Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι δεν πάει καλά με αυτο το παιχνίδι !

 

Μπορεί να ειμαι νουμπας στον συγκεκριμένο τίτλο αλλά εχω πάιξει πολύ battlefield.

Δεν μπορεί να είμαι σε ξεκαρφωτο μέρος μακρία απο κάποιο παιδίο μάχης και να ερχεται ο άλλος τρέχοντας και πυροβολόντας να με καθαρίζει πριν ακόμα με δει ! Δεν μπορώ να πιστέψω οτι υπάρχει τόση τσιταρία !

 

Ενα άλλο θέμα που έχω είναι οτι μου εχει κλειδωμένη την προόδο και ενω σχετικά αρχιζω να τα πάω καλά δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τίποτα γιατι απ οτι εχω καταλάβει το παιχνίδι ειναι σε περίοδο premium trial !

Δεν θα έπρεπε ρε dice να ειναι επιλογή μου αν θέλω να κάνω δοκιμή τις premium παπατζες σου ?

 

Ως τώρα μου εχει κλειδωμένα 300.000 xp και μου γράφει αν θέλω να τα πάρω να αγοράσω το premium pass !

 

Με τετοιες τακτικές δεν αγοράζω ξανά battlefield για κανέναν λόγο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι δεν πάει καλά με αυτο το παιχνίδι !

 

Μπορεί να ειμαι νουμπας στον συγκεκριμένο τίτλο αλλά εχω πάιξει πολύ battlefield.

Δεν μπορεί να είμαι σε ξεκαρφωτο μέρος μακρία απο κάποιο παιδίο μάχης και να ερχεται ο άλλος τρέχοντας και πυροβολόντας να με καθαρίζει πριν ακόμα με δει ! Δεν μπορώ να πιστέψω οτι υπάρχει τόση τσιταρία !

 

Ενα άλλο θέμα που έχω είναι οτι μου εχει κλειδωμένη την προόδο και ενω σχετικά αρχιζω να τα πάω καλά δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τίποτα γιατι απ οτι εχω καταλάβει το παιχνίδι ειναι σε περίοδο premium trial !

Δεν θα έπρεπε ρε dice να ειναι επιλογή μου αν θέλω να κάνω δοκιμή τις premium παπατζες σου ?

 

Ως τώρα μου εχει κλειδωμένα 300.000 xp και μου γράφει αν θέλω να τα πάρω να αγοράσω το premium pass !

 

Με τετοιες τακτικές δεν αγοράζω ξανά battlefield για κανέναν λόγο !

 

Η "προοδος σου" είναι κλειδωμένη επειδή παίζεις σε premium πίστες. Παίξε στις κανονικές και θα είσαι κομπλέ.

Δεν σε βάζουν να παίξεις με το ζόρι στις premium πίστες. ΕΣΥ μπαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμπαινα σε servers που δεν είχαν το p σημαδάκι.

 

Τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Ελπίζω να έχει τικ στους χάρτες ώστε να επιλέξω τους στάνταρ και όχι έναν κάθε φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριο τσουτσέκι.

 

 

Ο συγκεκριμένος ήταν και θρασύτατος (παρακολουθείστε το chat).

 

Αλλά δε φταίει αυτός, φταίει η DICE που κάνει ό,τι μπορεί για να προστατέψει τους cheaters:

δύσχρηστος τρόπος report, ban μόνο με video (και αν), απαγόρευση πρόσβασης στο προφίλ άλλου παίκτη μέσω επίσημου site, απαγόρευση naming and shaming στο forum, απεριόριστες αλλαγές nickname στο Origin χωρίς να συνδέονται κάπως μεταξύ τους (player id).

 

Στο τελευταίο βασιζόταν κι αυτός. Σου λέει, θα αλλάξω nick μετά το παιχνίδι και όλα καλά. Πουλούσε τρελίτσα.

Βέβαια το report το έφαγε μέσω mail στο support και ό,τι γίνει έγινε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριο τσουτσέκι.

 

 

Ο συγκεκριμένος ήταν και θρασύτατος (παρακολουθείστε το chat).

 

Αλλά δε φταίει αυτός, φταίει η DICE που κάνει ό,τι μπορεί για να προστατέψει τους cheaters:

δύσχρηστος τρόπος report, ban μόνο με video (και αν), απαγόρευση πρόσβασης στο προφίλ άλλου παίκτη μέσω επίσημου site, απαγόρευση naming and shaming στο forum, απεριόριστες αλλαγές nickname στο Origin χωρίς να συνδέονται κάπως μεταξύ τους (player id).

