Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έλεγα να ανεβάσω και άλλο, αλλά έμεινα στα λόγια.

 

Σε άλλα νέα,

 

 

BF: BC3 ή BF5 ?

 

Ελπίζω να μην είναι πάλι μια κόπια του Battlefront 2.

BF1942?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2143 or riot, με DICE LA  στο τιμονι και lead development platform το PC, α και  SDK στον λαο να δουμε παλι forgotten  hope, desert combat, first strike και λοιπα αριστουργηματα αντι να μας  ζηταει η ιδια η ΕΑ 50 ευρω ατοκο δανειο για τa dlc που ΘΑ βγαλει μεσα στον χρονο. ( και τα προβατα να της τα δινουν - μπεεεεε !! ) 

 

αμα ανακοινωσουνε bad κοπανοι 3  το δηλωνω απο τωρα πως δεν προκειται να κατεβασω ουτε τη demo beta version, BF χωρις  prone και commander  = BF απο τα LIDL  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αμα ανακοινωσουνε bad κοπανοι 3  το δηλωνω απο τωρα πως δεν προκειται να κατεβασω ουτε τη demo beta version, BF χωρις  prone και commander  = BF απο τα LIDL  

Απ' όσο θυμάμαι όλα τα BF μέχρι το BF:BC2 δεν είχαν prone, από το BF3 υφίσταται.

 

Φαίνεται, ότι από το Battlefront 2 δεν θα υπάρχει Premium, συνεπώς οι DLC πίστες θα είναι free, άσχετα αν το γεμίσει με micro transactions.

 

Αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου σε γενικές γραμμές.

 

BF1942?

 

Τι εννοείς?

 

Τράβα στο 2:16 απ το βίντεο σου και δες ένα σκάλωμα που τρώει, είναι απ το edit η στο έκανε στο game;

Γιατί μερικές φορές τρώει ΙΔΙΟ σκάλωμα σε μένα για κανα 20ρι sec και είναι full unplayable :P

 

Ήθελα να δώσω την αίσθηση του slow motion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2143 or riot, με DICE LA  στο τιμονι και lead development platform το PC, α και  SDK στον λαο να δουμε παλι forgotten  hope, desert combat, first strike και λοιπα αριστουργηματα αντι να μας  ζηταει η ιδια η ΕΑ 50 ευρω ατοκο δανειο για τa dlc που ΘΑ βγαλει μεσα στον χρονο. ( και τα προβατα να της τα δινουν - μπεεεεε !! ) 

 

αμα ανακοινωσουνε bad κοπανοι 3  το δηλωνω απο τωρα πως δεν προκειται να κατεβασω ουτε τη demo beta version, BF χωρις  prone και commander  = BF απο τα LIDL  

Με 2143 εμένα θα με χάσουν. Το 2142 το είχα, αλλά είναι αυτό που είχα παίξει λιγότερο από όλα.

 

Για το prone, δε με ενοχλεί καθόλου, αντίθετα, γλιτώνεις από sniper/support campers με το δίποδο στημένο.

 

Το BC2 θεωρώ, είχε την καλύτερη ατμόσφαιρα από όλα, ένιωθες πραγματικά μέσα στο παιχνίδι. Ο ήχος δε, εξαιρετικός (για την εποχή του).

 

Όσο για τον commander, ναι, αλλά και στο 4 που είχε, δεν ήξεραν οι περισσότεροι τι να τον κάνουν, οπότε, δώρο άδωρο.

 

Προσωπικά δεν κολλάω σε λεπτομέρειες, έχει το ένα, δεν έχει το άλλο. Θέλω να είναι fan, να παίζω τη λιγοστή ώρα που έχω πλέον διαθέσιμη και να περνάω καλά. Δε θέλω να παραπάω το γύρο στη μέση, γιατί η ομάδα μου τον παίζει και δε μπορεί να πάρει μια σημαία, ή επειδή είναι γεμάτο cheaters, ή επειδή μπήκε κάποιος με ένα ΟΡ άρμα πχ και δε μπορεί να παίξει κανείς. Αυτά με νοιάζουν, όχι κάτι συγκεκριμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ήθελα να δώσω την αίσθηση του slow motion.

 

Καλά το κατάλαβα, απλά σε κάποιες φάσεις μου συμβαίνει χωρίς να θέλω να δώσω εγώ την αίσθηση και μάντεψε ποιος ψοφάει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το επικό και το καλύτερο (για μένα) BF2 πάντως είχε prone και φυσικά commander και μάλιστα αν ήθελε ήταν και fighting.

BF past = GOOD!!!!

BF present = GOOD!!!!

BF future = MEEEH......

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BF WW2 θέλω προσωπικά.

Και πιστεύω αυτό θα κάνουν.

Δε νομίζω για 2143. Μη τους βάζετε ιδέες και βγάλουν κανα Titanfall 3 μαζί με WW2 Bf και επαναληφθεί το περσινό σκηνικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το Βattlefield 1 λείπει η αναπαράσταση της μάχης της Θεσσαλονίκης στην οποία ενώθηκαν πέντε εθνών απο τις δυνάμεις της Αντάντ οι στρατοί για να αντιμετωπίσουν τον εχθρό, πρωτοπαρουσιάστηκε το παιχνίδι με soundtrack το seven nation army οπότε πιθανών αυτό να είναι το consept του νέου Battlefield. Battlefield Sallonica: 5 nation company! :mrgreen: :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω λίγο εγώ με τον πόνο μου...

 

Το βρίσκω πολύ πολύ δύσκολο να την ακούνε τα vrm της r2 με έναν fx στα 4,5 όση ζέστη κι αν κάνει στο δωμάτιο.

