Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως κανουμε track τα assignments και οχι τα μεταλλια? Θελω να μου εμφανιζει την προοδο τους ingame και ενω εχω επιλεξει track σε ενα απο τα πρωτα πεντε, επιμενει μεσα στο παιχνιδι να με ενημερωνει για τα μεταλλια.. 

Αν το βρεις, πες μου κι εμένα.

Τα μετάλλια πάντως στο 1, είναι ηλίθια τελείως. Θα έπρεπε να έχει πάρει 15 με αυτά που έχω κάνει, αλλά έχω πάρει 2 νομίζω.

Κάνεις ότι χρειάζεται, αλλά αν δεν το επιλέξεις ότι "μαζεύεις" για αυτό, δεν τα μετράει. Μέγιστη βλακεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το βρεις, πες μου κι εμένα.

Τα μετάλλια πάντως στο 1, είναι ηλίθια τελείως. Θα έπρεπε να έχει πάρει 15 με αυτά που έχω κάνει, αλλά έχω πάρει 2 νομίζω.

Κάνεις ότι χρειάζεται, αλλά αν δεν το επιλέξεις ότι "μαζεύεις" για αυτό, δεν τα μετράει. Μέγιστη βλακεία.

 Κατι βρηκα, την ωρα που  εισαι στο χαρτη για respawn, πατα Esc και ετσι τα τσεκαρεις δεξια απο το μενου.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SAXOS Αυτος ειναι ο ενας δες 1:58 περιπου δεν ειναι τοσο ακραιος... ο αλλος που θα ανεβασω πιο μετα αν δεν φαει ban τοτε θα στειλω email με μπινελικια στην dise

 

https://www.youtube.com/watch?v=NRLscXGh8vE&t=54s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρεμπιπτόντως χθες έπαιξα μερικούς γύρους beta COD WWII. ΤΙ ΜΟΥΦΑ  ήταν αυτό ρε παιδιά!!!!!!! Από πλευράς gameplay το κλασικό ηλίθιο COD gameplay με χάρτες όσο το σπίτι μου (και δεν είναι και κανένα τεράστιο  :P ) 6Χ6 persons και να τρέχουν γύρω γύρω σαν τον Βέγγο (όσοι δεν καμπερόνωνταν στις γωνίες). Αλλά ας το αφήσουμε το gameplay γιατί είναι εντελώς προσωπικό θέμα και σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι. Αυτό που ήταν επιεικώς  ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και εντελώς ΑΘΛΙΟ είναι τα γραφικά και η κίνηση τα οποία με γύρισαν τουλάχιστον μια δεκαετία πίσω (σε άλλη περίπτωση ίσως να ήταν πολύ καλό από πλευράς αναμνήσεων, αλλά σε αυτή την περίπτωση... :eek: ). Λίγο ακόμα και θα αναπολούσα το Bubble Bubble  :lol:  :lol:  :lol:. Μιλάμε το BFBC2 παιχνίδι επταετίας είναι κλάσεις ανώτερο σε γραφικά και κίνηση!!!!!

 

BATTLEFIELD και πάλι BATTLEFIELD!!!!!

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως χθες έπαιξα μερικούς γύρους COD WWII. ΤΙ ΜΟΥΦΑ  ήταν αυτό ρε παιδιά!!!!!!! Από πλευράς gameplay το κλασικό ηλίθιο COD gameplay με χάρτες όσο το σπίτι μου (και δεν είναι και κανένα τεράστιο  :P ) 6Χ6 persons και να τρέχουν γύρω γύρω σαν τον Βέγγο (όσοι δεν καμπερόνωνταν στις γωνίες). Αλλά ας το αφήσουμε το gameplay γιατί είναι εντελώς προσωπικό θέμα και σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι. Αυτό που ήταν επιεικώς  ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και εντελώς ΑΘΛΙΟ είναι τα γραφικά και η κίνηση τα οποία με γύρισαν τουλάχιστον μια δεκαετία πίσω (σε άλλη περίπτωση ίσως να ήταν πολύ καλό αλλά σε αυτή... :eek: ). Λίγο ακόμα και θα αναπολούσα το Bubble Bubble  :lol:  :lol:  :lol:. Μιλάμε το BFBC2 κλάσεις ανώτερο σε γραφικά και κίνηση!!!!!

 

BATTLEFIELD και πάλι BATTLEFIELD!!!!!

Για παιδακια ασχετα ειναι τα περισσοτερα FPS games.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα καλά κρατεί το cheating; Το performance έστρωσε καθόλου; Το σκέφτομαι παίζει στο 35 αρι η Revolution έκδοση αλλά δε θέλω να πάθω τα περσινά, με τα χακερονια παρέα και τα random stuttering προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα καλά κρατεί το cheating; Το performance έστρωσε καθόλου; Το σκέφτομαι παίζει στο 35 αρι η Revolution έκδοση αλλά δε θέλω να πάθω τα περσινά, με τα χακερονια παρέα και τα random stuttering προβλήματα.

