Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μια ερωτηση. Με fx 6300 stock, rx 570 4gb και 8gb ram θα το τρεξω το game τουλαχιστον medium στα 60 σταθερα?

Με κατι παρόμοιο παιζω και εγω.Fx6300,960 msi 4gb,8giga ram.Ειχα παίξει και με την αθάνατη 560 ti oc στην αρχή.Στα medium παιζω και δεν εχω κάποιο προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στου ανηψιου που μου κατέστρεψε το k/d ratio με fx4100 gtx680 8ram ειναι εντελως unplayable. Ουτε με 720p σε multiplayer. Οπότε αυτα τα 2 core του 6300 κάνουν την διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές καλές στιγμές του Battlefield πάντως δεν έχουν ούτε killstreaks ούτε καν kills.

Τι γαμάτο που είναι να έχεις συμπαίκτες που καταλαβαίνουν τι κάνεις και τι θέλεις (και το αντίστροφο, να καταλαβαίνεις τι κάνει και τι θέλει ο κάθε συμπαίκτης σου) χωρίς μικρόφωνα, χωρίς chat, τίποτα.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αυτό το θεματάκι τώρα τελευταία και μόνο με το battlefield. Το χει πάθει κανείς;

To είχα πάθει στο 4. Uninstall τους drivers με DDU κι εγκατάσταση από την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είχα πάθει στο 4. Uninstall τους drivers με DDU κι εγκατάσταση από την αρχή.

 

Το έκανα με τους 2 τελευταίους drivers αλλά δεν. Τώρα κατεβάζω τους αμέσως προηγούμενους να δοκιμάσω.

Το κάνει και σε ωραίες φάσεις η μαλακία :P

Και με τους 17.7.2 που είναι οι τελευταίοι stable το ίδιο μου έκανε. Τι διάολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ρυθμίσεις προτείνεται, αν όχι όλα ultra?

 

 

Βασικά, ποιό είναι το συγκεκριμένο πρόβλημα που δημιουργεί το ultra?

 

Κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις?

Υπήρχαν παλαιότερα αρκετά video που έδειχναν τις διαφορές, όχι σε επίπεδο γραφικών αλλά σε επίπεδο παιχνιδιού.

Χοντρικά τα συμπεράσματα ήταν δύο:

1. Σε lower details, βλέπεις καλύτερα τον εχθρό, γιατί έχεις λιγότερα εφέ και φυλλαράκια και κλαδάκια και σκιές να σου καλύπτουν τις λεπτομέρειες

2. Το σημαντικό είναι το υψηλό framerate και frametime. Προσπαθείς να συνδεθείς σε έναν server με χαμηλό ping, πχ 20ms, αλλά αν παίζεις 60fps για να δεις τα Ultra, το κάθε frame κάνει να σχεδιαστεί ~16ms, άρα προσθέτεις καθυστέρηση σε αυτό που βλέπεις. Αν παίζεις στα 144fps, τότε ο χρόνος σχεδιασμού είναι 7ms, δηλαδή 10ms λιγότερο. Στα 80ms δεν κάνει τρελή διαφορά, αλλά αν παίζεις στα 20, τα 27 από τα 37 είναι 37% παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που γράφεις, γνωστά είναι λίγο πολύ.

 

Κάποια, εντάσσονται στην κατηγορία .στριλίκια...ειδικά αν όπως στο 3+4 κόβονται οι καπνοί κλπ (ειδικά με cfg) και ο κάθε τσουτσεκαράς παίζει full smoke gren και εσύ (1) δεν τον βλέπεις ενώ αυτός σε βλέπει αφού δεν υλοποιείται το νέφος, και (2) εσύ τρως και το σχετικό penalty στις επιδόσεις ενώ αυτός όχι.

 

Ok...αρνούμαι να παίξω έτσι προσωπικά...επιλογή του καθενός, προφανώς.

 

Έλεγα μήπως υπήρχαν συγκεκριμένα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ετσι λεω. Προτιμω να εχω λιγα παραπανω εφε.

 

Νομιζα οτι δημιουργουσε θεμα καποια ρυθμιση. Πχ στο Gtav το ultra grass ριχνει κατα πολυ τις επιδοσεις απο οτι στο high και οι διαφορες ειναι ελαχιστες.

 

 

Με rx 480 και AMD Phenom II 1090T ,στα medium είσαι

Προφανως δεν παρακολουθησες απο νωρις την συζητηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ειδικά αν όπως στο 3+4 κόβονται οι καπνοί κλπ (ειδικά με cfg)...

Δεν παίζει αυτό το σενάριο στο ΒF1. Καπνοί, που είναι μέρος της στρατηγικής, φαίνονται κανονικά. Ίσως να είναι πιό "πιξελιασμένοι" στα low, αλλά φαίνονται.

Αυτά που δε φαίνονται πχ, είναι το κορτάρι μακρυά, όπου ο άλλος μπορεί να είναι χωμένος μέσα και να νομίζει ότι είναι καλυμένος, ή τo terrain να είναι λιγότερο smooth και σε κάποια σημεία, να κάνει γωνίες και να φαίνεται ο άλλος, ενώ στα ultra να είναι πιό "λείο".

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...