 

Στο τελευταίο βασιζόταν κι αυτός. Σου λέει, θα αλλάξω nick μετά το παιχνίδι και όλα καλά. Πουλούσε τρελίτσα.

Βέβαια το report το έφαγε μέσω mail στο support και ό,τι γίνει έγινε.

 

Έχουν κουράσει ρε πούστη μου.. Εκεί που λέω να αγοράσω premium, βλέπω κάτι τέτοια και άστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά δε φταίει αυτός, φταίει η DICE που κάνει ό,τι μπορεί για να προστατέψει τους cheaters:

δύσχρηστος τρόπος report, ban μόνο με video (και αν), απαγόρευση πρόσβασης στο προφίλ άλλου παίκτη μέσω επίσημου site, απαγόρευση naming and shaming στο forum, απεριόριστες αλλαγές nickname στο Origin χωρίς να συνδέονται κάπως μεταξύ τους (player id).

Το ban μόνο με video δεν ισχύει, αν και για εμένα είναι θεμιτό. Με τόσα hackusations σε καθημερινή βάση, αν πίστευαν τον κάθε nooba που κλαίγεται, δε θα είχε μείνει παίκτης μέσα. Όσον αφορά στο id, μερικούς μπορείς να τους βρεις εύκολα :) BF3, BF4. Εκεί, παίζουν κανονικά τα IDs κι όσα ονόματα κι αν αλλάξεις, σε βρίσκει. Επίσης και στο metabans ισχύει αυτό και κρατάει όλο το ιστορικό των ονομάτων (also known as).

Εναλλακτικά, τον βρίσκεις στο origin, πριν τελειώσει ο γύρος και στέλνεις το video μετά. Δεν το έχω ψάξει, γιατί δεν έτυχε αλλά κάπως θα γίνεται.

Δεν τους δικαιολογώ, έτσι; Απλά υπάρχουν εναλλακτικές.

 

Single-player gaming και τα μυαλά στα κάγκελα. Μόνο αν είναι Blizzard από πίσω ασχολείσαι με MP.

Έχω παίξει περίπου 200 ώρες κι έχω πετύχει 10 άτομα, τα 2 από τα οποία τα έκανα report. Ο ένας έφαγε ban ο άλλος, Έλληνας μάλιστα, το περιμένει, αφού τον έκανα την Τρίτη νομίζω. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Το Battlegrounds που μου άρεσε, πιό tactical, δεν μπαίνω καν στον κόπο, γίνεται χαμός και είναι σχεδόν αδύνατο να τους βρεις κιόλας. 

 

Όπως και να έχει, δυστυχώς δεν υπάρχει παιχνίδι χωρίς cheaters. Κομπλεξικοί υπάρχουν παντού. Ούτε η Blizzard τα πάει καλά, αφού το κλέψιμο πάει αέρα. Απλά κάνει μαζικά bans μία στο τόσο. Τι να το κάνω, όταν εμένα μου έχουν χαλάσει το παιχνίδι ήδη?

 

Edit: Πρέπει να είναι ο πιό noob-cheater που έχω δει! Τον καταλαβαίνω  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Πρέπει να είναι ο πιό noob-cheater που έχω δει! Τον καταλαβαίνω  :lol:

 

Πήρες το like ειδικά για αυτό. Μακράν ο πιο άχρηστος από όσους έχω πετύχει.

Για τα άλλα battlefield τις ξέρω τις εναλλακτικές. Για το συγκεκριμένο λέω που είναι λες και κάνει τα χατήρια η DICE στους cheaters.

Ακόμα και το Fairfight banned τον τάδε ταδόπουλο έγινε Fairfight banned a player.

Είναι κακό να μάθουμε ποιος έγινε banned; Θίγονται τα προσωπικά του δεδομένα; Για να προστατευτεί το όνομα του ένα στους 1000 που θα φάει ban άδικα; Μα αυτός θα αποκατασταθεί με appeal.

 

Πάντως εγώ για να είμαι σίγουρος από δω και πέρα Alt+Tab, Report στο Origin client με link γενικά στο κανάλι μου και θα γράφω: το βίνετο θα ανέβει σε λίγο. Και μετά αν δεν έχει αλλάξει nick, δεύτερο report με link στο βίντεο.

 

Για το ban χωρίς βίντεο, πάλι στο BF1 αναφέρομαι. Στις αρχές είχα το In-Game ανοιχτό και είχα κάνει report άτομα που έκλεβαν ανοιχτά (112-1 με support). Στα @@ με έγραψαν. Δεν ξέρω αν είναι κανόνας, πάντως μόνο με βίντεο έχω δει προκοπή και αυτό όπως έχω αναφέρει πολλές φορές είναι χρονοβόρο και χωρίς stats wipe.

