Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ήθελαν να είναι σωστοί, από το BF3 και μετά, θα έπρεπε το suppression να σου θολώνει λίγο την εικόνα. Κάτι παρόμοιο με την πραγματικότητα, που αν σκάνε οι σφαίρες δίπλα σου, δε μπορείς να κοιτάξεις καλά, ενστικτοδώς κλείνεις τα μάτια.

Και, το εφέ που έχει τώρα το suppression, θα έπρεπε να γίνεται όταν σε πετυχαίνει ο άλλος, που πονάς.

Όπως το έχουν τώρα, είναι γελοίο, γιατί αν ο άλλος βαράει στο γάμο του Καραγκιόζη, εσύ έχεις το μειονέκτημα, ενώ αν σε πετυχαίνει, το έχει αυτός!

 

Πέρα απ' αυτό, δε ξέρω κατά πόσο έπρεπε να έχει τόσο έντονο suppression από μεγάλες αποστάσεις (>= 300 m).

 

Δοκίμασε με Gewehr 98 Marksman για πιο aggressive. Θα σ αρέσει πιστεύω.

 

Δεν το αλλάζω εγώ τόσο εύκολα το Springfield. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέρα απ' αυτό, δε ξέρω κατά πόσο έπρεπε να έχει τόσο έντονο suppression από μεγάλες αποστάσεις (>= 300 m).

 

 

Δεν το αλλάζω εγώ τόσο εύκολα το Springfield. :P

 

Και μένα το αγαπημένο μου είναι, αλλά σε aggressive φάσεις με κερδίζει το gewehr marksman :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος, ο saxos, θα φαει  ban απο το fairfight, με τα killstreaks!! Ασε, που θα τον τρολαρουν μετα ολοι oι cheaters :P

 

Χαχαχαχαχα. Φαντάζεσαι; Μιλάμε θα παίξει τρελό rage.

 

Saxos με joystick παιζεις η με ποντικι - πληκτρολογιο; Για τα αεροπλανα μονο εννοω.

 

Πληκτρολόγιο-ποντίκι.

Όλοι οι κορυφαίοι πιλότοι έτσι παίζουν.

Και όχι δεν ψωνίστηκα, δε βάζω τον εαυτό μου μέσα σε αυτούς.

Εννοώ πως το είχα ψάξει στο BF4 όταν άρχισα να παίζω ελικόπτερο και πειραματιζόμουν με τα jet, και το επιβεβαίωσα παρακολουθόντας και μερικούς κορυφαίους και στο BF1.

Για να το κάνουν όλοι αυτοί, κάτι ξέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απ' αυτό, δε ξέρω κατά πόσο έπρεπε να έχει τόσο έντονο suppression από μεγάλες αποστάσεις (>= 300 m).

 

 

Δεν το αλλάζω εγώ τόσο εύκολα το Springfield. :P

 

Lebel Model 1886 και τα μυαλά στα κάγκελα :P . Και εγώ με Springfield ήμουν αλλά μόλις το ξεκλείδωσα το ερωτεύτηκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση. Με fx 6300 stock, rx 570 4gb και 8gb ram θα το τρεξω το game τουλαχιστον medium στα 60 σταθερα?

Οριακά θα παίζεις. Η cpu θα ειναι στην τσίτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να παρω εναν 8350 και συνολικα 12 ή 16 gb ram. Σιγουρα θα πιασω το 60αρι με ultra.

 

Υπαρχει budget για αυτα τα 2 και οχι για συνολικο Upgrade :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να παρω εναν 8350 και συνολικα 12 ή 16 gb ram. Σιγουρα θα πιασω το 60αρι με ultra.

