Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχίσανε τα νταούλια. 3rd wave feminism hits again. Θα μας καταστρέψουν τα παιχνίδια....

 

Battlefield 1 Won’t Have Female Soldiers in Multiplayer Because Of This Outrageous Reason

 

No women in Battlefield 1 multiplayer because of "realism"

 

Battlefield 1 doesn’t have female soldiers because ‘boys wouldn’t find it believable’ (και προσθέτω εγώ.. λες και τα girls would find it believable...)

 

Battlefield 1 scrapped female soldiers because boys don’t believe in them, says ex-DICE coder\

 

Αυτοί οι ηλίθιοι χαρακτηρισμοί και η μείωση του αντρικού φύλλου, έχει ξεπεράσει κάθε όριο.

 

Τι σημαίνει "boys don't believe in them"; Πάνε να μας παρουσιάσουν σαν να θεωρούμε τις γυναίκες κατώτερες, όταν απλά η friggin φύση τις έχει κάνει σωματικά πιο αδύναμες, και είναι πολύ λογικό να μην παίρνουν μέρος στον πόλεμο. Θέλουν ισότητα όταν μιλάμε για παιχνίδια, αλλά στον πραγματικό κόσμο δεν θέλουν να τις κάνουν draft στον στρατό.

 

Κάνω εμετό.

Θα μπορούσαν να βάλουν γυναίκες και να το κάνουν ρεαλιστικό. Να τρέχουν πιο αργά και να μπορούν να κουβαλάνε λιγότερα όπλα από τους άντρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες δεν είναι τελείως ρεαλιστικό, άνετα γυναίκες μπορούν να κουβαλήσουν εξοπλισμό και όπλα, στρατό δεν πηγες? Όσο περί game makes no sense να διαλέξεις να παίξεις με char που είναι κατώτερος, whats the point?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες δεν είναι τελείως ρεαλιστικό, άνετα γυναίκες μπορούν να κουβαλήσουν εξοπλισμό και όπλα, στρατό δεν πηγες? Όσο περί game makes no sense να διαλέξεις να παίξεις με char που είναι κατώτερος, whats the point?!

Όσο εξοπλισμό και να μπορούν να κουβαλήσουν, θα επιβαρυνθούν περισσότερο από τον μέσο όρο των αντρών. Και εγώ που είμαι 70 κιλά ίσως μπορώ να τον σηκώσω τον εξοπλισμό, αλλά για βάλε με να τρέξω με αυτόν... και βάλε και έναν τούμπανο marine να τρέξει...

 

Army Ranger instructors say women didn't carry the same amount of equipment, didn't take their turns carrying heavy machine guns, and were given intensive pre-training not offered to men, among other things

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που λες δεν είναι τελείως ρεαλιστικό, άνετα γυναίκες μπορούν να κουβαλήσουν εξοπλισμό και όπλα, στρατό δεν πηγες? Όσο περί game makes no sense να διαλέξεις να παίξεις με char που είναι κατώτερος, whats the point?!

 

Για να στο πω πολύ απλά, ο μέσος άντρας έχει πολύ περισσότερη δύναμη και αντοχή από την μέση γυναίκα. Αυτό στο πεδίο της μάχης κάνει αυτομάτως τον άντρα πολύ πιο αποτελεσματικό στρατιώτη. Δεν είναι τυχαίο που για χιλιάδες χρόνια οι στρατοί αποτελούνται κατά 99% από άντρες.

O ρόλος των γυναικών στον 1ο παγκόσμιο ήταν βοηθητικός στις περισσότερες περιπτώσεις. Πολύ σπάνια, αν όχι ποτέ, θα έβλεπες γυναίκα στα χαρακώματα. Γι' αυτό και είναι γελοίο το να μπουν γυναικείοι χαρακτήρες στο multiplayer μόνο και μόνο για να μην θίξουν τις φεμινίστριες.

Αυτό που είπα ότι μπορούν να τις βάλουν με χειρότερες ικανότητες προφανώς εννοούσα να το κάνουν σαν τρολιά, γιατί ακριβώς όπως λες makes no sense.

Επεξ/σία από Ntenteras
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα ένα ωραίο άρθρο με το πως οι φεμινίστριες οι manginas και γενικά οι sjw καταστρέφουν τα παιχνίδια μας... κλαψ κλαψ...

 

https://blogjob.com/oneangrygamer/2015/12/street-fighter-5-censorship-sees-gamers-angry-with-sjws-for-ruining-gaming/

 

Fight back!!

 

Αν δω γυναίκα στο BF1 να πολεμάει σαν άντρας θα πάρω τανκ και θα πάω στην DICE/EA.

