Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην το παίρνετε προσωπικά ρε.Δεν μιλάω για snipers που ξέρουν τι κάνουν και πως να παίζουν.Μιλάω για την μάζα που παίρνει ένα όπλο με διόπτρα καμπερώνεται και περιμένει από τους άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να κάνουν κανένα kill.Δυστυχώς αυτή είναι η πλειονότητα όσων παίζουν sniper.Δεν συνεισφέρουν καθόλου μα καθόλου στο teamplay.

@gildo  ααααακριβώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι οι sniper στην πραγματικοτητα

Δυστυχώς αυτό δεν το καταλαβαίνουν πολλοί... Νομίζουν ότι επειδή όλοι τρέχουν γύρω γύρω και πυροβολάνε, πρέπει κι ένας sniper που ρίνχει μία σφαίρα κάθε 2-3 δευτερόλεπτα να κάνει το ίδιο. Και εντάξει, είμαστε μερικοί που μας αρέσει το aggressive παιχνίδι, αλλά με το ζόρι να πρέπει όλοι να είναι στο χαμό; Εγώ καμιά φορά πετυχαίνω ολόκληρο squad μπροστά μου και ξέρω ότι το πιθανότερο είναι να πεθάνω. Στο BF4 αντίθετα, που έπαιζα και με LMGs, ήταν η καλύτερή μου.

 

Κι όπως είχα γράψει πάλι σε αυτό το thread: Camperώνει; Φάτον. Δε μπορείς; Καλά κάνει, αυτός είναι ο σκοπός, να επιβιώσει και να φάει εσένα ώστε να μπορέσει η υπόλοιπη ομάδα να πετύχει το στόχο της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παίρνετε προσωπικά ρε.Δεν μιλάω για snipers που ξέρουν τι κάνουν και πως να παίζουν.Μιλάω για την μάζα που παίρνει ένα όπλο με διόπτρα καμπερώνεται και περιμένει από τους άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να κάνουν κανένα kill.Δυστυχώς αυτή είναι η πλειονότητα όσων παίζουν sniper.Δεν συνεισφέρουν καθόλου μα καθόλου στο teamplay.

Με τέτοιους απορώ και εγώ κάποιες φορές, σκέφτομαι "αφού δεν ξέρεις να παίξεις με sniper τι το παίρνεις?"

 

@Zaytsev Αν μπορούσα θα σου έδινα 1000 likes, ειδικά για το τελευταίο που γράφεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτο μου report! Ο συγκεκριμενος με εφερε στο αμην!  Ηταν τοσο προκλητικος που μονο οταν τον κατηγορησα πως "κλεβει", σταματησε. Ευτυχως ειχα φροντισει να τον κανω ηδη record.

 

https://youtu.be/4kSqGHnoi9c

 

 

 

ΥΓ: Ειναι επισης η πρωτη μου προσπαθεια editing ενος video :) συγνωμη για τον ηχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βρήκα επιτέλους χρόνο, είπα να περάσω απο edit κάποια clips που είχα μαζέψει με το Mosin (και κάποια με πιστόλι). Ελπίζω να είναι ενδιαφέρον το βίντεο...

 

https://youtu.be/Dm2BBz9zr4A

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βρήκα επιτέλους χρόνο, είπα να περάσω απο edit κάποια clips που είχα μαζέψει με το Mosin (και κάποια με πιστόλι). Ελπίζω να είναι ενδιαφέρον το βίντεο...

Είδες που είχες παράπονο από τα 4Χ ? Μια χαρά το πας και με το iron sights.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες που είχες παράπονο από τα 4Χ ? Μια χαρά το πας και με το iron sights.

Στην αρχή μου ήταν περίεργο, ερχόμενος απ' τα 8x, 10x. Μπορεί να το συνήθισα εν μέρει, αλλά πάλι προτιμώ τα "μεγάλα". Το Mosin χρησιμοποιείται σε πίστες όπως Tsaritsyn, Amiens, για τα άλλα το Springfield.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες άσχετα με το server lag κλπ έχω θέμα με το ping..βρίσκω λίγους σερβερ κάτω από 100 και στην καλύτερη μπαίνω με 91-93, πιο κάτω δεν έχουν δει τα μάτια μου. Έχω forthnet, με ΟΤΕ θα είναι καλύτερα ή μπα (δλδ παίζει ρόλο ο πάροχος; ) επειδή σε κάποια βίντεο εδώ βλέπω ότι κάποιοι έχουν καλό ping αλλά δεν ξέρω αν είναι όλα τα μέλη του φόρουμ στην Ελλάδα ή εξωτερικό.

 

Για δώστε βάσει εμπειρίας σας καμιά συμβουλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forthnet VS cosmote αμα εχουν και οι 2  fastpath δυσκολα βλεπεις σημαντικες  διαφορες, με συμπαικτη μου εγω αθηνα αυτος βορεια ελλαδα μερια ή θα εχουμε ιδιο πινγκ  ή  15-20ms διαφορα το πολυ.

 

στο BF4 εβρισκα γερμανικους με  40-45ms  , ενω στο BF1 (αυτο το ελαχιστο που εχω παιξει) δεν  θυμαμαι να εχω βρει πουθενα  κατω απο 53ms στον browser ( cosmote fastpath ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...