Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω απλά να τονίσω πως από χτες βρίσκομαι εκτός Αθήνας, όποτε αν τυχόν παίξατε ΒF1 με τον αδερφό μου (στο λογαριασμό μου), ζητώ ειλικρινά συγνώμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αγοράσει την βασική έκδοση 35€, έπειτα με το dlc έδωσα άλλα 15€. Το παιχνίδι μου έχει βγει σύνολο 50€. Κάθομαι κ σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη μου κίνηση έτσι ώστε να δώσω λιγότερα. Μου αρέσει και θέλω να παίξω και τα επόμενα τρία dlcs. Αυτό που σου πουλάνε το premium pass και "ξανά αγοράζεις" το πρώτο dlc είναι λίγο κουλο. Θα μπορούσαν να κόβουν από την τιμή του σε όσους ήδη τα έχουν σκάσει ήδη σε κάποιο dlc. Τι κάνω τώρα; Δίνω και τα τριάντα κ μου βγαίνει 80€ συνολικά το παιχνίδι; Ε τότε έπρεπε να το πάρω εξαρχής με premium pass. Που να το γνώριζα, για πείτε μου κ εσείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το καλύτερο ειναι να δινω σταδιακά τα 15αρια να μην μου φαίνονται κιόλας. Δεν βρίσκω λογο να τα σκάσεις μαζεμένα. Αυτο με την αναμονή στις γεμάτες πίστες δεν με πείθει να βαλω το χέρι στην τσέπη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα οσο επαιζα το συγκεκριμενο παιχνιδι σε κονσολα δε θυμαμαι το premium ποτε του να δινεται 30 ευρω τετοια εποχη ουτε να εχει trial για οσους δεν εχουν premium. Παντα το αγοραζα με 50 ευρω. Πιστευω για τα 4 dlcs αξιζει η αγορα του στα 30 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μια βοήθεια: έχω οθόνη 1080p 60 Hz. Πρέπει να βάλω frame limiter στα 60 καρέ;; Κάπου διάβασα ότι έτσι περιορίζεται η χρήση CPU. Επίσης την επιλογή "memory restriction" να την βάλω στο off ή on;; Το PC είναι της υπογραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση της CPU είναι περισσότερο από το παιχνίδι και ειδικά όταν παίζεις online σε 64ρηδες, παρά από τα γραφικά.

Αν εννοείς τη GPU, μπορεί να μειώσει τη χρήση της, αλλά μπορείς να ρυθμίσεις τα γραφικά σου, ώστε να είσαι minimum πάνω από τα 60 και να βάλεις παράλληλα και το limiter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση της CPU είναι περισσότερο από το παιχνίδι και ειδικά όταν παίζεις online σε 64ρηδες, παρά από τα γραφικά.

Αν εννοείς τη GPU, μπορεί να μειώσει τη χρήση της, αλλά μπορείς να ρυθμίσεις τα γραφικά σου, ώστε να είσαι minimum πάνω από τα 60 και να βάλεις παράλληλα και το limiter.

 

 

 

Ωραίος. Με αυτή τη κάρτα τι ρυθμίσεις να βάλω στα γραφικά γνωρίζεις; Το GPU memory restriction, αν το βάλω στο off (μιας και έχω 6 GB VRAM) κερδίζω κάτι ή το αντίθετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε 1440p με την 1060 έχω μια μίξη high/ultra (ενεργοποιημένο V-Sync. framelimiter στα "60") για να έχω καλά frametimes (~16.6ms) στο 99% των περιπτώσεων. Εν μέρει παίζει και ο server απ' ότι έχω καταλάβει, γιατί υπήρχαν φορές που δεν ξεπερνούσα τα 40-50fps ενώ είχα low@1080p.

 

Υ.Γ Γύρισα προχθές και μπήκα, το ping ανέβηκε στο 80+, από 67-72 που το είχα αφήσει πριν 10-15 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε 1440p με την 1060 έχω μια μίξη high/ultra (ενεργοποιημένο V-Sync. framelimiter στα "60") για να έχω καλά frametimes (~16.6ms) στο 99% των περιπτώσεων. Εν μέρει παίζει και ο server απ' ότι έχω καταλάβει, γιατί υπήρχαν φορές που δεν ξεπερνούσα τα 40-50fps ενώ είχα low@1080p.

 

Υ.Γ Γύρισα προχθές και μπήκα, το ping ανέβηκε στο 80+, από 67-72 που το είχα αφήσει πριν 10-15 μέρες.

 

 

 

Σωστά. Εγώ είμαι με Cosmote VDSL 30 και παρ όλα αυτά μου βγάζει ένδειξη ότι χάνονται πακέτα. Ίσως επειδή μπαίνω ασύρματα. Πάντως το ping είναι καλό κυμαίνεται συνήθως μεταξύ 56-70.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...