Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ορκιζομουν οτι το μεσημερι που το εψαξα, δεν το εβρισκα! Εβλεπα σαν επιλογη μονο το premium στα 39 ευρω.

Το απογευμα το ειδα για το dlc.Ευτυχως μπηκα στο τελος  :-)

post-246547-0-12482300-1505933887_thumb.png

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι για να έχει μείνει η άλλη ομάδα με 24 άτομα, μάλλον την έκαναν με ελαφρά...

Το δε υπέροχο και καλοσχεδιασμένο balance της DICE, σας έβαλε στην άλλη ομάδα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από μενα. Πρίν λίγες μέρες αγόρασα το battlefield 1 και μέχρι στιγής μόνο καλές εντυπωσεις εχω από το παιχνίδι. 

Το πρόβλημα μου ειναι ότι δεν μπορώ να πετύχω καλα fps σε οποιαδήποτε ρύθμιση και αν βάλω τα γραφικά μου. 

Το σύστημα μου αποτελείται από τα εξής. 

CPU: AMD Phenom II X4 OC στα 3,6

RAM: 8Gb. 

GPU: GTX 1060 6Gb. 

SSD: Samsung evo 850 250gb

 

Γνωρίζω πως η cpu είναι παλιά αλλά δεν περίμενα τόσο bottleneck. Μονίμως το load της ειναι στο 100% σε αντίθεση με την κάρτα η οποία δουλεύει στο χαλαρό. 

 

Τα Fps πέφτουν κάτω από τα 30 συνεχώς ενώ το DirectX 12 δεν έχω καταλάβει να βοηθάει καθόλου. Απ'ότι διαβάζω τα κάνει χειρότερα τα πράγματα στις NVDIA κάρτες. 

 

Υπάρχει καμία λυση για το πρόβλημα μου, είχα σκοπό να αναβαθμίσω αλλα το άφηνα για αργότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καμία λυση για το πρόβλημα μου, είχα σκοπό να αναβαθμίσω αλλα το άφηνα για αργότερα. 

1. Παίρνεις άλλα 8GB

2. Το γυρίζεις σε DX11 (είμαι με 1080ti και στο 12 δεν παίζεται)

3. Προτίμησε servers με 32 παίκτες, γιατί οι 64ρηδες τη σκίζουν τη CPU.

 

Δες πως θα πάει κι αν είναι, αναβαθμίζεις αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Παίρνεις άλλα 8GB

2. Το γυρίζεις σε DX11 (είμαι με 1080ti και στο 12 δεν παίζεται)

3. Προτίμησε servers με 32 παίκτες, γιατί οι 64ρηδες τη σκίζουν τη CPU.

 

Δες πως θα πάει κι αν είναι, αναβαθμίζεις αργότερα.

Αυτό που μου εκανε επίσης εντύπωση ειναι οτι τα frames στο campaign στην πρωτη αποστολή με το άρμα ειναι χειρότερα απ ότι σε multiplayer. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά θέμα cpu είναι , δεν πρόκειται να σε βοηθήσει η επιπλέον μνήμη με τον phenom. Το DX12 υποτίθεται θα βοηθούσε σε τέτοιες ακριβώς περιπτώσεις - το Mantle μάλιστα όντως είχε διαφορά όταν ήσουν cpu bound στο bf4 - αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι έχει γενικά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ας μου πει καποιος πως κανουμε εγγραφη καποιον απο spectate και που το στελνουμε. Εχθες πετυχαινω καποιον απο spectate .εβλεπες το μισο παντελονι και ενα οπλο να τρεχει ...απιστευτο. Τους γραφω οτι τον ταδε τον κανω recorded και σε λιγο ο τυπος φαινοταν κανονικα.

