Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα σημερα να του δωσω μια 2η ευκαιρια αλλα εφαγα φολα. Εκει που ημουν στο behemoth ( πλοιο ) με πανω απο 65% hp, ξαφνικα ΜΠΑΜ, νεκρος, και απο πανω εγραφε "deserting". Παπαλα και το πλοιο. 

Είναι γνωστό bug αυτό. Αν ένας από τους 5 στο πλοίο/τραίνο/zeppelin, είναι εκτός χάρτη, ο οδηγός, δεν το βλέπει αν δεν είναι ο ίδιος και τους σκοτώνει όλους.

Δεν ξέρω γιατί δεν το έχουν φτιάξει, αλλά δεν είναι δα και φοβερό... Πόσο συχνά συμβαίνει...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι γνωστό bug αυτό. Αν ένας από τους 5 στο πλοίο/τραίνο/zeppelin, είναι εκτός χάρτη, ο οδηγός, δεν το βλέπει αν δεν είναι ο ίδιος και τους σκοτώνει όλους.

Δεν ξέρω γιατί δεν το έχουν φτιάξει, αλλά δεν είναι δα και φοβερό... Πόσο συχνά συμβαίνει...;

operation monte grapa 6/10 το air dildo πάπαλα. πάντα στο πρώτο sector. αφού ανάβω στριφτό και κάθομαι και περιμένω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μια ερώτηση. Θα κάνω ενα καινούργιο συστηματακι το οποίο θα αποτελείται απο εναν ryzen 1500, 16gb ram και μια rx 570 4gb. Το game το έχω στα ultra 1080p 60fps σταθερά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μια ερώτηση. Θα κάνω ενα καινούργιο συστηματακι το οποίο θα αποτελείται απο εναν ryzen 1500, 16gb ram και μια rx 570 4gb. Το game το έχω στα ultra 1080p 60fps σταθερά?

 

Είδα ryzen 1400 με rx 570 πριν λίγο καιρό και ήταν 55-60++ fps όλη την ώρα στο bf1. Άρα κομπλέ θα είσαι ! Κάτσε όμως να μας πουν κ άλλοι να το σιγουρέψουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα θα το κάνεις έτσι. Κάνει 72dmg, οπότε πρέπει να είναι ήδη πληγωμένος για να πάρεις το kill.

Εμένα μου έκατσαν σε χαμό, όπου έτυχε να πάνε να κρυφτούν και τα περισσότερα σε κυνήγι. Τους έριχνα μία κι έφευγα να κρυφτώ. Οι περισσότεροι ακολουθούσαν για να με φάνε κι έπεφταν στο trip.

 

 

^ This. Τη βάζεις εκεί που είσαι (πχ στην πίσω μεριά ενός σπιτιού). Πληγώνεις κάποιον και τρέχεις από πίσω από το σπίτι και καλά να κρυφτείς. Σε κυνηγάει να σε φάει και... profit

 

To concept αυτό και σε βίντεο:

https://youtu.be/Rl91W78rlZI

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, εμάς μας βγήκε η Παναγία και στο επόμενο patch θα κάνουν το damage 80.

Έτσι, αν τον φάει κάποιος μετά, μετράει σαν "assist count as kill" και θα το περνάει στο tripwire bomb.

 

Edit: Τι έκαναν πάλι...;;;

Μπήκα να παίξω ένα γύρο κι από εκεί που είχα 144fps καρφωτά, σήμερα έπαιζε στα 110-115...!!!

Καμία αλλαγή σε pc/windows/drivers από μέρους μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχε πρωτοβγεί το παιχνίδι, το εκθείαζε. Ειδικά για τους servers, έλεγε πως είναι πιο σωστό να μην έχει τον έλεγχο ο κάθε τυχαίος που θα μπορεί να τον νοικιάσει.

Τώρα τα γυρίζει.

Τον έβαλε η DICE, ή σταμάτησε να τον πληρώνει...;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Τον έβαλε η DICE, ή σταμάτησε να τον πληρώνει...;

[...]

