Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ. Quit,spectate και report. Το θέμα είναι όμως πως με τη βοήθεια του μ@λ@κ@ (που τους καθάριζε σαν μυρμήγκια) αλλά και με το train που βγήκε,η αντίπαλη ομάδα που πήγαινε μπροστά,έχασε το round στο τέλος!!!!

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, τον τελευταίο 1,5 μήνα παίζω σε rented servers, κυρίως για το rotation απο (καλύτερους) base + premium χάρτες, με τα μόνα δύο κακά να είναι το αυξημένο ping (όχι ότι οι official έχουν καλύτερο) και το ότι δεν έχουν κόσμο συνεχώς. Το σημαντικό δεν έχουν cheaters να χαλάει η εμπειρία  :-( , ή αν έχουν τους πετάνε έξω.

 

Τα παρακάτω gameplays (παλιά σχετικά) είναι απo τέτοιους.

 

Από τον συγκεκριμένο server με έκαναν ban (και χωρίς να γνωρίζω τον λόγο :ph34r: ). Αν δεν είναι το τελευταίο, είναι από τα τελευταία παιχνίδια που έπαιξα σ' αυτόν.

 

https://youtu.be/FrpXYZdJ9ok

 

Και το δεύτερο.

https://youtu.be/V1vog5RDS8Q

 

 

[...]
Παρεμπιπτόντως επειδή είναι η πρώτη μου φορά που γράφω βίντεο, γιατί δεν είχα ήχο; Η εγγραφή έγινε με nvidia shadowplay.

Έχει ήχο το βίντεο σου, απλώς πρέπει να έχεις ψηλότερα την ένταση των ηχείων/ακουστικών (από την μπάρα μέσα από τα Windows) την επόμενη φορά.

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://youtu.be/_s4KEHyb9qo?t=142

Τη στιγμή που εξαφανίστηκε εμφανίστηκε και το μήνυμα: Fairfight banned a player.

 

Απ'όσο έχω καταλάβει, έχουν κατεβάσει το threshold του Fairfight (σιωπηλά, χωρίς να το ανακοινώσουν). Παλιότερα, αυτόν το Fairfight θα τον άφηνε ήσυχο.

 

Πάντως, το έχω γράψει, το έχω ξαναγράψει και θα το ξαναγράψω. Εντάξει στους "iffy" cheaters. Στους εξόφθαμλους σαν αυτόν εδώ (one shots με πιστόλι στα 200+ μέτρα, headshots πίσω από τοίχους, one shots πίσω από τοίχους με lmg), τι σκατά κάθονται και κάνουν οι αντίπαλοι; Στο δίλεπτο έπρεπε να έχει αδειάσει ο server. Κι όμως μέχρι τέλους έπαιζαν 32 vs 30.

Σε σκοτώνει κάποιος από τα 300 μέτρα με headshot πίσω από τοίχο. Δύο επιλογές έχεις. Quit, spectate, report ή quit, change server.

Μα τον Οντίν αν είχα τη δυνατότητα θα έδινα permaban σε αυτόν (προφανώς) και δύο μέρες ban σε όλους στην αντίπαλη ομάδα.

:P :P :P

 

Αν το καλοσκεφτείς όμως, αν το κάναμε αυτό, θα κάναμε να παίξουμε 3 μέρες με τόσους cheaters εκεί έξω. Άρα καθόμαστε αναγκαστικά η το κάνουμε uninstall :P

(Εγώ προσωπικά βγαίνω κατά 70% αν δω κάποιον σαν τον τύπο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έφτιαξαν. Πλέον θα έχουν το ίδιο lag όλοι οι παίχτες σε όλους τους servers για να είναι δίκαιο.

:P :p :P

(πάντως πλάκα πλάκα σε καμιά τέτοια λύση τους βλέπω να πηγαίνουν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Increased Tripwire-HE blast damage from 80 to 85..."

Εγώ γιατί έπαιρνα 72 όλη την ώρα...;  :huh:

 

"Fixed an issue that could cause server lag by disabling certain debug features."

Από αυτό, καταλαβαίνω ότι θα είχαν αφήσει ανοικτό κατά λάθος κάποιον μηχανισμό loging, που είχαν ενεργοποιήσει για debug. Μακάρι να ήταν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Selecting a friendly soldier or vehicle in the deploy screen will now show their current health as a circular bar around the selected icon.

 

Thank god for this. Πολλές φορές έκανα spawn σε tank πχ με 10 health only to die in a nice bowl of fire.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισακούστηκαν οι προσευχές μου για το tripwire, δεν ηταν κατάσταση αυτή.

 

Cpttony γιατί μου την κοπανησες το πρωί απο την Brusilov keep? Επειδή η ομαδα ηταν για την πούτσ@, χαναμε 70-500 και χασαμε ολα τα sectors?

Καναμε καλη γυρησιά. 850-1000 έληξε. Αν δεν έφευγες τους είχαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Εισακούστηκαν οι προσευχές μου για το tripwire, δεν ηταν κατάσταση αυτή.

 

2. Cpttony γιατί μου την κοπανησες το πρωί απο την Brusilov keep? Επειδή η ομαδα ηταν για την πούτσ@, χαναμε 70-500 και χασαμε ολα τα sectors?

Καναμε καλη γυρησιά. 850-1000 έληξε. Αν δεν έφευγες τους είχαμε.

1. Γιατί δύσκολο ήταν πριν? Απλώς χρόνο/υπομονή ήθελε. Μην τα περιμένετε όλα στο πιάτο. :P

Ή εγώ (και ο Zaytsev) ήμασταν οι βλάκες που δεν περιμέναμε για το patch.

 

2. Έπρεπε να φύγω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο tetes κραταει τη σημαια του platoon ψηλα.Tι εβαλαν παλι που θελει 2.86 gb.Τελικα το εβαλαν το patch γιατι ελεγαν οτι θα παει τελος του μηνα.Σιγουρα κατι θα εχουν χαλασει στο νεο patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα κατι θα εχουν χαλασει στο νεο patch.

 

Έχουν.

Αεροπλάνο δεν πετάς με τίποτα πια. Οι σημαίες (που είναι και το μόνο τοπόσημο και ο μόνος τρόπος να προσανατολιστείς) είναι εξαφανισμένες. Αν πλησιάσεις αχνοφαίνονται. Το ίδιο και τα σύμβολα πάνω από την ομάδα σου. Από το αεροπλάνο δε φαίνονται, πολλές φορές ρίχνεις σε teammate. Μέτρησα τουλάχιστο 4 φορές που teammate με αεροπλάνο κυνήγαγε το δικό μου μέχρι που έφτανε στα δέκα μέτρα και έφευγε (τόσο κοντά πρέπει να πας να δεις το σύμβολο από πάνω).

 

Στο έδαφος τα ίδια. Μπαίνω να παίξω πρώτη φορά μετά το patch στο Tsaritsyn. Είμαι στην είσοδο του B και μου ρίχνουν σφαίρες. Γυρνάω πίσω και βλέπω δικό μας support στο Α να μου ρίχνει. Τον μαλάκα λέω, είτε είναι noobας είτε τρολάρει. Αμ δε. Το φαινόμενο επαναλήφθηκε αρκετές φορές κι από διαφορετικούς teammates. Μέχρι κι εγώ το έκανα κανα δύο φορές αργότερα σε μακρινούς teammates που δεν περίμενα να είναι εκεί που ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...