 

Υπαρχει budget για αυτα τα 2 και οχι για συνολικο Upgrade :/

 

 

 

minfps 60 με τετοιο cpu δεν θα βλεπεις ουτε με το κυαλι, επισης καποια settings στο ultra  κυριολεκτικα σε στραβωνουνε  με αποτελεσμα να εχεις μειονεκτημα απεναντι σε αυτον που  παιζει Low  ειτε γιατι ειναι  tryhard ειτε γιατι δεν μπορει αλλιως  λογω  PC

 

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/594n8r/fx_8350_owners_can_you_keep_a_locked_60fps_on_bf1/

 

 

 ο FX 8350 με το ελεεινο IPC και το TDP στον Αλαχ  δεν ητανε καλη επιλογη ουτε  πριν 5 χρονια ουτε  τωρα, χωνευτε το. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λεω να παρω εναν 8350 και συνολικα 12 ή 16 gb ram. Σιγουρα θα πιασω το 60αρι με ultra.

Ότι είπε ο από πάνος, αλλά κι επίσης, έχω 1080ti και με custom settings (κάποια ultra, κάποια high), στα 1440p, δεν είμαι καρφωμένος 144fps, πέφτει μέχρι και 100.

H 480, δε νομίζω να τα φτάνει, άσχετα με τη cpu.

 

 

Edit:

Πως σας φαίνεται το αντράκι...; Saxos ?

Όταν άρχισα να τον γράφω, ήταν 38:2

Έτσι άσχετος που είναι, θα έπρεπε να είναι 3:15...

Μπορεί να είναι και Έλληνας, αν κρίνω από το user name.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IiYCmR8HojI

Επεξ/σία από Zaytsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ultra settings εννοω σε 1080p ^^

 

Γενικα τωρα ειμαι στα ~35 με ultra

Δε χρειάζεσαι ultra. Όπως έγραψε ο SofGR πιό πάνω, σου δημιουργεί μειονέκτημα όταν παίζεις online, ενώ αντίθετα έχεις πλεονέκτημα αν παίζεις με >100fps, ιδανικά τα ίδια με το refresh rate της οθόνης σου (60Hz > 60fps, 120Hz > 120fps, 144Hz > 144fps)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit:

Πως σας φαίνεται το αντράκι...; Saxos ?

Όταν άρχισα να τον γράφω, ήταν 38:2

Έτσι άσχετος που είναι, θα έπρεπε να είναι 3:15...

Μπορεί να είναι και Έλληνας, αν κρίνω από το user name.

 

Δε χρειάστηκε να δω παραπάνω από το πρώτο λεπτό. Έφυγε το report κατευθείαν.

Χαρακτηριστικό σημείο εδώ, όπου ξαφνικά στρίβει αριστερά και πυροβολάει ένα.... άρμα (προφανώς πυροβολούσε κάποιον πίσω από τo άρμα που του τον έδειχνε το wallhack του), τυπική συμπεριφορά -noobά- cheater. Όπως και εδώ, όπου σηκώνεται από prone στη αντίθετη κατεύθυνση και αμέσως γυρνάει και το στόχαστρο κατευθείαν στον medic. Με τα kills σε αντίπαλους που δε βλέπει και δε θα μπορούσε να ξέρει που είναι (χώρια το μηδαμινό χρόνο που κάνει snap από τον ένα στον άλλο) το σιγούρεψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάστηκε να δω παραπάνω από το πρώτο λεπτό. Έφυγε το report κατευθείαν.

Χαρακτηριστικό σημείο εδώ, όπου ξαφνικά στρίβει αριστερά και πυροβολάει ένα.... άρμα (προφανώς πυροβολούσε κάποιον πίσω από τo άρμα που του τον έδειχνε το wallhack του), τυπική συμπεριφορά -noobά- cheater. Όπως και εδώ, όπου σηκώνεται από prone στη αντίθετη κατεύθυνση και αμέσως γυρνάει και το στόχαστρο κατευθείαν στον medic. Με τα kills σε αντίπαλους που δε βλέπει και δε θα μπορούσε να ξέρει που είναι (χώρια το μηδαμινό χρόνο που κάνει snap από τον ένα στον άλλο) το σιγούρεψα.

Και είναι Έλληνας. Κάνοντας το report στο Origin, έχει το κανονικό του όνομα...

 

btw, με το patch έφτιαξαν το lag στους servers. Τι, όχι...;

 

https://www.youtube.com/watch?v=7U6X62hlu84

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...