Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι είναι μερικοί, αλλά με το lag - server response time κλπ μπερδεύεσαι μερικές φορές (πχ ρίχνεις 3 σφαίρες σε έναν αλλά μόνο μια φτάνει ενώ αυτός..μια χαρά σε καθαρίζει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπααα δε παει ετσι. αλλες εταιρειες δεν εχουν θεμα

στο OW υπαρχει τετοια κατασταση ? οχι

επισης.. αμεσο ΜΠΑΝ σε οποιον πιανουν.. να δουμε αν θα του αρεσει να παει να τα ξανασκασει για να αγορασει ξανα το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι εταιρίες έχουν θέμα, άλλες μεγαλύτερο, άλλες μικρότερο.

Στο OW, είναι σαφώς πιό εύκολο να κλέψεις, γιατί το παιχνίδι είναι χαοτικό και οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν καν τι συμβαίνει γύρω τους.

Όσο για το ban, υπάρχουν hackers που σου δίνουν νέο κωδικό αν σε πιάσουν, άρα μικρό το κακό.

Και ναι, η DICE κάνει ban αν αποδείξεις ότι κλέβει, συνήθως με video.

Πχ αυτόν, που έκανα προσωπικά εγώ: https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Zombysz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ξεκλειδωσω το vetterli-vitali m1870/87 carbine.Αυτο το assigment θελει 50 kills με το smle carbine και να καταστρεψεις ενα οχημα με k bullets.Εβλεπα κατι βιντεακια με το smle carbine και ελεγα πως τους βολευει αυτο το πραγμα.Λοιπον,απο σημερα εγινε το αγαπημενο μου οπλο για agressive sniper.Η εμενα μου ταιριαξε τοσο πολυ η ειναι ενα απο τα καλυτερα οπλα στο παιχνιδι.Επρεπε να το βγαλω βιντεακι.

 

Από τα πιο απολαυστικά assignments που έχω κάνει. Δεν ξέρω αν θα γίνει το αγαπημένο μου όπλο, αλλά μου άρεσε πολύ.

Eπειδή έχω καιρό να πάρω like από τον Zaytsev, εγώ το τράβηξα vid:

:P :p

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου κάμω like... Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τα trip-wire, αλλά έχω κόψει το πολύ, μέχρι να βελτιωθούν τα θέματα με το lag. Είναι απίστευτα εκνευριστικό να πηγαίνεις για μία βολή και τότε να lagάρει

 

Edit: Πόσο χαίρομαι να βλέπω "βελτιώσεις" στο παιχνίδι...

Τα Single Shot Riffles (medics), θα έχουν 2-shot kill στα 70 μέτρα, αντί για τα 40 που είναι σήμερα.

Φανταστικά.

Ποιός ο λόγος να παίξεις sniper τότε, αφού στα περισσότερα sniper rifles, το ίδιο ισχύει και είναι σαφώς πιό αργά!!!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα πιο απολαυστικά assignments που έχω κάνει. Δεν ξέρω αν θα γίνει το αγαπημένο μου όπλο, αλλά μου άρεσε πολύ.

Eπειδή έχω καιρό να πάρω like από τον Zaytsev, εγώ το τράβηξα vid:

:P :P

 

Ζηλεψε ο μπαγασας και βαλθηκε να το ξεκλειδωσει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Mosin Marksman... Επιτέλους... 7 tripwire σε μια πίστα, 7*72dmg!

Ο 8ος ήταν άτυχος.

Πρέπει να βρω τι πλεονέκτημα έχει σε σχέση με το SMLE, γιατί διαφορετικά, δεν έχει λόγο χρήσης.

 

@saxos55 προσπαθούσα να κάνω join πάνω σου, αλλά δε μου έβγαζε καν το βελάκι "join" στο παιχνίδι. Σπάνια έχω καταφέρει. Άλλη μια επιτυχία της DICE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Πόσο χαίρομαι να βλέπω "βελτιώσεις" στο παιχνίδι...

Τα Single Shot Riffles (medics), θα έχουν 2-shot kill στα 70 μέτρα, αντί για τα 40 που είναι σήμερα.

Φανταστικά.

Ποιός ο λόγος να παίξεις sniper τότε, αφού στα περισσότερα sniper rifles, το ίδιο ισχύει και είναι σαφώς πιό αργά!!!

