Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άι σιχτιρ, έδωσα 30€ για το premium, συνολικά μου βγαίνει το παιχνίδι 35€ base game, 15€ πρώτο dlc, 30€ season pass. Σύνολο 80€ δεν τον λες κ εξυπνάδα. Βλέπω τα δίνουν όλα μαζί ~45€. Άτιμη ΕΑ θά είμαι προσεχτικος την επόμενη

φίλος αγόρασε το Revolution, έκανε register στο CTE και όταν μπήκε να παίξει πήρε το 3ο το μακρύτερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αντί για ultimate edition είπα premium λάθος μου οπότε η ultimate edition υπάρχει ? τη διαφορές υπάρχουνε μεταξύ ultimate και revolution αν υπάρχουν ? sorry που σας πρήζω αλλά θέλει να το αγοράσει ο ξαδεφος μου μην κάνει καμία πατάτα εγώ έχω την ultimate  γιαυτό και σας ρωτώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34h9uyq.jpg

 

Μακακίες..αφού είναι φουλ, base game + p.pass στα 60 eu..τί λες και μπερδεύεις τον κόσμο? Κάτι άλλο παίχτηκε με το φίλο σου..εκτός αν έχουν κάτι καμιά χοντρή πατάτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακακίες..αφού είναι φουλ, base game + p.pass στα 60 eu..τί λες και μπερδεύεις τον κόσμο? Κάτι άλλο παίχτηκε με το φίλο σου..εκτός αν έχουν κάτι καμιά χοντρή πατάτα..

https://www.instant-gaming.com/en/2241-buy-key-origin-battlefield-1-revolution-edition/

 

βλέπεις πουθενά τα 60 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντί για ultimate edition είπα premium λάθος μου οπότε η ultimate edition υπάρχει ? τη διαφορές υπάρχουνε μεταξύ ultimate και revolution αν υπάρχουν ? sorry που σας πρήζω αλλά θέλει να το αγοράσει ο ξαδεφος μου μην κάνει καμία πατάτα εγώ έχω την ultimate  γιαυτό και σας ρωτώ :-)

 

Απ' ότι βλέπω δεν υπάρχει Ultimate πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έλαβε 2 κλειδιά κι έχει χρησιμοποιήσει το ένα;

Σε άλλο premium content, χάρτες πχ, έχει πρόσβαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που διαπίστωσα σήμερα: το παιχνίδι στα Ultra settings σε 1080p χρειάζεται περίπου 3 GB VRAM. Στο PC της υπογραφής η κατανάλωση VRAM σε 22 λεπτά παιχνιδιού δεν ξεπέρασε το 50%. Οπότε μια RX 570 4 GB είναι ιδανική για αυτό το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ rage ο χασοβόλης :P

 

ακους εκει 120$ day1 - ηθελεστα και bethesda

 

αν κρινω απο το battlefront II hype train, ο κυκλος συνεχιζεται κανονικα :D

 

ay0VjWp_700b.jpg

 

 

μονο στο BF3 ειχα πληρωσει premium και εκει γιατι επαιζε πατεντα με VPN ( βγηκε καπου 24 ευρω σε ρουπιες :P )

δεν υπαρχει πιο ηλιθια κινηση imo απο το να πληρωνεις τοσα λεφτα για περιεχομενο που ΘΑ σου δωσουν, ΟΤΑΝ θα ειναι ετοιμο, ειναι σαν να δινεις στην ΕΑ ενα ατοκο δανειο ενω δεν της χρωστας τιποτα.

 

εδω σε λιγοτερο απο 9 μηνες μπηκε στο access vault και αυτος σπαζεται που το full πακετο επεσε στο 50%, helloooo ! ο καθενας μπορει να βαλει 5$ συνδρομη δοκιμαστικα, να παιξει οσο θελει και μεσα στο μηνα να το βαρεθει

 

λογικα το επομενο BF δεν θα εχει premium / DLC content αλλα θα ειναι τιγκα στα micro-transactions σαν το battlefront 2, για mod tools και ελευθερια διαχειρισης στους community server που τους πληρωνουνε χρυσαφι οσοι πιστοι οπαδοι της σειρας εχουνε μεινει, ουδεις λογος ...

 

https://www.reddit.com/r/battlefield_live/comments/6e7u3q/missing_rsp_changes_in_may_bf1_patch_and_other/

 

αν θελουν οι πωλησεις να παραμενουν σε ικανοποιητικο επιπεδο οταν εχει πια καταλαγιασει το hype, θα μπορουσανε πολυ απλα να βγαζουν τα παιχνιδια τους με περισσοτερο περιεχομενο και λιγοτερα gamebreaking bugs την πρωτη μερα ετσι ωστε να δικαιολογειται η υψηλη αρχικη τιμη σε συγκριση με τα 20αρικα και τα 30ρικα που χρεωνουνε οι "μικροτεροι" εκδοτες

 

ας μην γραψω τιποτα για τα mods που μπορουν να γινουν ανετα game seller, εδω ολοκληρη Tripwire Interactive ανακοινωσε διαγωνισμο για rising storm 2 mods με συνολικο prize pool 40 χιλιαρικα, αν παρει βραβειο κανενα σοβαρο gulf war total conversion, με την δυναμη που εχει το " word of mouth " σημερα

(youtube twitch reddit κλπ )μπορει να γινει ενα ωραιοτατο "spike" στο γραφημα με τις πωλησεις και το playerbase του game, δεν θυμαται κανεις τι ειχε γινει με το dayz ? https://en.wikipedia.org/wiki/DayZ_(mod)#Reception

 

tl;dr τα μεγαλα κεφαλια στην ΕΑ εχουν γινει πιο απληστα και εθισμενα στο ευκολο κερδος απο ποτε, και αυτο θα τους γυρισει μπουμερανγκ οταν θα σταματοισι ο σουπαιρμαν να μας πσαικαζοι !!!! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έλαβε 2 κλειδιά κι έχει χρησιμοποιήσει το ένα;

Σε άλλο premium content, χάρτες πχ, έχει πρόσβαση;

ένα κλειδί του στείλανε. στο They Shall not pass παίζει κανονικά. αν εννοείς αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...