Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δ Ε Ν   Τ Ο Υ Σ   Χ Α Λ Α Σ Ε

(μ'αρέσει που κοιτάς πρώτα το βουνό του C αν έχει snipers)

 

K A Θ Ο Λ Ο Υ  Ο Μ Ω Σ

(Γιατί να μην κοιτάξω? -Συνήθως δεν θα σε σκοτώσουν με την πρώτη, αλλά λες και αν?-)

 

Ανοίγω μετά το chat και είχε γράψει ένας "noob driver". :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Battlefield 1 Specializations

 

 

Everyone,

Soon we will open up testing of Specializations for our PC CTE players. As with most testing on the CTE, this is early in the development phase, so we're hoping to get a lot of feedback and opinions - and things might break!

How it works

Specializations are broken down into two different variants: Generic and Kit Specific. Every class has access to 7 Generic Specializations and 2 Kit Specific Specializations.

All players will start with 3 Specializations by default: Flak, Cover and Quick Regen. Further Specializations will be unlocked via completion of new Service Assignments (coming to all players with the "In the Name of the Tsar" expansion), but in the interest of testing and getting feedback, we have unlocked everything for you on the CTE. We will have more information about the Service Assignments at a later time.

Specializations are designed to give players more opportunities and diversity within each kit, not necessarily more power overall. Choices should provide more depth and strategy to gameplay.

List of all Specializations

Generic:

  • Flak: Incoming damager from explosions is reduced by 15%
  • Cover: Incoming suppression is reduced by 25%
  • Quick Regen: Decrease time before Out of Combat Heal by 20%
  • Quick Unspot: Decrease length of time you are Spotted by 2 seconds
  • Bayonet Training: Bayonet charge lasts 1 second longer and recovers 1 second quicker
  • Hasty Retreat: Increase your maximum sprint speed by 10% whilst you are Suppressed
  • Camouflage: When moving slowly or stationary you are invisible to Spot Flares

Assault:

  • Juggernaut: Your Gas Mask also reduces explosive damage by 15% (does stack)
  • Controlled Demolition: TNT is now detonated sequentially

Medic:

  • Stimulant Syringe: Reviving an ally give you both a 20% sprint speed for 8 seconds (Does not stack)
  • Concealed Rescue: Downed Squad Mates within 20m drop smoke to cover their revival (40s cooldown)

Support:

  • Unbreakable: Incoming suppression is reduced by 75% when your Bipod is deployed
  • Pin Down: The Duration an enemy remains spotted is extended via Suppression

Scout:

  • Scapegoat: A decoy is automatically deployed when struck below 35 health by a distant enemy (30s cooldown)
  • Perimeter Alarm: When your Trip Mine is triggered enemies within 15m are marked on the mini-map

Keep in mind this is just the first selection of Specializations - we are planning on releasing more in future updates.

Due to different release requirements for consoles (beyond our control), Specialization testing will initially only be available on PC. Hopefully we can get it to consoles in a not too distant future.

Please be constructive when feedbacking. Thanks!

Jojje "Indigow(n)d" Dalunde

 

 

 

Δεν έχει κάποιο για έξτρα ammo, όπως είχε στο BF4  :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο που στο BF4 τα spec ητανε temporal unlocks, υπηρχανε καποια bonus στο lvl1 και οσο καλυτερα τα πηγαινε το squad σου τοσο πιο γρηγορα φτανατε lvl4 πριν τελειωσει ο γυρος.

ειδικα αυτα του medic μου φαινονται too much εδω, 20% sprint boost επειδη σηκωσες τον αλλο και αυτοματο καπνο πανω απο τον incap επειδη ηταν κοντα σου ?

 

 

1 βημα μπροστα 3 πισω για αλλη μια φορα.

 

