιο σε 4-5 άτομα ακόμα κι ενώ φαινόντουσαν καλά.

2. Είμαι σε βάρκα, κάνει ο άλλος spawn απάνω μου, τον βγάζει στο νερό και πεθαίνει ακαριαία (το έγραψε στο chat) και είμαι σαφώς εντός ορίων

3. Ενώ είμαι στη βάρκα, ξαφνικά βρίσκομαι στο νερό να κολυμπάω. WTF? Κοιτάω, πουθενά η βάρκα!

4. Κάνω spawn στη μέση του πουθενά, με το που κινούμε, "Killed by debris"!!! Το κοντινότερο κτήριο στα 200μ!

5. Καλά, τα σύμβολα δεν το συζητάμε, μετά τα 100μ δε φαίνονται καν. Σαν ηλίθιοι όλοι χτυπάμε τους δικούς μας. ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ HARDCORE!!!

6. Δε μιλάει πλέον όταν κάνεις spot. Κάποιες φορές σηκώνει το χέρι και αν είναι μακρυά, επειδή δε φαίνεται και το σύμβολο, δεν ξέρεις αν το έκανε.

7. Το γνωστό bug με το "spawn not available" εμφανίστηκε πάλι, ακόμα και σε σημαίες που δεν υπάρχει καν εχθρός μπροστά σου

8. Μαχαιρώνω κάποιον και πεθαίνω ενώ τρέχει το animation χωρίς να μου δώσει το kill (αυτό νομίζω δε γινόταν)

9. Έβρισκα πάνω από 30-40 servers με 12-15ms, τώρα ο κοντινότερος είναι στα 30φεύγα

 

 

Αυτά σε 2 μόλις γύρους.

 

Ξυπνήστε με όταν τα φτιάξουν, πάω να παίξω κάτι άλλο  :angry:

Επεξ/σία από Zaytsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνανε ψιλό-hard core κατάσταση,για να αναγνωρίζουμε εχθρούς και συμμάχους από τις στολές. Ρε σεις άμα πάτε σε αληθινό πόλεμο θα περιμένετε να δείτε ταμπελάκι πάνω από το κεφάλι του εχθρού να τον τουφεκίσετε;   :P .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι δεν εχω παίξει καθόλου μετά το update για το οποίο μιλάτε. Αν όντως έχουν γίνει τόσο αχνά οσο περιγράφετε, τότε με βλέπω να επιστρέφω στο normal mode σιγά σιγά γιατί πραγματικά μου την δίνουν οι ανύπαρκτοι servers του hardcore! Μια ζωή οι ίδιοι και οι ίδιοι οι οποίοι συνήθως είναι και μισογεμάτοι, σαν να παίζω στο ps3... και ενώ τρελαίνομαι να παίζω χωρίς εικονίδια(όπως και να το κάνουμε προσθέτουν ρεαλισμό).

 

Τώρα γι αυτούς που μπερδεύονται, είναι απλό παιδιά, αν είσαι γερμανός και οι άλλοι άγγλοι φερ' ειπείν τρώς μόνο τους καφέ, αν αντίστροφα, είσαι άγγλος τρώς τους γκρί κ.ο.κ.

Η μόνη, αντικειμενικά, δυσκολία υπάρχει στην Ρωσία που μοιάζουν πάρα πολύ που και πάλι όμως, οι αντεπαναστάτες έχουν "άσπρα" παντελόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γι αυτούς που μπερδεύονται, είναι απλό παιδιά, αν είσαι γερμανός και οι άλλοι άγγλοι φερ' ειπείν τρώς μόνο τους καφέ, αν αντίστροφα, είσαι άγγλος τρώς τους γκρί κ.ο.κ.

Εύκολο να το λες αν παίζεις μέχρι τα 50μ. Για ρώτα κι όσους παίζουν sniper που στα 100μ δε διακρίνεις τίποτα!

Είδες τι έγραψε ο Saxos για τα αεροπλάνα;

Για να μην αναφερθώ σε καιρικές συνθήκες, χιόνι, αμμοθύελα, κλπ, που δε βλέπεις καλά καλά αν είναι κάποιος.

Αν ήθελα τόσο ρεαλισμό, θα έπαιζα HC. Ποιός ο λόγος να φέρουν το HC στο normal ;

 

Τις ίδιες μ@λακίες έκαναν και στο 4, αλλαγές ότι να'ναι και μετά πάλι πίσω και μετά ξανά. Βάρκα γυαλό κι ότι πει η "κοινότητα", όπου λόγω του ότι εξαφάνισαν τους private servers, κοινότητα πλέον είναι κάθε άσχετος που με λέει cheater επειδή έκανα 30-2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολο να το λες αν παίζεις μέχρι τα 50μ. Για ρώτα κι όσους παίζουν sniper που στα 100μ δε διακρίνεις τίποτα!