Καποιος να απαντησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά θέμα cpu είναι , δεν πρόκειται να σε βοηθήσει η επιπλέον μνήμη με τον phenom. Το DX12 υποτίθεται θα βοηθούσε σε τέτοιες ακριβώς περιπτώσεις - το Mantle μάλιστα όντως είχε διαφορά όταν ήσουν cpu bound στο bf4 - αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι έχει γενικά θέματα.

Οπότε η αναβάθμιση ειναι μονόδρομος... Κριμα μιας και πίστευα ότι με την κάρτα θα δώσω κάποια παράταση στο pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος να απαντησει;

Ανάλογα με την κάρτα γραφικών σου. Αν έχεις Nvidia, το πιό εύκολο είναι με το GeForce Experience.

Αν έχεις ΑMD, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα FRAPS, OBS Studio, ή όποιο άλλο κάνει εγγραφή video.

Θέλει να παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις, γιατί τα αρχεία βγαίνουν θηρία ανάλογα με την ανάλυση που παίζεις και μετά αρκετή υπομονή για να ανέβει στο ΥΤ, ανάλογα με τη γραμμή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ας μου πει καποιος πως κανουμε εγγραφη καποιον απο spectate και που το στελνουμε. Εχθες πετυχαινω καποιον απο spectate .εβλεπες το μισο παντελονι και ενα οπλο να τρεχει ...απιστευτο. Τους γραφω οτι τον ταδε τον κανω recorded και σε λιγο ο τυπος φαινοταν κανονικα.

 

Πως κάνεις spectate σε server που μόλις έπαιζες:

Quit --> Multiplayer --> Server browser --> Recent --> (πας στον πάνω πάνω και κάνεις κλικ στις 3 τελίτσες) Join as spectator.

 

Μπορείς να δεις τη διαδικασία σε οποιοδήποτε βίντεό μου με cheater (είναι σε fast forward αλλά μπορείς να βάλεις στο youtube ταχύτητα βίντεο x0.25). Παράδειγμα εδώ: https://youtu.be/imi4rhkdelQ?t=49

 

Πως κάνεις spectate σε οποιοδήποτε server:

Ίδια διαδικασία με πριν, απλά δεν πας στους recent:

Multiplayer --> Server browser --> (πας στο server που θέλεις και κάνεις κλικ στις 3 τελίτσες) Join as spectator.

 

Πως γράφεις:

Με κάρτα nvidia:

Shadowplay

https://www.youtube.com/watch?v=gL81Xf2Wn84

 

Με κάρτα AMD:

Relive:

https://www.youtube.com/watch?v=8WAyUS4uCSg

 

Μετά κάνεις λογαριασμό στο yt, ανεβάζεις το βίντεο και κάνεις report έτσι:

https://www.youtube.com/watch?v=mq8KyihQ34A

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω να παίξω ένα γύρο, πέφτω 5 φορές, χωρίς να κάνω ούτε ένα Kill, από τον ίδιο...

Όλες 1-shot-kill κι έπαιζε medic και δεν ήταν hs... O τύπος, 9:0, οι 5 ήμουν εγώ.

Βγαίνω, μπαίνω spectator, και δε μπορεί να πετύχει ελέφαντα στα 2 μέτρα, ενώ παράλληλα παίζει με gamepad (φαίνεται από την κίνηση).

Το έκλεισε;

Κάτι άλλο πήγε στραβά;

Με χτύπαγαν 2 ταυτόχρονα (5 φορές;;;!!!) και έπαιρνε αυτός το kill;

 

Πιστεύω το 1 αλλά δυστυχώς δε μπόρεσα να τον καταγράψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πεταξε για να κανει update.Eλεος και ειχα ανεβασει progress για οπλο.

 

Και μένα και τώρα που ξανά μπήκα μου λέει πως δεν είμαι online.

Κάποια μαλακία έκαναν. 

 

Θα δοκιμάσω να κάνω restart το pc.

 

Edit: Σκατούλες. Σίγουρα έκαναν μαλακία.

 

Edit2: Την διόρθωσαν την μαλακία !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...