Έχουν κουράσει ρε πούστη μου.. Εκεί που λέω να αγοράσω premium, βλέπω κάτι τέτοια και άστο.

 

Συμφωνώ με τον Zaytsev. Πλεον, δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα.

Επειδή postάρω κανα δύο τη βδομάδα φαίνεται τραγικό αλλά δεν είναι. 

Λογικά έχω γράψει τις πιο πολλές ώρες εδώ μέσα (25 μέρες και 22 ώρες  :shock: ) οπότε έχω και πιο πολλά encounters με δαύτους. Κάποιος που παίζει casually παίζει και να μην συναντήσει ποτέ (βέβαια αν είναι γκαντέμης μπορεί να πετύχει και 3 συνεχόμενα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κανουμε track τα assignments και οχι τα μεταλλια? Θελω να μου εμφανιζει την προοδο τους ingame και ενω εχω επιλεξει track σε ενα απο τα πρωτα πεντε, επιμενει μεσα στο παιχνιδι να με ενημερωνει για τα μεταλλια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριο τσουτσέκι.

 

https://www.youtube.com/watch?v=f-R6mtsROsY

 

Ο συγκεκριμένος ήταν και θρασύτατος (παρακολουθείστε το chat).

 

Αλλά δε φταίει αυτός, φταίει η DICE που κάνει ό,τι μπορεί για να προστατέψει τους cheaters:

δύσχρηστος τρόπος report, ban μόνο με video (και αν), απαγόρευση πρόσβασης στο προφίλ άλλου παίκτη μέσω επίσημου site, απαγόρευση naming and shaming στο forum, απεριόριστες αλλαγές nickname στο Origin χωρίς να συνδέονται κάπως μεταξύ τους (player id).

 

Στο τελευταίο βασιζόταν κι αυτός. Σου λέει, θα αλλάξω nick μετά το παιχνίδι και όλα καλά. Πουλούσε τρελίτσα.

Βέβαια το report το έφαγε μέσω mail στο support και ό,τι γίνει έγινε.

Εστειλα και εγω 2 report και περιμενω να δω. Ο ενας μιλαμε ηταν ο ορισμος του cheater .Σε ποσο καιρο τους πετανε εξω - τα στατιστικα τους τα μηδενιζουνε η οχι; Πως μπορω να δω αν τους μπαναρανε;;; Δηλ Saxos αν αλλαξεις username την γλυτωνεισ; Παντως αποδεικτικο οτι στειλαμε report δεν περνουμε απο οτι καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα και εγω 2 report και περιμενω να δω. Ο ενας μιλαμε ηταν ο ορισμος του cheater .Σε ποσο καιρο τους πετανε εξω - τα στατιστικα τους τα μηδενιζουνε η οχι; Πως μπορω να δω αν τους μπαναρανε;;; Δηλ Saxos αν αλλαξεις username την γλυτωνεισ; Παντως αποδεικτικο οτι στειλαμε report δεν περνουμε απο οτι καταλαβα.

 

Τα στατιστικά τους δυστυχώς δε μηδενίζονται και επίσης δε μπορείς να ξέρεις στα σίγουρα αν έχει φάει ban ή όχι.

Το υποψιάζεσαι μόνο αν κάνουν καιρό να μπουν.

Πχ. αυτός:

 

Έχει να μπει να παίξει ένα μήνα.

http://bf1stats.com/pc/senseyyyy (λέει στα δεξιά Last Round: 1 month ago)

Που σημαίνει πως το πιθανότερο είναι πως το έφαγε το ban του.

 

Από την άλλη αυτός, που τον έχω κάνει 4 reports με 4 διαφορετικά βίντεο!

https://www.youtube.com/user/kambotzis/search?query=shankus

Παίζει κανονικότατα.

http://bf1stats.com/pc/Shankus-J

 

Για δύο βδομάδες που κοίταζα τα στατιστικά του, δεν είχε μπει.

Υποθέτω πως έφαγε ολιγοήμερο ban και όλα μια χαρά.

Συνεχίζει κανονικά (δεν ξέρω αν κλέβει πλέον ή όχι, δεν τον έχω πετύχει), με τα στατιστικά του και τα όλα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πω κατι.

Μια ματια εδω https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Hooker35

οποιος εχει την διαθεση να μου πει αν βλεπει 'κατι' στα στατιστικα του.


RW1vieD.jpg

 

Ξεκινησε να κλεβει με carbine.. 9 kills 9 headshots και συνεχισε με marksman ειτε για να μην βγαιζει καρτα ειτε γιατι δεν το διασκεδαζε αρκετα..

 

Αυτα τα νουμερα απο μονα τους δεν αρκουν για ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...