 

Θυμήθηκα στο Assasin's Creed Unity που είχε ένα φανταστικό Λονδίνο... και παρότι υποτίθεται προσπαθούσε να παρουσιάσει το Λονδίνο εκείνων των ημερών με μεγάλη ρεαλιστικότητα, είχε μέσα α. Γυναίκες Sniper OMG.... τραγικές... εδώ στο 2016 δεν υπάρχουν γυναίκες sniper... και β. Transexual χαρακτήρα..... /facepalm

 

Και άλλο ωραίο σκηνικό, όταν ήρθαν φίλοι μου να παίξουν πρώτη φορά Mortal Kombat X στον προτζέκτορα και μέσα σε 5 λεπτά είπανε "Ρε λακαμα... που πήγαν τα βυζιάααα;;;;"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να στο πω πολύ απλά, ο μέσος άντρας έχει πολύ περισσότερη δύναμη και αντοχή από την μέση γυναίκα. Αυτό στο πεδίο της μάχης κάνει αυτομάτως τον άντρα πολύ πιο αποτελεσματικό στρατιώτη. Δεν είναι τυχαίο που για χιλιάδες χρόνια οι στρατοί αποτελούνται κατά 99% από άντρες.

O ρόλος τον γυναικών στον 1ο παγκόσμιο ήταν βοηθητικός στις περισσότερες περιπτώσεις. Πολύ σπάνια, αν όχι ποτέ, θα έβλεπες γυναίκα στα χαρακώματα. Γι' αυτό και είναι γελοίο το να μπουν γυναικείοι χαρακτήρες στο multiplayer μόνο και μόνο για να μην θίξουν τις φεμινίστριες.

Αυτό που είπα ότι μπορούν να τις βάλουν με χειρότερες ικανότητες προφανώς εννοούσα να το κάνουν σαν τρολιά, γιατί ακριβώς όπως λες makes no sense.

Εγώ από το 2000 που άρχισα να παίζω FPS, δεν έχω δει ποτέ γυναίκα σε πολεμικό. Είτε είναι ΜοΗ (που χάθηκε αυτή η ψυχή :huh: ), είτε CoD, είτε BF, ή άλλα. Πριν 16 χρόνια που ήταν ο φεμινισμός? Απότομα ξύπνησαν, και τα τελευταία 3-4 χρόνια ακούω συνεχώς, "No females on "x" game", "No females characters" κλπ. Δεν έχω πρόβλημα με το να υφίστανται, μην παρεξηγηθώ, αλλά για ποιον λόγο να βάλεις γυναίκα από την στιγμή που η συντριπτική πλειοψηφία των gamer γένους θηλυκού δεν ασχολούνται με τέτοια παιχνίδια, απλώς για να σκάσουν κάποιοι/ες να διαμαρτύρονται?

 

Στο CoD, βάλε όσες γυναίκες θες, από την στιγμή που η σειρά έχει αρχίσει την κατιούσα (το 2018 περιμένετε WaW 2) και το setting το επιτρέπει.

 

 

Θυμήθηκα στο Assasin's Creed Unity που είχε ένα φανταστικό Λονδίνο... και παρότι υποτίθεται προσπαθούσε να παρουσιάσει το Λονδίνο εκείνων των ημερών με μεγάλη ρεαλιστικότητα,

Το UNITY ήταν στην Γαλλία, το Syndicate ήταν στην Αγγλία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουν μαζεμένα για όλα τα προηγούμενα χρονια "σκλαβιάς", άσχετα που δεν βγάζει νόημα άμα το δεις σφαιρικά αλλα whatever, βασικά δεν λέω κάποιες γυναίκες προσπαθούν για κάτι καλύτερο και τους το δίνω αλλα τα περισσότερα γίνονται για φράγκα κλασσικά και άμα κοιτάξει κανεις τις μηνύσεις που γίνονται συνεχεια για "equal rights" ειδικά σε επιχειρήσεις θα καταλάβει. Δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλα ποτε μου δεν θα ξεκινούσα ιστορίες για κάτι τόσο ασήμαντο, ειδικά όταν μιλάμε για pure entertainment, same goes για φυλετικές διακρίσεις που μας τα έχουν πρήξει σε movies και σειρές, λες και άμα δεν έχει όλες τις φυλές μέσα θεωρείτε προσβολή..whatever...sorry για το offtopic.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο offtopic η φάση... πρέπει να την μεταφέρουμε αλλού... από την άλλη... πραγματικά νομίζω πρέπει να παίξει ενημέρωση για την επιρροή που ασκούνε στα παιχνίδια. Μας τα καταστρέφουν σιγά σιγά. Αν googlarετε Games SJW Feminism θα βρείτε πολύ πράμα. Και αν πας από λινκ σε λινκ... χάνεσαι. Anyway.

 

Έφτιαξα ξεχωριστό thread για τέτοια συζήτηση...

 

http://www.insomnia.gr/topic/613798-gaming-feminism-and-sjw-s/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...