 

Σε αυτό το link θα βρεις όλα τα console commnads, το PerfOverlay.DrawCpuGraph πρέπει να είναι αυτό

που χρειάζεσαι για να βλέπεις τη συχνότητα όσο παίζεις.

https://diaryofdennis.com/2016/08/31/here-are-all-battlefield-1-console-commands/

 

Πάντως κάποια fps drops σε 64άρια conquest και operations, είναι αναμενόμενα για αυτό το cpu.

 

Με PerfOverlay.DrawGraph 1 (τo DrawCpu δεν λειτουργεί, όσο το έψαξα), μου έβγαλε τα 2 διαγράμματα για GPU+CPU.

 

Γενικά συμβάδιζαν (βέλτιστη εμπειρία χρήσης), αλλά κάποιες ελάχιστες φορές, ο επεξεργαστής ξέφευγε στο ταβάνι, χωρίς όμως να πέφτουν αντίστοιχα τα fps (είχα και πάνω από 60 πχ), αλλά το παιγνίδι γινόταν εμετός για ελάχιστα δευτερόλεπτα.

 

Όταν τα fps βουτούσαν κάτω από 30 (αυτό που παρατήρησα τις προηγούμενες φορές, δλδ), πάλι ο επεξεργαστής ξέφευγε στο γράφημα, αλλά δεν μου έβγαζε συχνότητα εκεί...μόνο κάποια νούμερα...συνήθως χαμηλό διψήφιο, αλλά στα "ταρακουνήματα" έπιανε 200-300+.

 

Καλύτερη η συμπεριφορά πάντως με GameMode=off και την τελευταία Insider.

 

Παραδόξως δε, έπεσα κι εχτές σε ομάδα της προκοπής, με συνεργασίες.

 

Αν τύχει και σήμερα, θα παίξω Τζόκερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω λίγο εγώ με τον πόνο μου...

 

 

Με PerfOverlay.DrawGraph 1 (τo DrawCpu δεν λειτουργεί, όσο το έψαξα), μου έβγαλε τα 2 διαγράμματα για GPU+CPU.

 

Γενικά συμβάδιζαν (βέλτιστη εμπειρία χρήσης), αλλά κάποιες ελάχιστες φορές, ο επεξεργαστής ξέφευγε στο ταβάνι, χωρίς όμως να πέφτουν αντίστοιχα τα fps (είχα και πάνω από 60 πχ), αλλά το παιγνίδι γινόταν εμετός για ελάχιστα δευτερόλεπτα.

 

Όταν τα fps βουτούσαν κάτω από 30 (αυτό που παρατήρησα τις προηγούμενες φορές, δλδ), πάλι ο επεξεργαστής ξέφευγε στο γράφημα, αλλά δεν μου έβγαζε συχνότητα εκεί...μόνο κάποια νούμερα...συνήθως χαμηλό διψήφιο, αλλά στα "ταρακουνήματα" έπιανε 200-300+.

 

Καλύτερη η συμπεριφορά πάντως με GameMode=off και την τελευταία Insider.

 

Παραδόξως δε, έπεσα κι εχτές σε ομάδα της προκοπής, με συνεργασίες.

 

Αν τύχει και σήμερα, θα παίξω Τζόκερ.

 

 

Ενημερωτικά μπορώ να σου πω ότι το παιχνίδι υποφέρει ακομα(Δυστυχώς) απo cpu usage γονατίζει κ τον δικό μου 6500 ώρες ώρες...

στο performance η 16αρα ram βοηθάει αρκετά το παιχνίδι!(16g ddr4 )

Τώρα εγώ το τρέχω με μερικές ρυθμίσεις από Nvidia control panel κ έχω πολύ καλά αποτελέσματα!( 60fps σταθερά).(gtx 970)

μπορείς κ με το περιβόητο cfg φάκελο

 

Για να σου πω απλά ότι τα προβλήματα που αναφέρεις συμβαίνουν κ σε εμένα αραιά και που!..

δεν ξέρω πώς το τρέχουν οι υπόλοιποι απλά πιστεύω ότι έχει να κάνει ίσως με τους servers την online φαση του παιχνιδιού,κ την "τρομερή" σύνδεση που έχουμε από Ελλάδα...στους 64αρηδες έχει τα θεματάκια του

 

Υ.Γ ειμαι σε fast path κ έχω δει βελτίωση με τα ping από 65 μέχρι 80!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dualshockers.com/battlefield-1-revolution-edition-leaked-dlc-premium/

 

Today Amazon France published a listing for the “Battlefield 1 Revolution” Edition, marked for release on August 22nd.

 

The edition includes the game, a Battlefield 1 Premium Pass, all four expansions, “and more.”'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρτικά, 30 base game + 30 Premium Pass = 60 του παραπάνω πακέτου, γιατί τότε δεν κάνουν και προσφορά και σε μας που ήδη έχουμε το base game, με ένα 20άρικο να πάρουμε το Premium?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω πώς το τρέχουν οι υπόλοιποι...

970 κι εδώ, παίζω στα 1440p και είμαι min 144fps με τις ρυθμίσεις σχεδόν medium.

Επεξεργαστή 5820 και 16GB RAM.

Το μόνο που κάνει καμιά φορά, στο τέλος του γύρου, παγώνει στο animation των ribbons για λίγο. Αυτό πιστεύω ότι είναι καθαρά κακός σχεδιασμός, απλά δεν παίζει ρόλο στο παιχνίδι κι απλά δεν έχουν δώσει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...