Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Back.

Με premium από την προσφορά (την αγόρασα από το κινητό, lol).

Τα 30 ευρώ ταν ακριβώς στο πάνω όριο που είχα βάλει στον εαυτό μου, αμφιταλαντεύτηκα πολύ να την πάρω.

Έχω όμως τερματίσει τα πάντα - μένει μόνο cavalry και support να πάω στο 50 - οπότε ή θα το αγόραζα ή θα σταμάταγα να παίζω.

Κι επειδή δε θέλω να σταματήσω ακόμα να παίζω... see you on the battlefield.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νέα σεζόν...

 

https://www.youtube.com/watch?v=4StD-TLOmh0

 

Zaytsev τώρα σε καταλαβαίνω γιατί σου αρέσει τόσο το Lebel. Βέβαια, σε μεγάλες αποστάσεις δεν είναι και η καλύτερη επιλογή (προφανώς). Συγχωράτε με αν έριξα κάποια άσφαιρα στην αρχή, ήταν η πρώτη πίστα με το Lebel, και δεν ήξερα πρακτικά πως "παίζει".

 

Άσχετο, κάτι που σκεφτόμουν χθες, παίζει να δούμε sniper variant του Mosin Nagant?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zaytsev τώρα σε καταλαβαίνω γιατί σου αρέσει τόσο το Lebel. Βέβαια, σε μεγάλες αποστάσεις δεν είναι και η καλύτερη επιλογή (προφανώς). Συγχωράτε με αν έριξα κάποια άσφαιρα στην αρχή, ήταν η πρώτη πίστα με το Lebel, και δεν ήξερα πρακτικά πως "παίζει".

Είχα ξεκινήσει με το Russian, προφανώς αφού το Lebel ήρθε σε DLC και είχα πάνω από 2000 kills. Όμως, όταν άρχισα με το Lebel, μου έκατσε κατευθείαν. Πλέον έχω για τις πολύ μεγάλες το 1903, για τις υπόλοιπες το Lebel και καμιά φορά παίζω με το Martini Sniper, ειδικά στις νυκτερινές.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-VDzY9iyY-A

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα το μεσημερι να κατεβειτο παιχνιδι η εκδοση TRIAL για 10 ωρες. οταν εφτασε το 26% μου λεει οτι ειναι playable και οτι μπορω να ξεκινησω. το εκανα. ξεκινησε το παιχνιδι αλλα σε 2 λεπτα κολλησε . εκανα ρεσταρτ και μετα δε μπορουσα να ξεκινησω το παιχνιδι. ανοιξα to origin και δεν ειχε επιλογη να ξεκινησω παρα μονο να συνεχισω το κατεβασμα.

 

τεσπα να μη τα πολυλογω, χρειαστηκε να κανω ρεσταρτ τον υπολογιστη και οταν ξαναμπηκα στο οριτζιν. οσο κατεβασμα ειχα κανει.. εξαφανιστηκε και παλι απο την αρχη.

 

αμα κλεισω το οριτζιν δε φυλαει οσα εχω κατεβασει για να συνεχισω απο εκει καποια αλλη στιγμη που θελω?

 

ειναι καποια επιλογη που δε ξερω? ειμαι ασχετος με οριτζιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, το Springfield δύσκολα το αλλάζω (αν και με εκνευρίζει το bug με το reload sound), αν και παίζω το Lebel κάποιες φορές. Το Mosin είχα την ελπίδα να αντικαταστήσει στις μακρινές το Springfield, αλλά διαβάζω ότι τα stats του είναι κοντά στο Winchester (Russian) και δεν έχει sniper variant.  -_-

 

Και παρατήρησα ότι το reload animation του Lebel δείχνει να βάζει στο όπλο +1 σφαίρα.  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παρατήρησα ότι το reload animation του Lebel δείχνει να βάζει στο όπλο +1 σφαίρα.

Δεν είναι bug, έτσι γεμίζει... Το βρήκα σε video στο YT...  :rolleyes:

Τώρα δεν έχω προσέξει αν μετράει λάθος, δηλαδή έχει βάλει 8 και η +1 είναι η 9η. Αυτό θα είναι bug.

