Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσθέστε επίσης:

 

Καθυστερημένα kills. Εννοώ να πυροβολείς/ανατινάζεις κλπ, να βλέπεις ζημιά 100-130, να πέφτει ο άλλος, και να σου δίνει το kill ακόμα και μισό λεπτό μετά. εδιτ: Τώρα πρόσεξα ότι το αναφέρε ήδη ο cpttony

 

Αλλαγή θέσης σε όχημα, No go. Πατάς το F(x), ξαναπατάς, εκεί...θα κάτσεις όπου γουστάρω εγώ.

 

Μεγάλο πρόβλημα σε εφόρμηση με "Αερααααα". Τις μισές φορές, ενώ έτρεχα, πατούσα το κουμπί και αντί να ξεκινήσει πια την έφοδο, σταματούσε και μαχαίρωνε στατικός...πρέπει να απόρησαν και γέλασαν αρκετοί την ώρα που με σκότωναν.

 

Στα θετικά, νομίζω πως άλλαξε η χαζομάρα να πρέπει να κάνεις τα τμήματα του μεταλλίου/assignment με συγκεκριμένη σειρά...έλεος όμως με αυτό το πράγμα. Από όσο κατάλαβα, πλέον σου δίνει όποιο τυχόν κάνεις εκείνη τη στιγμή (εκτός κι αν ισχύει μόνο για το assignment και όχι για το μετάλλιο).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι ποτε αυτο? Γυρναω παλι στις 17.

 

Γενικα βγαινει σε λιγους γυρους, δεν ειναι τιποτα.

Δεν έχει όριο. Εδώ εξηγεί πως και τι.

 

@Zaytsev Έχεις καταφέρει να κάνεις kill με το Tripwire? Αν ναι, πως και σε ποιο mode? Αν και δεν ασχολήθηκα πολύ, max damage κάνει 80, δύσκολο φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zaytsev Έχεις καταφέρει να κάνεις kill με το Tripwire? Αν ναι, πως και σε ποιο mode? Αν και δεν ασχολήθηκα πολύ, max damage κάνει 80, δύσκολο φαίνεται.

Έχω κάνει τα 8 ήδη. Συνήθως τα βάζω σε πόρτες κοντά σε σημαίες κι εύχομαι αυτός που θα περάσει να μην έχει 100% health.

Νομίζω ότι θα είναι πιό εύκολο σε TDM αντί για CQ, επειδή εκεί έχει πολύ τρεχάλα γύρω γύρω, αλλά βαριέμαι να παίξω μόνο για αυτό τον λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα και έκανα δύο (προς το παρόν) σε CQ σ' αυτή με την εκκλησία, έπρεπε να μπω στην καρδιά της μάχης κυριολεκτικά. Νομίζω το πιο fail assignment που έχω δει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πρέπει να χωθείς στον χαμό για αυτό, αλλιώς δεν το βλέπω να γίνεται.

Διαφορετικά, βρίσκεις έναν άδειο server, με πάνω από 8 άτομα για να αρχίσει ο γύρος και μπαίνετε 3 φίλοι να το κάνετε.

1. Support για να σου δίνει ammo, εχθρός

2. Medic για να κάνει revive και spawn, εχθρός

3. Εσύ

 

Βάζεις το tripwire, ρίχνεις 1-2 με πιστόλι στον support και περνάει το καλώδιο

Τον κάνει revive o medic

Παίρνεις ammo, κι από την αρχή.

 

btw, μόνο σε εμένα ανοίγει το Origin μετά το παιχνίδι, παρόλο που έχω την επιλογή στο Off ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση:

 

Για να δεχτώ πρόσκληση in-game, πρέπει να έχω ενεργοποιημένο το Origin in-game και να τρώω στη μάπα το stutterfest καθώς και την κάθε ηλίθια ενημέρωση (ενώ τις έχω όλες off)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, επειδή μάλλον δεν το χω καταλάβει καλά η και εγώ δεν ξέρω τι, όταν σε κάνει κάποιος invite σε "premium" map, δεν θα πρεπε να μπορείς να παίζεις;

Με έχει κάνει 300 invite o pip1908 (κάποιος από δω μέσα είναι αλλά δεν ρώτησα ποιος) αλλά δεν γίνεται να παίξω. Μου ζητάει να αγοράσω το premium. 

Μου είπε το ίδιο, ότι θα πρεπε κανονικά να μπορώ να παίξω. Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που μπήκα (στο "κανονικό"), μόνο για 2XP είχε ειδοποίηση, τώρα που το λες.

 

Μήπως δεν έχει Premium Friends (with benefits?) τώρα?

 

Ναι, ισχύει. Μόνο για 2ΧP έχει τώρα που το βλέπω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό το βρίσκω. Τώρα είναι "Early access for Premium Members", μετά που θα είναι "Premium" & "DLC owners", θα μπορούν οι Premium να καλέσουν άτομα.

 

@cpttony έπαιξα μία γύρα Amiens τώρα, και παρόλο που έκανα ένα 38:4, με το Martini, δεν είχα ούτε ένα kill με το tripwire :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό το βρίσκω. Τώρα είναι "Early access for Premium Members", μετά που θα είναι "Premium" & "DLC owners", θα μπορούν οι Premium να καλέσουν άτομα.

 

@cpttony έπαιξα μία γύρα Amiens τώρα, και παρόλο που έκανα ένα 38:4, με το Martini, δεν είχα ούτε ένα kill με το tripwire :(

 

Πρέπει να είναι το δικό σου tripwire ; 

Γιατί πριν κανα 4ρι μέρες έριξα μια σε tripwire απ το enemy team και έγινε το μπαμ :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έγινα saxos 2 με ένα cheater.Απο τη ρωσια με αγάπη,one shoot kill.Μου έτυχε και αυτο που δεν μπορεις να κανεις spawn.Δεν ειχα προσέξει οτι το νεο sniper κανει μονο 80% damage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα προσέξει οτι το νεο sniper κανει μονο 80% damage.

To Mosin? Σαν stats μέσα από το παιχνίδι φαίνεται να έχει τα ίδια με το Winchester (Russian 1895). Κάνει 100%.

 

Μαζεύω kills για κανένα βίντεο (όταν βρω χρόνο) με το infantry, γιατί θα καθυστερήσω απ' ότι φαίνεται να ξεκλειδώσω το άλλο.

 

@Zaytsev, μπήκα TDM, no luck.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...