Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νίκο το resolution scale αν δε κάνω λάθος 50%= 1080p native και 100%= 4Κ upscaled σωστά;


Όλοι μας από την Ε3 είχαμε κάνει.

 

EDIT: Ανοίγω το mail και βλέπω EA, λέω εγώ "Εδώ είμαστε", τζίφος "Congratulations! You've been promoted to Member.".. Λες να έρχεται?

Δεν θα στείλουν άλλα invites

 

Από εχθές έχει ακουστεί το παραπάνω στο reddit. Αρκετοί ρώτησαν στο support της ΕΑ και αυτή την απάντηση πήραν.

 

Δε πειράζει παιδια περιμένουμε πρώτες μέρες Αυγούστου με την beta.


Όλοι μας από την Ε3 είχαμε κάνει.

 

EDIT: Ανοίγω το mail και βλέπω EA, λέω εγώ "Εδώ είμαστε", τζίφος "Congratulations! You've been promoted to Member.".. Λες να έρχεται?

Εμένα ακόμα έτσι ειναι στο site τους. Είχα κάνει από E3 για insider. Οποτε μπαίνω στο site κάθε φορά πρέπει να πατάω sign in & join. Κόλλησε;

 

post-376588-0-47115900-1467273058_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο το resolution scale αν δε κάνω λάθος 50%= 1080p native και 100%= 4Κ upscaled σωστά;

Δεν θα στείλουν άλλα invites

 

Από εχθές έχει ακουστεί το παραπάνω στο reddit. Αρκετοί ρώτησαν στο support της ΕΑ και αυτή την απάντηση πήραν.

 

Δε πειράζει παιδια περιμένουμε πρώτες μέρες Αυγούστου με την beta.

Εμένα ακόμα έτσι ειναι στο site τους. Είχα κάνει από E3 για insider. Οποτε μπαίνω στο site κάθε φορά πρέπει να πατάω sign in & join. Κόλλησε;

 

attachicon.gifCapture.JPG

το resolution scale δε το πειραξα  εκει το βαλε στο auto ειναι κατω βεβαια στο 42%

εχει ενα ακομα ρημαδι απο κατω ui scale factor εκεινο ειναι στο 50%

θα τα σκαλιξω καποια στιγμη να  δω τι παιζει μακαρι να σας  ερθουν ολους κλειδια !!να το γουσταρετε πεταει το ατιμο !!

Τι καταναλωση μνημης εχει σε 64αρι server στα 1080p? Θα αρκουν τα 8 ή χρειαζονται 16?

αδελφε απο τη καρτα τραβουσε 3-3.2γιγα και απο το συστημα κοντα στα 4.8 -5100 πιστευω τα 8 να φτανουν

 

ο 5820κ στα 4.0  πηγαινε απο 30- 36 % αναλογα τη σκηνη βεβαια δε ειδα και παρα πολλα καπου εκει

αν αλλαξει κατι ενημερωνω

 

post-238528-0-04833300-1467274060_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ...κάτι που πήρε το μάτι μου για 80$ το παιγνίδι (η full έκδοση, φαντάζομαι) + 60$ το season pass ισχύει?

 

Θα έχουμε τέτοια?

 

Για κονσόλες μόνο?

 

Μουφοφήμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το default resolution scale κανονικά είναι 100%, τουλάχιστον σε αλλα games αλλα δεν νομίζω να είναι διαφορετικό εδώ.

 

 

100% = native resolution, οτιδήποτε κάτω από 100% είναι blur fest..

Στο battlefield 1 το native είναι το 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμένα ακόμα έτσι ειναι στο site τους. Είχα κάνει από E3 για insider. Οποτε μπαίνω στο site κάθε φορά πρέπει να πατάω sign in & join. Κόλλησε;

Kαι εμένα έτσι μου γράφει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδώ τα ίδια.

 

Μόλις κάνω όμως sign-in, μου λέει πως είμαι δηλωμένος.

 

Αλλά αυτό το Α κλειί αργεί!

 

Πρέπει να έχει κολλήσει το mail μου, δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% = native resolution, οτιδήποτε κάτω από 100% είναι blur fest..

Το λέω και παραπάνω παιδιά. Στο 50% ειναι το original. To ανέφερε και ο Dennis.

 

Curiously, the resolution scaler is different this time around, with 50% actually presenting as native resolution. We've bumped that up here, so even though we have 1440p footage here, the game is actually running at a higher pixel-count. Look out for more footage soon!

Δείτε και το βιντεάκι 

 

Νίκο αν μπορείς δώσε info για 50% res. scale

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ...κάτι που πήρε το μάτι μου για 80$ το παιγνίδι (η full έκδοση, φαντάζομαι) + 60$ το season pass ισχύει?

 

Θα έχουμε τέτοια?

 

Για κονσόλες μόνο?

 

Μουφοφήμες?

Για τωρα εχουμε μονο αυτα τα δυο https://www.origin.com/en-ie/store/buy/battlefield-1/pc-download/base-game/standard-edition και αργοτερα οσο πλησιαζουμε στην κυκλοφορια του παιχνιδιου θα σκασει και το season pass. Ηδη χρεωνουν 20δολλαρια παραπανω απο το παιχνιδι για skins και επισης για την μεγαλυτερη ηλιθιοτητα των τελευταιων ετων.

 

Πληρωσε παραπανω για να παιξεις νωριτερα απο τους αλλους του παιχνιδι(3μερες για την ακριβεια).

 

Εγω παντως σε αντιθεση με τους περισσοτερους που βλεπω να γραφουν κραταω μικρο καλαθι,ειδικα μετα τα τελευταια Battlefront και Hardline(εν μερη και τα χρονια προβληματα του BF4) για να ειμαι απο τωρα ενθουσιασμενος μονο απο τον γραφικο τομεα(ειδαμε και στο battlefront....).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...