Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο στο bf1 το κάνει.

Τα BF είναι γενικά απαιτητικά παιχνίδια. Εγώ δοκιμάζω θερμοκρασίες της κάρτας με το Furmark, αλλά όταν παίζω πολύ ώρα BF, ανεβάζει 1-2° παραπάνω. Δεν ξέρω πως και γιατί...

Το μήνυμα πάντως, δείχνει κάτι με τα PCI/mobo κι όχι με την κάρτα. Μήπως κοιτάς σε λάθος σημείο;

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις κάθε μορφή power save μήπως σταματήσει. Τουλάχιστον να βρεις τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

repair το game δοκίμασες;

 

Ω ναι. Τώρα πέρασα και την insider version των windows σαν τελευταία λύση.

Τα BF είναι γενικά απαιτητικά παιχνίδια. Εγώ δοκιμάζω θερμοκρασίες της κάρτας με το Furmark, αλλά όταν παίζω πολύ ώρα BF, ανεβάζει 1-2° παραπάνω. Δεν ξέρω πως και γιατί...

Το μήνυμα πάντως, δείχνει κάτι με τα PCI/mobo κι όχι με την κάρτα. Μήπως κοιτάς σε λάθος σημείο;

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις κάθε μορφή power save μήπως σταματήσει. Τουλάχιστον να βρεις τι φταίει.

 

Θες να σου στείλω τα dmp files απ τα error μπας και δεις κάτι περίεργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σου στείλω τα dmp files απ τα error μπας και δεις κάτι περίεργο;

Δε θα καταλάβω κάτι από εκεί, χρειάζεται analyzer.

Πάντως εδώ, κάποιοι το έλυσαν απενεργοποιώντας και βγάζοντας τελείως τους drivers της Realtek (είναι >7000 απαντήσεις)

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/38131/directx-function-error-nvidia/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θα καταλάβω κάτι από εκεί, χρειάζεται analyzer.

Πάντως εδώ, κάποιοι το έλυσαν απενεργοποιώντας και βγάζοντας τελείως τους drivers της Realtek (είναι >7000 απαντήσεις)

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/38131/directx-function-error-nvidia/

 

Ναι το είδα κ αυτό αλλά δεν άντεξα να διαβάσω όλες τις σελίδες. Λογικά από αύριο :P

Έκανα clean install των windows και έβαλα να κατεβαίνει το game απ την αρχή. Άμα κάνει τα ίδια τον ήπιαμε.

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα clean install των windows και έβαλα να κατεβαίνει το game απ την αρχή. Άμα κάνει τα ίδια τον ήπιαμε.

Δοκίμασε κι αυτό με τη realtek, αν έχεις φυσικά.

Edit: Καλές αλλαγούλες, ευπρόσδεκτες.

https://www.youtube.com/watch?v=ORpLChWJNZQ

 

Για τους Elite, κάτι πρέπει να έχουν κάνει ήδη. Είχα ένα assignment που έπρεπε να σκοτώσω 3 Elites με K Bullets. Μου το έδωσε όταν έκανα όλα τα υπόλοιπα, χωρίς να κάνω αυτό. Bug ή αλλαγή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους Elite, κάτι πρέπει να έχουν κάνει ήδη. Είχα ένα assignment που έπρεπε να σκοτώσω 3 Elites με K Bullets. Μου το έδωσε όταν έκανα όλα τα υπόλοιπα, χωρίς να κάνω αυτό. Bug ή αλλαγή;

Δεν είμαι στο pc αυτή τη στιγμή, αλλά νομίζω αυτό που λες είναι για κάποιο specialization (το quick unspot αν δεν κάνω λάθος). Αν δεις σε όλα αυτά γράφει από πάνω πως δε χρειάζεται να τα κάνεις όλα αλλά 5 of 6. Όταν έκανες τα άλλα πέντε λοιπόν ξεκλείδωσε. Είναι intentional δηλαδή ώστε να έχεις μια μικρή επιλογή του τι θες να κάνεις για να ξεκλειδώσεις κάποιο specialization.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κι αυτό με τη realtek, αν έχεις φυσικά.

 

 

Έπαιξα τώρα ενα game αφού το ξανά κατέβασα απ την αρχή μετά το clean install και δεν έφαγα κανένα error. Το απόγευμα που θα λιώσω λίγο θα ενημερώσω ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει μαζευτεί πάαααααααααρα πολύ υλικό (σε φάση που δεν έχω χώρο να γράψω καινούριο)

είπα να ανεβάσω μερικά μοντάζ από clips που έχω μαζεμένα εδώ και καιρό και πιάνουν σκόνη στο σκληρό.

 

https://youtu.be/JLHCiPDgqq4

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει μαζευτεί πάαααααααααρα πολύ υλικό (σε φάση που δεν έχω χώρο να γράψω καινούριο)

είπα να ανεβάσω μερικά μοντάζ από clips που έχω μαζεμένα εδώ και καιρό και πιάνουν σκόνη στο σκληρό.

 

https://youtu.be/JLHCiPDgqq4

 

Epic στο τέλος χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από περιέργεια έκανα το εξής.

Έχω ανεβάσει βίντεο από έναν cheater αλλά το έχω unlisted (μόνο όποιος έχει το link μπορεί να το δεί).

Έκανα report με το link στο Origin. Θέλω να δω αν και πότε θα αποκτήσει 1 view (προφανώς ακόμα είναι στο μηδέν, ούτε εγώ δεν το έχω κάνει κλικ για να μείνει στο μηδέν). Προς το παρόν είμαστε στη δεύτερη μέρα, το ανέβασα χθες το πρωί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από περιέργεια έκανα το εξής.

Έχω ανεβάσει βίντεο από έναν cheater αλλά το έχω unlisted (μόνο όποιος έχει το link μπορεί να το δεί).

Έκανα report με το link στο Origin. Θέλω να δω αν και πότε θα αποκτήσει 1 view (προφανώς ακόμα είναι στο μηδέν, ούτε εγώ δεν το έχω κάνει κλικ για να μείνει στο μηδέν). Προς το παρόν είμαστε στη δεύτερη μέρα, το ανέβασα χθες το πρωί.

Saxos απο αυτους που εχεισ στειλει report σε τι ποσοστο εφαγαν ban;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από έναν, όλοι.

 

Για την ακρίβεια όλοι όσοι δεν έχουν αλλάξει nickname. Υπάρχουν κάποιοι από τα παλιά βίντεο που άλλαξαν όνομα και δε μπορώ να ξέρω σε τι, αφού η Dice μας κρύβει player ID, profile κτλ.

 

Θέλω να πιστεύω πως το ban τους βρήκε στο καινούριο τους όνομα, αφού όταν είχα κάνει τα αντίστοιχα report με βίντεο δεν είχαν προλάβει να αλλάξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από έναν, όλοι.

 

Για την ακρίβεια όλοι όσοι δεν έχουν αλλάξει nickname. Υπάρχουν κάποιοι από τα παλιά βίντεο που άλλαξαν όνομα και δε μπορώ να ξέρω σε τι, αφού η Dice μας κρύβει player ID, profile κτλ.

 

Θέλω να πιστεύω πως το ban τους βρήκε στο καινούριο τους όνομα, αφού όταν είχα κάνει τα αντίστοιχα report με βίντεο δεν είχαν προλάβει να αλλάξουν.

Δηλ. συγνωμη οποιος αλλαζει ονομα την γλυτωνει; Δεν υπαρχει player id ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...