Γιατί υπάρχει game χωρίς cheating; Αναφέρθηκαν ήδη cheeterια στο COD από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας της beta. http://www.insomnia.gr/topic/642653-call-of-duty-wwii-2017/?p=55987007

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ακόμα γελάω με τον υπταμενο χακερ φάση Dragon Ball πέρυσι :-p

Σαφώς και τα περισσότερα παιχνίδια έχουν χακερς. Battlefield φαν είμαι απλά ξενέρωσα άσχημα πέρυσι με το υπερβολικό hacking που είχε στην αρχή, το κακιστο DX12 και το stuttering

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα μεινει "ακαρτος" μια μερα αφου μπει το παρ'ολιγον-BF στο vault ( νομιζω εχει παλι προσφορα  25 ευρω το χρονο για origin access ) και την trial την ειχα παιξει ελαχιστα λογω RS2 launch οποτε δεν μπορω να βγαλω ενα ασφαλες συμπερασμα αν ειναι τοσο casual οσο φαινεται  :P 

 

 

btw  μολις τσιμπησα το πρωι μια r9 fury απο αγγελια  οποτε θα εχει και ενα ενδιαφερον να δω τωρα τι frames θα βγαζω,  dx11 win7 γαρ ...

αμα βρω κουραγιο αποψε μπορει να κουμπωσω το καρτονι στην μητρικη και να μπω να παιξω κατευθειαν - SoFGR το origin μου για οποιον εχει αυπνιες  ή/και πρωινες  ταβλες  :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw  μολις τσιμπησα το πρωι μια r9 fury απο αγγελια  οποτε θα εχει και ενα ενδιαφερον να δω τωρα τι frames θα βγαζω,  dx11 win7 γαρ ...

Ήμουν στο τσακ για Fury, αλλά βρήκα 1080ti refurbished στα 630€, οπότε δεν υπήρχε θέμα σύγκρισης.

Πες μας εντυπώσεις όταν τη βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατι βρηκα, την ωρα που  εισαι στο χαρτη για respawn, πατα Esc και ετσι τα τσεκαρεις δεξια απο το μενου.. 

Εκεί έχει τα μετάλλια και διαλέγεις μετάλλιο. Για τα assignments όμως, δεν είναι κάτι. Απλά δείχνει αυτό που σου προτείνει με το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πας εκεί που λέει soldier στο αρχικό μενού, και έχει κατηγορία assignments. το κάνεις track και στο εμφανίζει πριν ξεκινήσει ο χάρτης.

και την ώρα του παιχνιδιού αν πατήσεις esc στο εμφανίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SAXOS Αυτος ειναι ο ενας δες 1:58 περιπου δεν ειναι τοσο ακραιος... ο αλλος που θα ανεβασω πιο μετα αν δεν φαει ban τοτε θα στειλω email με μπινελικια στην dise

 

Τον είδα αλλά οριστικό συμπέρασμα δε μπορώ να βγάλω γιατί είναι μικρό το κλιπ και το μεγαλύτερο μέρος του είναι σε τρίτο πρόσωπο. Οπότε δεν μπορώ να ξέρω ποιον βλέπει, πως τον βλέπει, πότε τον βλέπει κτλ. Το σημείο στο 1.58 το είδα επίσης αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι bug του spectate. Δηλαδή το ότι φαινόταν έτσι για λίγο δε σημαίνει πως τον έβλεπαν έτσι και οι αντίπαλοι.

 

Επίσης, στο 1.32 που τις τρώει από πάνω αριστερά, ψάχνει τον αντίπαλο με το μάτι (φαίνεται από τις κινήσεις του mouse). Κάποιος με aimbot θα γύρισε κατευθείαν στο κεφαλάκι του αντιπάλου σε κλάσματα δευτερολέπτου).

 

Δε λέω πως είναι ή δεν είναι (μπορεί πχ να έκλεβε πριν και μετά να το έκλεισε) πάντως από το κλιπ δε μπορώ να πω: «ναι, στανταράκι κλέβει»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πας εκεί που λέει soldier στο αρχικό μενού, και έχει κατηγορία assignments. το κάνεις track και στο εμφανίζει πριν ξεκινήσει ο χάρτης.

και την ώρα του παιχνιδιού αν πατήσεις esc στο εμφανίζει

Correct!

 

Πάντως αυτά τα "Χ in a round" είναι απίστευτα σπαστικά... Θέλει 10, σου βγαίνει η Παναγία, κάνεις τα 9, έχεις πεθάνει 50 φορές προσπαθώντας να κάνεις το 10ο... και τελειώνει ο γύρος...  :angry:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...