 

Έπαιξα έναν γύρο στην καινούρια από το Russian DLC (premium early access), Lupkow Pass...

Η πίστα είναι ένα μεγάλο camping... αν και έχει πάρα πολλά περάσματα για flanking, οπότε θέλει αρκετή προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι bug, έτσι γεμίζει... Το βρήκα σε video στο YT...  :rolleyes:

Τώρα δεν έχω προσέξει αν μετράει λάθος, δηλαδή έχει βάλει 8 και η +1 είναι η 9η. Αυτό θα είναι bug.

Ναι, αυτό εννοώ. Μετράω 9 συνολικά.

 

Έπαιξα έναν γύρο στην καινούρια από το Russian DLC (premium early access), Lupkow Pass...

Η πίστα είναι ένα μεγάλο camping... αν και έχει πάρα πολλά περάσματα για flanking, οπότε θέλει αρκετή προσοχή.

Πρώτος και κύριος camper εγώ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι γίνεται με τους cheaters...έλεος, τώρα τελευταία έχει παραγίνει και τα γνωστά...σιγά μην banαρουν κανένα.

Αν έχεις αποδείξεις ότι είναι cheaters (video) και τους κάνεις report, μια χαρά τους banάρουν.

Αν τώρα, διαμαρτύρεσαι απλά για κάποιον που είχε καλό K/D ή σε έφαγε 10 φορές χωρίς να τον φας καμία, όχι, αυτόν δε θα τον banάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε πόσες φορές με έχουν αποκαλέσει "cheater you piece of shit", "aimboter", "get cancer" και άλλα τέτοια ωραία, γιατί απλώς δεν ξέρουν να παίζουν? Παίζει να έχω φάει αρκετά report, προς το παρόν δεν έχω φάει ban (και ελπίζω πως όχι). Αλλά αυτό που λέει ο Zaytsev, ισχύει με τις αποδείξεις.

 

Παίχτες του 0.5 K/D δεν μπορούν να γκρινιάζουν για cheaters :P

 

Κάτι τέτοιοι είναι οι cheaters συνήθως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελευταία πετυχαίνω high bullet dmg cheaters. Χθες, εκεί που είμαι με 100 health έρχεται ένας support με bar και μπαμ. Η πρώτη σφαίρα που με ακούμπησε με έστειλε στον άλλο κόσμο. Μετά άνοιξα το chat και είδα πως κι άλλοι τον κράζανε. Cancer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από τότε που γύρισα έχω αντίθετη εικόνα από εκεί που το άφησα.

Τέσσερις μέρες τώρα έχω πετύχει δύο cheaters μόνο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως και οι δύο έπαιζαν assault (συνήθως παίζουν είτε scout για να δικαιολογούν τα χεντίδια είτε support για infinite ammo) και πως και οι δύο μόλις μπήκα spectate, αφού έγραψα λίγο βίντεο, μόλις τους έκραξα έφυγαν. Φαίνεται έχουν φοβηθεί.

 

Πάντως blatant cheater δεν έχω δει. Αυτοί τουλάχιστον φαίνεται να αποτελούν παρελθόν.

 

Εδώ ο ένας, ανεβάζω αργότερα και τον άλλο

 

https://www.youtube.com/watch?v=1RgORkocTn4

 

Ο συγκεκριμένος έχει γέλιο. Όπως γράφω και στο βίντεο, κυκλοφορούσε στο χάρτη γνωρίζοντας πάντα που είναι οι αντίπαλοι και τους κατέβαζε σε κλάσματα, χωρίς recoil και με όλες τις σφαίρες να πετυχαίνουν. Αφού μπήκα και τον έγραψα, του γράφω επίτηδες στο chat "cool hack". Μάλιστα είχε και το θράσος να γράψει "Really?". Νόμιζε ότι είμαι χτεσινός. Αμέσως το κλείνει και φυσικά δε μπορούσε να πετύχει τίποτα και άρχισε να πεθαίνει σαν τα κοτόπουλα σε ορνιθοτροφείο.

 

Για κάποιο λόγο τα πρώτα 15 δευτερόλεπτα είναι αίσχος, υπομονή στρώνει μετά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...