Είδες τι έγραψε ο Saxos για τα αεροπλάνα;

Για να μην αναφερθώ σε καιρικές συνθήκες, χιόνι, αμμοθύελα, κλπ, που δε βλέπεις καλά καλά αν είναι κάποιος.

Αν ήθελα τόσο ρεαλισμό, θα έπαιζα HC. Ποιός ο λόγος να φέρουν το HC στο normal ;

 

Τις ίδιες μ@λακίες έκαναν και στο 4, αλλαγές ότι να'ναι και μετά πάλι πίσω και μετά ξανά. Βάρκα γυαλό κι ότι πει η "κοινότητα", όπου λόγω του ότι εξαφάνισαν τους private servers, κοινότητα πλέον είναι κάθε άσχετος που με λέει cheater επειδή έκανα 30-2.

Α και σ' αυτό υπάρχει λύση: Όταν βλέπεις οτι στο βάααθος υπάρχει κάποιος και δεν είναι ξεκάθαρο τι είναι, σποτάρεις και ακούς τι θα "σου πει" ο παίκτης σου. Αν αναφέρει στρατιώτη, sniper, εκρηκτικό κλπ πυροβολείς, αν απο την άλλη ζητήσει κάτι(πχ πυρομαχικά) τότε σημαίνει οτι αυτός που στοχεύεις είναι συμπαίκτης σου.

Γενικά, για ολα υπάρχουν tips. Δεν παίζεις εντελώς στα τυφλά. :)

 

Για την υπόλοιπη τοποθέτησή σου, εντάξει, είναι λογικό και προβλεπόμενο το πως το βλέπεις οπότε ναι, συμφωνώ.

 

 

Υ.Γ. Για τα αεροπλάνα, το ίδιο. Σποτάρεις περιμένοντας το τι θ' ακούσεις. Οσο δεν ακούς, δεν πυροβολείς(και εχθρικό να είναι δηλαδή).

 

Για επίγειους στόχους, απλά βομβαρδίζεις στις σημαίες που χάνονται, οχι σ' αυτές που είναι ήδη του εχθρού(γιατί κατά πάσα πιθανότητα, θα βρίσκεται κάπου εκεί κοντά κάποιος δικός που θα πηγαίνει να την πάρει). Υπάρχουν κι άλλα tips, πού να τα γράφω όλα; :P

Αν ας πούμε μέχρι να φτάσεις σε σημαία που την παίρνει ο εχθρός την πάρει ολοκληρωτικά, τότε βομβαρδίζεις κάπου στο δρομολόγιο για την κοντινότερη ΔΙΚΗ σου σημαία. Πιθανότατα θα υπάρχουν εκεί εχθροί που πάνε για την επόμενη σημαία.

 

Για τον βομβαρδισμό εχθρικών αρμάτων; Χειρίζεσαι το αεροπλάνο σαν stukas! Πας ψιλά και κατά τη διάρκεια της βουτιάς σποτάρεις περιμένοντας τι θα ακούσεις, αν αναφέρει ο πιλότος εχθρικό άρμα αλλά δεν προλαβαίνεις να πυροδοτήσεις τότε σταμπάρεις που περίπου είναι και επανέρχεσαι υπολογίζοντας την κίνησή του.

 

 

Ολα αυτά βεβαίως ακυρώνονται στο 100% όταν παίζει ομίχλη ή θύελλα που εκεί εντάξει, κάνεις παύση πυρώς(τουλάχιστον πρός τους επίγειους) μέχρι να καταλαγιάσει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και σ' αυτό υπάρχει λύση: Όταν βλέπεις οτι στο βάααθος υπάρχει κάποιος και δεν είναι ξεκάθαρο τι είναι, σποτάρεις και ακούς τι θα "σου πει" ο παίκτης σου. Αν αναφέρει στρατιώτη, sniper, εκρηκτικό κλπ πυροβολείς, αν απο την άλλη ζητήσει κάτι(πχ πυρομαχικά) τότε σημαίνει οτι αυτός που στοχεύεις είναι συμπαίκτης σου.

Γενικά, για ολα υπάρχουν tips. Δεν παίζεις εντελώς στα τυφλά. :)

 

Για την υπόλοιπη τοποθέτησή σου, εντάξει, είναι λογικό και προβλεπόμενο το πως το βλέπεις οπότε ναι, συμφωνώ.

 

 

Υ.Γ. Για τα αεροπλάνα, το ίδιο. Σποτάρεις περιμένοντας το τι θ' ακούσεις. Οσο δεν ακούς, δεν πυροβολείς(και εχθρικό να είναι δηλαδή).

