Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα άλλαξα πάροχο...Ping 55. 55!

Όταν αλλάξεις χώρα και πέσεις στα 20ms, τότε θα καταλάβεις πως είναι το παιχνίδι.

Επειδή παίζω aggressive recon σχεδόν πάντα, αυτά τα λίγα milliseconds που περνάνε μέχρι να δεις εσύ τον αντίπαλο, ενώ ίσως σε βλέπει αυτός ήδη, είναι αρκετά σημαντικά, ειδικά στο quickscoping.

Εγώ έφυγα από Ελλάδα με 50-60ms και ήρθα εδώ, με ~20 και Asus DSL-AC68U, είδα το φως μου.

Αν δε, μπω σε Rush ή TDM, με λιγότερα άτομα, έχω δει και 15ms.

 

Άντε, σειρά τώρα έχει και μια Eizo Foris FS2735 :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί; Επίσης, δεν ήξερα πως μπορείς να μπαναριστείς από το CTE.

κανονικά και με τον νόμο. βρίστηκα με ένα τουρκόσπορο άσχημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάξανε τίποτα στο melee με το τελευταίο patch... ?  :unsure:

 

Δε μπορώ να σταυρώσω kill... Έχω χάσει όλες τις μονομαχίες, που συνήθως κέρδιζα και δεν έχω καταφέρει να κάνω melee kill με την πρώτη. Σε ΟΛΑ κάνει slice πρώτα και αν δε μου τη χώσει ο άλλος, τον τρώω με τη δεύτερη...  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάξανε τίποτα στο melee με το τελευταίο patch... ?  :unsure:

 

Δε μπορώ να σταυρώσω kill... Έχω χάσει όλες τις μονομαχίες, που συνήθως κέρδιζα και δεν έχω καταφέρει να κάνω melee kill με την πρώτη. Σε ΟΛΑ κάνει slice πρώτα και αν δε μου τη χώσει ο άλλος, τον τρώω με τη δεύτερη...  :angry:

 

Ναι, κάτι παρόμοιο έχω παρατηρήσει και εγώ. Είναι εκνευριστικό, δεν λες τίποτα. Ελάχιστες φορές θα δουλέψει το animation για το "μία και έξω", είτε με την δεύτερη ή χειρότερα προλαβαίνει ο άλλος. Το έχω τσεκάρει και με τσεκούρι και το sawtooth.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποια ακτίνα για κάθε melee όπλο που αν είσαι μέσα σ' αυτή, δουλεύει το animation, ίσως έτσι να ήταν και απλώς το χάλασαν σε κάποιο patch.

 

In other news,

 

"Battlefield 1’s player base just keeps growing – it hit 21 million unique players by the end of June." και τέλος το Premium Trials (λίγο κράτησε :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησε για active, αλλά για unique, δηλαδή, θέλω να πιστεύω, εννοεί άτομα που το έχουν στο account τους, σαν να μετράνε πόσοι το αγόρασαν/ενεργοποίησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποια ακτίνα για κάθε melee όπλο που αν είσαι μέσα σ' αυτή, δουλεύει το animation, ίσως έτσι να ήταν και απλώς το χάλασαν σε κάποιο patch.

Πάντα έτσι ήταν. Έχει 3 κατηγορίες, ανάλογα με τη ζώνη ενεργοποίησης, τη ζημιά και την ταχύτητα. Αλλά εγώ δεν άλλαξα κάτι, με το ίδιο παίζω κι έχει διαφορετική συμπεριφορά.

 

Και 'γω νόμιζα ότι έπεφτε ο κόσμος..

Αν υπολογίσεις, ότι αγοράζουν νέοι, αλλά οι online παραμένουν κάπως σταθεροί, τότε, πέφτει κατά κάποιο τρόπο.

Ειδικά στο PC είναι σημαντικά χαμηλά.

https://battlefieldtracker.com/bf1/insights/population?days=30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......και εγώ έκανα τη μακακία και από 55-60 ping(ote),πήγα στα 75-80(voda). Φτουουουουου.....

Πάρε τηλέφωνο στο support και πες να γυρίσουν τη σύνδεση σε fastpath και παράλληλα ζήτησέ τους να θυσιάσουν όσο download γίνεται στον βωμό του ακόμα χαμηλότερου ping(~58 ping σε adsl σύνδεση).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...