Σε ένα προηγούμενο βίντεο του, είχε πει ότι ήξερε (και είχε παίξει ένα build αν θυμάμαι καλά) για το BF1 περίπου 10 μήνες πριν το μάθουμε εμείς. Θεωρητικά, ήδη ξέρει πως/τι είναι το επόμενο. Εικάζω λοιπόν ότι με αυτό ή το άλλο που έλεγε "σε ποια περίοδο θα ήθελε να είναι το επόμενο BF" θέλει να δει η DICE πως θα αντιδράσει η κοινότητα σε κάθε περίπτωση (περίοδος του παιχνιδιού (WW2, Vietnam κλπ), features που πρέπει να έχει) χωρίς να δώσει εμφανές στόχο του επόμενου παιχνιδιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ, απλά προσωπικά πιστεύω, ότι ακριβώς το ίδιο παιχνίδι να είχαμε, αλλά με τους servers όπως ήταν στα προηγούμενα (private, self owned, procon, admins), τότε το player base θα ήταν τουλάχιστον τριπλάσιο. Οπότε αυτό, δεν είναι θέμα "ψαρέματος", αν δηλαδή θα το ήθελαν, είναι αυταπόδεικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ έκανα και εγώ το πρώτο μου report. Το καλόπαιδο μάλλον δοκίμαζε νέο cheat γιατί το account ήταν καινούριο.

 

https://youtu.be/_s4KEHyb9qo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ έκανα και εγώ το πρώτο μου report. Το καλόπαιδο μάλλον δοκίμαζε νέο cheat γιατί το account ήταν καινούριο.

 

https://youtu.be/_s4KEHyb9qo

 

Καλά, αυτός το πήγε σε άλλο επίπεδο αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Πραγματικά δεν ξέρω αν θα πρέπει να γελάσω η να κλάψω και προτιμώ να γελάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει που απαντούσε και στο chat. Βέβαια σε κάποια φάση εξαφανίστηκε ως δια μαγείας και δεν ξέρω αν τον banάρισαν ή έφυγε από μόνος του. Εγώ πάντως το report το έριξα.

 

Παρεμπιπτόντως επειδή είναι η πρώτη μου φορά που γράφω βίντεο, γιατί δεν είχα ήχο; Η εγγραφή έγινε με nvidia shadowplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει που απαντούσε και στο chat. Βέβαια σε κάποια φάση εξαφανίστηκε ως δια μαγείας και δεν ξέρω αν τον banάρισαν ή έφυγε από μόνος του. Εγώ πάντως το report το έριξα.

 

https://youtu.be/_s4KEHyb9qo?t=142

Τη στιγμή που εξαφανίστηκε εμφανίστηκε και το μήνυμα: Fairfight banned a player.

 

Απ'όσο έχω καταλάβει, έχουν κατεβάσει το threshold του Fairfight (σιωπηλά, χωρίς να το ανακοινώσουν). Παλιότερα, αυτόν το Fairfight θα τον άφηνε ήσυχο.

 

Πάντως, το έχω γράψει, το έχω ξαναγράψει και θα το ξαναγράψω. Εντάξει στους "iffy" cheaters. Στους εξόφθαμλους σαν αυτόν εδώ (one shots με πιστόλι στα 200+ μέτρα, headshots πίσω από τοίχους, one shots πίσω από τοίχους με lmg), τι σκατά κάθονται και κάνουν οι αντίπαλοι; Στο δίλεπτο έπρεπε να έχει αδειάσει ο server. Κι όμως μέχρι τέλους έπαιζαν 32 vs 30.

Σε σκοτώνει κάποιος από τα 300 μέτρα με headshot πίσω από τοίχο. Δύο επιλογές έχεις. Quit, spectate, report ή quit, change server.

Μα τον Οντίν αν είχα τη δυνατότητα θα έδινα permaban σε αυτόν (προφανώς) και δύο μέρες ban σε όλους στην αντίπαλη ομάδα.

:P :p :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...