 

Για επίγειους στόχους, απλά βομβαρδίζεις στις σημαίες που χάνονται, οχι σ' αυτές που είναι ήδη του εχθρού(γιατί κατά πάσα πιθανότητα, θα βρίσκεται κάπου εκεί κοντά κάποιος δικός που θα πηγαίνει να την πάρει). Υπάρχουν κι άλλα tips, πού να τα γράφω όλα; :P

Αν ας πούμε μέχρι να φτάσεις σε σημαία που την παίρνει ο εχθρός την πάρει ολοκληρωτικά, τότε βομβαρδίζεις κάπου στο δρομολόγιο για την κοντινότερη ΔΙΚΗ σου σημαία. Πιθανότατα θα υπάρχουν εκεί εχθροί που πάνε για την επόμενη σημαία.

 

Για τον βομβαρδισμό εχθρικών αρμάτων; Χειρίζεσαι το αεροπλάνο σαν stukas! Πας ψιλά και κατά τη διάρκεια της βουτιάς σποτάρεις περιμένοντας τι θα ακούσεις, αν αναφέρει ο πιλότος εχθρικό άρμα αλλά δεν προλαβαίνεις να πυροδοτήσεις τότε σταμπάρεις που περίπου είναι και επανέρχεσαι υπολογίζοντας την κίνησή του.

 

 

Ολα αυτά βεβαίως ακυρώνονται στο 100% όταν παίζει ομίχλη ή θύελλα που εκεί εντάξει, κάνεις παύση πυρώς(τουλάχιστον πρός τους επίγειους) μέχρι να καταλαγιάσει. :-)

 

Καλά τα γράφεις και έτσι παίζεται το hc, αλλά παίζουμε vanilla. Αν θέλαμε HC, ξέραμε που να το βρούμε.

Υπάρχουν δύο ενδεχόμενα:

Οι αλλαγές είναι εσκεμμένες (αμφιβάλλω): Μαλακία της DICE γιατί χωρίς να ρωτήσει κανένα εξαφάνισε το vanilla και το έκανε hc.

Οι αλλαγές είναι bug (το πιθανότερο γιατί πολλές φορές μία σημαία πχ ή ένας συμπαίχτης στο άκυρο εμφανίζεται με έντονο εικονίδιο και όχι «ξεπλυμένο»): Μαλακία της DICE.

Συμπέρασμα: Η DICE μαλακίστηκε πάλι.

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και σ' αυτό υπάρχει λύση: Όταν βλέπεις οτι στο βάααθος υπάρχει κάποιος και δεν είναι ξεκάθαρο τι είναι, σποτάρεις και ακούς τι θα "σου πει" ο παίκτης σου.

Αυτό το patch διεκδικεί τα πρωτεία από το BF4...

...

6. Δε μιλάει πλέον όταν κάνεις spot. Κάποιες φορές σηκώνει το χέρι και αν είναι μακρυά, επειδή δε φαίνεται και το σύμβολο, δεν ξέρεις αν το έκανε.

...

Το έγραψα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το αντιλαμβάνομαι, οσα έγραψα είναι για να δώσω μια βοήθεια ώστε να προσαρμοστείτε σ' αυτές τις δυσκολίες για να συνεχίσετε να γαζώνετε χωρίς να πονοκεφαλιάζετε :P

 

Οι αλλαγές είναι bug (το πιθανότερο γιατί πολλές φορές μία σημαία πχ ή ένας συμπαίχτης στο άκυρο εμφανίζεται με έντονο εικονίδιο και όχι «ξεπλυμένο»): Μαλακία της DICE.

Συμπέρασμα: Η DICE μαλακίστηκε πάλι.

:)

Α! Αμα παίζει αυτό τότε ναι, bug πρέπει να 'ναι...

 

Εξάλλου στην beta, αν θυμάστε, έτσι αχνά όπως τα περιγράφετε ήταν και είχε κάνει παράπονα γι αυτό η κοινότητα. Στην τελική έκδοση λοιπόν τα 'χε αλλάξει, τα 'χε κάνει όπως τα βλέπαμε μέχρι τώρα.

Μάλιστα στην αρχή στο hardcore δεν υπήρχαν καν εικονίδια, τίποτα! Κλάφτηκε η κοινότητα του hardcore και τελικά το άλλαξε προσθέτοντας εικονίδια υπο προϋποθέσεις... όπως είναι σήμερα.

 

 

Το έγραψα παραπάνω.

Α οκ, παω πάσο. Θεώρησα πως εννοούσες οτι έπαψε το spam σποταρίσματος... :-)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

1) make horses same strength as armoured trains. 

 

2) All guns make a pew sound, so they are easier to hear.

 

3) sniper zoom set at -8.00 so they can have a look at themselves. 

 

4) Gas grenade damaged depends on what player has eaten that day. (Garlic bread max damage)

 

5) Everytime you join an empty operation Celine Dion's all by myself plays.

 

Κλαίω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...