edit : και το BC2 ειχε spec αλλα ητανε λιγο ξεκαρφωτα, σε αναγκαζε πχ να θυσιασεις το γρηγοροτερο sprint για να εχεις red dot στο οπλο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα απλα ηθελα να πω οτι με το λαπτοπ μου τρεχει κανονικα το battlefield σε medium 1920 απλα παρατηρω οτι ενω εχω 65 ping κατα διαστηματα χτυπαει 600-700. Γνωριζει καποιος αν ειναι καποια ρυθμιση στο παιχνιδι που πρεπει να προσεξω; ανοιξα πορτες εκλεισα firewalls κτλ αλλα παλι το ιδιο μονο στο σηγκεκριμενο παιχνιδι. Επισης το ποντικι ενω κανονικα ειναι βελακι λευκο, γινεται κυκλος μπλε και δειχνει σαν κατι να φορτωνει.... τσεκαρω στο origin και δε φαινεται να κατεβαζει καποιο update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα απλα ηθελα να πω οτι με το λαπτοπ μου τρεχει κανονικα το battlefield σε medium 1920 απλα παρατηρω οτι ενω εχω 65 ping κατα διαστηματα χτυπαει 600-700. Γνωριζει καποιος αν ειναι καποια ρυθμιση στο παιχνιδι που πρεπει να προσεξω; ανοιξα πορτες εκλεισα firewalls κτλ αλλα παλι το ιδιο μονο στο σηγκεκριμενο παιχνιδι. Επισης το ποντικι ενω κανονικα ειναι βελακι λευκο, γινεται κυκλος μπλε και δειχνει σαν κατι να φορτωνει.... τσεκαρω στο origin και δε φαινεται να κατεβαζει καποιο update

 

To ping έχει να κάνει κυρίως με την σύνδεσή σου. Αν είσαι με WiFi είναι λογικό να συμβαίνει αυτό, ειδικά αν είναι και άλλες συσκευές συνδεμένες. Αυτό με το ποντίκι δεν ξέρω να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ping έχει να κάνει κυρίως με την σύνδεσή σου. Αν είσαι με WiFi είναι λογικό να συμβαίνει αυτό, ειδικά αν είναι και άλλες συσκευές συνδεμένες. Αυτό με το ποντίκι δεν ξέρω να σου πω.

Ειμαι κανονικα με καλωδιο και μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο! :/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Επισης το ποντικι ενω κανονικα ειναι βελακι λευκο, γινεται κυκλος μπλε και δειχνει σαν κατι να φορτωνει.... τσεκαρω στο origin και δε φαινεται να κατεβαζει καποιο update

Με μπέρδεψες...

Την ώρα που παίζεις, δε βλέπεις το ποντίκι... Πότε το βλέπεις βελάκι, μόνο στο spawn κανονικά... Εκεί έχεις υψηλό ping ή όσο παίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες φορες αντι για λευκο βελακι που πρεπει να φαινεται το ποντικι, εμενα δειχνει μπλε κυκλακι που γυριζει (σα να μην ανταποκρινεται το προγραμμα ιδιο). Το βλεπου οπουδηποτε θα επρεπε να δειχνει βελακι, πχ στο spawn , στα μενου παντου. Χθες ενω επαιζα με 60 ping για 5 λεπτα αρχισε παλι τα χαζα του και βαρουσε κατι 600ρια ακομη και οταν ηταν να κανω spawn. Υπαρχει πιθανοτητα να εχω ping λογω του οτι ζεσταινεται το laptop η ειναι καθαρα θεμα ιντερνετ και ρυθμισεων εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για 600 ping για ελάχιστα (2-3) δευτερόλεπτα, ή για αρκετή ώρα; Επίσης, τις ώρες που παίζεις-συνδεέται και άλλος στο σπίτι στο internet(tablets, κινητά κτλ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για 600 ping για περιπου μισο λεπτο και μετα ξανα 60. Μετα απο 2-3 λεπτα ξανα 600 κοκ.... εδω και 2 μερες που προσπαθω να παιξω δεν εχει συνδεθει κανενας αλλος στο σπιτι. Επισης μιλησα με τον οτε και ειπαν θα κανουν τη γραμμη fast path μηπως ειναι αυτο το προβλημα. Το ρουτερ μου ειναι του οτε το ευρυζωνικο, κουμπωνει και το σταθερο εκει. Μαλλον κατι με κοβει αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dx12 πιο broken πεθαίνεις. Τελικά αυτό ήταν η αιτία του περίεργου lag που είχα στο menu του παιχνιδιού.

 

Εμένα για λίγο τρώει σκαλώματα στην αρχή αλλά μετα στρώνει με DX12 που το δοκίμασα χθες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες φορές έχω πειραματιστεί με dx12 στο bf1 - και το έχω κάνει αρκετές, δεν τραβάει. Ας βελτιωθεί η dx12 (όσον αφορά στην συνεργασία με nvidia, με amd δεν γνωρίζω) και όταν συμβεί αυτό, κάνουμε την μετάβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...