Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο map. Δυστυχώς καταστράφηκε το παιχνίδι λόγω cheaters. Ας ελπίσουμε το νέο anti-cheat system της EA να κάνει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο map. Δυστυχώς καταστράφηκε το παιχνίδι λόγω cheaters. Ας ελπίσουμε το νέο anti-cheat system της EA να κάνει κάτι..

Και φαντασου εμεις εχουμε και λιγοτερους cheaters σε σχεση με αλλα παιγνιδια. Παρεπιπτωντος εχω να δω αρκετες μερες εγω κραυγαλεο cheater...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτός είναι κι ένας λόγος που παίρνεις premium. Δύσκολα κάποιος θα πληρώσει και παιχνίδι και premium pass, για να μπει να κλέψει με ρίσκο να φάει ban και να χάσει και τα δύο. 9/10 cheaters είναι στους vanilla.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτηδες οι ΕΑ αφηνει τους cheaters να αλωνιζουν.. για να πατε ολοι να πληρωσετε το premium pass

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό.

Μάλλον το έθεσα εγώ λάθος.

Ένα από τα πλεονεκτήματα του premium, εκτός από τους χάρτες, τα όπλα και το early access, είναι το ότι έχει λιγότερους cheaters. Αλλά δεν είναι λόγος για να το αγοράσεις. Από προσωπική εμπειρία, αλλά και εδώ στο thread, δε θα βρεις κάποιον να το αγόρασε για αυτόν τον λόγο, πιό πιθανό να βρεις κάποιον να έφυγε από το παιχνίδι και να το δυσφημίζει κιόλας, κάτι που μάλλον κάνει ζημιά στην ΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετυχαίνω προχθές τυπά 2 lvl  να με τρώει 5 φορές συνεχόμενα με μία σφαίρα με automatico trench. Έφαγε μπαν ο εμμετικός πιξελιασμένος τύπος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχετε παίξει καθόλου τον νέο χάρτη, αλλά βλέπω να αλλάζει λίγο. Για αρχή όλα τα anti air για κάποιο λόγο είναι από την μία μεριά (E, F, G) και έχουν και αρκετό πλεονέκτημα από εκεί με σπίτια και κτήρια.

 

Επίσης αρκετές φορές είχε κάτι σαν bug όπου απλά δεν έβγαιναν αεροπλάνα στην μεριά μας. Άργησε το spawn πάνω από 5 λεπτά. Και στο ξεκίνημα η μια ομάδα μερικές φορές ξεκινάει με 2 αεροπλάνα, ενώ η άλλη με 1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχετε παίξει καθόλου τον νέο χάρτη, αλλά βλέπω να αλλάζει λίγο. Για αρχή όλα τα anti air για κάποιο λόγο είναι από την μία μεριά (E, F, G) και έχουν και αρκετό πλεονέκτημα από εκεί με σπίτια και κτήρια.

 

Επίσης αρκετές φορές είχε κάτι σαν bug όπου απλά δεν έβγαιναν αεροπλάνα στην μεριά μας. Άργησε το spawn πάνω από 5 λεπτά. Και στο ξεκίνημα η μια ομάδα μερικές φορές ξεκινάει με 2 αεροπλάνα, ενώ η άλλη με 1.

 

Χαχαχαχα. Απίστευτο. Μόλις έγραψα ένα βίντεο για την πίστα αυτή που λέω περίπου όσα γράφεις κι εσύ.

Το θέμα με τα αεροπλάνα το έχω παρατηρήσει κι εγώ.

Έχει τύχει να ξεκινήσει η ομάδα με ένα αεροπλάνο και λίγο πριν πάρουμε το G να εμφανίζεται το δεύτερο.

Έχει τύχει να ξεκινάμε με ένα, έχει τύχει να ξεκινάμε με δύο.

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει, αλλά όταν μία ομάδα έχει δύο αεροπλάνα στον αέρα, της αντίπαλης ομάδας αργούν εξωφρενικά (μπορεί και πάνω από τα πέντε λεπτά που γράφεις).

Επίσης τα AA θέλουν rethinking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτός είναι κι ένας λόγος που παίρνεις premium. Δύσκολα κάποιος θα πληρώσει και παιχνίδι και premium pass, για να μπει να κλέψει με ρίσκο να φάει ban και να χάσει και τα δύο. 9/10 cheaters είναι στους vanilla.

Παλι πολλες φορες δεν γεμιζουν οι πιστες στο premium και ειναι ανισες οι αναμετρησεις ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crash το παιγνίδι λόγω του Origin, crash το Origin και όταν ξαναφόρτωσε το Ο, όλα όπως τα είχα αφήσει, με εξαίρεση το Origin in-game, το οποίο με κάποιο μαγικό τρόπο είχε γίνει enabled.

 

Ομορφιές...

 

Όταν πέσει κάτω από 25€ το premium, ίσως και να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι πολλες φορες δεν γεμιζουν οι πιστες στο premium και ειναι ανισες οι αναμετρησεις ομως..

To "άνισες" έχει να κάνει με το balance, που δεν είναι σχετικό με το premium, ούτε το παιχνίδι. Unbalance υπάρχει σε όλα τα παιχνίδια, γιατί ακόμα κι αν υπάρχει καλός αλγόριθμος για τη "μοιρασιά", θα χαλάσει αν βγούνε δύο και μπούν άλλοι δύο, κλπ.

 

Όσο για τους άδειους servers, άλλαξε τα φίλτρα σου. Συνήθως είμαι σε queue με 1-3 άτομα για να μπω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το balance που ειπώθηκε πιο πάνω.

 

Τουλάχιστον στο bf4 δεν άφηνε να έχουν οι ομάδες πάνω από 2-3 άτομα διαφορά. Τώρα 100 πόντους πιο μπροστά να είναι μια ομάδα και ξαφνικά βλέπεις 24-32 άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το balance που ειπώθηκε πιο πάνω.

 

Τουλάχιστον στο bf4 δεν άφηνε να έχουν οι ομάδες πάνω από 2-3 άτομα διαφορά. Τώρα 100 πόντους πιο μπροστά να είναι μια ομάδα και ξαφνικά βλέπεις 24-32 άτομα.

 

Αυτό είναι άσχημο αλλά leavers θα υπάρχουν πάντα.

Το κακό είναι ότι ξεκινάνε παιχνίδια 28-16 πχ.

Επίσης, για να γίνουν τα πράγματα ακόμη χειρότερα, βλέπεις να μπαίνουν άτομα και αντί να τα βάλει στην ομάδα των 16, τα βάζει στους αντίπαλους (χωρίς να ανήκουν σε platoon, randomάδες). Με αποτέλεσμα μετά από λίγο οι ομάδες να είναι 32-17 πχ. Παράνοια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α σε κάτι τέτοια σκυλιάζω, μου είναι σαν πρόκληση!! Τύπου "300 του Λεωνίδα εναντίων 20.000 του Ξέρξη", "One man army" κι έτσι :P :lol:

 

 

...το μόνο θέμα είναι να το αντιλαμβάνομαι έγκαιρα όταν γίνεται στη μέση του γύρου ώστε να τρέξω στις σημαίες που είναι στην πλευρά της βάσης τους,

να αναλώνομαι εκεί προκειμένου να απασχολώ ενα ποσοστό του εχθρού πίσω ώστε να μην μας κλείσουν... :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...