 

 

Ακριβώς αυτό! ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙΣ SNIPER. Ή τουλάχιστον να παίζεις aggressive.Στους περισσότερους server το ένα τρίτο των παικτών μην πω και παραπάνω παίζουν sniper και τους βλέπεις εξαπλωμένους (και ξαπλωμένους) σε όλο τον χάρτη στα βουνά και στα λαγκάδια  και μέσα στα σπίτια να περιμένουν να περάσει ο λαγός από το μονοπάτι να τον τουφεκίσουν και γύρω τους να καίγεται ο κόσμος όλος.Μόλις μπαίνω σε ένα χάρτη το πρώτο που κοιτάζω είναι να δω ποιο team έχει τους λιγότερους να μπω σε αυτό αν γίνεται. Από ότι έχω προσέξει τα teams με τους λιγότερους snipers συνήθως αυτά κερδίζουν.Οι παρόντες βέβαια εξαιρούνται :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό! ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙΣ SNIPER. Ή τουλάχιστον να παίζεις aggressive.Στους περισσότερους server το ένα τρίτο των παικτών μην πω και παραπάνω παίζουν sniper και τους βλέπεις εξαπλωμένους (και ξαπλωμένους) σε όλο τον χάρτη στα βουνά και στα λαγκάδια  και μέσα στα σπίτια να περιμένουν να περάσει ο λαγός από το μονοπάτι και γύρω τους να καίγεται ο κόσμος όλος.Μόλις μπαίνω σε ένα χάρτη το πρώτο που κοιτάζω είναι να δω ποιο team έχει τους λιγότερους να μπω σε αυτό αν γίνεται. Από ότι έχω προσέξει τα teams με τους λιγότερους snipers συνήθως αυτά κερδίζουν.Οι παρόντες βέβαια εξαιρούνται 

Παίζω πάντα το Objective και αν αυτό σημαίνει, aggresive, αυτό κάνω. Όσοι έχουν παίξει μαζί μου ή έχουν δει videos, το γνωρίζουν.

Άσχετα με αυτό όμως κι aggresive να παίξεις, ποιό το νόημα, όταν όλα τα επαναληπτικά, έχουν σχεδόν το μισό TtK, από τα sniper, με μοναδική εξαίρεση, αν είσαι στο sweet spot,, όπου και πάλι το πλεονέκτημα είναι ελάχιστο. Γιατί; Γιατί αν θεωρήσεις ότι έχεις οφέλιμο βεληνεκές στα όπλα τα 200μ πχ, το sweet spot είναι 50, άρα στα 3/4 το επαναληπτικό σου ρίχνει στα αφτιά.

 

Δεν είναι θέμα πως παίζω εγώ, καταστρέφουν την κλάση και το παιχνίδι κι αυτό θα δημιουργήσει ακόμα περισσότερους campers γιατί για να αποφεύγουν όλα αυτά τα όπλα που θα buffάρουν, θα κάθονται ακόμα πιό μακρυά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@saxos55 προσπαθούσα να κάνω join πάνω σου, αλλά δε μου έβγαζε καν το βελάκι "join" στο παιχνίδι. Σπάνια έχω καταφέρει. Άλλη μια επιτυχία της DICE.

 

Αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ με διάφορους φίλους μου. Σε άλλους βγάζει βελάκι join, σε άλλους όχι.

Μέχρι τώρα το απέδιδα στο ότι δεν είχα premium. Τώρα, με αυτό που μου λες, δεν έχω ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει.

Πρέπει να το ψάξω.

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει εγώ με εσένα παλιότερα. Τώρα να σου πω την αλήθεια δε σε έχω πετύχει πριν μπω (γιατί άπαξ και μπω δεν έχω Origin-In game και δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει. Η μόνη ειδοποίηση που μου βγάζει είναι όταν μπαίνει φίλος στο server μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν έχω Origin-In game...

Μήπως για αυτό δε μας αφήνει; Ούτε εγώ το έχω in-game.

Εκτός αν είναι γεμάτος ο server και δε δίνει την επιλογή, αλλά γιατί να μη με βάζει σε queue ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Στους περισσότερους server το ένα τρίτο των παικτών μην πω και παραπάνω παίζουν sniper και τους βλέπεις εξαπλωμένους (και ξαπλωμένους) σε όλο τον χάρτη στα βουνά και στα λαγκάδια  και μέσα στα σπίτια να περιμένουν να περάσει ο λαγός από το μονοπάτι να τον τουφεκίσουν και γύρω τους να καίγεται ο κόσμος όλος.​

[...]

Τώρα εσύ γιατί "προσβάλεις" (δεν μου έρχεται η σωστή λέξη) τον τρόπο που παίζω? :P :P

 

προσπαθούσα να κάνω join πάνω σου, αλλά δε μου έβγαζε καν το βελάκι "join" στο παιχνίδι. Σπάνια έχω καταφέρει. Άλλη μια επιτυχία της DICE.

Η μόνη λύση, που έχω βρει σε μια τέτοια περίπτωση είναι να κάνεις tab out από το παιχνίδι, να ανοίξεις το Origin, να βρεις τον φίλο που θες να κάνεις join και να πατήσεις ένα βελάκι που υπάρχει. Βέβαια, έτσι μπορεί να μπείτε και σε διαφορετικές πλευρές.

 

Αν βγει το rebalance έξω από το CTE όπως είναι τώρα, είτε aggressive ή όχι, είτε με το πιστόλι ή (όπως είπε ο Zaytsev) αν δεν είσαι στο sweet spot δεν βγαίνεις ζωντανός, θεωρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...